Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

andysok
28. apr 2011

Tak som zvedava dievčatá na koho narodeniny sa narodia ;)

juliagregor
28. apr 2011

@andysok inak ja som potvora...blíženci 😀

lucia.kl
28. apr 2011

@juliagregor aj môj muž bude mať tento rok toľko, to si v najlepších rokoch 🙂

aj ja aj moje deti sú blíženci, bude to mať mm s nami ťažké keď sa zatneme 🙂

juliagregor
28. apr 2011

@lucia.kl 🙂 no neviem, čím som staršia, tým som horšia 😀
babulky pekný deň...vypínam sa...mám velmi zapálené oko a bolí ma, ked čítam PC...

lucia.kl
28. apr 2011

@juliagregor tak sa utekaj liečiť a pozeraj len na detičky 🙂

smejko
28. apr 2011

@lucia.kl @juliagregor 23maj, budem mat 33, tiez uz nie som najmladsia 😨

lucia.kl
28. apr 2011

@smejko ty si ešte býk?? či blíženci, tuším 24 sa to mení...

smejko
28. apr 2011

@lucia.kl nie, uz som blizenec a teda taky poriadny 😀

andysok
28. apr 2011

Podľa mna znamenie blizencov je pre Dvojicky stvorený ;)

lucia.kl
28. apr 2011

@smejko tak pekne, to sme všetky blíženci... a ešte aj chalani ti vídu na blížencov...

smejko
28. apr 2011

@lucia.kl no, ak vydrzia dovtedy, tak ano, ja sa tesim, aj ked dufam, ze sa v tych blizencovych zlych vlastnostiach (neboj @andysok nie je ich vela) nepomaminkuju 😀

smejko
28. apr 2011

maminky, v čom ste zvykli mávať detičky cez deň ? čítala som, že je lepšie, keď si zvyknú, že je rozdiel medzi denným a nočným životom, teda že spávať do postieľky a cez deň ich mať niekde inde. Rozmýšľam či kúpiť ohrádku alebo cestovnú postieľku - že by sme to dali do obývačky napríklad, máme klasický panelákový byt, nechcem si ho zabordelovať zbytočným nábytkom, alebo ich cez deň len dám na podlahu na deku ? či mám kúpiť tie všelijaké lehátka/hojdačky/sedačky ? ďakujem moc

lucia.kl
28. apr 2011

@smejko no kým boli malinké, tak sa spalo v postielke, jedlo a zas spalo v postielke, v tedy to ešte nerozlišovali.. keď boli väčšie a ešte sa nevedeli kotúlať, tak som ich mala na našej posteli - do kolečka poslkadané paplony a vankúše, sedačky a lehátka som nemala - mieje priestor na to, no a ako sa začali prevalovať, tak som kúpila penové puzzle a hraciu podložku tú z ikea - velká modár( mám aj v albume) a dala som baby na zem aj s hračkami a hrazdičkami, kď začali loziť, tak som nechala už len puzzle, no a do postielky dávam baby už len na spanie, to znamená poobede a potom okolo štvrtej, ráno mi spávajú vonku... no a potom večer po kúpaní a je pravda, že len čo dám do postielky, tak sa uložia a idú spinkať - neuspávam, len pustím uspávanky...

juliagregor
28. apr 2011

@smejko nemala som žiadne vymoženosti...normálne boli v postielakach, kočíkoch, na posteli....
len si zapamätaj, že v noci len spravíme najnutnejšie, žiadne mojkanie, cickanie a prihováranie...pohladkať, nakrmiť, odrgnuť, položiť.... osobne som prebalovala najprv pred jedlom a postupne po jedle, vždy sa pokadili, ked už nekakali do každej plienky, tak v noci som neprebalovala...
mne sa tie lehátka vrcholne protivia 🤐 ...detičky by tam mali byť max. 20 minut, ich chrbtička je velmi slabá a ked vidím fotky, ako detom pada hlavka dopredu a stlačaju si dých. cesty...ked sa deti nudia, treba len zmeniť miesto a vela byť na brušku....a to isté platí aj o vození detí v škrupinkách...nepoviem refluxy, ale aj tu je rada, zvýšiť postielku (podložiť nohy)

margaretka3
28. apr 2011

@zuzika30 No dievčatá, neviem, no tie okná nezaberajú u každej 🙂 Ja ich umýva každé tri týždne, v tehu alebo netehu (moja choroba) a pri prvej dcere som prenášala 7 dní, ani okná nepomohli 😖

wera
28. apr 2011

@lucia.kl presne v tom dome 😀 len čínania tam už nie sú, robia tam nejaký nový obchod 😉
to kočíkovanie necháme asi po pôrode, lebo ja musím mať podporu od manžela keď idem von lebo mne býva dosť často zle tak musím byť zaháknutá od mužíčka a moc dlho neprejdem.... najlepšie tak do auta čo máme pod domom 😀

lucia.kl
28. apr 2011

@wera tak si počkám na to kočíkovanie, veď ťa tu budem mať rovno pod nosom 🙂 a teda bude sranda kočíkovať dva široké kočíky vedla seba... 😀

wera
28. apr 2011

@lucia.kl hej to bude sranda 🙂 🙂 🙂 hlavne sa budú všetci za nami otáčať 😀

zuzika30
28. apr 2011

@margaretka3 no lenze ty si uz zvyknuta na tu namahu pri umyvani okien, my "normalnejsie" co okna umyvaju a 3-4 mes. to pocitujeme ako namahu 😀 , vraj pomaha teply kupel a sex, tak neviem co je prijemnejsie 😀 co si vyberiem

zuzika30
28. apr 2011

@andysok joj ci som rada ,ze ste este vydrzali 3v1, hadam by ta este mohli aj domov pustit, no uvidis, kazdopadne drzime palceky 🙂

mauzos
28. apr 2011

ahojte baby, predavam kocik, ak by ste mali niektora zaujem mrk sem https://www.modrykonik.sk/bazar/dvojicky/piod/b...

dana_l
28. apr 2011

@zuzika30 @smejko dakujem. tak tie prietoky mi nerobili ani pri jednom. doktor vzdy len popocuval srdiecko a hotovo. tu sladku vodu mi vravel ze netrebalo robit lebo je velmi mala pravdepodobnost ze by to niektora mala 😕 😕 . ale ze tentoraz ma posle kvoli mojmu veku.

dana_l
28. apr 2011

@juliagregor vdaka za ten tip na svrbenie. bola som dnes u neho a vravel ze chce vidiet krvne testy ci nie je zvysena pecen.a dal mi aj krem nech natieram. na tie krce ze nema nic ale uz som vravela mm nech by mi zajtra kupil to magnezium.

dana_l
29. apr 2011

vy moje mladucke mamicky 😉 .

inak vsetka cest vsetkym mamickam ktore mali babatka v zime alebo tesne po zime. ja si neviem predstavit ako ste sa obliekali - ved na taketo velkosti podla mna nic nevyrabaju. ja som rada ze vsetky moje deti budu "letne". takze len saty a velke tricka - manzel potom vynosi po mne, on je tiez "tehotny" 😀

dana_l
29. apr 2011

este som chcela dodat ze uz zacinam citit chrbticu. ked nahodou lezim na zemi tak sa musim prekotulat na bok (ako tulen) lebo inak nevstanem. po "jednotkach" si pripadam velmi skoro "okruhla".

wera
29. apr 2011

@dana_l ahojky, s tým cukrom je to také že ani ja som nedúfala že budem mať tehu diabetes, nemala ho ani moja sestra a asi ani mamina a vidíš ja ho mám a musím dokonca pichať inzulín... podľa mňa testy spraviť vždy preventívne... ale verím že Ty tehu dia nebudeš mať 🙂

berryvajt
29. apr 2011

Ahojte skúsené maminy,mala by som jednu otázočku.6.6. mi končí MD,treba ísť na UP,alebo na MU vybaviť rodičovskú dovolenku?Fakt neviem,sestra volakedy bola na UP po 6.mesiacoch,niekto zas hovoril,že treba na MU,tak preto sa pýtam.Ďakujem.

linduska2
29. apr 2011

@vivian2 dakujem tak som rada ze si spokojna .kolko ma rokov?ja som k nej objednana 12.5. 4.5.idem do ruzinova a potom k nej.
@wera

linduska2
29. apr 2011

@dana_l teba svrbieva brusko?mna zacina posledne dni idem si ho rozskrabat hlavne v noci to mozem mat problem s pecenou?snazim sa ho natierat telovym mliekom.buduci tyzden idem k lekarovi tak mu to poviem 😉

dana_l
29. apr 2011

@linduska2 hej, zacalo to pred dvoma tyzdnami. myslela som ze to sa koza natahuje ale julka napisala ze to moze byt aj tou pecenou. a doktor hned ako o tom pocul tak vravel ze na krvny test. a tiez ruky velmi svrbia, skrabem hore dole.