Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

shania31
24. júl 2013

@renitri
Ale jasne, ze vydrzis. No ja tehu fotenie som neabsolvovala, akurat tak na nemocnicnej posteli 😀 😀

sisi79
24. júl 2013

@sonia1501 ahoj najmensieho este kojim no a praveze dost biedne v noci spava budi sa casto esteze dvojicky spia celkom dobre niekedy sice tiez ma niektory taku noc ze sa zobudi s placom alebo nieco hovoria zo sna ale nastastie nie je to moc casto oni uz od siedmich mesiacov spavaju pekne celu noc ale ich som nekojila asi to bude aj tym
obcas by som tak potrebovala aspon tak na pol dna vybehnut sama na nakupy ale nechcem mojim rodicom nechat vsetky tri deti maju co robit ked im necham len dvojicky oni su dost zivi nevedia na mieste obsediet ani chvilu a keby som k tomu nechala este aj maleho ktory by uz tiez len vystrajal tak by sa z toho spamatavali asi tyzden 😀 odkedy sa narodil maly tak som sama vlastne ani nikde nebola

giuska
24. júl 2013

@renitri no dr sa o to snaži kedže mam už tri cisarske asiaby som bola pod kontrolou ale ja sa zatial citim fajn len dnes ma tak zvlaštno pobolieva v križoch chvilku boli potom prestane hmmm no uvidime

katka088
24. júl 2013

Ahojte mamičky, tehuľky. Ja som mama dvojičiek, dievčatiek, v novembri budeme oslavovať 3 rôčky. Ja som rodila cisárskym rezom v 37 t. Do nemocnice ma prijali 2 týždne pred porodom hoci som nemala žiadne ťažkosti, len aby detičky ešte trošku vydržali v brušku, tak som oddychovala. Jedna mala porôdnú váhu 2400 g a druhá 2300g ale obidve po porode schudli na 2100g a hore sa to ťahalo veľmi pomaličky, keďže som mala minimum mliečka. Nakoniec ich začali dokrmovať umelým mliečkom a po necelých dvoch týždňoch nás pustli domov. A doma sme vďaka Nutrilonu začali priberať 🙂))

shania31
24. júl 2013

@giuska
Davaj na seba pozor, hlavne oddychuj a lez, mne to takto zacalo - krize, tlaky v podbrusku a na poradni nebol doktor so mnou spokojny, krcok skrateny, makky atd ☹

giuska
24. júl 2013

@shania31 no snad to nezačina ešte mam čas

shania31
24. júl 2013

@giuska
No naozaj odporucam vela oddychovat, lezat, pri dvojickach vie krcok robit neplechu, je to predsa ina zataz 2 babatka. Ja som preto musela do nemocky od 26 tt.

norosko
24. júl 2013

Ahoj maminky! prosim o radu,aké ste rozdielne hodnoty prietokov pri drobcoch? až áno co sa považuje ešte za normálne? ja som bola teraz jedno ma 0,71 a druhé 0,82 .....ale druhé babo je o 2 tyzdne mladsie ako to prvé. podla vás je to ok?

norosko
24. júl 2013

@sonia1501 ahoj,teraz beriem calibrum mami + magnezko. podla ultrazvuku vychadza rozdiel 2 tyzdne medzi drobcami,ale tak rastie aj jeden aj druhý,tak hadam bude vsetko ok 🙂

renitri
24. júl 2013

@shania31 my sme nastastie stihli. Este na jedno sama sa chystam.
@giuska hmm v nemocke by si bola pod dohladom keby daco. Predsa len tolko sekcii mas za sebou tak je riziko.
@norosko akurat som na teba myslela ze ako bolo v Ba.

jarula10
24. júl 2013

@giuska ahoj. prešli tie bolesti v krížoch? nechcem strašiť, ale mne tak začal pôrod. Ak sa to nezlepšilo, tak ja by som sa išla dať pozrieť. Ja som vtedy prišla do nemocnice, oni že sa neotváram a keď ma nebolí bruško, tak dajú magnézium a na izbu a do hodiny som bola otvorená na dva prsty.
Bolo to síce moje prvé tehu, ale tiež ma poslal doktor preventívne ležať v 31tt, len chcel aby som tam poležala "rizikovejšie" obdobie (vraj sa vtedy spúšťa viac predčasných pôrodov). Nemala som žiadne problémy, ale nakoniec ma tam podržali tri týždne, lebo vraj 34tt je tiež rizikový. Takže ma ešte pustili domov do pôrodu.
Je to isto iné, keď už máš doma detičky, aj o tie sa treba postarať. Ale ak môžeš urobiť niečo preto aby boli dlhšie v brušku teraz, tak urob. Ak by prišli moc skoro, tak potom by to bolo zložitejšie.
Držím palce! Musíte byť krásna a veľká rodinka 🙂

antony31
28. júl 2013

@sisi79 ahoj, zatial to zvladam ok, uz dost citim pohyby babätka, co som pri dvojickach v 23tt az tak silno necitila. Mozno je to tym, ze je to druhe tehotenstvo, alebo mozno tym, ze to je len jedno babo a je mozno vacsie ako boli dievcata v tomto tyzdni??? neviem, aj brucho mam dost velke uz teraz. aj ty si to tak mala?

miminator1987
28. júl 2013

ahojte 🙂 trosku od temy ale aj ja cakam dvojcata a velmi by ma zaujimalo ci nemate skusenosti s lehatkom NUNA LEAF? dakujem za kazdy nazor.pekny vecer

lauricka
28. júl 2013

@miminator1987 ahoj, ja som nemala velke brucho, kazdy sa divil, ze cakam dve. Kazdy to ma inak, to uvidis, telo sa dako prisposobi. Mozes ho kludne mat mega alebo take normalne. Ked si prvorodicka, mozno to nebude az take hrozne.

miminator1987
29. júl 2013

Nikto nema kusenost s NUNA LEAF?

smuhyta
29. júl 2013

Tak a mame po tom...dnes rano o 8.37 a 8.38 sa nam narodili VICTORIA A ESTELLA vsetko ok malinke ako mysky ale dychaju same ani v inkubatore nie su

pacesa
29. júl 2013

@smuhyta gratulujem 🙂

smuhyta
29. júl 2013

Dakujem vam baby ja som bola kuknut male su zlatucke...take nic a velke ocka otvorene...no na zjedenie

majadk
29. júl 2013

smuhyta veľmi som vám držala palčeky, prajem vám veľa zdravíčka 🙂 a z celého srdiečka gratulujem 🙂 😀

dana_l
29. júl 2013

@smuhyta gratulujem k dievcatkam. prajem vela zdravicka a aby ste coskoro boli spolu doma.

dana_l
1. aug 2013

no koncime s kojenim. uz tam skoro nic netecie 😀 som rada ze sme to tak dlho vydrzali. teraz budeme "bojovat" o zavedenie normalneho mlieka 😕

miminator1987
2. aug 2013

Zienky co mozu znamenat take pichlave bolesti v podbrusi az mam pocit ze je to mocovy mechur.ked lezim je to ok. A chodim kazdych 10 min nieco vycurat.Viem ze caste cikanie v tehu je normalne ale dnes to je divne. Vkuse mam pocit ze mi praskne mocak pricom tam uz nic nie je.Som 15tt+1 je mozne aby mi babstka uz teraz tak tlacili na mocovy? A co bude ked budu vacsie?:( doktor ma stale povie to bude este horsie. A uz dlhsie ma boli na lavo ako keby vajecnik a na to mi tiez povedal nechytajte si to a netlacte. Ja viem ze ultrazvuk sa tak casto robit nemoze ale sa bojim o dvoch drobcov... Dakujem za kazducku radu :*

majadk
2. aug 2013

Ahoj miminator1987, mňa ľavá strana bolí doteraz stále a pán doktor má pravdu, že lepšie to určite nebude. Ja teraz začínam 30. tt a na malú behám každú chvíľku. Keď som bola tehotná toľko ako ty, tak som s tým močovým mechúrom začala mať také stavy, že som ešte nestihla poriadne vstať z vecka a už som tam bežala opäť, trvalo to aj pol dňa, potom týždeň - dva kľud a potom opäť to isté a tak na striedačku. Pýtala som sa na to aj mojej maminy - lebo ja som z dvojičiek či to tiež mávala a povedala, že áno. Pýtala som sa aj môjho gynekológa a ubezpečil ma, že je to ok.

shania31
2. aug 2013

@miminator1987
Ahoj, ja som mala od zaciatku tehu take divne pocity v podbrusi a s cikanim problem. To nejde o tom, ze uz babatka tlacia na mechur, ale maternica sa aj zvacsuje atd. A bohuzial doktor ma pravdu, lepsie to uz nebude 😀 Ja uz od 27 tt som mala pocit, ze porodim kazdym dnom, jeden drobec ma hlavickou dole neuveritelne tlacil 😖

emee
2. aug 2013

@miminator1987 ja by som netvrdila ze to bude iba horsie! vsetko sa meni, raz ta bude boliet brusko, raz chrbat, raz vsetko...ale nie stale!!! to si pomalicky zvyknes a mozno sa uz nebudes tak pozorovat ako teraz, alebo uz ti to bude zname a nebudes sa bat ci je vsetko ok. 😉

miminator1987
2. aug 2013

Dakujem zienky trochu som sa ukludnila.take krize a bolesti hlavy hnusne uz ani nespominam ale presne ako hovoris toto je pra mna nove tym padom ma to aj znepokojuje.trochu mi to aj branilo v chodzi dnes.raz som uz pre krce utekala na pohotovost no nic mi nezistili a nevedeli mi povedat co to bolo.pichli mi magne do zadku a bolo..:/

linka
3. aug 2013

Baby v ktorom tyzdni ste zacali citit pohyby?

majadk
3. aug 2013

Ja som druhorodička a začalo to takými motýlikmi okolo 16. - 17. tt.

smuhyta
4. aug 2013

Ja som tiez zacala citit pohyby tak 17 tt a tiez to boli ako male bublinky co ti behaju v brusku...krasny pocit...

majadk
4. aug 2013

Ahoj smuhyta, ako sa vám darí?