Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

smuhyta
4. aug 2013

Moje baby spinkaju a papaju..ta mensia zje viac...sme stale v nemocke ale to neva..ja odstrekavam pre dve je to malo takze mame aj mliecko pre predcasniatka..ale su zdrave a to je hlavne...zato mamina ma herpes po celom ksichte...takze ked idem za nimi co je kazde tri hod.ak jedia naraz tak tu uzasnu rusku na usta s dezifikovat dobre ruky...a nesmiem bozkat male uz mame skoro tyzden a ziadna pusa...moj mm ten ich vybozkava ...inak po sekcii zotavenie dobre

majadk
5. aug 2013

Tak to je super, že sa pustili hneď tak papať, to mliečko pre predčasniatka neva, hlavné je, že baby papajú a súspokojné - rastú. A akú si mala sekciu - úplnú narkózu, alebo len od pása dole? Aký to bol pocit? Mňa v živote neoperovali, takmám z toho trochu stres, lebo ma to čaká pravdepodobne tiež. Opatrujte sa 🙂 😀

miminator1987
5. aug 2013

Babulky ... Na vsetky z Vas ktore cakate ale mate dvojicky.prosim o vase skusenosti.O chvilu ma caka ten tripple test.Vraj pri dvojickach vychadza casto falosne pozitivny.Moja otazka znie: Ak som absolvovala prvotrimestralny screening mimo monej foktory a bol mi robeny kombinovany test tiez zahrnoval Down.syndrom (mimochodom presnejsi ako tripple)a vysiel dobry..Aky to malo zmysel ze teraz pojdem k mojej doktorke ktora to urobi opat a ani zdaleka nemaju take labaky ci moznosti ako predosla klinika? Ze mi mozno ako povedala pri dvojcatach vyjdu falosne pozitivne vysledky? A potom akoze co? Naco som bola na kombinovany? Absolvovala niektora z vas aj tripple aj kombinovany a vysli Vam ine vysledky? Co nasledovalo? A naco sa robia potom tripple ked kombinovane dopadli dobre? Prosim poradte od dnes som uplne v strese:(( objednavala som sa na druhitrimestralny a tam mi povedali ze mam prist v 20tt len v pripade ze vyjdu dobre tripple testy.ak dobre nevyjdu musim prist uz v 18tt.vobec tomu nerozumiem!!

dana_l
5. aug 2013

@miminator1987 ja som bola na tom triple teste - sono, krv. a vysledky boli dobre tak som potom nerobila ziadne ine testy. ten test ti robia len raz, preco ho chces mat dva krat?
myslim ziadne ine testy na to ci su "zdrave" ale tie normalne co su podla vysky tehotenstva som mala urobene.

dana_l
5. aug 2013

@smuhyta aj ja som mala herpes ked sa male narodili. no musis vydrzat kym ti neprejde a potom bozkavaj cely den aby si nahradili zameskane 😀

miminator1987
5. aug 2013

@dana_i nie ja to nechcem dvakrat 🙂 ide o to ze je povinny. Ten v 16 tyzdni by mala absolvovat kazda.ale ja uz mam za sebou aj ten kombinovany.Vola sa to prvotrimestralny screening.Ty si si ho vtedy asi nedavala.je to trochu komplikovane na vysvetlenie.Ne tu nejaka baba ktora absolvovala aj aj? Alebo ked ste absolvovali najprv kombinovany a dopadol dobre isli ste potom aj na tripple?

linka
5. aug 2013

@miminator1987 ahoj ja som bola v 12tt na screening,vysiel dobre a tiez mam ist na tripple testy v 16tt,vobec tomu nechapem,ze naco,ked to zvykne skreslovat 😖

miminator1987
5. aug 2013

Ved presne.Myslela som ze ked pojdem na prvotr. Screening ze nemusim absolvovat tripple ked screening je presnejsi ako tripple.a pri dvojcatach to aj skresluje tripple.tak uplne nerozumiem :/

dana_l
6. aug 2013

@miminator1987 ja som mala len ten tripple. ten prvy som mozno nemala lebo nie som na svk.
ale nerob si nic z toho ak ti vyjdu "divne" hodoty. presne ako pises, pri dvojickach je to skreslene

miminator1987
6. aug 2013

:( no ak vyjdu skreslene tak budem musiet zrusit dovolenku lebo potom v 18 tyzdni musim prist zas :( bude ma to velmi hnevat ak kvoli skreslenym tripple testom zrusim dovolenku.miminka su prvorade ale toto je cisty nezmysel.

smuhyta
6. aug 2013

Mne to doktor ponukol..ale hned ma upozornil ze vysledky mozu byt skreslene....tak ja pre vek a pokoj som isla rovno na amniosentezu..a isla by som znova...ja by som nemohla zit v neistote

shania31
6. aug 2013

@linka
Okolo 18-19 tt som zacala citit prve bublinky v brusku 🙂

shania31
6. aug 2013

@smuhyta
@miminator1987
Presne ako pises, ja som taka ista, nemohla by som "zit" v neistote, ze ked nieco nie je v poriadku.....

shania31
6. aug 2013

@miminator1987
Ja som tiez absolvovala vsetky testy, aj NT v 12 tt, potom odber krvi v 12 tt a v 16 tt, konecny vysledok je kombinaciou UTZ aj odberov krvi- u nas to genetici posudzovali az po oboch odberoch krvi. Mne to vyslo vsetko uplne OK (aj vzhladom na vek).

shania31
6. aug 2013

@smuhyta
Fuuuha, herpes po celej tvari? Hmm nic prijemne. Mne sa uz ku koncu tehotenstva stale robil na brade.
Hlavne, ze su malinke v poriadku, pekne papkaju a priberaju 🙂

jennifeer23
6. aug 2013

Ahojte dievcata, vcera sme boli na veľkom ultrazvuku v 30.tyzdni. Lekár povedal, že babatka sú veľké, jedno ma 1742g a druhe 1513g. Koľko mali Vaše v 30.tyzdni? Mám sa obávať?

smuhyta
6. aug 2013

@jennifeer23 obavat a coho???ja som rodila v pondelok minuly tyzden v 35 tt baby mali 1485 g 1760g neboli na kysliku nic jedia ako o dusu su malinke ale zdrave. A este sa mi skeria do ksichtu v noci najlepsia zabava cim viac svetiel tym lepsie...takze klud este mate cas a priberu neboj

shania31
6. aug 2013

@jennifeer23
A coho sa obavat? Aj moji boli dost velki, od 27 tt mi hovorili, ze babatka su dost velke. Dolezite, ze su v poriadku, pekne rastu a priberaju. A ich odhady hmotnosti treba brat +/- 300 g, ku koncu to moze byt aj viac.

jennifeer23
6. aug 2013

@smuhyta ja sa praveze obávam že sú veľké, či to nie je problém

jennifeer23
6. aug 2013

@shania31 vies doktor ma vystrasil, povedal len že sú veľké a nič viac k tomu

shania31
6. aug 2013

@jennifeer23
Nerozumiem, preco to ten lekar berie tak "tragicky". Ak budu velmi velke, pojdu zrejme cisarskym rezom von.
Hovorim aj moji boli dost velki a nikto to nebral tragicky, skor to lekari uvitali, ze pekne rastu a priberaju, predsa pri tych dvojickach sa rodi skor....

shania31
6. aug 2013

@jennifeer23
Este ma napadlo- tehotensku cukrovku nemas???

smuhyta
6. aug 2013

Presne tak nech len rastu

miminator1987
6. aug 2013

@smuhyta v akej neistote?asi pisem ako madar 🙂)) nikdy somnepovedala ze nepojdem...len mi to pripada divne ked uz raz som to absolvovala na sukromnej klinike vyslo mi vsetko v poriadku.a teraz si mam davat tripple testy ktore su uplne nespolahlive a doktorka mi este povie ze urcite vam vyjdu falosne pozitivne ze to tak byva skoro vzdy pri dvojcatach...tak naco som absolvovala kombinovany test na downov ked teraz mam absolvovat nieco co skoro vzdy skresluje.?🙂)..zrusi sa mi dovolenka kvoli falosne poz.testom?to som myslela. moja otazka znela ci niekomu vysli odlisne vysledky na kobinovanom teste teda prvotrimestr.screeningu a odlisne na tripple a ak ano co sa potom robi..amiocenteza?chapes?🙂 asi som to zlozito alebo blbo napisala 😅 😝 ....len uz som myslela ze mam super vysledky a teraz mozno zas budem stresovat ked vyjdu pozitivne falsone ako to uz byva vacsinou,ze sa mizrusi dovolenka kdde uz mam letenky a pritommoze byt uplne vsetko v poriadku 🙂) zda s ami to divne :P

jennifeer23
6. aug 2013

@shania31 mala som zvýšenú hodnotu, ale len o trosku nad normu, tak mi lekárka povedala, že to nechame tak. Môže to nejako ublížiť deťom?

shania31
6. aug 2013

@jennifeer23
Mna to len napadlo, ze tie babatka viac priberaju/su vacsie, ked ma mamicka tehotensku cukrovku. Ci to moze mat negativny vplyv na babatka neviem, skus googlit 🙂

shania31
6. aug 2013

@miminator1987
Momentalne by som viac myslela na babatka, a neviem pri dvojickach by som radsej dovolenku neplanovala. Tehotenstvo je viac rizikove, nikdy nevies, kedy krcok moze zacat robit sarapatu. Napr. mne zacal z nicoho nic- do 17 tt vsetko ok a v 20 tt uz zle, hrozila prva hospitalizacia.
A co sa tyka este screeningu atd- su aj pripady, ze vsetky vysledky- tripple testy, screening v 12 tt vyjdu v poriadku, ale morfologicky UTZ v 20 tt vyjde zle.......

emee
6. aug 2013

@miminator1987 úúúúplne súhlasím s
@shania31 ani by ma nenapadlo ísť na dovolenku s dvojíčkami v brušku a k tomu ešte letecky! Neber to v zlom, ale ani doktor ti nevie garantovať že bude všetko v poriadku. Tiež ma to ťahá niekde, ale neriskovala by som.
A k tým tripple testom...je to zbytočné, aj keby si mala dobré výsledky, nemusí znamenať že je všetko ok, pri dvojíčkach je toúplne nevhodný test. Na druhej strane nechápem prečo toľko stresuješ 🙂 veď ti len zoberú krv. ak by boli zlé, tak môžeš na ten genetický uzv aj v 19.tt, to sa nič nestane podľa mňa. Na amniocentézu ťa nikto nútiť nemôže. Ja som síce bola a neľutujem to, lebo som sa ukľudnila...a to by ma neukľudnili ani dobré výsledky tripple testov, keďže v prípade dvojičiek tie dobré hodnoty môžu byť tak isto skreslené ako tie zlé, ale v tom prípade by som určite neišla na amnio.
Neviem, keď mne to robili, bola som nervózna až keď prišli tie zlé výsledky, že prečo mi to vôbec robili (prvotrimestrálny som mala v poriadku) Išla som na amnio, tam boli dobré výsledky, tak aspoň mám v tom jasno 😵

miminator1987
6. aug 2013

To je kazdeho nazor o tej dovolenke.letim len do chorvatska asi cca tristvrte hodka letu a navyse lekar uplne suhlasil povedal ze nevidi problem.Navyse je primar mal by vediet..Ved v tehu sa lietat moze🙂 samozrejme v bezprobl.tehu .Len samozrejme sa moze nieco prihodit ..co sa ale moze aj tu na SVK..;) ja nevidim problem .tehotenstvo nie je choroba predsa ci?Len tak mimochodom ja sa vas baby nepytam na nazor na dovolenku 🙂 tiez nic v zlom :D

shania31
6. aug 2013

@emee
Ahoj, a ty si teraz v ktorom tt?? Uz viete aj pohlavie?