Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

taella
6. aug 2009

a čo zub bude , či nebude ? U nás ešte stále nič 😖
ale máme za sebou hematológiu , tak je všetko v poriadku , iba je Oliver chudokrvný , tak dostal želelzo Maltofer

mauzos
6. aug 2009

no vyzera to, ze bude, ale znasa to statocne, iba obcas place ... ale gel na zuby na ten plac zabera, tak bud to bude zub, alebo mu gel zachutil a domaha sa ho 😀 😀
Tomi tiez berie Piridoxin, ze sa mu uz mina zelezo, ale este to nie je take hrozne. Na ten Maltofer bacha, aby Oliverko nemal problemy so zubkami. Ale Maltofer je vraj najlepsi a vraj radsej mat problem so zubami, ako nedostatok zeleza, aspon tak mi to vysvetlila moja Dr. ☹ Nemozes mu uz upravit stravu tak, aby mal vyssi prijem zeleza zo stravy, namiesto z Maltoferu?

evka76
6. aug 2009

Mauzos... no upratujem po majstroch... 😒 no jo... okrem vsetkych veci co su v obyvke... je v strede este manzelska postel... na gaucoch veci zo skrin... no 😖

mauzos
6. aug 2009

evka no to ti vobec nezavidim taky rozbombardovany byt 😒 ale potom budete mat pekne a na dlhsi cas pokoj, kym zase nieco nevymyslis 😀 S tym upratovanim to neprehanaj 😲

taella
6. aug 2009

aký problém so zubami z Maltoferu ? 😕 😕 😕

mauzos
6. aug 2009

zo zeleza "hniju" zubky. Kamoskin maly bral zelezo ako babo a vyrastali mu uz zhnite zubky, mala s tym problem az kym mu nevyrastli druhe. Stale ma pred zelezom varuje, strasne sa s tym natrapili ...

loginka
6. aug 2009

chrumi, moja rec 😉
pobolievalo Vas pri pupku, mna dnes dost, take pichanie az jemna bolest, hlavne pri chodzi, je to ok?

evka76
6. aug 2009

Mauzos... volal mi pan S. ... zajtra budem mat dodavku .... dakujem 😉

mzuzka
6. aug 2009

ahojte, sledujem vas uz zo dva tyzdne, a vravim si ze sa k vam coskoro pridam a teraz ked citam o problemoch so zelezom, tak mozno pomoze moja rada. ked som mala syna maleho, mali sme problemy so zelezom od narodenia. mala som staru obvodnu lekarku a ta prave nechcela aby eman kvoli zubkom bral prilis vela zeleza, tak ma poslala natrhat cerstvu zihlavu, vysusit na caj a cast nakrajat cerstvu a dat do mrazaka. so susenej sme robili caj, ale len 2x za tyzden 1dcl ale tu mrazenu mi kazala pridavat uplne vsade. do kazdej polievky, do kazdej omacky, vsade co som varila. a fakt sme to zvladli bez neustaleho uzivania ferronatu a podobnych liekov, z ktorych presne ako pisete uz niektorym detom rastli hnile zubky.

mauzos
6. aug 2009

evka 🙂 spolahlivy pan 😀 😀

mzuzka vitaj a gratulujem k dvojtehulkovaniu 🙂 Dakujem za super radu, tu u rodicov je zihlavy habadej, tak si namrazim aj nasusim. Od akeho veku sa moze varit ten cajik a asi ake davkovanie, nepamatas? Ja mam strasny respekt pred tymi zeleznymi tabletkami, prezivala som to s kamaratkou, kolko sa natrapili so zubkami ☹

pipka
6. aug 2009

caf mauzi 😉

ako to, ze mas na FB nedostupny profil? 😕 🤐

eviska83
6. aug 2009

ahojte,
som si dala zavezok - na kona len raz denne- dnes som splnila.Ale akosi tu ani nieje co citat ☹
Mauzi- vsetko najlepsie k vymesaciu- ale to leti co?
Ozaj uz sa ti prevracaju z bruska na chrbatik? Adamovi sa to podarilo pred 3 tyzdnami a Eviske dnes 😉

dracik1
6. aug 2009

eviska, gratulujem k otačaniu 🙂
taella, pozerala som foto, ti tvoji su riadni cvalkovia 🙂 a ako Karolinka, je to uz lepsie, nema alergiu na BKM?
mauzi, gratulujem k vymesačiu 🙂

mirka, to mi velmi luto 😔

mauzos
6. aug 2009

pipka netusim 😠 kuknem na to ...

evi, dakujeme. No veru leti to neskutocne. Moji sa prevratili prvy krat asi pred dvoma tyzdnami, obidvaja v ten isty den, akokeby boli dvojicky 😀 😀 Pochvalila som sa s tym neurologicke a ona mi na to povedala, ze to nic nie je, ze to len zaklonia hlavku a su na chrbte. Ze to robia len preto, lebo nechcu byt na brusku a nemam im to dovolit 😀
Ale vcera mi zacal Tomi a dnes Luki sediet. Este su taki neisti, ale uz sa dvihaju do sedu a chvilu aj vydrzia 😉

eviska83
6. aug 2009

tak potom nasi asi niesu dvojicky 😀 😀 😀
Adam uz tiez skoro sedi -Evicka je este trochu neista 🙂 A to sa vravi ze Acka su sikovnejsie 😉 Ale zasa ona je sikovnejsia na rucky- viac poobracia hracky a uz si skoro sama drzi flasu 😵
dracik- a tvoji chalaniska ako???Chcela som sa pokochat fotkami- (aj som sa pokochala) ale mas ich tam malo ☹ chceme viac 😉

mauzos
6. aug 2009

evi tak na to sa tesim najviac, ked uz si budu sami drzat flasku 😉 Luki je tiez zrucnejsi co sa tyka drzania hraciek, Tomi zase pohybovo. Mas aj usi na flaskach, ci drzi bez usi? Niekde som pocula, ze s usami sa naucia skor drzat.

pipka, tak som na to mrkla a nie som mudrejsia, preco to neide. Ale aj tak tam nic nove nemam, nemam cas pridat fotky ☹

dracik dakujem 🙂 Aj ja reklamujem viac fotiek 😝

baby viete o tejto akcii na fotoknihy? http://www.happyfoto.sk/svk/page/119/zosivana-v...

pipka
6. aug 2009

nejako im to tam dnes strajkuje na tom facebooku 😠 zlaty konik 😀 😀 😀

dracik1
6. aug 2009

evi, chalani su zlatiii, perfekte uz bezkaju, dnes sa hrali na ihrisku a behali skoro hodinu, potom boli uz unaveni...vecer zaspali o 20.30 a ani som ich nemusela moc prehovarat 😀
casom snad dam viac foto...teraz ich zasa kamerujem, je to vacsia zabava 😀

dracik1
6. aug 2009

zajtra mame stretko s pipi, tak nieco dame, nie ?

mauzos
6. aug 2009

dracik, ja som precitala, ze nieco si date 😀 😀 A nemusis ich nahanat? Neutekaju ti kazdy na inu svetovu stranu? 😲

eviska83
6. aug 2009

mauzi- flasky mame bez usi 😀 😀
dracik- no super- MM dnes zahlasil ze uz sa nevie dockat kedy uz budu behat- ja to zasa tak ruzovo nevidim.teraz kam polozim tam najdem 😀 😀 a vela kameruj- my sme si minule pustili andreja ked mal rok -isli sme sa pocurat od smiechu.
Baby kedy do chodaka??

mauzos
6. aug 2009

tak to je sikulka Evicka, ked vie drzat aj bez usi 😉
ja som uz viac krat citala, ze chodaky sa uz neodporucaju. Vraj kym sa babo samo nepostavi, tak ho netreba "nutit". Ja vobec neplanujem kupovat chodak, tiez mi zatial vyhovuje ze su tam, kam ich dam 😀 😀

pipka
6. aug 2009

jasne draculik, fotak mame nazhaveny 😀

pipka
6. aug 2009

u nas tiez choditko nefunguje, babka sice zohnala nejaku ojetinku, no hanka to ma skor ako hraci pultik 😉 neodporuca sa, lebo je to zle na klby, ako pise mauzi, ak do choditka, tak az ked babo samo stoji. prvykrat v nom bola az v 10 mes, mam to niekde aj v albume na zahrade teraz v lete 🙂 ale to uz davno stala sama.

vranka4
6. aug 2009

Ahojte,ste toho popísali 😕 ,eviska,tvoj muž sa teší,kedy začnú behať a potom povie,ako bolo dobre,keď iba ležali a sedeli 😀 , myslím,že sme sa všetci tešili kedy začnú loziť,chodiť,predsa to už boli také malé samostatné osobnosti 🙂 no,už keď začali loziť po štyroch,boli všade,jeden napravo,druhý naľavo,keď som bola s nimi sama,všade som robila zábrany,ale každé obdobie má svoje čaro a je krásne a hlavne rýchlo preletí 😉 ...mauzos,naše dvojky v chodákoch neboli,cielene sme ich nekupovali,staršie dcéry mali,potom začali chodiť po špičkách,dvojičky napriek tomu,že chodáky nemali ,ako7-mes. začali loziť po štyroch,po 8.mes.sa začali stavať v postieľke,potom okolo nábytku,kde doliezli ,bolo to prirodzené,dokonca Marek po 10-mes.začal sám chodiť,Ivka bola drobnejšia,mala slabšie rúčky,ona sa pustila týždeň pred rokom,ale nič nestratila 🙂 ,užívajte si každé obdobie života detí,lebo to letíííííí 🙂 ,mne sa nechce veriť,že už majú ísť v septembri do škôlky a ja makať 😀

mzuzka
6. aug 2009

mauzos - neviem od akeho veku, to by som len strielala, viem ze som ho emovi davala tak od mla, mal zo pol roka, viac myslim ze nie. ale nesmmie sa to s cajom prehnat, preto len tie 2x za tyzden. lebo zapeka myslim a este nieco ale neviem co. a robila som to tak, ze som dala do sytka ai malu lyzickyu caju a pomaly cez to liala vrelu vodu, cize nie klasicke vyluhovanie, ale taky zapar.ale tu mrazenu, som davala vsade, tak asi ako ked davas petrzlenovej vnatky do polievky.aj ked som mu mixovala ovocie, alebo puding, necitit to ani v sladkom.a to som pouzivala strasne dlho, mozno aj do 2rokov.

vranka4
6. aug 2009

mzuzka,vitááj 🙂 ,máš krásny termín-naši sa narodili 23.3.,len 2007 🙂 ,tešia sa staršie deti na dvojičky ?

taella
7. aug 2009
https://www.youtube.com/watch?v=OP2SXfdJs5w

dracik , alergia na BKM sa nepotvrdila , ale problémy s mliečkom ostali a už začína štrajkovať aj Oliver ☹ príkrmy idú lepšie ako papanie z fľaše .

ajka72
7. aug 2009

taella všetko naj k tvojim meninkám, veľa zdravíčka a radosti z detičiek 😵 😵 😵

mzuzka
7. aug 2009

dakujem vranka, no syn vie od zaciatku ale dcera az vcera a tesia sa velmi.je to pre nich take vynimocne a pre dceru uz pomaly ako jej 😉