Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deny32
7. okt 2009

Evi, tak to ste mali riadne pestre... evakuacia ... no, zazitok, ale nezavidim...
Doublemamca by uz mala byt mamca, v pondelok nastupovala do nemocky...

deny32
7. okt 2009

Mauzi, fakt sa nas zide kopa... maznel dnes ratal deti a maminy a skonstatoval, ze ked sa takto stretneme o rok, bude to vyzerat ako invazia, alebo manevre.. 🙂

mauzos
7. okt 2009

deny ze invazia 😀

Evka vitaj spat 🙂

deny32
7. okt 2009

no, uz teraz budete vy maminky neprehliadnutelne a ked nas bude 5... 😀 to bude sila... mozno budeme aj niekde v korzati, co vies... 😀 😀 😀

deny32
7. okt 2009

dnes som videla nove dvojicky, co su u nas na ulici, ale som nemala odvahu sa prihovorit.. ☹ som nevedela, co povedat...

mauzos
7. okt 2009

no predsa, ze aj ty cakas dvojicky 🙂 Vies kolko cudzich ludi sa nam prihovara? Je to mile. A tie komentare, ked kocikujeme s Taellou, no sranda, vacsinou si ludia myslia, ze su to stvoricky 😀 😀

deny32
7. okt 2009

Tak to potom ked sa o pol roka pridam aj ja, budu mysliet ze sestorcata? 😀 😀 😀 no ale mate s Taellouaj rovnake kociky, len inej farby 🙂

minkak
7. okt 2009

Babulky dakujeeeeem 😵
no ked ostanu uz takto a nebude nic vazne ....tak rodit budem normalnea dokonca aj keby bola jedna hore hlavickou tak asi tiez normalne-len ked su priecne tak je to skor na cisarak...
ale ja mam tu jednu hlavicku uplne dole ale uuuuplne az ju citil 😕
takze to vyzera na prirodzeny porod 😉

Eviska tak uz domka-no teda ste si uzili....uuf-ale hlavne,ze mate kopu dobrych spomienok tesime sa na fotecky 😵

evka76
8. okt 2009

Ahojte... dlho som tu nebola.... tak som sa prisla pochvalit aj mojimi prirastkami.... 1.10. sa nam narodila Šarlotka - 2730/48 o 12,53 a Reginka - 2090/46 🙂

Dnes sme boli prvu noc doma... a ja som priam zufala....
prijmam vsetky rady.... ako zladit krmenie, no proste vsetko.... ci skocit, hned ako jedna place.... co ked placu spolu... ci prebalujete pred ci po krmeni... ci aj inokedy.... ☹

loginka
8. okt 2009

evka, mooooooc blahozelaaaaaaaaaaaaam k dievkam!!! 🙂 🙂 🙂
no ja ti moc neporadim...ale drzim palce 😉

minkak super ze su takto otocene a mas sancu rodit prirodzene... 🙂
ja neviem ci by som si na to trufla ako prvorodicka, keby aj boli tak otocene, ci je to lepsie?

deny, borsc som navarila plny hrniec, ja som si pochutila, ale moj muz sa tvaril ako keby jedol zaby ci dazdovky, on totiz neznasa cviklu, ale statocne skoro vsetko zjedol.
Ja som varila z kuch.knihy, najprv hov,maso dala som aj bravc.kosti do tlakaca, ked bolo uvarene na cibulke cviklu, mrkvu, petrzlen bobk.listy a c.korenie , este 4 osupane paradajky, po 15 min pol kapusty a zemiaky vsetko zaliate vyvyarom , potom zaprazka
a ked chces navrch kysla smotana po uvareni na tanieri 🙂

vranka4
8. okt 2009

ahojte 🙂 ,evka76,blahoželám k dievčatkám,prajem hlavne zdravie,veľa mliečka,ak ich kojíš,aby rástli a robili vám radosť,tebe pohodu,neboj,zvládneš to,len prvý mesiac je ťažší,kým si zavedieš určitý režim,nám to trvalo asi mesiac,kojili sme sa prvý mesiac osobitne,ale potom už spolu,lebo to bolo rýchlejšie,praktickejšie a obaja boli spokojní,prebaľovala som ich pred kŕmením,ale občas aj pomedzi kŕmenia,ale to zistíš postupne aj sama,plačom ti dajú vedieť,že sú mokrí alebo hladní alebo len potrebujú spoločnosť 🙂 ,občas im neuškodí,keď si aj poplačú,samozrejme s mierou 🙂 ...máš aj nejakú pomoc tieto prvé dni,či si na všetko sama?narodili sa v termíne,či trošku skôr?neboj,zúfalstvo pominie a vynahradia ti to neskôr úsmevom 🙂

evka76
8. okt 2009

Vranka... rodila som na konci 38tt... mam tu mamu... chvala bohu... dufam, ze to zvladneme, lebo som taka zufala.... ale stale si hovorim, zvladli iny... aj my musime... 😎

taella
8. okt 2009

evka blahoželám k dievčatkám 🙂

prvé tri mesiace sú najťahšie , musíš si nájsť systém , ktorý bude vyhovovať tebe aj detičkám .

Ja som zo začiatku kojila a keď boli maličký , tak sa dalo aj spoločne ich kojiť , keď zaplakali , hneď som bola pri nich. Čo sa týka prebaľovania , tak som pred kŕmením a keď boli náhodou pokakaní .

mauzos
8. okt 2009

Evka zo srdca gratulujem, takze aj druha je nakoniec babulka, super, bude im veselo a budete mat prevahu nad tatikom 😀 Krasne si to nakoniec potiahla a tak si sa bala. Vahy ste mali podobne ako my, tiez dost velky rozdiel, ale to vobec nevadi.
Neboj vsetko zvladnes, lebo budes musiet a ked tam mas aj maminu, ma ti kto pomoct. Kojis ich, ci flaskujete? My sme v podstate od zaciatku flaskovali, takze som ich krmila naraz, prebalovala som tiez pred krmenim, aby sa nepovrackali po krmeni. Casom si urcite urobia rezim a bude to lepsie. Ja som tiez bola zufala po prvej noci, mali skoro vobec nespinkali len sme s drahym okolo nich lietali, ale uz na druhy den to bolo lepsie, bolo to len zmenou prostredia. Drzim palce, aby ste si cim skor vytvorili rezim, aj ked hned to samozrejme cakat nemozes 😉

No baby konecne nam zmizla ta hmla a snad sa stretko vydari 🙂 Ja som prave ulozila malych, takze casovo by mi to malo vyjst. Tesim sa 😵

eviska83
8. okt 2009

Evka- velke gratulacie 🙂 🙂 🙂
Presne ako pisu dievcata- prve mesiace bola riadna makacka- u nas to trvalo do 2 mes.-kym som sa snazila kojit- potom to uz bolo lepsie.Aj ja som prebalovala pred kojenim - nasi mali slabsi reflux tak som s nimi po jedle nechcela natriasat.Neboj zvladnes to- co ine Ti ostava???? 😀 😀 😀

mauzos
8. okt 2009

Evka az teraz som si vsimla, ze si dala aj fotky babik, su rozkosneee 😵

eviska83
8. okt 2009

Mauzi -este ze si napisala o fotkach- su kraaaasne- take drobulinke - to uz ani pravda nieje ze aj nasi boli taki 😵 😵

mauzos
8. okt 2009

no veru Evi, nasi su uz taki velkiii, niektore veci uz nosime velkost 9-12 😲

eviska83
8. okt 2009

mauzi - ked ta tu uz mam- varila si uz vasim ryzu?ja varim dnes - mam ju len rozvarit a zmixovat?
Dnes dostanu- ryzu s kur.maskom+ mrkva a brokolica- dufam ze im bude chutit

eviska83
8. okt 2009

Aj nasi maju par veci 6-12 (pyzamka) ,ale este sa vojdu aj do niektorych 3-6 🙂

mauzos
8. okt 2009

este som nevarila, ale akurat som sa na to vcera pytala Taelli, takze tak ako si napisala uvarit a rozmixovat. Tiez sa uz chystam im urobit. A masko budete mat prvy krat, ci uz si im robila ?

eviska83
8. okt 2009

masko mali min.tyzden -ale kupovane- doma som vobec nestihala varit- dokonca boli chudaci par dni bez prikrmu 😒
Takze idem dat masko 1x tyzdene- uvidime co to s nimi urobi.
Uz si im dala aj cerstve ovocie? Ja stale len uvarene- nemala som sklenene struhadlo- ale uz mam -tak vyskusam 🙂

mauzos
8. okt 2009

evi ja im davam len cerstve ovocie, samozrejme okrem par flasticiek hotovych vyziv zo zaciatku, kym zacali papat. Teraz mi zbastia kazdy po 200 ml. Ja mixujem s ponornym mixerom ... sklenene struhadlo? 😲 to ma ani nenapadlo 😀 😀

taella
8. okt 2009

Aj ja som našich akurát uložila , objednala pizzu , lebo variť sa mi nechce a na stretko sa teším 😉

mauzos
8. okt 2009

no Taella aby ti nespali do tretej 😲 Ja uz mam Tomiho vyspinkaneho, potiahol az pol hodku, asi sa tiez tesi na stretko, tak nemoze ani spinkat. Ved v kociku to snad dobehne.
Pizzu sme uz tento tyzden mali, tiez som mala lenivy den 😉

eviska83
8. okt 2009

mauzi- no ja mixujem minimalne- ja prepasirovavam cez umele sitko 😉 Tak to ti uz pekne papaju- aj nasmu Adamovi chuti ale zjedol max.100.
Baby aj ja chceeeem ist na stretko- ale vam zavidim 🙂 🙂 Aj ked teraz som rada ze mame konecne klud 😀

taella
8. okt 2009

ja som myslela , že ich zobudí zvonček , keď doniesli pizzu , ale zatiaľ tahajú hodinku . 😉
ale už tam niečo šramotí , zatiaľ sú ticho tak tam ani nejdem 🙂

evka76
8. okt 2009

dakujem... ste zlate.... mauzi... naouzaj... dufam, ze to bolo prostredim... a kojime.... len raz v noci a rano som dala flasky... bo ma tak boleli bradavky, ze by som asi zomrela, keby sa prisali... bolo to ovela jednoduhsie... to kojenie strasne narocne....

katrinb
8. okt 2009

babenky KosicaNky - zatial to vyzera tak, ze nedojdem dnes...trosku ma pobolieva brusko...rano som s manzelikom pobehala nejake veci po kE a som z toh dost vycerpana.......joooj.....

ale ak by mi bolo lepsie, dojdem...nechcem sa zbytocne presilovat, ked by som sa nemala vobec hybat....ok? Urcite to chapete...a ked nahodou nedojdem...vsetko mi zreferujete, jasnacka?

minkak
8. okt 2009

Evka juuuuuj veeeelke GRATULKO!!!!!!!!!Tesim sa s Tebou!!!!!!!!! 😵
Tak ste uz aj domka 😵 a ako si rodila ,kolko si bola v nemocke?Ako to vsetko bolo?
Prajem vela,vela zdravicka a veeeeeela mliecka!!!!!! 😵
Len sa drzkajte ,neboj sa aj do kojenia sa dostanes-len si ich moc nezvykaj na flasky-vsetko tieto bolesti mam za sebou aj ked pri dvoch je to zase ine...to je jasne,ale bude dobre!!!!!Treba len vydrzkat!!!! 😵

eviska aj som pri malej chvilku tiez s tym sklenenym struhadlom,ale moc sa mi s tym nechcelo-tiez som radsej s ponornym vsetko robila 😉

Vy uz tam asi stretkujete-tak si to riadne uzite a dufam ,ze vela pofotite 😉