Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

deny32
22. nov 2009

Ahojte maminky a tehulky... 😵
dnes mi konecne netvrdne brusko, sa vytesujem. Asi zabrali vcerajsie davky magneB6, dufam, ze to pomohlo aj tomu mojmu nestastnemu krcku a aj psychicky som v ovela vacsej pohode.. som aj pridala dnesne moje tehufotecky 🙂 a pekne si varim cviklu na zleezo pre chalanov a skusim kuracie stehna v parnom hrnci... drzte palce 😀

Mauzy, kedze pojdeme do tej istej nemocky, tak s kocikom pojdeme rovno cez rampu... 😀 😉 😉 allebo zeby uz vymenili dvere??? 😉
Dracik, dakujem velmi za infosky.. si poklad 😵 😵 😵
Murka, drzkajte sa este do tych Vianoc, drzim place...
Katrin, drzim na zajtra vsetky palce veeelmi silno... nedaj sa odbit, ved ide o deticky ....

deny32
22. nov 2009

Minkak, nadherne fotecky... krasne .. a Veronika Ti ako pekne pomaha, sikulka je po maminke... 😵 😵 😵
btw. Veronika ma meninky presne na moje narodky 🙂 😉 🙂

katrinb
22. nov 2009

deny - krasne brusinko s dvoma chalanmi 😉 A dam veediet, ako som dopadla - zajtra

matelko1
23. nov 2009

ahojte 🙂
katrinb jasne,ze to dotiahneme do uspesneho konca 🙂 ....si na PN?...ja ano od jula.

katrinb
23. nov 2009

matelko - ja so taktiez od jula 22. doma na PN....sice som stale dufala, ze ma pustia do prace, ale ked som bola v cca 18 tt tak i doki povedala, ze uz ma nepusti do konca...

A ja sa musim pochvalit. 😀 No bola som dnes v nemocke na biometricke UTG...bambulky su uz obe hlavickou dole 🙂 . Samozrrejme, moze sa to zmenit...ale zatial su tak....obe krasne rastu. Na moj tyzden je dokonca jedna v predstihu. Druha je o nieco mensia....Prva princezna ma uz 655 g a druha 595 g. takze zatial v norme. Vsetko je OK.....aj ked jednej doktor videl nejaku dilataciu oblicky...ale je malinka...takze je to v norme... Povedal, ze to vlastne zatial nic neznamena. Ale ze si to vsimol....tak mi to povedal

Matelko ty ides kedy na UTG?

Deny - ako s citis?

matelko1
23. nov 2009

katrinb ja teraz neviem kedy idem na dalsi usg.bola som v 24 tt a tam mali drobci jeden vahu 670g a druhy 631.obaja vraj boli v tom tyzdni v predstihu.ktovie kolko maju teraz.vo stvrtok idem do poradne,tak neviem ci mi bude robit usg,ale vysetrovat ma urcite bude zo spodu,lebo mi to minule povedala,ze uz davno som nebola vysetrena.
v stredu idem na kontrolu na hematologiu,tak som zvedava.
tvoje babulky maju tiez krasnu vahu.som rada,ze je vsetko ok u vas.

matelko1
23. nov 2009

katrinb ozaj ak sa smiem opytat,kolko si pribrala.citis sa ako?
ja som 14kg pribrala,ale len na brusku.to mi riane vycnieva 😵 ...citim sa zatial fajn,tak dufam,ze to bude tak aj nadalej.

katrinb
23. nov 2009

matelko - jasne, ze sa mozes opytat - no ja smo pribrala doteraz 11,5 kg...ale uz sa to blizi ku 12 kg...cize ku 25 tt cakam 12...cize dost vela podla mna. Ale tiez hlavne do bruska.....urcite aj do bokov mi islo a do pozadia 🙂 ale brusko dominuje....aj ostatni, co ma poznali predtym mi hovoria, ze hlavne berusko mam.....ale ja sa vidim predsa len lepsie 😉

Aj ja sa citim vyborne a po dnesnych vysledkoch este lepsie....ziadne problemy nemam KLOP KLOP...len nech to takto ide dalej a co najdlhsie..... dnes som si uz dohodla mojho porodnika...takze uz aj to mam z krku....a ty ako?

deny32
23. nov 2009

Katrin, super vysledky, blahozelam... 😵 😵 😵 nasi mali vo stvrtok tiez podobne vahy ako Tvoje... 😉
Matelko, ako casto Ti robia UTG? Mne robia kazde dva tyzdne na poradni.. nerobia ti malo? Surovo si to pytaj... svagrinej lekar vravel, ze poistovna to preplaca len asi 3x v tehu, alebo ako... ja si stale platim cca 3eura, takze v pohode sa da... opytaj sa dr...
Ja sa citim uz skoro ok, dnes som vybavovala PN na socialke, spat k lekarovi po dalsiu kladenku.. mam dost.. ked som dosla domov, tak mi uz tvrdlo brusko, takze teraz uz len leharo... zajtra skocim na hodku do prace a zasa socialka.. :(
K tym kilam, ku kunci tyzdna som mala 7,5 ... ale teraz ked budem doa tak Vas urcite dozeniem.. 😉 len uz teraz z toho tak nestresujem, ved oni pojdu dole, hlavne nech chalani pekne vydrzia v brusku este aspon 10tt... ale tiez mi islo do bruska, mam pocit, ze zadok mam mensi... ale to mozno zanika pri bruchu 😀

deny32
23. nov 2009

Matelko, Ty prides rodit do KE? Ty si tiez tu blizko, alebo sa mi len mari?

matelko1
23. nov 2009

ja este nemam porodnika,ale mam znameho gynekologa,tak sa ho chcem opytat.
pozerala si vcera spravy co sa stlao v spisskej novej vsi?ja som zo spisskej.
do bokov urcite aj mne islo,ale nevadi 🙂 ...ja si myslim,na to,ze cakame dvojky tak vela sme nepribrali.ja viem cakaju nas este 3 mesiace,tie najhorsie....ale dufam,ze to zvladneme a donosime nase babatka co najdlhsie.
vybavu uz kupujes?

katrinb
23. nov 2009

deny - a co vies...co ked si schudla na dupe 😀 😀 😀 To by bola aka pecka.....jasne, men nevadia kila ako take....ved ich schudnem...ale kvoli tej cukrovke a inym chorobam nechem vela pribrat...zybtocne si pivolat nieco....ale tiez to zatial neriesim...ja praveze vobec vela nejem.....len nemam ziadny pohyb....stale som doma...to je urcite aj tym....

Ty hlavne oddychuj.....aby bolo vsetko OK A 10 tt vydrzime ! urcite .....a aj mozno viac..... 😉

matelko1
23. nov 2009

deny ja budem v spisskej rodit....a ty sa ako citis?..pozeram,ze ty cakas dvojvajecne dvojky chlapcov.

katrinb
23. nov 2009

matelko - vybavu uz aj mam....nieco nove a nieco po kamoskinej dcerke....a nieco svagrina mi dala.....uz vlastne vela veci mam - co sa tyka aj mimo oblecenia....a nieco som nekupovala...aby mohla rodina kupit ako darceky hihi. Napriklad monitor dychu som rozhodnuta pre SNUZ alebo tak nejako sa to vola...ale to kupim az vtedy, ak sa nahodou narodia skor. Lebo mozno sa narodia OK....a nebude to treba. A kociar mam vybraty ale este som ho nekupila....ono tym, ze som na PN od jula...aj financie su dost obmedzene teraz...takze pomaly kazdy mesiac nieco kupuijem (urcite to poznas aj ty s tou marodkou).....ale chcem mat to najhlavnejsie kupene...ak by som nahodou skor porodila alebo bola v nemocke dlhsie...tak aby som mala doma uz vsetko pripravene...ale ja verim, ze vsetko pojde hladko.....stale si to hovorim dookola....a citim sa tak lepsie....psychika robi tiez divy 😉

matelko1
23. nov 2009

uz aj mam vybavicku nakupenu.mne nema kto dat,takze si musim sama kupit.vlastne zopar veci mi da segra ako vanicku,preb.pult,mozno nejake vecicky,ale ona ma dievcatko,takze ma vela ruzoveho a ja cakam chlapcov 😵
kociar mas aky vybraty.

deny32
23. nov 2009

Matelko, ja cakam dvojvajecnych, ale mna uz moj dr, na zaciatku upozornoval, ze si mozu navzajom "kradnut".. nie je to sice asi az take rizikove ako u jednovajecnych, ale vraj sa to stava, tazke on ich pri kazdej poradni porovnava. Nastastie nemaju velke rozdiely, takze je to ok... a su aj velky na to, ze som malo pribrala... ale ja som pribrala pomerne malo aj na jedno deculo, ale ja zasa dosdrziavam starvu, velmi vela papam zeleninu a ovocie, masko a pod.. vsetky omacky a podobne jedla vynechavam, no zasa netvrdim, ze si obcas nedam.. 😉 mala som taku stravu aj pred tehu, takze som nemenila skoro nic.. keby som na to nedavala pozor, tak sa gulam.. a na to ze cakame dvojicky, tak to proberanie je upklne v pohode...

Katrn, sa smejes, ale svagrina ked bola cca v 24tt, mala hore len jedno kilo... teraz je asi 28tt, brusko ma malinke a zadok nemala taky maly ako teraz odkedy ju poznam... a ani stehna 🙂) a ked otehotnela, urcite nebola chuducka... a jej mala ma krasnu vahu, vyjedla jej tuky... stastna to zena 😉

loginka
23. nov 2009

cafte, dnes som bola na poradni, no krcek je makksi este viac, ale zatial ma neposiela do nemocky
vysledky z hematologie - zelezo lepsie ale mam chodit pre zmenu na B12, no a este gestacny diabetes - to sa velmi tesim 😒 , no a odpocivaj , ked mas tolko chodit po lekaroch

deticky sa maju dobre, kazde okolo kila, chlapcek hlavickou dole a kocka naopak a zila som v omyle - tam kde je chlapcek som si myslela ze je dievcatko 🙂

matelko1
23. nov 2009

baby tak ja som si na chvilku zdriemla 🙂
deny tak stravu mam aj ja pestru.vobec vela nejem,ale zato ovocia a zeleninky si doprajem.vobec nemam take chute ako niektore,ze musia uhorky atd...ja papam tak,ako pred tehotenstvom.
inac ja pochadzam z jednovajec.dvojciat.narodili sme sa v 7 mes.segra mala len 1,40 a ja 2,40.vtedy neboli ani usg,tak lekari ani nevedeli,ze mamka caka dve naraz a teraz je ta medicina na velmi vysokej urovni.

loginka tak sa pekne setri...veru,oddychuj ked clovek sa nachodi po tych lekaroch.ved mna caka v stredu hematologia a vo stvrtok poradna u mojej gyndosky.
kazdy den si chodim davat pichat injekcie,nastastie susedu mam vedla,takze to je dobre.

deny32
23. nov 2009

Loginka, a kedy Ti zacal maknut krcok? Tvrdne Ti aj brusko? A preco B12? je mi luto toho diabetesu,sa toho na Teba teraz navalalo ☹ hlavne vydrz, havu hore, uz si skoro v cielovej rovinke.. 😉 Deculka maju krasne vahy, blahozelam 😵 😵 😵
Matelko, takze u Teba to je dedicne 🙂 moja mamina j z dvojiciek, ale dvojvajecnych 🙂
No ale to bol dost rozdiel medzi Tebou a sestrou...

katrinb
23. nov 2009

loginka a matelko - teraz som si uvedomila, ze vy ste uz vlastne v 7 mesiaci...(v siedmom z deviatich teraz myslim) . Tak to je fakt uz fajn,........len teraz vydrzkajte.....

loginka - fakt ako pise deny, as na teba nalepilo.... Ale ber to tak,l ze su aj horsie veci....a my ich nemame, hm?

murkaa
23. nov 2009

loginka ja mam asi to iste. uz som to spominala. Malo zeleza a tiez zvyseny cukor. Vidim, ze si z BA. Kam chodis k doktorovi?

matelko1
23. nov 2009

deny no,kilo bol medzi mnou a segrou rozdie,ale potom to segra dobehla 🙂
katrinb no,uz sme v 7 mesiaci.leti to,ale mne sa zda,ze sa to vlecie.
baby ja som zo spisskej.pozerali ste spravy co sa stalo na gynekol.oddeleni v nemocnici?

loginka
23. nov 2009

deny, mne to uz povedala dr uz asi v 20tt ze je trosku makksi a ze mam odpocivat, brusko mi netvrdne
murka ja chodim do Prosanusu k Durinovej
a moj otec je z trojiciek, ale ja som to nezdedia, lebo sme po IVF 😵

veru uz ma stve to chodenie po dr, 2 tyzdne na masaze ruk a rebox, tyzden na zelezo, teraz zase tyzden na B12, dietologicka..., ale najdolezitejsie aby sme vydrzali a boli babatka v poriadku

matelko je to hrozne, neskutocne hrozne, radsej na to nemyslim, ale je mi ich strasne luto 😔

deny32
23. nov 2009

Katrin, ako sa rataju tie mesiace, ked ich ratas 9 a nie lunarne?
Ja som sa ztretla len s lunarnymi, este aj v knihach co mam je to tak... podla nich ideme aj my uz v stredu do siedmeho...
Matelko, videla som to v spravach, chuda ta zena aj to deculko... som si aj poplakala 😔 😔 ☹ radsej na nieco take nemyslime, aby sme sa nestresovali este viac.
Loginka, zaberaju To nasaze na ruky? Drzim velm ipalce, vydrz tie navstevy... takze otec z trojiciek??? wawww....

katrinb
23. nov 2009

matelko - ja tiez nechcem na to myslite...je to velmi velmi smutne...a az nepochopitelne..... A ty ides do tej istej nemocky? Ale ty mas svojho lekara, ze? Alebo budes mat, co sa o teba bude starat, predpokladma.

Deny..ano podla lunarneho mas pravdu, my ideme cv stredu do 7 mesiaca. No ked sa ma ludia pytaju, v ktoromn som...vsetci chcu vediet mesiac z tych 9...napisem ti...aby si aj ty vedela

6. mesiac - 22+2 - 26+4
7. mesiac - 26+5 - 31+0
8. mesiac - 31+1 - 35+4
9. mesiac - 35+5 - 40+0

deny32
23. nov 2009

Katrin, tak to aby som si urobila tahak... podla coho sa rozlisuje, ako sa rataju tie mesiace?
Alebo sa to zmenilo a zmodernizovalo?
Ja radsej tym ludom hovorim v tyzdnoch 😉 a nech si to kazdy rata sam...

katrinb
23. nov 2009

Aj ja sa snazim v tyzdnoch...no niektori su lenivi si to vyratat a niektori si nie su asi isty.... A neviemvani ci sa to zmodewrnizovalo, ci to tak bolo vzdy...lebo vlasne stale kazdy hovori o 9. mesacnbom tehotenstve...len malokto vobec vie, ze sa to vlastne rata na lunarne mesiace...pravdupovediac ani ja som to nevedela, kym som neotehotnela..nejako som sa s tym nikdy nezaoberala.... 🙂

deny32
23. nov 2009

to som nevedela anii ja... az ked som si kupila tehotensky dennik a tam to je v lunarnych...
ale moja mama rata este v starych, takze vtedy sa to tak ratalo..

bibianka
23. nov 2009

Ahoj kočky, začínam posúvať veci ďalej, tak keby ste niektorá mali záujem, mrknite sem http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=38460
Onedlho tam prihodím aj autosedačky, len ich ešte musím nafotiť. Ale mám ich aj tu v albume https://www.modrykonik.sk/_gallery/47918/47918_.... Tie zrejme budú 20€/kus.

A ešte som sa chcela opýtať Matelka, ako sestra prospievala. Vlastne obidve - mali totiž podobné váhy, ako moji bobáci (1640g a 2240g).

matelko1
24. nov 2009

ahojte.
bibianka segra velmi dobre prospievala,vahou ma velmi skoro dobehla.....a tvoje deticky ako?urcite sa narodili predcasne,v ktorom tt?
baby co sa tyka,ze v ktorom som mesiaci,tak ja tiez kazdemu rozpravam v tt,ved nech si to kazdy prerata.