Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

loginka
17. dec 2009

rosienka, ale ja som v speci bazene pre tehotne, inak neviem, do takej vody by som nesla, aj som si kupila speci tampony, ale uz som ich nevyuzila 😒

julietka
17. dec 2009

jej deni super ze ste v poriadku 🙂
vy ste sa napokon rozhodli pre ten strieborny easy walker? aj mne sa velmi pacil..no mala som stastie ze som stretla jedu maminu s pouzivanym striebornym EW a vyzeral dost osuchane a spinavo, preto ma ta farba odradila, tak sme sa rozhodli pre tu farbu army zelenu..a objednali sme ho predbezne na januar, ale dohodli sme sa ze az ked sa drobci narodia tak muzik zavola a poslu ho.

Inak deni aj my sme na tej vystave dostali fusaky zadarmo,ale som sa nanho zabudla pozriet ze ci sa da stahovat aj okolo hlavicky dietatka, nevies nahodou?

julietka
17. dec 2009

babenky vidim ze sa tu bavite o cviceni 🙂 mne doki povedala ze pri dvojickach nemame dokonca ani pomysliet na sexik, takze nad cvicenim som nerozmyslala uz vobec..

matelko1
17. dec 2009

deny hej chodila aj na mk a vola sa sona.je asi v 28 tt.sme v kontakte,len jej stale byva zle,dlho bola na infuzkach.

matelko1
17. dec 2009

chcela som napisat loginka,nie deny 🙂

loginka
17. dec 2009

no tak je to ona 🙂
sexikovali sme len chvilu, lebo prvy trim. som este musela brat utrogestan, a potom zase dr zakazala ale az po naleze

deny32
17. dec 2009

Matelko, stale je tu a je zo SNV... chuda, bude tu aj na vianoce asi ☹ klobuk dole pred nou, co vsetko musi vydrzat. Ma uz velke brusko a ona je taka malinka.....
Julietka, neviem ake su tie fusaky... som ich ani nepozerala, ma to ani nenapadlo. My sme objednali na februar a pre istotu ho asi dame doviezt zaciatkom mesiaca. Ale mozno sa aj rozhodnem tak, ze az po narodeni... este uvidime, co a ako sa vyvinie. Tiez som bola skor za Army, ale manzel vyhral... a co som pozerala, tak ta strieborna je ina latka ako tie ostatne... je ovela hrubsia a vyzerala aj odolnejsie. No ved uvidime... ale urcit ena nom bude skor vidiet spinu ako na army, to mas pravdu.. len dufam,z e sa to bude dat lahko utriet.
Rosienka, na verejnu plavarem urcite plavat nechod.. velmi lahko tam mozes dostat infekciu a to je asi to najhorsie. Spolubyvajuca to a, velmi jej z toho tvrdne brusko, aj ked lezi a v noci. Berie antibiotika v infuziach a hrozi jej predcasny porod. S krockom a kontrakciami sa da este nieco urobit a pomalit, alebo zastavit. Ale v pripade infekcie je riziko, ze sa dostane do plodovej vody a sposobi prasknutie plodoveho vaku, vytecie plodovka a uz sa neda robit nic, len rodit.... radsej neriskuj...
Ja som uz taka mudra po tom pobyte v nemocke... ale sakra cim viac viem tym sa viac bojim... ☹

K cviceniu.. stacionarny bycikel v pohode, v miernom tempe 😉

deny32
17. dec 2009

Logi, my sme sexikovali v pohode do 24tt... ved utrogestan si brala az vecer, nie? 😀

deny32
17. dec 2009

Skvely clanok.. teda aspon podla mna.. 😉

http://zivot.lesk.cas.sk/cl/100010/248559/asist...

matelko1
17. dec 2009

deny a to sona stale odpadava....boze to je hrozne.urcite aj skor porodi.ma 2 tyzdne po mne termin.

katrinb
17. dec 2009

rosienka - mne zakazali cvicit od zaciatku....a teraz som aj rada, lebo zatial je vsetko OK....tuk, tuk. Ale skus sa popripade spytat svojho dokiho.

loginka- no este voz nemam ☹ Chystam sa uz cely tyzden, ze ho pojdem objednat, no stale manzelik je vpraci cele dni....a tak cas sme si este nenasli.

deny - saom stastna, ze chalani kopkaju a ze zajtra uz idete domkov. Takze krasne si uzi sviatky....

ajka - dakujem aj ja s babami za povzbudive slova

ta babenka s tymi trojickami - to mi je tak velmi luto, ze sa tak trapi...ale je to tak, ze to musi vydrzat....zato bude mat 3 krasne darceky...

avila - co sa tyka bicyklovania - tusim tehulkam sa take nieco neodporuca vobec....

dracik1
17. dec 2009

deny, super, ze ste OK 🙂 , drzim palce

deny32
17. dec 2009

Katrin, Dracik.. dakujeme 🙂)) difam,z e to tak aj ostane a to este potiahneme 3in1 🙂

juliagregor
17. dec 2009

Ahojte maminky a tehuľky vidím, že rozoberáte zaujímavé témy. 🙂
Deny som rada, že už ideš domov, ja som ležala 6 týždňov a taká som bola múdra 😀 , na izbe sa mi vystriedali hádam všetky dianózy, dokonca aj tehuľka schizofrenička to bola hrúza, odsťahovala som sa na chodbu 😠 a spravila tam taký cirkus 😠

Sexovať sme nemohli, na chrbte som tiež ležať nemohla a dokonca som odpadávala, môj tlak bol 70/50. Bolo to veľmi nepríjemné, ale časom som vedela, že keď mi tuhne krk musím si aspoň sadnúť.
Tehuľky prajem Vám, aby ste do nemocky išli až na pôrod a z nej o 5 dní domov aj s bábätkami.

dracik1
17. dec 2009

juli, ty si zlata...boze, mi budeme mat za 9 dni 1 a pol roka...neskutocne rychlo to bezi...este si pamatam, ako som sa potila v lete na nemocnicnej posteli a priala som si to mat za sebou 😀 ...mam pocit, ze deti v tomto obdobi strasne rychlo vsetko nasavaju....Juro po mne dneska vsetko opakoval...niektore slova skomolil ale opakoval...., pipino zlaty

juliagregor
17. dec 2009

dráčik ten čas neskutočne letí.......
ked malým vyliezli prvé zuby tak som tak bulila, že už nemám bábätká a to sú moje posledné bábätká 😀
a dnes som sa im vyhrážala, že ich dám na adopciu, takí boli zlí ..

dracik1
17. dec 2009

ze adopcia 😀 , tak , som sa vyhrazala, ze ich vratim do porodnice 😀

dracik1
17. dec 2009

idem spat, lebo muz pride asi az v sobotu 😝 , nech to nejako este vydrzim 😀 , dobru noc

deny32
17. dec 2009

Juli, tak to nezavidim... ☹ ja sa uz radsej ani nepytam co ktorej je, nechcem sa zbytocne stresovat.
Tak to si mala riadne nizky tlak.. fuuuuha....
Dracik, Ty si sa potila, my tu mrsneme.. strasne fuka cez tie hlinikove okna a sme este na 17tom poschodi... normalne je v izbe prievan.

juliagregor
17. dec 2009

deny tak vysoko som nikdy nebola 😀
ale tá nemocnica mala dve pozitíva - Maťko sa naviazal na tatina a ľahšie zvládal, keď som prišla domov s dvojičkami a vyspala som sa 😀
zajtra budeš doma a mužíček ťa bude opatrovať 😉

vranka4
17. dec 2009

ahojte tehuľky a maminy 🙂 ,deny,super ,že je všetko o.k. a zajtra ideš domov 🙂 ,všetky tehuľky sa držkajte ,aby ste to potiahli čo najdlhšie,aspoň do 38.tt. 🙂 ,ja som mala termín 29.3.07,narodili sa 23.3,ale od decembra som si každý týždeň odpočítavala a utešovala sa-ešte aspoň týždeň vydržať ! a vydržali sme 3v1 supeer 🙂 ,takže oddychujte,pozitívne myslite 🙂 a vychutnávajte si toto obdobie s bruškom,to sa už asi nezopakuje-myslím dvojičky 🙂 ,mne je občas aj smutno -mám krásne spomienky na tehuľkovanie s dvojičkami,bolo to niečo iné ako s jedným bábom 🙂
dracik,juliagregor-šikuľky stíhate pobehať viaceré témy ako ja 🙂

deny32
17. dec 2009

Vranka, dakujem.. tiez si to takto odratavam a tesim sa z kazdeho tyzdna... stale si opakujem, ze kazdy den v brusku je pre nich skvely... 😵 som aj rada, ze mi pichli lieky na dozretie plucok, keby nahodou nieco.. clovek nikdy nevie.

juliagregor
17. dec 2009

aj mne ich pichali a chalani nemuseli byť v inkubátore 🙂
Dobrú noc prajem všetkým

julietka
18. dec 2009

ahojte babulky 🙂

deny konecne idete domkov, to je krasne ze budete pekne spolu s manzelikom na sviatky doma a hlavne pokope 🙂

vranka nezazila som sice tehu s jednym babatkom, ale mas pravdu ze s dvojickami je to nieco uzasne, a ked zacnu kopkat v tandeme naraz, niet krajsieho pocitu na svete..ja uz teraz rozmyslam ako mi bude strasne smutno za tym pocitom, ze uz nebudem hladkat brusko a citit ten krasny pocti z pohybov..ale samozrejme viem ze ich budem hladkat nazivo a to bude dalsi krasny pocit..
len sa bojim aby som sa potom necitila taka "prazdna" ked ich uz nebudem citit tam vnutri..

mauzos
18. dec 2009

Julietka neboj, nebudes sa citit prazdna, budes rada, ze uz su vonku ... ku koncu uz sa ti bude vsetko tazko robit, takze uz len budes tuzobne cakat, aby sa uz narodili 😉 Ja som si v 39 tt vyprosila sekciu, uz som nevladala 😀

loginka
18. dec 2009

deny, ten utros som nejako vysadzala postupne, ale nechcela som dovtedy riskovat, ten clanok je dobry...uz som aj zabudla, ze som to absolvovala
tesim sa ze uz idete domov, to musi byt radost!

vranka diky, no tak daleko vydrzat ako ty to asi ani neviem predstavit 🙂 o co je ine byt tehotna sjednym? ako si precitovala ten rozdiel? ja uz tiez asi viac deti mat nebudem, my sme vdacni za tieto dva poklady co sa podarilis pomocou lekarov

julietka ten pocit ti vynahradia dve ruzove vonave klbka urcite 🙂

fakt su krasne tie chvile, ked sedme s muzom a hladkame brusko, tu jeden krpec, tu druhy, aj on uz skonstatoval, aky je rad, ze su tam dve (som zvedava co bude hovorit potom 😝 😀 )

maminky, vy ste uz gerojky, mate uz vela preskakaneho, chceli by ste byt tam kde sme my? 😉
ja sa praveze hrozne tesim ked uz budu vacsie a bude sa snimi dat velico robit

matelko1
18. dec 2009

ahojte 🙂
deny tak to je super,ze budete vsetci doma na vianoce.
aj ja som rada,ze mam tie dva pokladiky v brusku,tiez za pomoci lekarov.ja viem,zaciatky budu tazke,ale tie su aj pri jednom babatku,ale zvladneme to 🙂

loginka
18. dec 2009

matelko ty nechodis do februaroviek?, teraz je tam jedna kocka co je v KE nemocnici a je tam aj Sona trojtehulka, ze sa ma chudatko dost zle

katrinb
18. dec 2009

vranka - to je super ako ste vydrzali...aj ja si uz pocitam tiez tyzdne, ze kolko etse vydrzat.....dobry priklad....

juli, dik za povzbudenie, ja dufam, ze v tej nemocke sa fakt len na otocku zstavime...pri tomporode....hihi

mauoz - aj ty si krasne potiahla.......neviem, ci mne sa podari s jednovajecnymi...ale dufam, ze aspon 36tt mi bude svietit.....verim, ze ano

rosienka
18. dec 2009

ahojte kocky!
logi, deny, katrin- tak ja sa v pondelok spytam dokyho na to cvicenie, zatial sa moc nehrniem, len kde-tu nejake lahke cviky a natahovanie. S tym sexom ste ma prekvapili...a to uz preco vam od zaciatku zakazal? to je dost tvrde, ako to znasaju vasi mz?? Dufam, ze ja taketo zakazy nedostanem, resp. az niekde ku koncu tehu, zatial ani brucho velke, ani ziadne problemy..klop,klop, klop

vranka- dakujem, zatial si to pekne vychutnavam, ale zacnem si to cele uvedomovat s rastucim bruskom a ked ich uvidim ako malych cloviecikov na sone a zacnu sa mi hybat 😉 😵
Ozaj, v ktorom tt ste ich pocitili?