Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tintin
9. apr 2010

ahojte, tak mame 1 den v skolke za sebou. Kristinke sa velmi pacilo a nechcela ist ani domov 😅 uf, normalne mi padol kamen zo srdca, ja som z toho bola trosku nervozna, ale uz nebudem 😉 od pondelka uz ide na cele doobedie, dnes bola na 2 hodky.
Julia - no s tym mliekom, mne tiez kamoska lekarka hovorila, nech kludne uz od roka davame malej klasicke kravske, ze je to vsetko len marketing. este pred 8-9 rokmi sa odporucalo pit UM do roka a teraz uz do 3!!! ked ma nasa mala sople tak mlieko nedavame, ze zahlienuje. namiesto toho davam z DM ryzove mlieko s kalciom.
Katrin ako si musela cistit tie uska? ked sme nasej malej davali ale uz prestrelovat nie prepichnut uska, nemuseli sme tusim cistit. no nepamatam si to. neboli to dievcatka? nausnicky ste museli mat len zlate, alebo mohli byt aj z ineho kovu?

loginka
9. apr 2010

cafte, dnes sme boli na krv a s Dominikom musiem ist na injekcie, inak kojim ho v noci - to sa mu celkom chce papat a aj dnes som skusala a trosku z prsa popapal, takze kojenie Dominika este nie je stratene
matelko my sme uz davno bez fusaka, pouzivala som hrubsie deky , ked bolo chladnejsie a teraz len taku tensiu a kryt na kocik

gajana1
9. apr 2010

Ahojte
chcela som sa spytať kedy ste davali dievčatkam prepichnuť uška v pôrodnici alebo neskôr?

dior
9. apr 2010

baby, pri dvojickach dostane 2x prispevok? 😕

dracik1
9. apr 2010

ahojte, alienka, cakas dievcatka??? gratulujem, urcite sa tesite, vsak?

gajana...nechapem lekarov...boze, ved deti su uz velke, nechapem ...su tam v brusku natlacene ako sardinky...dufam, ze nebudu mat vykrivene nozicky /rucicky od nedostatku miesta 😠 , prajem skory porod 🙂

babule, ako si vas citam, tusim by som chcela byt este raz tehotna...normalne Vam zavidim Vase problemy 🙂 🙂 🙂

dracik1
9. apr 2010

diorka, ano , prispevok dostanes 2x, ono to vychadza cca 50 tisic, je to super pomoc...ale hrooozne rychlo sa to rozkotula...my sme napr. minuli doteraz za umele mlieko cca 60 tisic , uz pijeme kravske, nastastie detom chuti...

logi, co sa vam stalo?

baby, neviete, co je s Julietkou?

lucija272
9. apr 2010

Baby, ake plienky jednorazovky ste na zaciatku kupovali? Predavaju sa aj take vacsie balenia pre tieto newborn plienky (2-5kg)? Ja som zatial nasla pampersky 43ks balenie max. Poradte mi dake znacky 🙂).

gajana1
9. apr 2010

Tak volala mi švagrina v pondelok mam isť na prijem ak do vtedy neporodím

dior
9. apr 2010

dakujem dracik- my to minieme na pupocnikovu 😉 ,teda ak este potiahneme a bude jej dost,ale ked je jedna placenta-tak to bude asi len jedna ,ked su jednovajecne-alebo ako neviete 😕 , no to je uz pekna suma za sunar,drahe je je ☹

alienka73
9. apr 2010

Dracik ano, cakame dievcatka a tesime sa 🙂 . Ja som tajne aj netajne tuzila aspon po jednom dievcatku a budu dve 🙂 . Tak snad budu take zlate a zdrave ako ich bracek 😉 .

S tou pupocnikovou ani my este nie sme rozhodnuti ako urobime. Malemu sme dali zobrat a teraz neviem ci staci vziat iba jednemu dvojcatu. Dve je dost vela 😕

A to prepichovanie usiek budeme riesit aj my, tak tiez neviem ako to urobime. Ci dame hned ci az po case ci nastrelit ci prepichnut.
A este vraj sa da aj odlozit ockovanie proti TBC na neskor. Teda ze niektori lekari tak odporucaju, to by som asi tiez urobila. Aj ked nas nastastie nemal ziadnu reakciu ale poznam mamicky co sa trapia s tym hnisom uz niekolko mesiacov, po reakcii na ockovanie. 😒

alienka73
9. apr 2010

A este k tej pupocnikovej. Davnejsie tu bola o tom diskusia ze pri dvojickach davaju aj zlavu ze druhe babatko to ma zadarmo, neviete ako to je? V tom pripade by sme dali zobrat obom. Ale to plati asi len pri jednovajecnych 😒 .

alienka73
9. apr 2010

A este sa chcem opytat na to kravske mlieko. Aku znacku plnotucneho davate? Lebo u nas v tescu dostat Levmilk , ten je v takej umelej flasi a stava sa ze skysne skor ako je datum spotreby. Neviem ci by sa to stihlo vypit aj teraz nam skysol.

murkaa
9. apr 2010

loginka mne odmietala Danielka prsnik, hlavne ked ju bolelo brusko. No ked bola v poriadku tak nemala problem. A teraz na nu rozpravam tak sa mi ucucka a papa. Nevzdavaj to s Dominikom, moze to byt len prechodne ak ma nejake problemy.

murkaa
9. apr 2010

nausnicky - ja som dal prepichnut klasicky cca pred dvomi tyzdnami v rovnakom case ako katrin myslim a je to v poriadku. Bola som na ORL amb, ale robia to aj na chir.amb. Hlavne aby s tym mala lekarka skusenosti. Ja som tym kozmetickam co nastreluju neverila - ved maju len nejaky kurz a uz podnikaju. A male babo je malinke. Nech to robia dospelakom !!!!!!!!!!

ockovanie TBC - nas ockovali ked mali 3 tyzdne a prave dnes som bola s chlapcom na takom cisteni, lebo tam mal vela hnisu, ale Danielka nemala nic a pekne to ma zaschnute. Podla mna je to individualne a nezavisi to od veku. Ale POZOR potom na dalsie ockovania v 3. mesiacoch lebo musi byt od nich odstup 10 tyzdnov. T.J. Daliborka mi detskarka teraz nezaockovala kvoli reakcii a Danielku ano - takze ich mam rozhodenych.

gajana - vela stastia, ozaj deticky uz musia byt poriadne natlacene.

jennys
9. apr 2010

Ahojte!!
Ja som bola dnes v poradni všetko ok, takže kontrola znova o mesiac už aj s glukózou.
My sme naušničky dávali ešte keď bola Lucka v pôrodnici. Prepichovali jej to v deň keď sme s ňou odchádzali domov. Museli sme ich mať vopred namočené v liehu a len sme ich doniesli a prepichli jej to rýchlo. Podľa mňa je to najlepšie absolvovať už v pôrodnici, len sa treba na to spýtať.
GAJA držím palce, teraz je lepšie už čakať v nemocnici ako doma, dotiahla si to naozaj na pekný týždeň. Tak hádam sa už ohlásiš s bábätkami. 🙂

chruminka
9. apr 2010

ahojte ako sa tu mate?Ja uz velmi nestiham jezibabky mi daju uz riadne zabrat ,vyzaduju si viac pozornosti a ked je takto krasne sme cely den vonku.
My sme dali nausnicky az teraz pred dvoma tyzdnami a dali sme ich nastrelit,tu u nas neprepichuju,ale dr. mi dala cislo na jednu pani (je bud tiez dr.alebo sestricka) a ta prisla ku nam domov a sup sup uz to aj bolo a teraz budeme mat tieto nastrelovacie nausnicky min. 2 mesiace a potom mozeme vymenit.

Lucija my sme kupovali z DM babylove 1,tie od 2kg a stymi som bola uplne spokojna,mala som aj pampersky 1 tiez tie od 2 kg,ale tie mi vzdy prekakali a mali normalne mokry zadocek ked som ich prebalovala,neboli vobec dobre.Teda aspon pre nas nie.
Boze strasne vela tehuliek tu pribudlo,vsetkym vam drzim palce nech vydrzite co najdlhsie 🙂 ,urcite sa uz sice neviete dockat,ale nebojte sa potom si to naplno uzijete 😵

juliagregor
9. apr 2010

ahojte,

u Maťka v škôlke sú kiahne tak sa teším ... 😠 😝

alienka ja kupujem trvanlivé v krabici (netreba prevárať), kde je lepšia cena, tam sa kúpi (teraz vypijú 3 litre denne), ale najviac mi chutí z Lidla Pilos, to je také sladšie...

plienky sme dávali Pampersky, Huggies, Dm, Tesco plienky a aj z Liedla...

tintin super, že sa Kristínka teší do škôlky...

jankaa15
9. apr 2010

Ahojte babulky aký ste mali den? 😉 Ja som cely den lenosila v postielke 😝

Nasla som jeden perfektny kocik asi ho ziadna z vas nema ked je to uplna novinka, ale nerozmyslate o nom? By ma zaujimali vase nazory na neho.A ci neviete jeho cenu.Da sa pouzit ako kocik pre jedno babo aj dve. Ale ma velkost normalneho klasickeho kocika to ma na nom zaujalo najviac.
Ked si najdete cas pozrite si odkaz s videom.
http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

juliagregor
9. apr 2010

janka už sme ho tu preberali ...
mne sa nepáči manipulácia so spodným bábom a že ho nevidíš...ako ho vytiahneš z kočíka?
u mňa sú to len vymýšľance a za každú cenu moderný kočík ale nepraktický...možno som už stará, ja neviem, ale mne sa nepáčia moderné kočíky ...

jajka28
9. apr 2010

ahoj babenky...

tak ja som mala dnes poradňu, strašne som sa bála, či sa neotváram, ked ma pobolieva podbruško...a vraj je to ešte ok, len treba nabehnut na kludový režim 😒 a pri malom? tak neviem dal mi magneB6 a o dva týždne mam vraj príst, že to bude sledovat častejšie, to budem aj ten glukopur piť 😝

plienky som pri malom vyskušala asi všetky ale najviac sa mi osvedčili Tescové /kvalita/cena/ , a samozrejme Pampersky keď su za rozumnú cenu....

a mlieko dávam tiež ako Juli trvanlivé, nepreváram....

idem si vás prečítať...

/ozi baby už začínam konečne rozmýšlat o tom čo zháňať okrem oblečka na začiatok...chcela by som monitory dychu, odsávačku /aj keď neviem či mi to pojde?/ , ten vankuš na kojenie /poraďte či ten nafukovací, alebo s guločkami vo vnutri?/...

alienka73
9. apr 2010

Jani, tak to je super, ze sa neotvaras ani ja , aspon na poradni mi vcera dr tak povedala tak som sa tesila. A kludovy rezim pri malom je ozaj tazko. Ale tak ako pisu v tej knihe o dvojickach , treba si denne lahnut na tri hodky a len oddychovat, tak toto sa snazim dodrzat ked maly spi aj ked ja nevydrzim lezat , stale vstavam a idem aspon kuknut net 🙂 .

My sme kupovali zo zaciatku Pampersky a od roka cca sme presli na Babylove. Keby sme na ne prisli skor ake su super tak by sme ich davali aj skor. A asi aj dvojcatkam kupime babylove. Inac ta znacka sa mi osvedcila aj co sa tyka vloziek do podprseniek,a kozmetiky pre maleho, predym aj kase boli super ale potom sa velmi pokazili tak uz sme ich nekupovali.

Ja tak viem ze plnotucne mlieko sa ma davat cerstve nie trvanlive ale neviem preco.

Jani s vankusom ti neporadim, ja mam s gulickami ale netusim ake to bude pri kojeni, ci radsej ten pevny alebo tento gulickovy. A v monitoroch dychu mam chaos. Ak maju spat babatka prve mesiace spolu v jednej postielke tak mozes kupit jedine tie co sa davaju na plienku a tie zas mozu babatku zavadzat, aspon tak som citala. Tie monitory ako podlozka su dobre ak spi kazde v svojej postielke.... Tak neviem. My urcite prve tri mesiace budeme mat len jednu postielku, teda ak budu dievcatka tak spokojne spinkat.

murkaa
10. apr 2010

Ja som mala plienky č.1 - od 2 kg Bella happy - velmi dobre. Maju aj vpredu vyrezany taky obluk na pupcek. Bola som spokojna. Inac mali sme aj pampersky newborn - su tenke. A cca po mesiaci sme uz zacali kupovat č.2 - tesco. A teraz mame babylove z DM su pevne, mozem povedat ze ako tie Bella happy a znova som sa k nim vratila.

POZOR teraz su v Hypernove v akcii 1+1 čiže 12,99€ za 2 baliky. Super cena. Utekajte kupovat ak mate Hypernovu nablizku!!!

alienka73
10. apr 2010

Murkaa ktore su v akcii v hypernove? Tie Bella Happy?

alienka73
10. apr 2010

A kolko kusov je v jednom baliku?

murkaa
10. apr 2010

ano tie Bella happy. ja uz kupujem č.3. tam ich je 64. č.1 si nepamatam, ale urcite sa to oplati.

zajkka
10. apr 2010

Ahojte maminky,chcela by som sa opytat,ze ked mi v tehotenstve povedali,ze cakam dvojvajecne dvojicky,po porode sa nevyjadrili a viac som sa uz nepytala,bola som teda v tom,ze su dvojvajecny.No oni sa tak velmi podobaju,ze aj nasa pediatricka ma podozrenie,ze su jednovajecne,lebo este aj zubky im rastu zrkadlovo a jeden chyta do lavej rucicky a druhy do pravej.Urcite ke d pojdem na gynek.sa popytam....ja len,ze ci ste nieco podobne nepoculi este.Ked maju ciapocky a spinkaju mam aj ja problem ich rozoznat.Kamaratka mi vravi,ze je to len nahoda,lebo ked boli malicky,tak boli trosku rozdielni.... 🙂

katrinb
10. apr 2010

tintin - som velmi rada, ze malej Kristinke je fajn v skolke. Urcite je to aj pre teba velka ulava. Len tak dalej. A uska sme cistili 6 dni 3x denne liehom 60%, dierku spredu a zozadu a hlavne nausnicku...a pretahovat ju trebalo. A teraz uz len raz za den prejdem liehom, ale az raz za dva dni. A urcite ich to bolelo...hlavne ked to bolo cerstve. Ved aj patricne poplakali pri tom. Ale uz je lepsie.... 😎 A su kocky. A dala som im zlate. Chcela som chirurgicku ocel, no vraj sa u nas na Slovensku take nepredavaju. A biele zlato sa mne paci najviac, no ja som alergicka na nikel...a mozu byt tym padom aj dievcata. A biele zlato moze mat primesy roznych kovov v sebe...takze vyhralo obyc. zlato.

loginka - no to je super, ze aspon Dominika kojis...a inak sa ako ´mate? A preco musim ist s nim na injekcie?

gajana - ja som dala prepichnut az neskor, teda presne ked mali 4 tt. Ale kazdy dava inak. Niekto v porodnici , niekto neskor a niekto az ked su slecny velke (to uz davaju prepichnut). V ponnelok budem na teba mysliet. Nech to mas rychlo za sebou...

A asi som vam nespominala, ale uz nekojim dievcata naraz. Pretoze mam velmi silny tok mlieka. Uz som vysadila caj pre kojacie matky, ani homeopatikum uz neberiem. A aj tak ho mam silny. No hlavne ze je mliecko. A nemozem ich kojit naraz, lebo Adelka niekedy neprehltne dobre a zabehne jej. Takze zatial ich kojim osobitne. No skoda , lebo som cas usetrila pri spolocnom kojeni...

a krasny vikend prajem vsetkym

lucija - ja pouzivam Pampers tie 43 ks. A vycsie balenie neexistuje. Jedine tie Pro Care...tusim 78 ks.

jajka - co sa tyka monitoru, ja mam pozicany z nemocnice na pol roka za super cenu. A som velmi spokojna, ze ho mam. Urcite by som castejsie sledovala dievcata. Tak som kludnejsia. Odsavacku mam Avent - tu elektricku, da sa pouzit aj ako rucna. Je fakt genialna. Ale ja ju mam len pozicanu od kamosky, lebo je dost draha. A vlastne ja ju ani nepouzivam. Zatial netreba. A vasnkus urcite s gulickami.....je to super vec.

katrinb
10. apr 2010

zajkka - no mozu byt jednovajecne. Niekto ti teraz nepovie na 100% ci su take alebo take. DNA by to vyriesila. A ked sa na seba podobaju, podla mna su jednovajecne....

juliagregor
10. apr 2010

ahojte, tehuľky a maminky...
dnes som mala poslednú prednášku v škole a už sa musím učiť a písať práce a diplomku....čiže zbohom koník a Fb, samozrejme, že sem tam kuknem 😎 ale už nie v takom rozsahu ako doteraz....
všetkým tehuľkám prajem bezproblémové tehuľkovanie, rýchly pôrod a hlavne zdravé bábätká...

a maminkám prajem veľa mliečka, trpezlivosti a tiež zdravé bábätká... 😀

keby ste niečo chceli napíšze mi Ip alebo správu na FB

neskôr vám hodím ešte nejaké fotečky...

katka si super, krásne to zvládaš...
zajkka ako píše Katka, zistia to na genetike, ja ich mám isto jednovaječné, lebo som mala amniocentézu...
gajana v pondelok na teba budem myslieť a samo, že čakám SMS 😉

ahojte... 🙂

matelko1
10. apr 2010

ahojte.prajem pekne popoludnie 🙂
julia tak sa pekne uc 🙂 a nezabudni na nas 😵