Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mamoka4
22. apr 2012

@margaretka3 Ahoj, to že si za ceký den nesadneš poznám..niekedy mám úúúplne bláznivé dni a je toho faaakt veľa 😝 a potom su take pokojnejšie. My sme sa už absolútne zabehli, už si nepripadam taká uštvaná ako prvých 8 mes.....fakt do takého novembra to bolo rýchle, stresujúce...málo som sa vyspala,ale baby už zrozumneli, pekne sa spolu hrájú veľa sa nasmejú a ja na nich 🙂 radi papajú...takže nie je tak zlé. Asi som si zvykla na život okolo 4 detí. A moje baby mali v 9 mes. tiež 8,5 kg a 8,4 kg...a teraz skoro 14 mes. 9,5 kg obe...a nepripadajú mi malé. 😉 Sú také baculky, veľa lozia, aj prejdú pár krokov samé...a za ručičku chodíme aj na prechádzku vonku. Aj ja sa teším na teplejšie počasie.

elapp
23. apr 2012

ahojte dievcence, pardon maminy 🙂 cakam dvojicky a velmi sa na nich tesim, aj ked obavy samozrejme mam. chcem sa opytat, aka je pravdepodobnost, ze budem rodit cisarskym rezom ? prirodzeny porod u dvojiciek zrejme nebyva velmi casty ... ci sa mylim?

alex137
23. apr 2012

malicky ma 8,2 a malicka 7,5 su v norme ale nepriberaju a nepriberaju,

alex137
23. apr 2012

elapp mna sa nikto nepytal ci prirodzene ci cisar, jednoducho ma naplanovali a hotovo, pritom som mala ukazkove tehotenstvo, ziaden problem a aj malickym sa v brusku pacilo, ale islo leto, dovolenky a rodilo sa vela deti

magdi21
23. apr 2012

@alex137 tak asi aj lepšie, nie? Aspon si to mala bez problémov 🙂

vojmata
23. apr 2012

@elapp Ak je aspon jeden chlapcek, tak je mala pravdepodobnost ze pojdu prirodzene.

elapp
23. apr 2012

@vojmata aby sa mu nezasprajcoval pipik? 😝

vojmata
23. apr 2012

@elapp 🙂 mozno. Neviem skutocnu pricinu.🙂

vojmata
23. apr 2012

@elapp Ale skor preto, aby sa nepomackali vajka.

alex137
23. apr 2012

ano magdi21, bolo to pif paf a do pol hodky boli vonku, dala som si urobit spinal, takze vsetko si pamatam

sisi79
23. apr 2012

@alex137 a ako si to prezivala?lebo ja som mala cisarsky tiez obaja moji chalani boli otoceni koncom panvovym ale ja som bola v celkovej narkoze akosi som nenasla odvahu aby som bola hore ale spekulujem ze ak by som este raz rodila cisarskym tak by som sa na to mozno dala 🙂

betina1984
23. apr 2012

@elapp ja rodila prirodzene, obaja boli hlavami dole, mali 2,85 a 2,55 kg a v pohode.

betina1984
23. apr 2012

@vojmata ja mala chlapca, dokonca isiel prvy a rodila som prirodzene, bez problemov. Akurat ked vysiel, mala sa tam popretacala a omotala sa jej 4x pupocna snura okolo krku, ale nic sa jej netalo, set minut po nom bola vonku

juliagregor
23. apr 2012

@elapp porody su v pomere asi 1:3 prirodzene / sekcia...
poloha babatiek, vajecnost, vek matky, lekar...

alex137
23. apr 2012

sisi79 bolo to rychle a v pohode az na tych medikov co sa boli ucit kam sa to picha

slivocka
23. apr 2012

@elapp aj ja som rodila spontanne, 38tt , Misko 3kg a Anicka 2.5 kg. Tiez sa ma nikto nepytal ,ako chcem rodit. v nemocnici mal kazdy doktor iny nazor, a ked to na mna prislo a bola som hned otvorena na 4cm tak do 3. hodin boli obaja na svete. Inak verim,ze sa bojis, ja som sa bala pôrodu od momentu, ako som sa dozvedela,ze som tehotna. A stale som si myslela,ze pôjdem cisarskym ale som stastna,ze som rodila normalne. o 5 hodin po porode som uz sedela s malymi na posteli a na druhy den som isla na ranajky do jedalne 😉 kym kamoska , co lezala so mno na izbe po cisarskom sa na druhy den ucila ako sa postavit a nemohla sa pohnut, zobrat malu na ruky,lebo ju to bolelo...ako ma byt tak bude 😉

borenka
23. apr 2012

Aj ja som rodila chalanov prirodzene, nebol ziadny problem, rozdiel medzi nimi su dve minuty tak to bolo velmi rychle.
Pred par dnami mali uz jedenast mesiacov a vahu maju, mensi 10,140 a vacsi 10, 340. Lozia ako dabli a uz zacinaju aj sami kracat. je to celkom zabava 🙂 .

elamar
23. apr 2012

ahojte, mám 13 mesačné dvojičky (párik) a o 4 mesiace sa sťahujeme do RD, kde nebudú mať už príležitosť spávať s nami v spálni. Pripravili sme im izbičku. RAda by som sa informovala v koľkých mesiacoch ste ich dali do vlastnej izbičky a či ste nemali problém s uspávaním. Momentálne syn zaspí pri kojení. Nakoľko Elišku nedojčím a vyžaduje si spávať v našej manželskej posteli (čo odmietam - vždy sa ju snažím preložiť aj na pár hodín do postieľky), ako ju mám odnaučiť spávať s nami a to tak, aby nezobudila syna. Ako ste to vy riešili? dík za radu.Elamar

sisi79
24. apr 2012

@alex137 a cítila si nieco ked ta rezali? nemala si pri tom nejake zvlastne pocity?

1kwietocek1
24. apr 2012

Babenky co mozem dat mojmu malickemu ak ma koliky? nevie sa vykakat...horko tazko po 3dnoch dneska sa vykakal aj to len s nasou pomocou..strasne sa pritom vycerpal..mam kvapky espumisan,ale neviem ci mu ich mozem dat,kedze ma len 3tyzdne a nieco malinko cez 2kg..co poradite???? dakujem 🙂

1kwietocek1
24. apr 2012

Dievcene..mozem si vopred pripravit susene mliecko do flasticiek a uschovat do chladnicky? a potom len vybrat a pred papanim zohriat??? ci to sa tak nesmie???..v noci by mi to velmi pomohlo..len neviem ci sa to tak moze...

klincek
24. apr 2012

@lubka8386 ahoj, ja som toto riesila este nedavno, bola som z toho vecneho kocikovania (8 mesiacov 2x denne, zo zaciatku aj trikrat.. v kazdom pocasi) uz ustvana a nic som nestihala, a vyriesila som to tak, ze uz chodim len raz. ak ma cas manzel a je dobre pocasie, berie ich este poobede on. ak nie, ideme len rano od 9 do cca 11.30 (na prvy spanok) a dost. vobec nemam pocit, ze by im to nejako ublizilo, a mne to dost pomaha 🙂
vyskusaj, za to nic nedas. ja som sa toho dost bala, lebo moje bosorky dobre spali len v kociku-nuz ale zvykaju si na druhy spanok v postielke. raz je horsie, raz lepsie, ale ja si hovorim, ze to chce len cas. vyhody v skratke: nemusim sa stale nahanat s obliekanim nas vsetkych, chystanim kocika, aj nejake drobnosti uz pri nich stiham porobit. este to sice nie je ziadna slava, no uz fakt, ze kavu nemusim pit za pochodu z termohrnceka, ale mozem si k nej na 5 min sadnut, mi dost pomaha k psychickej pohode. treba trosku setrit sily, pri dvojickach zvlast..

lubka8386
24. apr 2012

@elamar my mame dvojky zvlast v izbe uz assi od pol roka.... uz si to ale nepamatam presne, nemaju zatial s tym ziaden problem

lubka8386
24. apr 2012

@elapp aj ja som rodila normalne, maly 3300 a mala 2480.... chcela som cisarsky ale vraj uz mi hlava trcala spomedzi noh 😀 to mi povedal doktor na porodnej sale 🙂 a vies co, nebanujem, velmi ale fakt ze velmi som sa toho bala a hodinu po porode som vecerala na porodnom kresle a telefonovala ze vsak to nic nebolo 😀 samozrejme dolu ma to bolelo, ale ktoru nie 🙂 ale pohlad na drobcov to vynahradil..... a na rozdiel od zien ktore rodili cisarakom ja som chodila normalne,kym oni trpeli a nemohli sa poriadne ani vystriet od bolesti

alex137
25. apr 2012

sisi79 pocit bol taky zvlastny lebo vies ze ti rezu telo, pozera na teba huf medikov, ale dalo sa, naneprijemnejsi bol vpich no nemozem povedat ze bolel a potom to vyprchanie anestetika ked si necitis polku tela a uplny des bolo ked mi dali dietu 0 a ja by som zjedla aj kona

dibik
25. apr 2012

@1kwietocek1 ahoj my sme to tak s mlieckom zo zaciatku robili, ze sme ho mali v chladnicke, mavali to tak aj v porodnici, takze v tom som nevidela problem. no po case sme prisli na to, ze je ovela rychlejsie (co sme ocenili prave v noci), ak sme mali prichystanu prevarenu vodu, tu teraz v hrnci len prihrejeme a hned robime cerstve mlieko. je to fakt rychlejsie ako prihrievanie mlieka v ohrievaci.

in131
25. apr 2012

Ahojte, vyzera to tak ze cakame chlapca a dievcatko 🙂🙂🙂🙂 velmi sa tesime. Drobci sa predvadzali, chlapec bojoval ako mohol, vobec sa nechcel ukazat 🙂 a dievcatko kludne 🙂 tatino si ich obzeral dvadsat minut, bol z toho hapy. 🙂

mirasierra
25. apr 2012

@1kwietocek1 najlepsie je prevarit vodu a nechat ju v termoske. susene mlieko si nadavkovat do davkovaca a ked male placu len supnes mlieko do flasky a zalejes vodou z termosky.
a myslim ze espumisan mozes ja davam mojim sub simplex a infacol.

zabka299
26. apr 2012

baby mate niektora skusenosti so skratenym krckom? som v 27 tt a dnes na poradni mi povedal doktor ze sa mi o 1cm skratil krcok, ale ze mam ostat doma a na dalsiu kontrolu idem az 29.5. ☹

dana_l
27. apr 2012

@1kwietocek1 zabudla si si zmenit informaciu v pase ze uz nie si tehotna 😉