Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

vampgirl
20. nov 2012

Cau kocky, mozem sa pridat? Cakame dvojvajecne dvojicky, termin mame cca v polovici januara (vidim, ze je vas tu celkom dost s podobnym terminom).

Ja chodim do poradne kazde dva tyzdne, aj vzdy dr urobi utz, ale len taky 5sekundovy. Inak len zmeria krcok a tlak... Posledny poriadny utz som mala v 30.tt, a buduci tyzden chcem na poradni poziadat nech ma zase objedna na velky utz, nech viem ako babatka narastli. To uz budeme koncit 34.tt tak by som sa rada uistila, ze rastu tak ako maju...

@kacena85 Tusim si riesila pardni dozadu palenie zahy, ja to mavam tiez celkom drsne obcas, a zatial mi vzdy pomohlo zjest par mandli. Mam misku s mandlami pri posteli a aj ked sa niekedy zobudim uprostred noci s prisernym palenim, dam si mandle a prejde to (klop klop).

vampgirl
20. nov 2012

@andasla Aj mne dr najskor hovoril ze s velkou pravdepodobnostou CR, ale posledne tyzdne sa tvari ze to skusime prirodzene... Naposledy som ja mala este jedno babo hlavou hore, ale dr sa tvaril ze to este nic neznamena. Tak uvidime zase buduci tyzden v poradni, mne sa zda ze uz tam nemaju miesto na nejake premety 😒 ale zatial tiez ani slovo nepadlo o porode, len povedal ze idealne vydrzat do ukonceneho 36.tt a potom to treba intenzivnejsie sledovat, ale ze nikde nie je napisane ze neporodim v termine. No amen tma, ja uz si neviem ani predstavit ako vydrzim do toho 36.tt, nieto este dalsi mesiac navyse!!! 🙂

lucyfromuk
20. nov 2012

ahojte ja sa chcem iba opytat ako to je s materskou alebo rodicovskym prispevkom ked sa vam narodia dvojicky. Dostavate iba jedno alebo dvojnasobok kedze mate dve deti? 😒

kacena85
20. nov 2012

@andasla si ma neoznacila tak som nevedela,ze si odpisala, mne dr hned povedal,ze pojdu sekciou min dva tyzdne dopredu, chcem sa ho uz popytat kedy cca ved su tam akurat vsetky sviatky, ale tu kopu bab rodilo prirodzene,tak ktovie ako dopadneme este my,kedy mas presne termin??

andasla
20. nov 2012

@vampgirl juuuuuuuuuuuuuj, tak v tom nie som sama 😀 ....zdalo sa mi, ze vsetky rodia dvojicky automaticky cisarskym, len mna nahovara na prirodzeny,..ake vlastne neviem, coho sa viac bojim 😀 , hlavne nech je to bezpecne pre deticky....citala som, ze casto sa prve aj narodi prirodzene, ale druhe ide cisarskym a to sa mi zda zbytocne, trapit sa dovjnasobne...o mna sa doteraz starali vynikajuco, len teraz ked sa porod blizi akoby stratili zaujem....z gynekologie ma poslali na porodnicu a tam na mna pozeraju, ze co tak skoro chodim....tak neviem, ale keby nieco tak bezim na pohotovost, lebo niekedy su tie bolesti neznesitelne...najma v noci, ked sa otacam, mam pocit, ze mi roztrha brucho...a to by sme mali este do polovice januara vydrzat 😨

kacena85
20. nov 2012

@vampgirl ahoooj super dalsia tehulka, kedy mas presne termin??my 13.1 ale dr povedal,ze to nehrozi,ako vyssie pisem,mne zatial pomohol pohar studeneho mlieka klop klop, spodok ta neboli??mna posledne dni diost, ci uz lezim,sedim,chodim

andasla
20. nov 2012

@kacena85 prepac, zabudla som ta oznacit.....mam termin 14. januara, ale podla doktora dovtedy nevydrzim...minuly utorok mi povedal, ze keby sa uz narodili, tak sa nic nestane...to ma riadne prekvapilo. Neviem, ci tym chcel naznacit, ze sa mi to blizi alebo co...mne tiez najprv sekciu a teraz ze vyskusame prirodzene...no zvedava som, esteze mam nemocnicu len 4 km od domu 🙂

kacena85
20. nov 2012

@andasla k tomu tvrdnutiu no mam pocit ze mi napne spodok brucha,ked mam cele to skor pripisujem tomu,ze sa drobci super natahuju alebo nejak divne ulozia, tiez mam pocit,ze mam v noci stale tvrde ale to ked spim na boku tak ked sa prevalujem tak ked vidim tie tvary,to sa asi tak baba ulozia a potom ich ja vyrusim a su tam ako sardinky uz chudatka

andasla
20. nov 2012

@kacena85 neviem, ci mi tvrdne, ale ja mam casto take nafuknute ako balon, cele, najma v oblasti zaludka....je to dost neprijemne, magnezko zaberie len na chvilu a potom ma nafukne zase....a ten spodok boli otrasne...niekedy ked sa postavim, tak mam pocit, ze uz asi vypadnu 🙂

kacena85
20. nov 2012

@andasla no to mame pri sebe,my 13.1. No zevraj do 34 tt je to take, potom su uz aj pluca vyvinute,ale jasne,ze je lepsie co najdlhsie pre ne, no ja mam nemocnicu 20km, byvame na dedine, drahy chodi na nocne, uvidim ako bude dalej,ale uz sme sa dohodli,ze budem chodit k nasim na noc ked bude v praci,tak od decembra,pre istotu

vampgirl
20. nov 2012

@kacena85
@andasla
Ja mam 11.1. 🙂 Mne lekar hovoril ze treba mat ukonceny 34.tt a idealne potom este vydrzat do ukonceneho 36.tt. Ale zase vsade pisu,ze dvojicky su skor zrele ako mono deti, aj vacsi bojovnici....

Ja by som rada skusila prirodzene rodit, mam uz jednu dceru a hodinu po porode som uz ani nevedela, ze som rodila. S CR sa mi zda to zotavovanie podstatne zdlhavejsie... Ale tak ako pises, odtrpiet si prirodzeny porod a potom podstupit aj CR tak to je podla mna uplne najhorsia moznost zo vsetkych... Tak to necham na dr, ak povie ze skusime prirodzeny porod, skusime, ak poradi CR tak naplanujeme CR.

Joooj ani minehovorte o bolestiach, mam pocit ze uz ma staaale niekde nieco boli, a uz mam pocit ze to nemoze byt horsie ale potom si uvedomim ze este par tyzdnov sa to bude zhorsovat 😠 ked urobim 5 krokov za sebou, mam pocit, ze mi roztrhne mocovy mechur, ked sedim, priserne ma krpci tlacia do rebier, ked lezim, bolia ma bedrove klby, uz som uplna troska 😉 v noci chodim tak kazdu hodinu na wc, skoro vobec nespim, na jednom boku ma okopava jeden, na druhom druhy... A o siestej ma budi dvojrocna dcera 😉

kacena85
20. nov 2012

@vampgirl no ten porod som aj ja zvedava,ale kazdy nieco ine povie, niekto,ze je lepsi prirodzeny,niekto,ze pre dvojky to je rizikove a vyber sj ze???ja fakt neviem tiez co by som brala, ked to pride tak uvidim co dr povedia a hotovo, pytat sa ma isto nikto nebude ;)
No ja som na wc uplne nacasovana, okoloo 23.30, potom 2.30, 5.30 a uz sa modlim nech je 7.30 a vstavam, to je taky moj cas, som od zaciatku pn a cca tak vstavam skoro stale, drahy ked pride po nocnej ma radost, ja sa tesim stvrtok poradna a zaroven bojim,ked ma ten spodok tak boli,ci je vsetko ok, nerada by som do nemocky joj, ale tak lezim 3/4 dna tak hadam to bude ok, inak mas moj obdiv,este dvojrocne dieta, musi to byt zaberak,mam v takom veku neterku no je to sidlo riadne ;)

mia117
20. nov 2012

@kacena85 moja snad to je vsetko ok, inak aj mna dost pobolievaju litka a to lezim 😕 tak neviem.... A chrbaa krize t ani nehovorim sa citim ako 100 rocna zena... 🙂 juj uz aby boli babatka narodene a zdrave 🙂 to bude pocit bez takeho nakladu 🙂

gemina
20. nov 2012

@kacena85 ahoj, upokoji ma ked citam, ze este niekoho tak boli spodok, mna boli hlavne ked sa prevalujem na posteli, akoby som mala svalovku medzi nohami alebo menstruacne bolesti. Tak neprijeme ma to taha dole... Inak, aj ja mam vo stvrtok poradnu a zajtra este kontrolu usg prietokov, tak som zvedava, co je nove. A zislo sa nas tu uz celkom dost, ktore mozno porodia okolo vianoc, tak super, ze v tom nie som sama🙂

mia117
20. nov 2012

@andasla
@kacena85
@vampgirl ja mam termin 15.1. 🙂

mia117
20. nov 2012

Aj ja kukam,ze sa nas tu teda dost zislo dvojiciek Januaroviek 🙂 🙂

kacena85
20. nov 2012

@mia117 no presne sto rocna zenskaaaaa, teraz som bola vonku hafana zavriet do voliery, drahy je doma tak som sama, joj to tak nemam rada a prezliekla do pyzama a hotova som, spodok cely taha, tlaci, ledva nohy zdviham jemine sak to fakt nebudem o chvilu ani chodit len lezat???

@gemina no aj tu svalovku doverne poznam pred kazdym otocim viem co ma caka, strasna bolest a najhorsie ked sa konecnce prevalim a d robcom sa to nepaci tak zase idem na chvilu rovno potom zas na bok a sto krat na wcko hore dole vrrrrrr
je nas tu veru dost jupiiiiii aspon sa mozme vyzalovat 🙂 no mne tie prietoky nerobil a sestra minule ze to sa robi az okolo 36tt tak nechapem 😕

timmka
20. nov 2012

ahojte, tak nakukla som do tej temy a citam, ze nie som sama, aj ja mam bolesti a dnes dost casto citim brusko ako na menzes 😒 , tak som sa zlakla ze to zacinaju kontrakcie 😒 , neviem ci to len ja tak stresujem ale pripradam si ako salena....
v noci uz nespim, tazko sa mi dycha... a citam ze aj vas bolia rebra ked sedite, mna uz bolia i ked lezim a ked vypucuju zadocky, ani nehovorim 😒
ale musime vydrzat
dnes mi sestricka povedala, ze mam zly vyter, tak parada, hadam mi pesar nevyberu ked budem musiet brat antibiotika, zajtra idem,uvidime co mi povedia
a citam, ze niektore chodite na prietoky, mne nikdy nerobil, ani nekontroloval, v ktorom tyzdni sa to robi????

timmka
20. nov 2012

@kacena85 moja my sa stale stazujeme, ale aspon to ma tesi, ze nie som sama 😀 , ze mas podobne problemy ako ja 😀 , mna nastastie klby nebolia, tak mozem lezat na boku, ale vecer sa budim lebo ma boli hore tam kde su rebra, asi sa vypucuju, chudatka maju malo miesta a dnes kopali strasne..... vcera skoro cely cas spali, tak ja ich nechapem.....

gemina
20. nov 2012

@kacena85 no to je blbost, lebo prve prietoky sa robia uz okolo 30tt, ja som sa na ne objednala sama, lebo moja gyn. to nerobi, nema na to masinu alebo skolenie, uz neviem. Ale opytala som ju vymenny listok, aby som menej platila (doplacala som 36 eur, ale mysim, ze v nemocnici to robia zadarmo ak mas odporucanie). A dobre, ze som na tie prietoky sla, lebo mi zistili zrelsie placenty a teraz budem chodit na kontrolu kazde 2 tyzdne.
Inak, od 36tt sa robi ctg, nie prietoky, tak neviem, ci ste sa so setrou rozumeli.

timmka
20. nov 2012

@gemina ahoj, ale ani ja som nebola na prietoky a ani mi nerobil, len v 30tt mi kontroloval babatka , myslim vahu a organy a to je vsetko, viem ze u nas na ozvy posielaju v 36tt, to je to iste??? ci ine

no citam, ze januar je perny na dvojcata, mozme uzatvorit stavky, ktora skor pojde 😀 😀 😀
pri mojom strese budem na prvej priecke 😀

vampgirl
20. nov 2012

Prietoky mne robili v 30.tt. Neviem, ci sa to tak standardne robi, mne niektore veci dr robi skor kvoli tomu ze dvojky chodia skor...

Juuj nas tu teda je s podobnym terminom 🙂

Ten spodok si presne pamatam z prveho tehotenstva, akurat ze ma zacal bolet podstatne neskor... Ale preto nepanikarim, podla mna je to ok ze to boli, ved su tam dokonca dvaja... @kacena85 neboj, v poradni bude urcite vsetko ok 😉

gemina
20. nov 2012

@timmka Ahoj, cize v 30tt ti vlastne robil biometriu plodov, ci je vsetko ok, co sa vlastne robi aj na prietokoch s tym, ze tam odsleduje aj tie prietoky - ci su plody dostatocne vyzivovane, tiez skontroluje srdiecka a stav placenty... mozno to aj odsledoval, len on sam vie🙂. Ale vravim, ja som sa na to usg radsej objednala sama, lebo inak by som stresovala, ci je vsetko v poriadku.
A stres mame vsetky, predpokladam, preto tu tak casto visime a porovnavame si stavy 🙂

foryou25
20. nov 2012

@timmka prietoky a ctg-ozvy su ine, prietoky kontroluju na utz, ale nerobi to standardne gyndos asi, ale skussa ho nato opytat, spravia ti v nemocke, tam sa kontroluju placenty, mne to robili teraz na morfo utz, sice skoro, ale chcel vediet ci nema zly prietok ten mensi chlapcek
ctg to ti daju taky pas na brucho a pocujes srdiecka, a kresli to na papier take ciary ako pri ekg, a kukaju ci nemas konktrakcie a tak

vampgirl
20. nov 2012

@timmka Prietoky, ako mi bolo vysvetlene, je kontrola ci preteka cez pupocnu snuru babatku dost zivin. Robi sa to na utz, dr co mi to robil "zameral" utz na pupocnu snuru a zobrazil si taku sinusoidu, ako ked meraju babatku tep, a podla toho zistoval, ci su tie prietoky dostatocne. Inak na tom istom utz tiez kontroloval organy babatiek a meral ich, tak mozno ti v tom 3o.tt robil aj prietoky, len nic nespomenul? Od 36.tt sa chodi na monitor/ctg podla mna, to ti len cez brucho pocuvaju ako babatku bije srdiecko a meraju cinnost maternice, ci uz su nejake kontrakcie... Aj ked netusim ako je to s dvojickami,toto su len moje spomienky na prve tehotenstvo (ktore bolo mono 🙂 )

lubka_to
20. nov 2012

@lucyfromuk ahoj matersku dostávaš iba jednu a rodičovsky príspevok dostávaš cely na jedno dieťa a na to druhe máš iba 25%, čiže miesto 194eur na jedno dieťa dostaneš 237eur na dve deti....

vampgirl
20. nov 2012

@foryou25 Si ma predbehla 🙂

foryou25
20. nov 2012

@vampgirl hehe, to ctg pri dvojkach robia po jednom, najprv pohladaju srdiecko jedneho natocia zaznam, potom druheho a zase natocia zaznam, ale v modernejsich nemockach maju aj 2 sondy naraz, ale v nasej robili tak, ked som lezala v nemocke,tehulkam dvojickam

timmka
20. nov 2012

@gemina
@foryou25
@vampgirl dakujem baby, uz som opat mudrejsia, no co ja viem, tak nic mi nespomenul, len kontroloval placenty, srdiecka a organy a to je vsetko
ale zajtra sa opytam, ci nemam ist do nemocnice na prietoky lebo teraz mi dal kontrolu kazdy tyzden, tak myslim si, ze pocita , ze do 4 tyzd. vydrzim a tak pojdem 😒

dadkal
20. nov 2012

ahojte babenky. tak sa aj ja pridam, ked sa Vas dnes tolko ozvalo. My cakame dvojvajecne dievcatka, dnes som 34+2. A mame este 2-rocneho Kubka. No budeme to mat veselo. Termin mam 29.12., ale moj ciel je vydrzat do MIkulasa 😉 a zaciname so vsetkym odznova. novy kocik, postielka, monitor, dievcenske vecicky... a to sme si mysleli, ze ako super, pri druhom babatku budeme mat uz vsetko, ci to bude chlapec alebo dievca.
Zatial to zvladam uplne v pohode, aj ked aj ja citim niekedy bolesti, ale da sa to vydrzat. sama som prekvapena. Jediny problem, co mam, su "tam dole" krcove zily, aj som brala Detralex, ale mi to nezaberalo, tak som sa na to vykaslala. a mam to uz od cca 15.tyzdna. ked dlhsie chodim, tak je to strasne. ale teraz uz je to lepsie, uz sa menej hybem, s malym ani nechodim von, len ho zanesiem do skolky a idem po neho. no a dnes som s nim bola este posledny krat cvicit 😉 a ze kludovy rezim. isla som rovno z poradne 😉
Dnes mi doktor robil sono, chcel az bud. tyzden, ale potom mu to nedalo a kukol. tak maju 2250g a 2290g. pred 3 tyzdnami mali 1760 a 1750, tak si myslim, ze celkom dobre priberaju. A otocene su obe hlavickou, jedna sa este otocila, lebo pred troma tyzdnami bola zadockom. tak zatial to vyzera na spontanny, aj ked od buduceho tyzdna si idem vybavovat predoperacne na CR. Mam vybavenenho porodnika, ten mi povedal, ze zatial to na CR nevyzera, ale ze tie vysetrenia preistotu treba urobit. ja sa bojim trosku cisarskeho, hlavne potom toho zotavovania, Kubka som odrodila ani neviem ako, dost mi pomohol doktor, ale na druhej strane sa bojim, aby sa niekde nezasekli. ale nic ine asi neostava, ako sa spoliehat na doktorov.
a nejako to uz vydrzat. ved potom ta radost bude stat za to 🙂