Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
17. okt 2011

@dzu tak tak, treba si užívať posledných pár týždňov. Teraz ťa už bude častejšie všetko tlačiť a pichať a ja neviem čo. Treba si toho nevšímať, lebo sa zblázniš...

lubka_to
17. okt 2011

@zuzika30 treba vyskúšať nekrmiť o 11 a počkať kým sa nezobudia, a možno vydržia do 2-3 a potom sa zobudia hádam až ráno...... Mne to aspon doktorka vravela že deti ked sa okolo polnoci zobudia tak už to beru ako den a sú hladny znova hned za 3 hodiny.......Treba len vyskúšať a uvidíš, ja som sa prvých 6týždnov nevyspala vôbec a keby mi bol vtedy niekto povedal že budeme spávať aj celé noci neverila by som, ale od 2 mesiacov ako keby uťalo malý spáva 12hodín v kuse a malinka sa za 10minut napapa a hned zaspi.......Potom ked ti aj v noci papaju kolko maju dávok denne, neni su náhodou moc prejedení a preto mrnčia????

zuzika30
17. okt 2011

@lubka_to no mozno je to tym ,cez den jedia o 8,00, o 12,00, o 16,00 vzdy zjedia 130ml a o 19,30+ o 23,00 im dame 170ml aby vydrzali dlhsie spat, tie vypiju v pohode ,no mozno im je tazko, ale to uz takto dlhsie robime ,potom o 3,00 im davam len 130ml aby im nebolo tazko ,no neviem treba skusat vsetko mozne Dakujem ti ze sa mnou zaoberas 🙂

dzu
17. okt 2011

@betina1984 presne tak, ja len ze jak sa to blizi tym viac zacinam mat z toho obavy, ale to je asi normalne ;) a vy jako pokracujete s izbou?

modra
17. okt 2011

@zuzika30 Zuzi podla mna im davas zbytocne o tej 23 nasim babam dam o tej 7 pol 8 a potom mi vydrzia do pol 3 alebo pol 4 ako kedy a davam im stale rovnako 180 ml... my ich sice v noci prebalujeme ale nejako extra sa nezobudia nemozem si pomoct ale ked si predstavim ze v tom pocikanom by boli celu noc tak neviem neviem... Vyskusaj kedy sa zobudia 1-2 noci a potom im ten interval predlzuj.. neviem sice ci to bude fungovat aj v noci ale cez den to fungovalo 🙂 drzim palce

zuzika30
17. okt 2011

@modra raz som ich nechala len tak ze ako sa zobudia a zobudili sa o 23,30 ale mna nehneva krmenie ale to ze sa budi mali mimo krmenia, ked precitne tak mrnci a musim vstat a dat mu cumel i ked nezaspava s cumlom, ale zasa pri jedeni ,ale zrejme ho musim naucit spat bez pomoci a bez cumla

jania023
17. okt 2011

ahoj ktore z vas maju deticky po cliecbe clostilbegytom? 😉

modra
17. okt 2011

@zuzika30 tak obcas sa stane aj u nas ze im vypadne dudel ale vstavame tak max. 3 krat a potom zaspia.. Moj muz ich skusal dat spat aj bez cumla len to trochu dlhsie trvalo 🙂 ale jedna bez neho nezaspi vobec 🙂 Uz sme sa aj smiali ze im asi prilepime tie dudle 🙂 ale tam je asi jedine ta pomoc ze ich odnaucis od nich lebo v noci ked sa prebudia az do normal stavu tak je to asi horsie ako vstavat par krat hmm neviem..

zuzika30
17. okt 2011

@modra dakujem aj u nas mala zaspava s cumlom a niekdy aj bez cumla a v noci aj ked sa zobudi ani si ju nevsimam a zaspi si sama ,ale maly to je pripad teraz uz hodinu nervaci bez cumla ,moje nervy, radsej asi vstanem a chytro mu dam cumel nech sa nepreberie uplne ako toto pocuvat ,ale slubuje literatura ze to potrva par dni ,ak sa mi to podari dam vediet 🙂 ,pridem uz aj o posledne vlasy

modra
17. okt 2011

@zuzika30 daj vediet budem zvedava ze ako to dopadlo a ci sa podarilo 🙂

juliagregor
17. okt 2011

@ika00 hlavne, že ste opravili, lamalo sa to kusok vedla spoja ked je šrobik...ked je zo športovej strany dole...najviac namahane miesto, kt. sa bežne láme aj u monokočíkov, aj mojej kamoške sa to stalo, ale ta dole v košíku vlačila ešte aj 20 kilový nákup....
stretko sa planuje na FB...maminy aj čakatelky...kludne sa prihlaste mne, Lucke, alebo zakladatelke stranky o dvojčatách @jennys http://www.dvojickovo.sk/

amelia17
17. okt 2011

@juliagregor ahoj, mohla by si mi poslat kontakt na pani Vasekovu? klikla som totiz na link, co si pisala a bol tam iba email, na ten mi nik nereaguje, dikes moc

amelia17
17. okt 2011

@cavik ahoj, tak ako ti dopadol cukor? dufam, ze je vsetko ok

betina1984
18. okt 2011

@dzu to je normálne, každá máme obavy. Ja som mala obavy pri prvej, teraz je tu už lepšie. Ale obávam sa tej dvojnásobnej roboty. Viem, čo je práce s jednou a nie to ešte s dvoma, resp. s troma deťmi... Izba sa bude dnes poslednýkrát pretierať na ružovo a zajtra dúfam, že už sa bude dávať palubovka a pak skladať nábytok, tak hádam do konca októbra to bude...

cavik
18. okt 2011

@amelia17 ....ešte neviem, ako som dopadla, výsledky pošlú dr., takže sa ich pravdepodobne dozviem na najbližšej poradni....ale diétu si teda neviem predstaviť 🤐 🙂

amelia17
18. okt 2011

@cavik a kedy mas termin? cakas jedno ci dve deturence? ja som si prave dnes povedala, ze ten Durulex brat nebudem, lebo mam uz tyzden bolave crevo z neho, ze sa vratim k aktiferinu... ale dufam, ze mi potom nevynada... este mam sice cca. 2,5 mesiaca do porodu... ak to ovsem s dvojickami v zdravi vydrzim, ale zacinam sa dost bat ako to zelezo zvladneme spolu s cukrovkou... no drzim ti palce, daj potom vediet ako si dopadla

noe
18. okt 2011

Ahojky, nemate ziadne nove spravy o @dibik ??? Ci uz mam babiky pri sebe, alebo ju este stale trapia 😒???

cavik
18. okt 2011

@amelia17 ....ja čakám tiež párik. Termnín mám podľa UTZ 14.1., podľa odberu 21.1., ale dr. mi povedal, že sa mám chystať rodiť už v decembri.
Ja mám známeho - kamaráta gynekológa, pôrodníka a ten sa už smial, že zase mu, kvôli mne, vydá služba na Silvestra....
..a čo keby som bola na Nový rok v telke ? 🙂 🙂 🙂 .....že "Prvé Novoročné dvojičky v KE " 😉 😉 😉 ....no, hlavne dovtedy v zdraví vydržať....dnes deti kopú ako majstri sveta 😕

evusaa
18. okt 2011

Ahojte kocky, materske mliecko sa mi rozbehat nepodarilo tak papame umele Pre BEBU discharge a maju po jednej davocke odsate materske. Chcem poprosit o radu maminky ktore fungovali na umelom mliecku aky system mali na zohrievanie vody na 40 stupnov na rozrobenie mliecka. Cakat po prevreti kym sa ochladi na 40 trva strasne dlho a ohrievat uz vopred prevarenu a vychladenu v ohrievaci na flase tiez 😒 skusim este prevarit ochladit na 40 na viac davok a dat do termosky, ak mate pls nejaky zlepsovak ? dakujeeem 😉

nattalia
18. okt 2011

@evusaa juuuj, toto som ja vobec neriesila, ohriala som mliecko uz zarobene v ohrievacke (mam Avent) a ked som nemala poruke ohrievacku, supla som to len do mirkovlnky, mala som odsledovane, ze tak cca 120 ml som zohrievala 15 sec. Teplotu som otestovala vzdy na predlakti z vnutornej strany. Ak to takmer necitis, ked si kvapnes mliecko na pokozku, ma spravnu teplotu. 😎 My sme naskor mali Lucku, tu netreba prevarat, teraz prevaram v kanvici vodu, vzdy ked si rano robim kavu, naplnim kanvicu (niekedy nechavam viac krat prevriet), potom prelejem cez hustu gazu do skleneneho dzbana a mam na cely den 🙂 Teraz uz prakticky ficim len na mikrovlnke.... niekto tvrdi, ze by sa nemalo, ale poznam xxx mamin, co takto ficia.... 😀 inak aj termoska je fajn, a mozes horucu vodu riedit so studenou na spravnu teplotu..Vyskusaj, a najdes, co ti vyhovuje najviac...

zuzuliatko12
18. okt 2011

@evusaa ja som toto tiež neriešila, ja som si vodu prevarila a keď bola horúca tak som fľašku na chvíľu ponorila do studenej a bolo ale teraz už aj ja zohrievam v mikrovlnke 🙂

evusaa
18. okt 2011

@nattalia dakujem, ano ja tiez urcite prejdem casom na mikrovlnku, len teraz zo zaciatku to musim mat vsetko podla instrukcii predsa len su to predcasnickovia

nattalia
18. okt 2011

@evusaa Kedy sa ti narodili deticky? my sme 36+2 tusim 🙂uplne ta chapem, tiez som bola zo zaciatku opatrna vo vsetkom, niekedy az prilis 😀 upokojila som sa prvykrat, az ked mali deti nad 3 kila... 😀, neboj, casom si sama veci ulahcis tak, ako tebe vyhovuje, odkukas finty od kadekoho a vsetko pojde ako po masle!🙂 ... ale toto zohrievanie mliecka som robila takto od zaciatku, vobec som to neriesila, segra ma malu dceru, tak uz predtym sme to tak robili, tak som to odkukala...🙂

meusicka
18. okt 2011

@cavik ahoj mozno ti ten titul novorocnych dvojiciek v KE vyfukneme? 😀
zaujimalo by ma ako ti hovori dr. kedy to bude? ten moj mi stale len opakuje, ze sa treba co najblizsie doplazit k terminu porodu. a ja pocitam uff to akoze ich mam nosit do 40tt? da sa to vobec ?? 😅 na dnesnej poradni mali moje babatka GW 27/6 a maju takmer 1000g. tak neviem neviem ako to bude 🙂

meusicka
18. okt 2011

@zuzika30 ahojte, citala som o vasom nocnom krmeni. ja som pri prvej dcerke v noci vobec nebudila a nechala na nu ako sa sama bude zobudzat a pytat papat. tak mi sama od seba vynechavala jedno papanie (ja som sa sice budila s naliatymi prsnikmy, tak som si odstriekala a odkladala mliecko na horsie casy do mrazaku) asi nemala zapotreby v noci tolko papat. v kazdom pripade treba skusit nebudit. budes sama vidiet ci ti babatka prospievaju, ako rastu. moja bola gulata ako buchticka a pritom v noci nepapala 😀 drzim palceky 🙂

cavik
18. okt 2011

@meusicka ....no nech sa páči, budeme mať ale dvojok na Nový rok 🙂 🙂 ...a kde sa chystáš rodiť ? Ja v starej. Mne povedal Doc. Dankovčík na UTZ nech nad januárom ani nepremýšľam, že sa mám chystať už v decembri rodiť, že 90% dvojok sa narodí okolo 36.tt.
No, ja verím, že to do toho 36.tt dotiahneme, to mi úplne stačí, že nenastanú žiadne komplikácie, žiadne zlé prietoky, zlá krv, krčok a pod....a potom Ťa budem vyzerať v Novom čase. 🙂

lucia.kl
18. okt 2011

@evusaa ja som robila tak, že som mala prevarenú vodu v termoske a potom som mala drobčeka - takého, čo nebolo treba prevárať a miešala som si vodu na potrebnú teplotu a potom len dala UM a bolo... takto som fungovala aj vonku.. nikdy som nemala mlieko zarobené skôr...

lucia.kl
18. okt 2011

baby, kedy sme sa premenovali??? 😕 😕

nattalia
18. okt 2011

@lucia.kl Ha haaa vidiiiis!!!! 🙂 Luci, keby si to nespomenula, ani si nevsimnem!!!🙂

zuzika30
18. okt 2011

@meusicka dnes v noci som to skusila, sice sme o 23,00hod. dali papat, ale v noci som planovala nedat ale mala recnila asi hodinu a tak zobudila maleho a tak som len skusila a spapal len 80ml a mala nic, takze dalej budem pokracovat ,vsak uz naozaj mozu aj nepapat 😀