Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
26. nov 2011

@84matulik ten kočík je široký 78cm, tkže cez všetky 80dvere a priestory v pohode prejdem.. ja mám osobný odpor voči tým kočíkom za sebou, tento abc sa mi ako jediný páčil ale v športovej verzii - keby som mala peniaze, tak si ho kúpim ako alternatívu ku kočíku vedľa seba.. inak sa mi kočíky zdaju strašne dlhé , ten baby jogger má kamarátka a teda to predné dieťa je riadne pri zemi... no neviem...

84matulik
26. nov 2011

@lucia.kl jasné...super za odpoveď.....času mám až až...ale tie dvojkové kočíky, no hrúza....Ale asi zostanem pri tom abc.....uvidím ešte....dík

meusicka
26. nov 2011

@nattalia to baarsco poznam, aj my mame vela veci po malej, a teraz uz mam predstavu co este bude treba dokupit, a mozno aj podostavame. tiez pozeram hore dole, ale ked clovek nema pomoc tak veru treba stale nieco cim si ulahcis robotu a cim deticky zamestnas. teraz pri dovjickach mi sice avizuju pomoc aj svokrovci, ale viem ze ani pri alej to tak nakoniec nebolo a teraz uz nemam zaujem. 😝 poradime si sami a bude dobre.
ja tiez stale chodim na tu stranku tehotenstvoacademy.sk a tam kukam tyzden po tyzdni. jedine co mi chyba je, ze vsade pisu len o tehu s jednym babom a ja sa to potom snazim premietat teraz na seba. s vacsim menszim uspechom 😀

matelko1
26. nov 2011

@ssonusa blahozelam ku chlapcom a mali krasne vahy....
ahojte.dlhsie som tu nebola...
@84matulik ja som mala za sebou tandem sice jane power twin,ale bola som spokojna a vsade som sa s nim vmestila.nemala som problem,rozhodovala som sa medzi abc a jane.na jane sa mi pacili tie sedacky matrix,abc malo vanicky a autosedacky vajicka...matrix sedacky su vacsie od tych vajicok....ale zalezi na tebe ako sa rozhodnes ci chces tandem,alebo vedla seba.

84matulik
26. nov 2011

@matelko1 super, ďakujem🙂)))) ja tiež rozmýšlam aj nad jané....ale ešte som ho nevidela....čiže tie matrixové sedačky sú väčšie????? ale nedá sa dať oproti sebe - myslím športové sedačky, že????? Ja som už asi rozhodnutá že si kúpim ten abc....je síce maličký, ale asi to stačí ked sa predáva...no nie???? inak by ich nevyrábali...hih

betina1984
26. nov 2011

@84matulik pre dvojčatá akurát. Každý kočík pre dvojčatá neovplýva miestom. Neviem, ja bývam v dome, nie v byte, tak ti neviem povedať. A vajíčka mám zvlášť, jedno som mala po malej a druhé som si kúpila. Takto vyzerá

juliagregor
26. nov 2011

@84matulik ano dvojičkový má, je super, podla mna jeden s najlepších tandemov...

juliagregor
26. nov 2011

@betina1984 pekný je kočárik, kupila si v TN... 😉 😎

parvitas
26. nov 2011

@ssonusa gratulujem z celeho srdca 🙂 takze nakoniec porod bol celkom dramaticky, esteze so stastnym koncom. a je super, ze dojcis, nech ti to vydrzi. prajem vsetko dobre 🙂

84matulik
26. nov 2011

@betina1984 super🙂))))) len ja som v byte, takže chcem radšej taký za sebou.....

84matulik
26. nov 2011

@juliagregor super, si ma potešila, tak je rozhodnuté...hih

juliagregor
26. nov 2011

@84matulik ešte pomeníš 😀 času máš dosť 😎

84matulik
26. nov 2011

@juliagregor ďakujem veľmi pekne...vyzerá ten kočík s babätkami super....len teraz majú tie novšie vaničky, také plastové od spodu a mám pocit že sú menšie...kuknem presne rozmery, to bude najlpšie....ďakujem ešte raz...dobrú noc 😉

betina1984
27. nov 2011

@juliagregor nie, od jednej pani z Trnavy. Ale mali taký istý aj v TN na predaj, len sme sa nejako nedohodli na stretnutí...

dzu
27. nov 2011

@ssonusa gratulujem 🙂 drzte sa

dzu
27. nov 2011

@betina1984 ahoj, tak vy este nic? dufam, ze na vianoce budete doma. Som tu dlho nebola, zatial pri babach nestihacky 🙂 furt len papat, odsavat, kojit, krmit a tak dokola 🙂 ale krasne priberame uz mame 2500g.

betina1984
27. nov 2011

@dzu ahojky. Som na teba myslela, že asi nemáš kedy sem skočiť. Hej, ja ešte tu. A ako sa poznám, ja ich budem ešte aj prenášať...🙂. Ani náznak. Vôbec sa neotváram, mám ich až pod bradou...🙂

juliagregor
27. nov 2011

ahojte, dnes som bola v predeti a maju vo výpredaji http://www.predeti.sk/kocik-mountain-buggy-stro...
mala ho kamoška, šporťák je to výborný, paradny kočík,...vaničky su prťave, ale pre letne deti nevadí...

dzu
28. nov 2011

Ahojte, prosim poradte. Baby maju asi otoceny rezim, cez den spinkaju a v noci su hore, od pol noci do tej stvrtej mi placu. Mam pocit, ze su v noci viacej hladne, moze byt? Ked som im dala tak pili odusu. Mam im zvysit davky na noc? Alebo im dat umele mliecko na noc? Zatial papaju len moje mliecko. Dakujem pekne

betina1984
28. nov 2011

@dzu to je ťažko povedať. Nemáš doma váhu, aby si ich odvážila pred a po kojení? Možno sa ti zdá, že vypijú dosť a pritom to môže byť máličko. Nechcem ťa navádzať na to umelé mlieko, pokiaľ máš svoje, ale ak im to nestačí, asi budeš musieť prikŕmiť. A kojíš alebo odstriekavaš? Pokiaľ odstriekavaš a dávaš im to z fľašky, tak myslím, že umelým mliekom nič nepokazíš.

petra93
28. nov 2011

@84matulik ahoj aj ja cakam dvojicky, zacinam 13ty tyzden, tiez este premyslam ako vsetko bude, ci to zvladnem 🙂

dzu
28. nov 2011

@betina1984 aj kojim aj odstriekavam, po kojeni im musim dat este z flasky ( ak mi teda na tvrdo nezaspia ) Na noc davam iba flasku, cize viem kolko vypiju, ale im to babiznam asi nestaci a v noci im lepsie spaluje. Skusim im dat dneska viacej do flasky na noc a uvidim kolko vydrzia. Len ci odstriekam tolko mlieka 🙂

nattalia
28. nov 2011

@dzu ahoj, napis, kolko ti asi vypiju a ako im to davas. My sme pili aj MM cez flasku, lebo sa nevedeli prisat, a to som vtedy videla, ked vypili, ze este by si dali, otvarali pusinky a zacali plackat, ked som im zobrala flasu. 🙂 Potom som vzdy zvysila davku, ale my sme aj prikrmovali, lebo som mala malo mliecka a kratko.Ked boli takito malicki, tak sa to mnozstvo u nich zvysovalo dost casto, az neskor sa to ustalilo... A otoceny rezim sme tiez mali, uz v nemocnici, a este aj ked sme prisli... potom sa to upravilo, treba chvilu vydrzat, mam pocit, ze tie prve dva mesiace boli v tomto najtazsie,zhruba od tych troch tyzdnov nam zacali koliky, takze ich moze aj brusko boliet, ale to som si v tvojom pripade nie moc ista, lebo koliky byvaju podvecer najcastejsie a nie po polnoci 🙂 Inak tusim @juliagregor kedysi davno v tejto diskusii pisala o cajovom teste, nepamatam si to presne, ale skus jej napisat, mohla by ti vediet napisat ako sa robi, lebo tak nejak sa da zistit, ci je babo este hladne 🙂

betina1984
28. nov 2011

@dzu tak keď dávaš z fľašky, tak myslím, že im môžeš dať večer dávku UM. Aspoň to vyskúšaj 1-2x a uvidíš...

mamoka4
28. nov 2011

@ssonusa Ahoj veľká gratulka k chlapčekom...držím place ku kojeniu, na začiatku je to stres...ja som baby nikdy nebudila a dodnes sa krásne kojíme bez umeleho mliečka... 🙂 dá sa to, len musis vydrzat prve mesiace...drží palce! 🙂

juliagregor
28. nov 2011

@dzu cajovy test/ po 20-30 minutach po dopiti mliecka (jedno UM, MM), ponukni pit caj, vodu, ak ti vypiju viac ako 30 ml su hladne a treb zvýšuť davku...
nezmenila si mlieko, alebo ty stravu, nepučia sa, je to čas, ked deti travia a ja si myslim, že ich boli brusko...skus dat saab simplex (možeš davat do každej davky, espumisun)...
mne to robil starší, ked som začala dvať kašu, jemu nerobila dobre, bola mu ťažká...
ste v rastovom špurte a môže mať prechodne menej...

juliagregor
28. nov 2011

@dzu ja som v tomto obdobi musela davať večer Um na dokmenie, nemala som tolko svojho mlieka... poskuśaj a zistí pričinu ...držím palce, aby ste sa co nasjkor všetci vyspinkali 😉

betina1984
28. nov 2011

V stredu ráno idem na konzultáciu k primárovi na Myjavu. Som zvedavá, čo nám povie. Možno nás už aj objedná. Zajtra začínam 38 tt., už by mohli ísť aj von...🙂

84matulik
28. nov 2011

@petra93 jéj....tak gratulujem🙂)))) ja som 10 týždeň.....niekedy sa bojím, či ich tam vôbec mám....nič už nejako necítim..... 😒 😒 13.12. idem na ultrazvuk, kde budú už všetko merať, to budem v 13 tt...Ty si už na takom bola....
Ja čakám prvé, a dvojičky, tak človek má niekedy obavy....Ty čakáš tiež prvé?????? ako sa cítiš????

84matulik
28. nov 2011

dievčatá, neviete poradiť???? je také, že ked čaká žena chlapčeka tak jej býva zle, a pri dievčatku nie, alebo naopak???? rozmýšľam, mne nebýva vôbec...tak rozmýšľam čo čakáme...hih...Viem že to 100% nie je, ale len taká malá vylučovacia metoda....hih 😀 😀 😀 😀 😀 😀