Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

loginka
25. jún 2010

@alienka73 a @lucia.kl super spraaaaaavy, blahozelam, prajem vela mliecka a vela sil. Krasne vahy! Drzte sa!!!!

luciaf13
25. jún 2010

@lucia.kl gratulujem Lucka ku krasnym babulkam super, su krasnucke a maju take iste hlavicky ako nasi drobci 😀 😀 😀 Matko ma taku podlhovastu a Tomi taku gulatucku 😀 😀 a krasne vahy. Super ze si rodila prirodzene, ja som mala sice oba porody cisarskym ale myslim, ze prirodzeny porod je lepsi. No prajem hlavne vela pohody a spanku, z mliecka sa nestresuj...ak sa ma rozbehnut rozbehne sa 😉 😉 ak nie tak su ine dolezitejsie veci 😉my sme od narodenia na UM a ide to teda pri dvojkach riadne do penazi ale co uz hlavne ze sme zdravi .Posielame pusinky a gratulko aj ALienke waw kolko novych deticiek 😀

kablika
25. jún 2010

@alienka73 a @lucia.kl supeeeer! Deticky su krasne......pri fotke lucie mi dokonca vybehli slzicky, kedze ja som po sekcii takto svoje deticky nevidela ☹ Je to uzasne, ze sa ti to takto podarilo, tesim sa s vami 😉
Prajem vela vela energie a rychle zotavenie na ten bezny zivot 😀

inak zavesila som nejake nove fotky mojich drobcekov.....

murkaa
25. jún 2010

@lucia.kl a @alienka73 gratulujem, drzte sa. Určite ti bude lepšie po prirodzenom pôrode. Krásne fotečky, môj manžel nestihol. Musdeli mu normalne povedať, že môže fotiť. Asi tlačil aj za mna. Na mliečko veľa prikladaj. A do buducna - nevzdavaj to aj ked sa ti bude zdať, že maju menej len prikladaj. To sa upraví.

matelko1
26. jún 2010

ahojte.prajem pekny den.par dni som tu nebola na mk,tak si vas idem precitat.mam chvilku cas.

matelko1
26. jún 2010

@lucia.kl blahozelam krasne babatka 🙂 ..prajem vsetko naj 🙂

matelko1
26. jún 2010

akosi je tu dnes pusto.
citam,ze kazdy blahozela aj alienke a ja som sa nikde nedocitala,ze uz ma deticky.tak kedy sa narodili.....

dnes mame presne 5 mes.tento tyzden sme boli na rehabilit.aj u neurologa,tak vsetko je ok,chlapci napreduju,vravel,ze ani nie je vidiet,ze sa o 3 tyzdne skor narodili.dalsia kontrola az o 2 mes.
vcera som musela kupit spacie vaky,lebo sa mi perinou prikryvali az na hlavu a to mi vobec nerobili.to bola len jedna noc taka.teraz uz sa nemusim strachovat,tie spacie vaky to je super vec.najprv som si myslela,ze si nezvyknu,ale zlati chlapci 🙂 .....tuto noc sa mi o 5:30 rano zobudili.

lucia.kl
26. jún 2010

@matelko1 ajka72 pisala o tom, že sa alienke narodili babatka, je to na strane 577.
dakujem všetkym zablahoželania a priania
@alienka73 aj ja sa pripajam ku gratulaciam, mame skoro rovnako velke detičky tak som zvedava ako to budete zvladať. drž sa.

matelko1
26. jún 2010

@alienka73 jeeej super tak blahozelam a zelam vsetko dobre,vela mliecka a.....ake krasne vahy,super.

@lucia.kl dik.ja som to akosi prehliadla.

buchtulka
26. jún 2010

ahojte,mam jednu otazocku na maminky co uz mate doma okrem dvojiciek jedno dieta.ked ste prisli z porodnice tak ste mali zvlastb izbu s babatkami,ci ste vsetci spali v jednej izbe.prerabame rodicovsku chalupu a kazdy riesi kde bude spat Sofia s manzelom a kde ja s detmi,ze by sme ich budili.tak som si vybrala izbu hned vedla Sofii,ze nech ich mam aspon pri sebe,a ze ani to nebude dobre,ze plac ich bude budit.no tak asi pojdem do pivnice.nikdy by ma nenapadlo ze budem toto riesit.da sa spat aj v jednej izbe s dvoma babatkami,manzelom a s dcerkou?DAKUJEM

juliagregor
26. jún 2010

@buchtulka my máme dvojizbový byt...ja som spala s dvojičkami v jednej izbe a manžel so starším synom vedľa, ked plakali, tak sa mm zobudil ale maťko spal...deti majú tvrdý spánok...teraz spíme štyria v jednej izbe a aj posteli a maťko má svoju posteľ a dufam, že malí pojdu za ním do Vianoc a každý už do svojej veľkej postele 😉 , ale budú mi chýbať, ja ich v spánku stále stískam,,, 🙂

buchtulka
26. jún 2010

@juliagregor no neviem ako vydrzim bez Sofinky,dost som na nu naviazana,a pocit ze nebudem pri nej spat ma desi.ked place,tak mm sa vobec nezobudi,tak budem asi pendlovat aj do tej druhej izby,preto nechcem mat izbu moc daleko od nej.este mam otazocku,v ktorom tyzdni by som si mala zacat chystat vybavicku,mam pockat do konca,alebo ju mam chystat skor?a do porodnice kolko do predu by som si mala chystat veci.vobec sa mi nicoho nechce,teraz ta prerabka tej chalupky,dost ma to vytazuje,ale musim to vsetko zvladnut.a este jedna otazocka,je pravda ze chlapci su viac placlivy a ze ich stale boli brusko?akosika mam naraz vela otazok.

juliagregor
26. jún 2010

@buchtulka čakáš jednovaječné alebo dvojvaječné?
a kľudne ju možeš mať aj pri sebe ale vedľa v izbe jej asi bude lepšie 😉 , moji chlapci nemali koliky a ani jeden, je to individuálne...aj ja som čítala, že viac mávajú koliky chlapci, ale zatiaľ som o tom neni presvedčená 😉 , ja som už v tvojom týždni mala všetko nachystané aj popraté a aj porodnicu, mne moj dr. povedal, že aby som rátala s hospitalizáciou a nebola pekvapená, tak som si všetko nachystala a dala do igelitových vriec so zipsom (od paplonov)...a dobre som spravila, zachvíľku budeš mať veľké bruško a budeš viac unavená, aj preto je lepšie si skôr pochystať, aspoň základ, aby si sa nemusela stresovať....

buchtulka
26. jún 2010

@juliagregor cakam dvojvajecne.ja som myslela ze zacnem ked mi prejde 30tt,ale zdalo sa mi to zavcasu,tak mozem po troske chystat.v ktorom tyzdni si ty rodila.doktorka mi povedala ze ked vydrzim do 36t tak ze je vsetko vv poriadku,ze vtedy sa uz mozu odrodit,ale ked vas tu citam tak neviem,

juliagregor
26. jún 2010

@buchtulka kedže dvojvaječné tak v pohode môžeš rodiť v 38 tt a určite si čítala kolko detičiek sa tento týždeň narodilo a dokonca spontánne, čo je uplne užasné... 😉 ja som rodila posledný deň 35 tt plánovanou sekciou
v každej nemocke sú iné zvyky a dokonca aj každý lekár ma iný názor, v každom prípade, nad 34 tt je dobre 😉 , máme tu veľa detičiek, ktoré sa narodili aj skôr a sú zdravé, tak sa netreba báť a hlavne spolupracovať s lekárom a dať vždy na svoj vnutorný pocit, ked sa niečo nezdá, treba ísť do nemocky a hlavne sa nebáť hospitalizácie...

luciaf13
27. jún 2010

@buchtulka no ja som mala vsetky vecicky a aj tasku do porodnice nachystane uz v 31-32tt. Potom uz naozaj telo nevladze a kazdy pohyb bol bolestivy a funela som ako byk...takze dobre ze som vsetko spravila skor 😀 a my mame starsieho synceka, ktory ale sam spava uz od 9mesiacov a tak sme v nasej minispalnicke ja muz a dvojicky 😉 da sa to v pohode a niekedy dobehne v noci aj Jakubko takze v miestnosti 2,5*3metre spime vsetci 😀 😀 😀 no a nasi chalosi su strasne dobrucki. Vobec nemavaju koliky ani neplacu, vlastne kolkokrat ani neviem ze ich mam a viac sa narobim so starsim ako s nimi 😀 drzim palceky

cihi
27. jún 2010

ahojte dievčatá, tak my sme sa už prehúpli Pánbohzaplať do 15tt 🙂 ...mám dve maternice a dva čípky a v každej maternici mám jedno miminko....takže dvojičky-nedvojičky🙂...má niektorá z vás nejakú skúsenosť, prosím?

luciaf13
27. jún 2010

@cihi waw to som este nepocula, drzim palceky aby vsetko dobre dopadlo . A to vlastne prislo k oplodneniu naraz v dvoch materniciach?

tehulky a pridala som nove veci do albumika tak kuk ci sa vam nieco nezide a aj nejake aukcie mam 😎 😎

peknu nedelu

luciaf13
27. jún 2010

albumik na mimibazare som mala na mysli.....http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=9254 😀

cihi
27. jún 2010

@luciaf13
je medzi nimi rozdiel cca 2 dni....a ďakujem🙂

katrinb
27. jún 2010

@cihi -. neuveritelne...tosom este nikdy nepocuola. Kazdopadne ti veeeeelmi gratulujem !

juliagregor
27. jún 2010

@cihi gratulujem 😉 , so mnou ležala v nemocnici kočka. kt. mala dve maternice snažili sa o mimi a nedarilo sa im, vajíčko sa jej uhniezdilo na tej prepážke a vždy odišlo 😔 , tak ozaj zázrak, že hned dve sa vám podarili 😉

janulqa07
27. jún 2010

ahojky prajem pekny dnik

@alienka blahozelam, mate to za sebou, krasne vahy, nech sa vam dari a ste zdravucke 😵

ja som dopadla na poradni dobre, moc sice nebol naj, ale vysledky mam v pohode, moj porodnik- primar ma dovolenku takze musim dva tyzdne vydrzat 😀 tak dufam ze to vsetko vyde ako je naplanovane a az o dva tyzdne do nemocky a rodit 🙂
@cihi gratulujem 😵

lucia.kl
27. jún 2010

ahojte.
nahodila som fotky babuliek do albumu tak možete kuk 🙂
@cihi gratulujem, to maš ako dvojvaječne dvojičky 🙂
@buchtulka ja som mala pripravenu vybavičku okolo 25tt ak nie aj skorej a tašku do porodnice v 30tt, nikdynevieš čo sa môže stať

katrinb
27. jún 2010

@janulqa07 - super, tak vydrz prosim tie 2 tt a budes to mat v suchu...

@buchtulka - ja som vybavicku zacala po 20 tt riesit. A zbalena som bola uz na zaciatu 7 mes....pre istotu, ak by am to chytilo

katrinb
27. jún 2010

pridala som nejake fotecky do albumu...komu sa chce...kuk

vanilka1802
27. jún 2010

Babulky, mam na vas, ktore uz mate jedno dietko a teraz mini dvojky, ako to riesite s autosedackami. Ja mam stale taky pocit ze sa nam tri autosedacky do auta nevmestia. A mozno keby sa aj zmestili tak na strednom sedadlo mame len taky ten pas co nejde z vrchu sedadla, ale zospodu, a neviem ci to bude dostatocne drzat autosedacku. dik za rady

buchtulka
27. jún 2010

no to aby som zacala chystat,ked ja som taka blba ze vsetko nehavam na poslednu chvilu,vsak mi to nebude mat kto pozehlit a hlavne poprat.najhorsie ze vsetky male vecicky som zbalila a dala uz na chalupu,a to ani neviem ci sa tam stihneme nastahovat kym sa babatka narodia.asi mi nebude stacit to co mam po Sofii,budem musiet urcite dokupovat,vsak?

buchtulka
27. jún 2010

@luciaf13 ahoj,ze od 9mesiacou,no to si neviem predstavit,uz sa velmi tesim na babatka,len nech vydrzia v brusku co najdlhsie.trapia ma len blbe narazky vsetkych okolo,ako mi sustavne hovoria ako to nezvladnem,co si pocnem,nech sa stara kazdy sam o seba,ja si verim ja to zvladnem.

juliagregor
27. jún 2010

@buchtulka všetko zvládneš, nepočúvaj také blbosti 😠 , mňa to veľmi vytáča, ked sa strašia tehuľky 😠

@vanilka1802 a aké máte auto? najstarší má takú sedačku, čo sa dá pripnuť aj len spodným pásom a drží to dobre...