Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dusika11
14. jan 2011

@juliagregor no s tym lidlom si ma dostala...ale aj s plodnostou gratulujem to sa dnes len tak nevidi..my sme sa snazili dlho ako som uz pisala ale k dvojkam sme prisli cez genetiku v mojej blizkej rodine to su uz sieste dvojcata....
s toho v rodine nam zomreli len jedne...babkine bola vojna predcastne narodene stresy nebolo co jest.....ina doba proste..
ale aspon som sa naucila doma grify..na dvojky..bratrancovy chalani si navzajom vymienali miesta a pisali za seba pisomky..mali dohodu ktrory predmet kto vie a nevie..dokonca chodili rovnako oblecení a zmiatli ucitelov aj v ustnych odpovediach...proste sme sa uz potom zabavali cela rrodina na ich vycinoch,,zlostit sa nedalo to by sme cela rodina skoncili v ustave na psychiatrii...
@mamoka4 za vsetky baby co museli nieco spravit aby mali babetko ti dakujem za uznanie..lebo ja uz len tym ze som brala hormony a ze som chodila do Car som bola niektorymi ludmi odsudzovana...neviem si predstavit ako by reagovali na IVf a podobne tazsie zalezistosti..napr..so mnou sa nerozprava stryko..ze vsetko je bozia vola a ze som porusila neviem co vsetko..a to pritom sme este nepodsupili take veci ako ostatne baby tu....preto este raz VDAKA

bombula
14. jan 2011

@deinad obdiv velky. dik za info. nastastie to nepotrebujem pouzit, o mojom otehotneni tu ani nebudem rozpravat ale je to skor vesela prihoda no a sobas v sieStom mesiaci tehu...🙂 ale zato tehotenstvo mi to vynahradilo. bolo to pre mna velmi, velmi tazke nehovoriac o 3 mesacnych nevolnostiach kde som prakticky ani z domu nevysla atd.,a kt. zavrsil este aj priserny porod z kt. nasledkov som sa nevedela vyse roka dostat. ked idem s mm niekde von a vidim tehulku tak mi je az tazko na nu pozerat, az mi je jej luto ze ako sa musi citit, kutomu jej je urcite fajn, to len ja som bola taky extrem, tak ma muz stale zahriakne ze nech sa na to pozeram z ineho uhlu uz konecne,.🙂)) ja osobne som bola radsej ked uz to bolo za mnou a babetka v naruci, tehu bolo fakt nie moc prijemne pre mna osobne...
pytam sa preto ze vokol nas mame zial velmi vela snaziacich sa rodicov , alebo sa aspon tak tvaria ze sa snazia, myslim ze ale nezasli tak daleko ze toto podstupuju, chcela som len vediet o com to je vlastne.... neuveritelne veci, fakt, ozaj ludia kt. toto podstupuju maju velky obdiv za to u mna... pocula som len z nemocky od jednej dvojmamy o hyperstimulacnom syndrome ake mala problemy z toho... potom si dala dlhu pauzu a az po siedmych rokoch sa odvazila opat... ma krasne dievcence..

zuuuzana7
14. jan 2011

@juliagregor dakujem, ty si ale sikulka, obdivuhodne popri rodine stihat aj studium, fakt klobuk dole, gratulka 🙂
s trenkamy som sa aj ja pobavila, to bolo dobre.
@janette77 tak uz asi vies na com si, ja som uz zvedava. uz ta tu vyckavam.
@zuzbel1 prepac, som to potom fakt nejak blbo precitala, takze v pondelok kontrola.
a prave prislo papanicko tak dobru chut.

bombula
14. jan 2011

@dusika11 take jablcka presne mam od stryka . dava mi ich teraz uprostred zimy a som mu nekonecne vdacna, a domace vajicka k tomu.... inac kupovane jablka zatial detom velmi nedavam .. nastastie mame zahradu takze vzdy sa nejako da z vlastnej urody a este od svokrovcov. radsej menej ale s istotou ze davam cisty produkt, teda detom jablka kupovane som hadam este ani nedavala, iba ked som zohnala bio vynimocne. nam sa v rodine uz prehnala nejaka ta skareda rakovina a veru som si povedala ze moje deti sa budu stravovat zdravo pokial to len pojde...

lucia.kl
14. jan 2011

@zuuuzana7 to mne pri čítaní skôr slzičky do očí vošli, nie že zaspať 🙂 si to mala podobne ako ja, ja som mala pri 1IVF 20 vajíčok, no ET tiež skončil biochem. tehu a baby mám s KET no a od 5tt som doma lebo som začala špiniť no a na pohotovosti som zrovna natrafila na dr. z centra ktora mi to ket robila, tak rovno hovorí, že pekne ostanem doma a budem sa šetriť, aby tam bábetko aj ostalo, no a potom utz a na ňom dva vaky, ako som sa potešila, aj mi vytlačila fotku, že aby som mohla manželovi ukázať, ale jednému z embrijok nedávala moc velkú nádej, mal vak nejaký divný tvar, o to viac som sa tešila o dva týždne keď som bola na utz v centre a tam už boli aj srdiečka... 🙂

deinad
14. jan 2011

@janette77 no ja som IUI nemala, nam dal doki hned dve moznosti, bud to alebo hned IVF. najskor sme boli rozhodnuti pre to prve, ale potom som si to rozmyslela a povedali sme si, ze podme do "istejsiej" moznosti, nastastie to nebola podmienka pre schvalenie, schvalili nam to pekne v termine, ibaze potom cakanie na vysledky z genetiky bola vecnost, najprv ze mesiac a z neho sa stali 4 mesiace cakania, co tiez nebolo bohvieco a som prekvapena, ze sme to s nervami tak zvladli dobre. Aj ja by som do toho isla znova, ak sa teraz nepodari, mame 3 embryjka. My sme mali po stimulke postupku: 8 folikulov, 7 zrelych, 6 sa oplodnilo a 5 ostalo, po dvoch pokusoch nam teda zostali 3 🙂.
Pomaly si skrtam dni v kalendari a pocitam dni, uz sa na to tesim...

mamoka4
14. jan 2011

@dusika11 Nemáš za čo. 🙂 🙂 Pre ženu, ktorá bezproblémov otehotnie nie je tehotenstvo ľahké....ale pokým nezistí 2 // nemá čo riešiť....ale vy všetky ste mali starosti už z vajíčkami, cyklom...to čo mi ani nevieme kedy to v prirodzenom procese prebehlo.... A na tých mudrlantov...čo odsudzujú IVF sa treba vykaľať....lebo asi nevedia pochopiť čo je to túžba po dieťati....my sme si manželom vždy hovorili, keby bol problém budeme to riešiť aj umelým... 😉
@janette77 dúfam ,že je všetko OK!!

deinad
14. jan 2011

@bombula tiez si si toho uzila dost, ale mat deticky je nadherne a je to velky dar. Je pravda, ze do centier chodi vela parov, ktore sa snazia aj tak vseobecne je to akysi trend, ze pribudia viac parov, ktore nemozu otehotniet prirodzene..a naopak je paradox, ze ludia, ktori deti ani nechcu mozu rodit pomaly kazdych 9 mesiacov. Som rada, ze som ta uviedla do obrazu a este lepsie je to, ze to nepotrebujes. Nie je to ziadna sranda, ale vysledok stoji za to a ja by som to podstupila znova a znova, tak sa drz a nech ste zdravi 🙂

juliagregor
14. jan 2011

tak niečo z promocii..budeme mať foto od fotografa, tak len atmošku vám dám
som tá najmenšia 😉

juliagregor
14. jan 2011

kočky do albumu Vám dam fotky ako kojím dvojičky, nechám den a zmažem

deinad
14. jan 2011

@zuuuzana7 uff, veru to je sialene, co si zazila 🙂 a je uplne najsuper, ze sa to po KET podarilo, stale viac som pokojnejsia, ze aj mne sa to po KET moze podarit...je to dlha cesta a je super, ze su tu kocky, s ktorymi sa to da prebrat a podelit sa so skusenostami. Kto vie ako dopadla janette, nejako sa nehlasi..hm ale snad sa dockame

dusika11
14. jan 2011

@bombula no mass pravdu ale ja neviem ci ta opka co bola alebo co..pol zahrady sme mali akokeby popalene listy..jablka seredne ceresne ako keby spalene mozeme sa snazit, ked napada nieco z neba......

janette77
14. jan 2011

Ahojte, postupne si vas precitam, len hodim info, ako som dnes dopadla na Kramaroch. Baby, ja SOM TAKA STASTNAAA!!!🙂) Prva nemockova poradna dopadla na vybornu, lekar uzasny, aj sestricka - az rozpravkovy pristup. Krcok drzi o 106, babatka boli pomenovane ako "krasne hotove dvojicky" - to lekar zdoraznil asi dvakrat, ake su krasne.🙂 Jedno babeno vazi 2700, druhe 2800g.🙂)) Velmi ma to potesilo. Vsetko v brusku o.k.
Dalsia a uz posledna poradna bude 27.1. kedy ma hodia na monitor (konecne sa spoznam s tym zazrakom🙂) a uvodom februara ma prijmu do porodnice s tym, ze na 38tt naplanuju sekciu. Vraj nie je dovod nechavat ich v brusku dlhsie (manzel je trosku smutny, ze preco chcu silit prirodu, ale ja to zase beriem tak, ze vedia, co robia a preco). Prirodzene to nepojde, lebo spodne babeno je KP. Takze, baby moje, o 3 tyzdne sa to cele zomelie. Odspim este co sa podari (keby sa tak dalo aj do rezervy, vsak? 🙂), pokusim sa o nejaky ten relax a hor sa do mojich prvych maminkovskych povinnosti.🙂
Som taka vdacna za to vsetko. Ak sme 5 rokov cakali na toto nase stastie, ktore malo takto hladko (zatial - klop,klop) prebiehat, potom tie roky stali za to.🙂
No a este minipribeh k tym mojim nestastnym prstenom na opuchnutych rukach. Jednoducho som sla do zlatnictva a opytala sa, ci robia take nieco, ze mi ich "prepilia" a nasledne stavia. Vraj bezne to nerobia, ale ze som tehotna...🙂)))) A vdaka brusku sme tiez dobre dopadli rano v Hornbachu - boli sme tam menit koberec, ale mali sme smolu, lebo sme prisli na 7:00 a reklamacky su az od 8:00, no kedze som tehotna a nemali srdce nechat nas hodku cakat - boli sme vybafco do minuty. No nie je nam, tehulkam, uzasne?? Rozmyslam, ze ked pridem o brusko, pri vybavovackach v buducnosti pichnem vankus pod triko.🙂)))))))))))))))))))))
Taaak a teraz idem mrknut, co noveho u vas. Pekny vecer zelam.🙂)

zuzbel1
14. jan 2011

@janette77 ahoj, to je super ze ti takto dopadla kontrola a babatka ake su velke 🙂 , este raz super !!! gratulujeeeem
😀 len sa drzte tak dalej ... boze tri tyzdne uz len a budes mamina 😀
mna caka ta kontrola v pondelok, len ja uz neviem kolko este vydrzim, nakolko uz len lezim, nic skoro uz nevladzem urobit a ked sa postavim, babatka velmi citim a boli ma cely spodok, uvidime v pondelok ...
😉
janette este raz tesim sa s tebou 🙂

juliagregor
14. jan 2011

@janette77 gratulkaaaaaaaaaaaaaaa 😉

janette77
14. jan 2011

@zuzbel1
@juliagregor dakujem, baby, ste zlate, naozaj som vytesena z dneska. 🙂) Nie zeby som cakala nejake problemy, ale ani na take superlativa som nebola pripravena.🙂) A vy same dobre viete, ako velmi taketo slova lekara buducu maminu potesia, podporia, ukludnia. Je to fakt uzasny pocit - vediet, ze vsetko je na vybornej ceste.
A Ty, Zuzi (si Zuzka? 🙂) neboj, to panvove dno bolelo aj mna a poradna aj v tychto pocitoch dopadla vzdy dobre. Ja som napriklad aj dnes taka dobolavena a fakt ledva chodim, ze by som skor cakala iny verdikt lekara ako tento dnesny. Ja verim, ze v pondelok nam aj Ty napises pozitivne riadky.

zuzbel1
14. jan 2011

@janette77 dufajme, ze potiahneme co najdlhsie... 😉
ano som Zuzka, tak teda ty asi budes Zaneta? 🙂 tesi ma 😀 inak mohli by sme si vymenit cisla, cez IP samozrejme len, keby sa nieco zomlelo, co ty na to?
Tie vahy tvojich pokladov, som skoro odpadla ... budu to valibuci 😀

mamoka4
14. jan 2011

@janette77 GRATULUJEM k úúúžasnej výsledkom v poradni...a tie babätkovské váhy... 🙂 fakt super, veľká gratulácia. Vyšetrovali ťa na ambulancii, alebo si isla na oddelenie? Takže žiadna preventívna hospitalizácia? A ako ste sa dohodli ohľadne cisárskeho? Ak nechces všetko rozpisovať tu, môžeš mi napísať aj na IP. 😉

janette77
14. jan 2011

@zuzbel1 hm, som Ti napisala na IP a potom mi vyhlasilo, ze IP nie je momentalne funkcna. Takze sa ozvem, ked to spojazdnia, ak by som zabudla, kludne ma nakopni. 🙂 Cisla si rada vymenim, aspon ked budem v nemocke, napisem Ti sms a mozes hodit info o mne sem.🙂 Nech nemusite cakat, ako napriklad my teraz na Vanilku...🙂)

janette77
14. jan 2011

@zuzbel1 ...ja potom rada urobim taku "sluzbu" zase pre Teba, ak das suhlas...🙂

zuzbel1
14. jan 2011

@janette77 neslo to, ale zoparkrat som to skusila nakliknut a potom to uz fungovalo, poslala som aj ja tebe t.c. 😉

dusika11
14. jan 2011

ja som uz na nervy co cakam vanilku co a ako

janette77
14. jan 2011

@mamoka4 mozem aj sem pisat, nemam s tym problem...🙂 Bola som u doc. Planku, je uuuzasny. Sam usmev, pohoda, ochota...salalo z neho nieco ukludnujuce, privetive. Sestricka dtto...
Vysetroval ma na ambulancii (ten monitor tusim bude uz na nemocnicnom oddeleni). V jednej miestnosti ma klasicku kozu (tam vysetroval krcok) a potom som presla do dalsej miestnosti (tam mal uz aj inu sestricku) a tam skontroloval babatka. Dostala som aj prenatalny kufrik - poporodny.🙂)
O preventivnej hospitalke ani reci. Vraj je vsetko v uplnom poriadku, chce ma vidiet uz len raz (aj to gro bude ten monitor) a potom uz len prijem a nasledna sekcia. Konkretny datum este nepadol, ale povedal, ze nema zmysel tahat to dlhsie ako do 38tt, lebo babatka su, ako on povedal, uz teraz "hotove"...🙂)

dusika11
14. jan 2011

@janette77 gratulujem mozno budete mat vecsie vahy ako ja..ty ale pomaly budeme musiet menit nazov temy...skoro vsetky to uz budeme mat za vodou.........

janette77
14. jan 2011

@dusika11 🙂)diky, no, uvidime, ale ja si myslim, ze za tie tri tyzdne este nieco na vahach ziskame, mozno aj "trojka" bude...🙂 Nech uz sa tema vola akokolvek, hlavne nech v nej ostanu take skvele baby, ake som tu spoznala...🙂)

juliagregor
14. jan 2011

kočky , kamoška predáva tento kočík
momentálne IP nejde, tak skúste mi poslať správu cez FB a skontaktujem Vás s majiteľkou
http://www.facebook.com/#!/profile.php?id=10000...
BA a okolie

janette77
14. jan 2011

@zuzbel1 IP stale strajkuje. ☹ Skusim mrknut zajtra a urcite zareagujem. Idem buv-buv, dnes som vela behala, manzel uz zalahol, idem mu uz asi po stvrtykrat vystebotat poradnu, kym nezaspi🙂)))))))))))))
...bru noc vsetkym.

mamoka4
15. jan 2011

@janette77 Jeeej, supeer, doc. Planka poznám je veľmi milý. 😉 No som zvedava ,či sa mne naplaní tá preventívna hospitalizácia alebo nie...všetko uvidíme 25.1. 😒
A pýtali sa ťa akú chceš mať anestezu pri sekcii? Lebo mňa naposledy poslali,že buduci týždeň mam ísť k anesteziológovi do dverí č. 150.

tulina77
15. jan 2011

@mamoka4 aj ja som zvedava kedy ma preventivne hospitalizuju, hlavne ked mi uz makne krcok a porod sa blizi... pytala som sa na priprave Dr Jandovej kde hospitalizuju rizikove tehotenstva vo vysokom stadiu a ze je to na Kramaroch na 8. poschodi, mozu ma dat aj na nadstandard ak bude volny.. uvidim buduci tyzden co povie doki aky je vyvoj, ja ocakavam ze prijmu najneskor na zaciatku februara...
@janette77 myslim ze sa tam mozno aj stretneme 🙂)

mamoka4
15. jan 2011

@tulina77 No parááda...mne tiež doki sľubuje, že najneskôr v 34 týž. musim byť v nemocke..a to mi vychádza do 7.februára. ja zajtra končím 30 týž. vy užste za vodou ....ja chcem mini. vydržať do 34 týž....zatiaľ všetko Ok, žiadne opuchy...nic, krcok drží....áno aj mne hovorili, že budem na 8 posch. na kramároch ale o nadštandarde somnepočula to by bolo fajn. A potom by som tam ostala aj po pôrode. 😉 Už sa nám to blíži, ty si tak ako ja marcová...a pomaly ideš rodiť tak ajja to budem mať za pár...aj keď sú medzi nami 3týž. 😅