Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tulina77
17. jan 2011

@mamoka4 to by bola fakt bomba, keby sme sa klystiru pri planovanej sekcii vyhli... mam zial zatial informacie ze na Kramaroch je to standardna zalezitost 😒

matatara
17. jan 2011

Kočky ani ja som nemala klystýr pri plánovanej sekcii sa nedáva 😉

tulina77
17. jan 2011

@lubka_to lubka, ja mavam tiez toto co Ty, ze jedno babo citim menej, ale snazim sa tym nestresovat. Tento 34tt som konecne zacala spodne babo citit viac, co mi robi velku radost, lebo babo umiestnene nad pupkom je krasne vidno aj citit, dolne je umiestnene viac do vnutra tela a pocitujem ho len slabucko. Obvykle som z toho znervoznela a klopkala mu aby sa aspon trochu pohlo... v 29 tt su este malicki, ked budu mat viac gramov, ich pohyby pocitis ako vyraznejsie a razantnejsie, uvidis... ale chapem Ta, ja ich hocikedy pozorujem aj celu hodinu co robia, ruky na bruchu a vonku mozu aj traktory padat, o nicom neviem ako sa na malych sustredujem 🙂

tulina77
17. jan 2011

tuto skusenost zo sekcie na Kramaroch som nasla v diskusii - ak ste si ju niekto nevsimli kto planujete rodit na Kramare, tak ako ja... tu je odkopirovana
____________________
Ahojte, tie, ktore sa chystate na planovanu sekciu na Kramaroch a mozno mate obavy z neznameho, zopar mojich postrehov z minulotyzdnoveho porodu

Rano som o siedmej nabehla na poradnu, odtial ma lifrovali na porodnicu, napojili na monitor, zaviedli do zily kateter. Vsetci tam boli strasne mily, fakt. Sestricky uplne bozske. A co ma potesilo najviac, nerobili mi ani klystir. Nejako som si to vybavila, zmurkla som na tu spravnu sestricku . Vyborne bolo aj to, ze ma dali na cakacku samu, cize muzicek bol so mnou. Ten vam bol v riadnom strese, som ho musela upokojovat nakoniec ja Inak poviem vam, ze som mala vybornu naladu - den pred porodom aj v den porodu, nechapem, kde sa to vo mne vzalo. Po rozhovore s anesteziologickou som sa nakoniec rozhodla definitivne pri spinalku a urobila som dobre. Napichnutie ma nebolelo, aj ked sa to podarilo az na treti raz (nebola som dostatocne uvolnena). Ono totiz tie vpichy, ktore sa netrafia, nebolia. Bolel az ten treti, ked sa trafila, ale bola to trojsekundova zalezitost, nieco, ako ked vas boli oblicka na pravej strane a chyti krc do pravej nohy. Potom ma uz rychlo vykladali na kozu, kym som nestratila hybnost uplne. Potieranie jodom som citila uz velmi vzdialene, cievkovanie vobec. V momente to ucinkuje. Rezali ma hadam do 5 minut od pichnutia spinalky. No a teraz k porodu - pan docent ma rodil s nejakou lekarkou, neviem s kym, lebo mala rusko. Rozpravali sa velmi potichu, cize som ani nic nepocula. Anesteziologicka bola uplne super, furt sa ma pytala, ze ako sa mam a ja ze super . Chcela mi pichnut do zily nieco "malicke" na oblbnutie, ale ja som nechcela, chcela som vidie malu. Tak som ju poprosila, aby mi hovorila, co prave robia, ze mne to neprekaza. Tak som mala odborny vyklad a presne som vedela, co sa prave deje - ze uz vytiahli hlavicku atd... Anesteziologicka ma upozornila, ze idu vyberat telicko, ze si mi musi lekarka silnejsie zatlacit nad hornu hranicu maternice, ze to moze byt neprijemne... No nebolo, mozno, keby som mala plny zaludok, tak hrozilo, ze sa pogrciam, ale bola som nalacno. Vybratie telicka trvalo par sekund a hned mi malu ukazali. Bola prekrasna! Zase mi chceli pichnut do zily nieco malicke a ja ze nie, ze ci by som este nemohla vediet, kolko vazi a meria Tak anesteziologicka odbehla nachvilu vedla, kde malu cistili a vybavila mi, ze mi prisli povedat malickej miery. Po tom som si uz nechala pichnut to "malicke" na upokojenie. Ale nespala som, len som sa tak uvolnila a pocity boli, ako ked dobre lezite v postielke a chce sa vam spinkat. Oblbnutie ale netrvalo dlho, mozno 15 minut. Lebo ked ma viezli z porodnej saly na RES-ku, tak som pri vytahoch este stihla pokecat s manzelikom a maminou. Mamina mi hovori, ze vyzeras ako herecka, ako keby ta ani neoperovali . Na reske som bola 24 hodin. Nesmeli sme vstat, ani si sadnut. Spinalka zacala postupne odchadzat po troch hodinach, najskor som citila brusko (ale bolesti len minimalne), postupne hornu cast noh az mi odznela uplne. Bolesti zacali, ale boli uplne znesitelne. Viac ich bolo citit, ked mi pustili do zily glukozu s oxytocinom, ale tiez nic dramaticke. Ked porovnam cisarak v celkovej anesteze a v spinalke, tak vam poviem, ze rozdiel v bolestiach aj celkovom zotavovani je obrovsky. Po spinalke som bola rychlo fit, este na reske som sa dokazala otocit na jeden aj druhy bok. Lebo na chrbte sa mi uz nedalo lezat tak dlho. No a po 24. hodinach som v pohode vstala a zacala chodit uplne sama. Iba sa mi trochu hlava zatocila, ale trvalo to chvilocku a uz som aj masirovala do sprchy. Zhruba 40 hodin po cisaraku som nabehla na rooming in a malicka sa uz odomna nepohla. Inak aj mliecko som mala uz na treti den, cize o den skor, ako pri prvej dcere...

Po cely cas, co mi robili sekciu, ma sprevadzali pocity radosti, ze uz uvidim malinku a ked som ju videla, bola som taka stastna, ze mi bolo uplne jedno, co sa so mnou deje. Myslim, ze som to tak preto dobre zvladla, ze moja mysel bola maximalne pozitivne naladena...

4. mar 2010 o 19:38 • 2 deti

lucia.kl
17. jan 2011

Ja som ani pri normálnom pôrode nedostala klistýr, a v ružinove vraj dávajú nejaké čipky- aspoň som to tak pochopila z toho co som počula,

tulina77
17. jan 2011

@lucia.kl ved vravim, si dieta stasteny 😀

matelko1
17. jan 2011

dobre ranko prajem a prajem krasny den 🙂
@bombula prepac az teraz odpovedam,boli sme u dr hermana v gyncare.
baby idem si vas precitat.

matelko1
17. jan 2011

@janette77 super,citam,ze si dopadla dobre v nemocke,drzis sa super,uzasne.
a co sa tyka klystiru,tak mne ho nestihli dat,ale nieje to nic hrozne,davali mi ho pri laparoskopii,je to akurat neprijemne,...aj u nas sa dava pred porodom,bezny postup.....
nebola som tu 3 dni.v piatok mala mamka narodky,boli sme v meste trosku poflakat sa,potom som sla k segre,tam som uz pockala na mm a sli sme domov,v sobotu sme s mm boli s detvakmi na prechadzke a vcera u mamky na obed,pozvala nas,ale vychutnat som si ho ani nevychutnala,chlapci lietali o 106 😀 a v bytovke je tak malo miesta,museli sme len pozor davat.my mame v dome velke izby na vybeh 😀 😀 😀

juliagregor
17. jan 2011

kočky tak som zapla nejaké tajné informátorky a vanilka je ešte v nemocke, a majú sa dobre...

mamoka4
17. jan 2011

@tulina77 Super, ďakujem za tak krásny článok o cisárskom,ktorý som si prečítala pri raňajkách. 😵 Toto je pozítivne myslelnie....super!!! 😵

matelko1
17. jan 2011

@juliagregor tak to je super.a nevies ako velke deturence sa narodili.rodila asi cisarakom,ze....

juliagregor
17. jan 2011

@matelko1 vôbec neviem, len som sa pýtala, či sú zdraví...ostatné už nechám na vanilku...

matelko1
17. jan 2011

@juliagregor jasne nech sa sama pochvali.. 🙂 ....som zvedava.....

janette77
17. jan 2011

Ahojte 🙂 Som uz nejaka unavena a neustojim pc tak ako kedysi...len by som lezala a lenosila. Rozmyslam prave nad tym monitorom, co ma caka koncom januara. Ma to byt na porodnej sale a mne nie je jasne, ci tam mozem ist v civile, ci vyfasujem nejaku "statnu" zasterku 🙂, alebo sa mam vyzbrojit nocnou koselou. Viete poradit?

janette77
17. jan 2011

@matelko1 Ano, Vanilka mala planovany cisarak...

mamoka4
17. jan 2011

@janette77 Ahoj, pokial si dobre pamatám, v Ruzinove bol monitor pri pôrodnej sále...majú ich tam viac...a tie čo išli rodiť išli v erárnom a tie čo na monitor klasicky v civile. Ale možno si preistotu zavolaj...ale myslím, že to bude v civile.
Inak ty máš ako často pohyby? Ja som dnes 2 h. nič necítila až som začala panikáriť...a ked somsa nejedla, citim pohyby na 1strane...ty rozpoznas ktoré bábo to je?? 😕

janette77
17. jan 2011

@matelko1 Dakujem🙂 No, zatial je vsetko o.k., len som hrozne unavena, tazka, opuchnute labky...Inak, nase Zuzky (z Rakuska) a zuzbel1 sa akosi neozyvaju, snad je s nimi vsetko v poriadku.
Tak si mala fajn vikend, my sme si tiez trufli na navstevu u brata, nastastie som tam neporodila, ako sa bracho bal.🙂 Sa mi smial kvoli brusku, vraj cista parodia. Musela som mu ho ukazat "live", lebo neveril, ze nie som vypchata vankusom.🙂) A este dodal, ze 3 tyzdne to nevydrzim, so svagrinou si myslia, ze to pride skor. No, len nech nemaluju certa na stenu. Ozaj, baby, ak sa rozhodne odtiect plodovka, to je zalezitost coho? Prirody, zvysenej namahy, babatiek, alebo...? Viem, mozno infantilne otazky, ale raz aj ja budem mudrejsia, slubujem.🙂

janette77
17. jan 2011

@mamoka4 Ja idem na Kramare, ale snad by ma upozornili, keby som si na toto vysetrenie mala doniest nieco specialne. No na listocku mam napisane "monitor na porodnej sale", tak len to ma donutilo rozmyslat, ci tam smiem v civile. Ale ved pribalim nocnu kosielku pre istotu, ta vela miesta nezaberie.
Ja citim pohyby pomerne casto, aj viem odhadnut, ktore babo robi neplechu. Nerataj to na hodiny, nestresuj sa. Dolezite je, aby kazdy den dali o sebe vediet. Ved miestecka maju uz coraz menej, nemozu tam nejako extra vyvadzat.🙂)

lucia.kl
17. jan 2011

@mamoka4 nestresovať, bábetka aj spia, a vtedy sú potichu 🙂

@janette77 ja si myslím, že v civile, len nadvihneš tričko aby sa ti na bruško dostali a mohli tam tie pásy upevniť...

janette77
17. jan 2011

@lucia.kl jo! 🙂

lusinkaj
17. jan 2011

ahojte,ako sa mate..co mate nove? 😉

lusinkaj
17. jan 2011

@matatara ja som mala klystyr a bola planovana sekcia 😉 😒

mamoka4
17. jan 2011

@janette77 Ďakujem za reakciu ohladne pohybov...hybu sa ale dnes slabučko...ale mate pravdu...ved uz nosim vyse 3 kg. 😉 Ked odíde plodová voda, je to jasny v tvojom týždni jasný signál dozretia plodových obalov...a začiatia pôrodu. 🙂 A vôbec sa nemusí otvárať....ale samozrejme, keby si zdvíhala niečo ťažšie, tak to môže prísť kedykoľvek. Mne 2 x odtiakla plodová voda v noci cca o 4 h. 😉 a toho je tolko, že to zistíš hneď.
@lucia.kl Tak dúfam, že tak dlho len spinkali....už sa trošku pohli...asi málo miesta.

dracik1
17. jan 2011

@janette77 , v Ruzinove maju monitory aj na gynekologickom oddeleni, takze predpokladam, ze aj na Kramaroch...a plodovka odtecie v roznych pripadoch, moze byt zapal al. deticky su uz Ok a pytaju sa na svet...a neboj sa, mas pekny tyzden

@juliagregor , preboha, co tu vanilku uz mucia 🙄 , chudata deti, tie tam musia byt ohromne natlacene..nechapem, naco to tak predlzuju

dracik1
17. jan 2011

a v Ruzinove klystir nedavaju, davaju cipky

janette77
17. jan 2011

@dracik1 nepredlzuju, Vanilka to ma za sebou uz od minuleho utorka.🙂) Vraj sa maju vsetci dobre - take mame info.

lucia.kl
17. jan 2011

@mamoka4 mne sa moje baby niekedy aj pol dňa nepohli a potom kopali o stošesť, až to bolelo 😀 😀
@janette77 no odtečenie plodovky ja asi čiste na prirode a na tom ako dlho vydrží plodový obal... si myslím...
mne odtiekla o pol druhej v noci a si myslím, že to sa mi akurát Nicolka otočila vtedy dole hlavou a už to plodový vak neudržal, druhý odtiekol až v pôrodnici a teda teklo poriadne tekutiny - som pol hodinu sedela na záchode..

janette77
17. jan 2011

@dracik1 ja pojdem origos na porodnu salu, na to som bola upozornena, lebo len tam maju dvojickovsky monitor. A mam aj pokyn, aby som sa hned ohanala heslom "dvojickovsky monitor", aby ma nehodili na klasiku, ktoru maju aj v ambulancii, ako spominas.

dracik1
17. jan 2011

@janette77 , fiha, Kramare maju dvojickovsky monitor, super......ja som na monitore neskutocne dlho trcala, lebo najprv jedno, potom druhe 😀 , no super, gratulka Vanilke k babatkam...ale aj tak ju nechali moc dlho ....

janette77
17. jan 2011

@dracik1 ano zrejme maju, kedze mam hned pri dverach kricat, ze "dvojickovsky monitor".🙂 Vanilka, pokial viem, by aj prenasala, keby jej lekarka nenaplanovala sekciu.🙂) Drzala ako na zamok.🙂