Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
25. jan 2011

@janette77 štip 😀

janette77
25. jan 2011

@juliagregor aaale nebudem sa stipat, dost, ze ma po nociach stipu tehotenske blchy, z ktorych som uz na nervy a nechapem, preco vycinaju len v noci...ale uz to chce len vydrzat, snad to porodom odide. Lebo to je asi moj jediny tehu neduh, akym si prechadzam.

lucia.kl
26. jan 2011

@simonessa ahoj, skús si pozrieť výbavičku tu, spracovala to jedna mamina dvojčiat.
.http://www.dvojcata.kat.cz/Vybavicka.html
ja som mala baby na leto a perinku sme používali asi 2 týždne, kôli horúčavam sa to nedalo, no a oblečenia som mala tiež pomenej, zo 5 bodyčok pre každú, dvoje nohavice, ponožky 5 párov, 2 čiapočky, 3pyžamká -overaliky, 1polodupky a potom také letné veci ako opalovačky, šatičky a tak, ono asi sama najlepšie zistíš časom, že čo potrebuješ a čo nie, ja som mala napríklad nakúpené veci a keď sme prišli domov s pôrodnice, tak som posielala mamu rýchlo do obchodu, lebo im bolo všetko velké, a to som mala 56 oblečenie 🙂
a o pôrode ti asi rozhodne lekár, ja som mala cele tehu plánovanú sekciu a nakoniec som rodila keď mal môj doktor dovolenku a kedže sa mi baby na poslednú chvílu otočili obe dole hlavou, tak ma nechali rodiť normálne....

lucia.kl
26. jan 2011

@slivocka aj ja gratulujem k dvom srdiečkam, a prajem príjemné tehulkovanie a hlavne čo najmenej stresu, pekne si tehotenstvo užívaj... 🙂

matelko1
26. jan 2011

ahojte.prajem krasny den 🙂
dnes mame presne rok 🙂 ...boze ako to leti.nechce sa mi ani verit,ze pred rokom som bola po cisaraku ubolena a dnes.... 🙂 no krasa.som stastna 🙂

janette77
26. jan 2011

@matelko1 Gratulujem k rociku aj k stastnej maminke.🙂) Takze cez vikend idu byt bujare oslavy.🙂)))

matelko1
26. jan 2011

@janette77 dakujem.ano cez vikend oslavujeme 🙂 ...od rana hovorim chlapcom,ze maju rocik,su zlati a nechapu co im tolko ukazujem 😀 ...teraz uz konecne zaspali,idem im urobit nieco na obed,asi brokolic.polievku a....
ja neviem co budem jest,mm som povedala nech sa ide najest,ze necham chut kzdy den satt v kuchyni a vymyslat,ze nevladzem....ja zjem hoc co...

janette77
26. jan 2011

@matelko1 🙂) juj, tak dobre sa citas, normalne mam Tvojich nechapajucich drobcov pred ocami.🙂 Jasne, ze sa neda kazdy den vyvarat, dobre si si to s manzelikom zariadila. Mna zase od rana chytila taka clivota. Stacila mi na to jedna piesen v radiu a krasny zasnezeny smrek, na ktory mam vyhlad z kuchynskeho okna - to uvedomenie si, ze po 5 rokoch si buduci tyzden uvidime vlastne deticky. No slzy neskutocne .. cele tehu som hadam nebola taka rozcitlivena, ako ma to chytilo dnes...

matelko1
26. jan 2011

@janette77 aj ja som bola ku koncu taka rozcitlivena,poplakala som si,lebo sa mi nechcelo verit,ze po tolkych rokoch budeme rodicmi a hned dvojnasobnymi 🙂 veru pocit je to neskutocny,ta radost,ta nedockavost.
no a mm mi donesie obed.juj,ale som rada 🙂

mamoka4
26. jan 2011

@matelko1 Gratulujeme Alexovi a Maximovi k 1 rôčku!!! 🙂 😵 🙂

janette77
26. jan 2011

@matelko1 fiha, to su sluzby, zavidim. 🙂) Mne ten moj tiez niekedy zvykol pizzu doniest... Ale teraz mame navarene dve jedla, tak snad mi uz nieco pride na chut, aj ked ja som len teraz ranajkovala.🙂) Zase bola strasna svrblava noc, je to uz na nevydrzanie a cez den to prejde, ako naschval. No v nemocke si uz po porode urcite vyprosikam nejaky antialergenny liek, ak to neodide samo.
Takze ta clivota je na mieste, vravis? Lebo som tu sama a ronim slzy a predstavujem si deticky a tu dlhociznu cestu, ktora k nim viedla...a to, ze uz buduci tyzden ich budem drzat v naruci mi pride ako sen... Velmi si to vazim a som uplne preplnena emociami. Ja sa snad rozplacem aj na operacke. Keby "po", to asi kazda spusti od stastia, ale ja sa bojim, aby som to nestihla este pred...

matelko1
26. jan 2011

@janette77 ano je to normalne,nehanbi sa a poplac si,mas preco....dlha cesta nas cakala,kto to nezazil,nerozumie tomu...ja som sa na operacke triasla od stastia 🙂
ano aj mne donesie mm pizzu,ale aspon nemusim nic varit a pizzu som uz davno nemala.

matelko1
26. jan 2011

@mamoka4 dakujeme 🙂

janette77
26. jan 2011

@matelko1 🙂) tak dobru chut, ja idem nieco zlahka porobit a pripravit sa na zajtrajsiu poradnu. Normalne sa na nu tesim, uz len kvoli tomu terminu.🙂)

juliagregor
26. jan 2011

ahojte

@janette77 a popláááááč , slzy a smiech idú ruka v ruke... 😉

ja tu békam, lebo som pozerala Martinkovu vianočnu besiedku, je to tak dojímavé 😎

@matelko1 velikánska gratulka chlapcom 😉 , fotečky očakávam a ten čas neskutočne rýchlo letí, si ťa pamätám ako tehuľku a už máš takých krásnych chlapcov 😉

lucia.kl
26. jan 2011

@matelko1 gratulujeme chalanom k roku 🙂

janette77
26. jan 2011

@juliagregor 🙂 mam v sebe taky gulas pocitov ze az. Od rana som vystriedala vsetky emocie, akych som schopna.
Ty tiez spominas ... nieco je asi vo vzduchu.🙂

janette77
26. jan 2011

Baby "cisarske", ako dlho ste boli uvaznene po porode v nemocke? 4-5, ci 8 dni? Ci je to indi-vindi? Uz mam porodnu horucku, tak sa zaujimam...🙂)

bombula
26. jan 2011

@slivocka mas takmer zhodny termin ako som mala ja🙂 velmi som zvedava co to bude....

slivocka
26. jan 2011

@bombula 🙂 urcite dam vediet, este je dlha cesta pred nami 🙂

juliagregor
26. jan 2011

@janette77 indivindi min. 5 dní isto a 10 max. , my sme boli až 3 týždne, ale my sme 36 tt a naviac veeeeeeeeeeeľmi silná žltačka...

mamoka4
26. jan 2011

@janette77 Po cisársskom tam musím byť min. 5 dnís tým, že prídeš na vybratie štichov, a ale ja som bola s synom 8 dní a s dcerou 5 dni....všetko záleží v akom stave budes ty a každé bábo.... ale ked uz si toto vydržala týždeň bude pre teba brnkačka! 😎

juliagregor
26. jan 2011

@mamoka4 mne dávali nejaké iné štichy, vybrali sa už na 3. deň, aj mi sestrička povedala aké ale ja si veru nepamätám

janette77
26. jan 2011

@juliagregor to sa da vydrzat a ak by sa vyskytla zltacka po prichode domov, aj tak by sme museli naspat, nie? Takze radsej si vsetky vrtochy odkrutime pod dohladom. Juj, ale sala zo mna ta horucka porodna, cooo? 🙂 Ochvilu konik padne zo mna. 😀 😀

janette77
26. jan 2011

@mamoka4 veru brnkacka, len keby mi z toho nervicky nebrnkali. Predsalen...prvorodicka predpokakana som ja.🙂))

mamoka4
26. jan 2011

@janette77 Čo užmáš prepôrodné stavy...to poznám to je normálne.... 😉 ale ked uvidiš tie dva uzlíčky na všetko zabudneš.Inak nedávno sa ma niekto pýtal, aká je bolesť po cisárskom...BABY, ja si fakt nepamätám na nejaké strašné bolesti...pamätam si čo bolo na tej operačnej sále...ale bolesť žiadnu 😵 myslím si, že to je to, že pri pocite radosto s detičiek nám ostane už len ten krááásny pocit.... 🙂

janette77
26. jan 2011

@juliagregor ozaj, k tym stichom...pocula som, ale to je cisto JPP infoska, ze keby som si v lekarni kupila vstrebatelnu nit, ze ma zasiju takou, to vraj len zdravotnictvo nema na take a preto siju klasikou a chodi sa na vyber stichov. Co si o tejto moznosti myslite? Z toho vyberu mam celkom slusnu paniku, lebo len co mi po laparke vyberali (a to bola fest malinkata ranka), tak som sla do plafonu vyskocit od bolesti.

janette77
26. jan 2011

@mamoka4 no priamo pri sekcii bolest nie je, ale stavy po nej su vraj nic moc. Ale musim to zvladnut, kolke to zvladli a ja som teraz zenisko o 30 kil tazsie, zdatnejsie, co sa tu stale chudackujem?! 😀 😀 😀

juliagregor
26. jan 2011

@janette77 ja by som veru nevymýšľala, myslím, že dôležitá je absolutna hygiena a neviem, ako by tie nite dezonfikovali ...hm

juliagregor
26. jan 2011

@janette77 ja som ani nevedela, ako mi štichy vybrali, myslím, že to bolí viac, ked sú už vrastene do pokožky...