Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
6. mar 2011

@dana_l neboj, všetko bude v poriadku 😉

andzis
6. mar 2011

@ivikli Ahoj ja mam to iste je to srandovne ale uzasne zaroven 🙂) mna momentalne taha velmi cele brucho najma v oblasti pupku dufam ze je to ok 🙂) inac gratulujem k dievcatkam 🙂

matelko1
6. mar 2011

ahojte.pekny vecer 🙂
@janette77 hej v piatok bol uz mm za dverami... 😀 ..ledva som stihla napisat dobru noc
zajtra popisem.vikend sme mali nabity...

matelko1
6. mar 2011

inac cely vikend som spala v druhej izbe...chlapci spali perfektne,len raz hore....
dnes uz idem ja s nimi bubat.

janette77
6. mar 2011

@matelko1 Ahojko🙂 Tak si aj Ty oddychnuta, vybuvana...tiez od dnes preberam sluzbu, ale tesim sa, hoci mne buntosia slniecka castejsie ako Tebe. Najhorsie je vykopat sa spod teplej perinky, ale potom to uz ide len taky fukot. 😀 Pozdravujeeem.🙂

matelko1
6. mar 2011

@janette77 veru som vyspata,normalne som nechapala.ja som sa zobudila a rozmyslala som,ci uz papali,alebo nie a bolo asi 3 hod rano a ony spinkali krasne este hodinku,o 4-tej sa zobudili a spali dalej,vypili 150ml mliecka.
som zvedava aka bude tato noc.
v sobotu sme boli lyzovat,chlapci sa sankovali,bobovali,bolo to nieco krasne pre nich-zazitok,nechapali...aj ked len chvilku boli na saniach.mm sa s nimi spustal s takeho maleho kopceka.....super,proste skvely den 🙂

janette77
6. mar 2011

@matelko1 no krasa! 🙂) Tak ste si uzili vikendik. Sa mas, ze sa Ti drobcekovia zobudia len raz, uz sa na to obdobie tesim.🙂 My 3krat zatial ponocujeme...Uz davame po 120ml mliecka aj Miske...

lucia.kl
7. mar 2011

@ivikli ahoj a vítam ťa tu.
je normálne že sa ti bruško vydúva, to sú deťúrence, ktoré sa presúvajú v tvojom brušku a sem tam natiahnu ručičku lebo nožičku prípadne vypučia chrbátik, tiež som o zažívala a bolo to krásne, vždy sme s manželom tipoval, že ktorá časť tela o je 🙂 no a keď si ľahneš na bok, tak sa babatka natlačia na seba na jednej strane - zemská príťažlivosť funguje 😀 😀 tak si to ešte užívaj, lebo za 2 mesiace už budeš mať dievčatká u seba

lucia.kl
7. mar 2011

@janette77 moje baby sa prestali v noci budiť keď mali okolo 4 mesiacov, max Nicolka sa zobudila o druhej na mliečko, teraz už spávajú stále celú noc do šiestej až pol siedmej, ako kedy.

matelko1
7. mar 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 moji chlapci od 3mes sa prestali v noci budit do 8,5mes krasne prespali celu noc,potom nastal ten zlom,zubky a teraz po 4mes prespali obaja celu noc az rano o 4-tej sa zobudili na mliecko.inac dnesna noc nebola taka ako vikendove noci maxim bol hore asi 4x,alex 2x.

cherryl
7. mar 2011

má niekto skúsenosť zo spájaním a rozpájaním / spojkami/ dvoch jednokočíkov ?

lenkamt
7. mar 2011

ahojte.

@cherryl ja, mala som dve pegperega /centro completo/, lebo s dvojkočíkom by som do nášho vchodu nevošla, problém je aj s monokočíkom... dalo sa to zvládnuť... len je to o nervy spájať keď deti revú, ty naobliekaná a susedia v oknách že čo sa deje 😀 ale väčšinou sme chodili dvaja kočíkovať... spájať a rozpájať každý deň by ma nebavilo 🤐
hneď ako sedeli som kupovala pp aria twin, ten som mala v aute a deti znášala vo vajíčkach 😉

janette77
7. mar 2011

@lucia.kl Ahojko, juj, ake dobre prognozy...
My mame zase za sebou prebdenu noc (teda od tretej sme poriadne nespali). Tentokrat nemohol buvat Misko. Tipujem to na brusko, no nic nepomahalo a trapil sa v podstate doteraz, kedy sme papkali a vlastne zaspal podla mna uz z unavy. Ochvilu by sa mala zobudit Miska, tak cakam...
Som nevyspata, boli ma hlava, ale najma ma trapi, ze mu neviem pomoct. Vlastne naposledy kakal v piatok neskoro v noci...je to este v norme...?

janette77
7. mar 2011

@matelko1 Ahoj, tak tiez si to mala v noci vesele. A aky bol problem u vas?

zuzbel1
7. mar 2011

Ahojte maminy, prajem pekny den, tak ako zvládate svoje deturence ? My mame za sebou mesiac a drobci pribrali po 600g 🙂
@janette77 no vidim, ze sa trapite, ja tiez malo spavam,ale aspon od 4:00 do 7:00 mi daju spat ...
Moja mala sa nevykakala max. 4 dni, potom vsak hnedky mala az za krkom ... vynahradila si to ..🙂 Ja som sa aj dr. pytala kolko dni je este ok, ked sa nevykakaju a hovorila o 3-4 dnoch. Moji vsak papaju Nutrilon Comfort a tak so stolicou nemaju velke problemy ...
Inac ako reaguju tvoji na umelu vyzivu? Grckaju casto? Maju casto cikutku?

matelko1
7. mar 2011

@janette77 neviem aky bol problem.alexovi som dala cumlik a zaspal,ale maxim ten papal o 1-nej potom sa znova zobudil,lebo tancuju v tej postielke a tu sa buchnu,tam sa buchnu...a na to sa zobudia...postielky na sirku male 😀
u nas fukastrasny vietor.ake je u vas pocasie.dnes neviem ci vobec pojdem von.jedine ak sa poobede pocasie umudry

smejko
7. mar 2011

@dzinka neospravedlnujte sa, kazda odpoved a rada vitana a to mi daju za pravdu urcite vsetky maminky aj cakatelky 🙂 a dakujem moc za tip 🙂

janette77
7. mar 2011

@zuzbel1 Jej ahoj, prave som na Teba myslela dnes, ze si sa dlhsie neozvala...Som si Ta normalne privolala.🙂) My, co sa vecera/noci tyka, tak naposledy papame okolo 23-24:00, potom cca 2:30 a 5:30 - to su zhruba nase casy. Vacsinou sa mi v poslednej dobe budia naraz, ale nasla som si system a krmim oboch. Zuzi, aky Nutrilon Comfort mas na mysli? My sme najskor boli na to HA (fialove logo), lebo bolo na predpis, ale potom nam pediatricka povedala, ze ked nie su deti ani my alergici, ze by to teda detom (ani preventivne) nedavala. Tak sme sa vykaslali na recepty a teraz sme na Nutrilone s tym zelenym logom (nema nijaky nazov na baleni...). Mas na mysli ten?
Takze 3-4 dni su este o.k., vravis? No ja dufam, ze Misuldo pusti do dupikov uz dnes, to by bolo na sampanske, lebo vidiet ho trapit - to ja nerada. Vrti sa v perinke ako hadik, mraci sa, vzlyka...chudiatko moje. A ja trpim s nim. Inak on je taky bojovnik, lebo slzicku pusti len malokedy, je taky tichy trpitel. Zato Miska, ta spusti na cely dom, ked ma nejaky problem. 🙂 🙂 Juj, ci ich zboznujem, drobcekov nasich.🙂 Ake su to uz osobnosti, tie deturence, vsak? 🙂
A ti Tvoji zlatusici, vraj uz mesiac. Ved sme predchvilou rodili...to je sila. Gratulujem.🙂) A ako moji reaguju na UM? Niekedy mam pocit, ze po papani nastane bruskabol, hoci si prikladne odgrgnu. Grckat mi negrckaju, vynimocne Miska, ale fakt malokedy (zatial...) a stikutku, tu mavaju pomerne casto, tu zase najma Misulko. Toho nadhadzuje, ze az! No s tym si tiez neviem rady, v porodnici nam vraveli, ze ako prislo, tak odide...ze kym necajickuju a nepiju ine tekutiny, ze sa im pomoct velmi neda...
Takze taaak a inak, ako zvladas duopovinnosti? Si prevazne sama na Petku a Tomaska, alebo mas pomoc?

janette77
7. mar 2011

@matelko1 🙂) nocne tanecky maju? 🙂) Moji zlati.🙂 U nas je tiez hnusne vetrisko, takze ja sa von nechystam. Uplne nam plieska vonkajsimi roletami. No ani vcera sme neboli a misiacikom urcite chyba vzduch. Tak neviem...ale do toho vetra velmi nemam chut - najma kvoli nim. Som celemu vesmiru vdacna, ze neochoreli odo mna a tiez nam pred par dnami vypovedal plynovy kotol a mali sme v dome mraznicku - takze nechcem drazdit studenou vychadzkou.
Aj tak som vylakana, ked si kychnu 2-3krat za sebou...
My uz pomaly Misku s Miskom rozdelime do postielok, uz sa dotykaju ruckami...ale este chvilocku sa znesu...🙂
Aaaa, Misulka sa hlasi, idem na rajon k svojmu strapusikovi.🙂

matelko1
7. mar 2011

@janette77 kychanie je u deti normalne...ja tiez asi ani von nepojdem.pochybujem,ze sa to umudry...mala aka je zlata

matelko1
7. mar 2011

@janette77 ale ma tych vlaskov na hlave....strapusik 🙂 ...my este teraz nemame tolko vlaskov.

andysok
7. mar 2011

babule dnes ideme na sono tak držte palce aby ma nepriklincovali na postel uz na furt ( glg slinka) ......

matelko1
7. mar 2011

@andysok tak drzim palce.daj nam vediet ako si dopadla na sone.

andysok
7. mar 2011

@matelko1 urcite dam ......fuuuu a dakujem 😉

janette77
7. mar 2011

@matelko1 tak to si ma potesila s tym kychanim...som mala strach, aj tak sa mi zda ako zazrak, ze odo mna neochoreli, aj ked - chodila som k nim v ruske par dni, to je fakt. Tiez som vychadzku zavrhla kvoli pocku. Mala sa nam narodila takato vlasata a to ma ani zaha nepalila v tehu. Vcera som pridala aj aktualne fotecky do albumu, tak mrkni, ak chces...🙂

janette77
7. mar 2011

@andysok drzime! Aj za drobcekov (a my mame aj troch hafanov), tak ver, ze sila v palcekoch je velka prevelka. Daj vediet, ako si dopadla.

janette77
7. mar 2011

Babulky, je mozne, ze sa mi znovu spusta mliecko? Mobilizuje sa mi lavy prsnik, lavy je "hluchy", tak teraz neviem, ci mi to znovu nabieha, alebo su to len dozvuky...

zuzika30
7. mar 2011

@lenkamt aha jedna mamina aj z Martina ci som rada, aj ja som z MT , to by si mi mohla prosim poradit, kocky tu su vacsinou z BA a chodia do rizikovej poradne kde ich kontroluju a naplanuju im porod ci uz normal alebo cisarsky, u nas vsak nic take nieje ,chodim k obvod. gynd. a na sono do Heliosu, ale nikto sa nevyjadruje k porodu , ked sa chodi na pasi do nemocnice tam sa k lekarovi nedostanem -udajne, tak sa ta chcem opytat ci mam cakat na den D ked to na mna pride a potom ma nejak poriesia ,co sa mi teda vobec nepaci, aby som cakala v strachu ,ze co bude, alebo mozem pre seba nieco urobit, aby sa mi niekto venoval a dopredu mi povedal ci je bezpecne rodit normal a ci cisarskym, dufam ze si mi porozumela z tohto chaosu co pisem ale hlavou mi toho viri vela a neviem to napisat logicky. A prosim Ta ty mas kocky asi jednovajecne ? a ako si rodila?

andysok
7. mar 2011

@janette77 Dakujem krasne no po tretej sa ozvem...... 🙂

lenkamt
7. mar 2011

@zuzika30 baby sú jednovaječné, a veru tehotentstvo s dvojčatami v mt je fakt scifi 😅 žiadna riziková poradňa, normálne len 3soná ako pri monotehu... ja som sa celý čas bála transfúzneho syndromu, tak som si doplatila ešte aj 4sona v heliose a na 4D sme boli v Hlohovci. pásy hrôza, neraz som si tam poplakala, najprv čakať na stroj lebo je ich málo, potom polhodinu až hodinu jedno dieťa, druhé takisto, neraz som tam strávila poldňa, vyčerpaná , vyzúrená... 😝
no a kedže sa nikto nevyjadroval k pôrodu že ako a kedy tak som si "vybavila" cisársky na presný dátum... inak ťa nechajú čakať kým ti nezačne normálny pôrod a potom sa podľa polohy detičiek rozhodnú.... neviem to sa mi zdalo príliš riziko tak som si to zariadila inak 😉 kľudne mi napíš Ip ak ťa ešte niečo zaujíma....