Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

aby
16. mar 2011

Ahojte,
chcem sa opýtať je tu nejaká holka čo čaká dojičky po IVF?
Stále sa rozhodujeme či máme dať vložiť 1 alebo 2 embriijká. Stále hovoria len o rizikách poprípade baby keby ste sa mohli rozhodnúť či 1lebo 2 , ako by ste sa rozhodli???
Dík za rady 😉

christie
16. mar 2011

@aby my sme mali prve IVF vlani - 1.4 odber, mali sme 5 vajicok, na piaty den nam zostali 2 a tak sme ich vlozili obe - a mozes pozriet moj fotoblog, ako sa usmievaju 🙂 rizika su urcite, ja som napr. lezala v nemocke s polyhydramnionom a mali sa narodili presne o mesiac skor... ale porodna vaha 2 a 2,5 kila, dnesna vaha 5,5 a 6 kil 🙂
Ja by som nikdy nemenila a ak by som sa mala znova rozhodnut, vlozim dve.

aby
16. mar 2011

@christie ďakujem moc no asi tiež budeme čakať koľko prežije, ale stále hľadáme dôvody prečo 2, ale strašia nás preto vahame, si zlata a máte krásne detičky hlavne veľa zdravíčka 😉 😀 😀 😀

katrinb
16. mar 2011

@janette77 krasne deticky

andzis
16. mar 2011

@aby Ahoj ja cakam dvojicky po IVF vkladali mi 2 vajicka a urcite by som nic nemenila 🙂)

matelko1
17. mar 2011

@janette77 ja sa akoze nestazujem,ja som rada,ze som sama,len niekedy by sa ta pomoc zisla,hlavne ked chceme niekam ist a nosime vsade nase krasne deticky....ja idem ku kadernicke,kozmeticke a deti so mnou.....
je pravda,ze vela si sama urobim a ked nestiham,nic sa nedeje.ved niesom otrokom domu....niekedy som nezniesla neporiadok a teraz,prednejsie su deti.
krasne si bubaju tvoje deturence...su rozkosne..... 🙂

matelko1
17. mar 2011

@aby riziko je aj pri jednom...ja mam chlapcov po ivf a vlozili mi 2 embrya,ale mne doki aj odporucil vlozit dve.zalezi aj akej su kvality a td,ci sa rozdeluju....

inac prepacte ani som vam nepovedala AHOJTE a prajem pekny den

matelko1
17. mar 2011

@janette77 boli sme dnes u tej dr co sme chodili na rehabky,tak ja tomu nerozumiem napisala vysetr.u ortopeda....ved rocne deti aku maju mat klenbu,ja tomu nerozumiem....ved to je skoro hovorit o takych veciach....ploche nohy atd.ved maju 1 rok.az v 3 roku ak nieco nieje v poriadku tak sa kona,nie....ja som blbec....to je taka matoha dr.ked ukazujem vzdy papier detskej dr tak len kruti hlavou....co tam pise...

zuzika30
17. mar 2011

@aby ahoj, asi budes musiet pockat az do poslednej chvile ,kolko ich ostane ,i ked to cakanie je desny stres 😝 , ale to je len moja skusenost , mi sme mali 16 oplodnenych vajicok a na 6 den nam ostali iba 2 ,tak sme nemali co riesit ,a to som sa vyjadrovala ze dve sa urcite nedaju ,ale teraz by sa mi jedno babo zdalo malo 😀 A musis ratat aj s tym ze pri kryotransfere sa nemusia rozmrazit vsetky vajicka, ale to urcite vies 😉
matelko ma pravdu riziko je aj pri jednom, prajem vam vela stastia 🙂

matelko1
17. mar 2011

@zuzika30 jej mas uz krasny tt 🙂 .super sa drzite.... 🙂 len tak dalej 🙂

nas caka v stredu ockovanie 3 zaklad.davka.uz sme obj.

simonessa
17. mar 2011

cavte maminy,mate na brusku strie ? alebo teda mali ste?mne sa teraz urobili asi par dni do zadu a brusko si natieram ,,mam ich len par nejake 4 okolo pupka ... asi to uz nezmizne ze?

zuzika30
17. mar 2011

@matelko1 akosi to uz leti , ani sa mi to nechce verit ze ideme do finale, a s malickymi na svete to este len bude letiet 🙂
zatial sa drzime pekne, mali maju 1800g a 1600g ani neviem ako tam su chudata postlacany ,lebo ani brusko nemam az take velke , hadam este podrastie aby mali viac miesta 🙂
chystame posledne zoznami pre babatka nech ideme dokupit co nam este treba, ale k tomu potrebujeme asi aj tlaciaren na peniaze 😀 ,to je strasne ☹
ty tvoji smejkovia su krasnucky kukla som album, a tie ocka modre 🙂
nasi sa nam zasa neukazali na sone , asi nam chystaju prekvapenie, este sme ich nevideli do tvaricky ,furt tam vopchaju rucicky, tak bude prekvapko 😀

zuzika30
17. mar 2011

@simonessa no ja na brusku zatial nemam ,ale po hormonoch pri ivf mi strasne nabehli prsia a su sama stria ,su na nepoznanie ☹ , tiez by ma zaujimalo ci sa da este nieco urobit aby sa to zjemnilo, a tiez by ma zaujimalo ci ste mali maminy nejaku speci mast na ranu po cisarskom

andzis
17. mar 2011

@zuzika30 uzasne krasne rastu 🙂) ja si tiez hovorim ako sa moji chalani tlacia sa mi zda ze mam prilis male brucho pre dvoch a to mam obvod 101 cm tak neviem ci je to dost alebo malo 🙂) drzkajte sa 🙂)

lucia.kl
17. mar 2011

@aby ahoj. moje baby sú po KET, ja som nikdy ani len neuvažovala o tom, dať si len jedno a z jedným by som sa asi aj nudila 🙂 ale poznám vela báb čo si dali vložiť dve a uchytilo sa len jedno. a hovorí sa vela o rizikách ale nemusí to byť tvoj prípad, ja som rodila v 39tt prirodzene a v nemocnici som bola fakt až na pôrod, skôr ma tam nevideli... nemala som žiadne problémy...

lucia.kl
17. mar 2011

@simonessa ahoj, mne sa spravili stire hlavne na prsiach a na jednom boku, brucho nemám, ale mám strie z mladších čias na stehnách a časom vybledli a niesu tak vydieť, a myslím, že keby si moc chcela tak sa dajú odstrániť laserom...

zuzbel1
17. mar 2011

Ahojte dievcata, maminy, prajem krasny den 🙂
@simonessa @zuzika30 co sa tyka strii,mne sa na brusku neurobili, aj ked mam nabeh na strie nakolko sa mi v puberte na stehnach urobili, pravidelne som sa natierala eucerinom, neviem ci to pomohlo ale strie sa neurobili a to som uz mala niekedy pocit ze prasknem, koza ma hrozne svrbela a bola fakt napata 😉
@andiz, obvod mas v pohode, ja ked som rodila mala som 109 cm, nemala som velke brucho, mala som ich obidvoch skor v krizoch 😉
@janette77, tak ako sa mate? co mate nove?Drobci posluchaju? My sme boli vcera na kontrole a znova sme pribrali po 600g za 10 dni, tak sa vytesujem z drobcov, len keby som sa mohla viac vyspat ... 😉

matelko1
17. mar 2011

@zuzbel1 tak na spanok zabudni 🙂 ...ja uz neviem co to je 😀 ,ale som stastna,ze ich mam.
@zuzika30 vahy mate krasne....neboj,miesta tam maju drobci dost 🙂
@simonessa tak chvalabohu,ze strie nemam,...zmiznut to nezmizne,ale len vybledne.......ani brucho nemam,hned som ho dala dole a neboj,pri dvoch detoch ti rychlo zlezie dole... 🙂 a strie to moze byt aj dedicne...

simonessa
17. mar 2011

@zuzbel1 vidis aj ja cele tehu pouzivam eucerin,,,ale ja´nemam akoze tych strii nejako moc mam len 4 :D a iba okolo pupku ale teraz mi akosi strasne narastlo brucho strasne rychlo 🙂 asi sa uz pripravuju a zvacsuju :D

zuzbel1
17. mar 2011

@matelko1 ja som tiez stastna ze ich mam, este mi niekedy nedochadza ze mam deticky resp. ze som mamina 🙂
ty uz mas take vacsie deturence, chcem sa spytat, grckali ti drobci resp. dokedy ich bude treba polohovat a cakat kym odgrgnu keby nahodou grckali ? Lebo mojim sa nejako grgat nechce a veru sa aj nacakame kym sa nieco udeje a v noci uz zaspavam pri tom niekedy 😉

matelko1
17. mar 2011

@zuzbel1 ani moji si vzdy neodgrgli,ale vzdy som ich dala na bok keby nahodou....raz na jeden,raz na druhy.ja som ich mala v perinke do 3 mes.

zuzbel1
17. mar 2011

@matelko1 dik za info 😉 a budia sa ti este v noci?
- pridala som nejake foto do albumu tak mrknite ked chcete ...

zuzbel1
17. mar 2011

@matelko1 som sa pozrela do tvojho albumu, zlatunki su tvoji drobci, modrooki 🙂 a ako uz sedia na nocnikoch 😀 sikovnici su to 🙂

zuzika30
17. mar 2011

@zuzbel1 jezis aky su tvoji drobcekovia nadherny , az mi slzy vyhrkli 🙂 , ty su kuzelny ,musis byt velmi stastna mamina, uz sa tesim na nasich drobcekov 🙂

andysok
17. mar 2011

babule tak som doma z nemocky..........Ruzinov je uuuplne v pohode, zasili nas, ale parada deturence su ok

simonessa
17. mar 2011

@andysok ahoooj 😉 tak to som rada ze sa mate vsetci fajn 🙂 vitam ta tu zas :D

andysok
17. mar 2011

@simonessa dakujeeeeem , no nebolo to take zle.....celkom tam bolo dobre som si odychla 🙂

matelko1
17. mar 2011

@zuzbel1 maxim sa budi,alex nie.ale maxim tancuje v postielke a vzdy sa buchne a na to sa zobudi....
zdriemla som si az 15min.dlho nepospali....
a na nocniku sedi uzz len maxim,alex dostal akysi odpor a ani ho nenutim...

zuzbel1
17. mar 2011

@zuzika30 sme stastni, je to radost 😉 drzim ti moc palce, uz mas pekny tyzden, co chvila budes aj ty mamina 🙂

zuzbel1
17. mar 2011

@simonessa uz som tu pisala, ze moj obvod. dr. sa raz vyjadril ze strie su zalezitost hormonov ... tak neviem, ja som si myslela ze ich budem mat cez cele brusko a vela, kedze v puberte sa mi ich dost urobilo, ale nestalo sa ... nastastie, tak nech ich mas aj ty co najmenej 🙂 , tiez uz mas pekny tyzden, tak nech drobci spinkaju v tvojom brusku co najdlhsie 😉