Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

margaretka3
5. máj 2011

@matelko1 No u nás pod Tatrami dnes ráno -3, ešteže som včera spratala muškáty, lebo zase by mi ich šľahlo ako každý rok 🙂

janette77
5. máj 2011

@matelko1 Ahojko, teraz sadam k pc. Dnes som mala v zadku vrtulku, vygruntovala som 3/4 domu, stvrtka ostava na zajtra. Aj postelne pradlo som prezliekala, teraz sa vrti v pracke pouzite...Zmakla som aj prechadzku s Misiacikmi - hodku a pol. Ich som dobre obliekla, no seba menej a tak som hlavne na zaver prechadzky celkom slusne premrzla. Na slniecku bolo ok, ale v tieni brr a stale mame celkom silny vietor...
No ja nasilu deturence nebudim, papame podla toho, kto sa kedy zobudi, ale vacsinou sa budia spolu, takze od pripadu k pripadu. Mne to neda, ked sa napriklad Miska v noci zobudi, postaram sa o nu a Misiacik tvrdo spi, tak ho necham... Je to sice horsie pre mna, ze viackrat k nim vstavam, ale nejako mi to nevadi, alebo lepsie povedane - zvykla som si..🙂

janette77
5. máj 2011

@matelko1 🙂) ako pekne zahoracky si mi... 😀 😀 😀 Uz som Ti pisla, co som dnes vsetko spachala...🙂) Tak vidis, Ty si sla von vcera, ja dnes. 🙂 Od rana som si zakazovala PC, aby som tu nezapustila korene ako vcera. Ze nie, nie dievcatko - najprv praca, potom vypisovanie! 🙂) Teraz idu drobci papat a potom este musim manzelikovi koselu ozehlit a snad uz pre dnesok "padla". Mam dost. 😕

simonessa
5. máj 2011

@andysok hemokoagulacne je cely krvny obraz s fibrinogenom ..zrazanie krvi krvne dosticky proste cela hematologia..asi pre istotu a urcite aj kvoli cisarskemu... mne teraz robili hemokoag. a aj biochemiu a dnes som bola aj na internom ako predoperacne vysetrenie na EKG...ale mne neplanuju cisarsky ...a tusim by som aj chcela 🙂 alebo vlastne ani sama neviem...a vy ste este stale v nemocnici?ako sa mate,? v nemocnici asi ziadna vyhra co... ale ak mas dobre spolubyvajuce aj sa ti bude tazko odchadzat ako mne 🙂

janette77
5. máj 2011

@wera Tak ides do nemocky zajtra. Budem na Teba mysliet! Veru radsej bud pod kontrolou, ked sa krcok skracuje. A u Doc. Planku si v tych naj rukach. Vela stasticka, budem nedockavo cakat na novinky.🙂

majka1987
5. máj 2011

Ahojte, trapi ma jedna vec a chcela by som vediet ako ste to riesili vy. Bojim sa, ze na zaciatku nezvladnem starostlivost o obe babatka. Ja rodicov nemam, byvam len s priatelom. Chcela by som to zvladnut sama, dufam a verim, ale co ak to nepojde ☹

juliagregor
5. máj 2011

@lucia.kl babka odišla odtial v 15 rokoch, to je viac ako pred 100 rokmi...osobne som tam nikdy nebola..vyrastala som v Mníchovej Lehote

tehulky držakjte sa a čakám pekné správičky ...

juliagregor
5. máj 2011

@majka1987 a prečo by ti to nemalo ísť? pozitívne hlavne mysli....deti cítia tvoj nepokoj a potom sa aj tak správaju...ked ty budeš v pohode, tak budú aj deti 🙂

lucia.kl
5. máj 2011

@majka1987 neboj pôjde to, urobíš si svoj systém a ešte budeš prekvapená ako to všetko hravo zvládaš 🙂 len si ver, ale mať strach je úplne normálne...

wera
5. máj 2011

@janette77 ďakujem 🙂 aj ja sa teším že som u doc. Planka, aj dnes bol strašne milý a zhovorčivý tak som od neho odchádzala s dobrým pocitom... 🙂 a hlavne som rada že nie je na dovolenke, lebo keď si tam volala linduska tak jej sestrička povedala že má doki až do konca mesiaca dovolenku, tak som sa bála kto tam bude... ale našťastie je tam docent 🙂 🙂 🙂 a ak sa môžem opýtať on chodieva normálne aj na oddelenie, na vizity a tak?

andysok
5. máj 2011

@majka1987 najmä treba zachovať pokoj lebo tvoj babulky cítia všetok nepokoj 😉

andysok
5. máj 2011

Dievčatá vraj mám na pošte niečo zo sociálny myslite že je to vyjadrenie k materskej na ktorej ešte síce nie som ale vo februári som žiadala o výpočet o dva mesiace
Mi prišiel mailom ......či môže to byt aj niečo ine? Som pn od novembra

wera
5. máj 2011

@andysok to bude asi ten výpočet 😉 a už si na materskej, alebo stále ešte na PNke?
ja som bola na PNke od septembra a zo sociálky mi prišiel iba výmer na PNku a potom som o nich už nepočula 🙂

andysok
5. máj 2011

@wera som ešte na pn ten vymer som dostala uz daaaavno na materskú sa chystam tak 15.5 tak to bude ten vymer a vyjadrenie k materskej...........pobalena?aký je to pocit?glg slinka ;)

janette77
5. máj 2011

@wera Som rada aj za Teba.🙂 Ja som bola na nadstandarde (po sekcii) a veru Doc. Plank chybal v time lekarov, co chodili na vizity. Inak tych vizit si uzijes, neeeskutocne mi pili krv. Kazdu chvile nieco...no chaos, zabudni na hovkanie si na posteli.🙂)))))))))))

janette77
5. máj 2011

@wera ...ale vikendy su volnejsie, vtedy sa da aj polezkat 🙂

wera
5. máj 2011

@andysok a ja stále čakám kedy mi zo sociálky pošlú výpočet k materskej... už to majú vyše mesiaca a stále nič...
jasnačka pobalená som už dva mesiace pre istotu, ale dnes som to všetko ešte prekutrala či tam je všetko čo treba 😉 a pocit? ja neviem... divný, ale som aj rada že už budem pod kontrolou... 🙂

@janette77 tak to som teda na tie vizity naozaj zvedavá 😀 keď som v 11tt ležala v ružinovskej nemocke tak v podstate vizity boli také o ničom, večer väčšinou ani neboli a ráno len dobehol náš popletený izbový lekár a všetko pomotal.... 😅

janette77
5. máj 2011

@wera vsak o tej motanici som radsej zdvorilo pomlcala!! 😀 😀 😀

janette77
5. máj 2011

@wera ...ale doc. Plank ma bol pozriet pred porodom na klasickej izbe a aj potom na RES-ke, bol naozaj mimoriadne starostlivy a prijemny...

wera
5. máj 2011

@janette77 juj ja tak strašne dúfam, že ma odrodí docent 🙂 to som na tie motanice aj ja zvedavá 😀 aspoň tam bude nejaké vzrúšo 😝
a ak sa môžem ešte opýtať, ako často Ti robili monitor?

janette77
5. máj 2011

@wera monitor aj dvakrat denne... okrem inych vysetreni, ale to boli uz take tie pred porodom. A Tebe sa Doc. este neponukol, ze Ta odrodi? Lebo mne to sam navrhol, skoro som odpadla od prekvapenia.

wera
5. máj 2011

@janette77 na tie monitory som zvedavá, ešte mi ho ani raz nerobili... nie mne ešte docent ani nepovedal ako budeme rodiť... 😅

vivian2
5. máj 2011

@majka1987 Hlavne sa nestresuj dopredu. Urcite to zvladnete. My sme tiez s manzelom tiez na vsetko sami, lebo obe babky mame daleko. A napriek tomu, ze nebudeme mat 2 deti, ale teda hned 3, tak ma ani nenapadlo zapochybovat o tom ze to zvladneme. Dokonca mne sa obcas zda ako vyhoda, ze su babky daleko a nekafraju sa nam do vychovy🙂))

janette77
5. máj 2011

@wera tie monitory, to nie je nic hrozne, hlavne, aby Ta merala vzdy nejaka "kvalitna" sestricka, lebo ta menej zrucna predlzi celkovy cas vysetrenia. Kym ponahana babatka... potom tam maju aj dost "vychodene" tie pasy, tak padaju a tak sup-sup, este jedno meranie, vraj pre istotu...no a podobne motanice, ked sme ich uz nacali. 😀 😀 No a je to aj dost nepohodlne - ta poloha na chrbte. Teda niektorym tehulkam to vraj neprekaza, ja som vsak ratala sekundy, kedy to skonci a prave preto som si vzdy priala zrucnu sestricku.🙂)

wera
5. máj 2011

@janette77 tak to som teda zvedavá ako to bude 🙂 ...ale ja na chrbte nemôžem byť vôbec...strašne mi je zle až idú na mňa mdloby... tak sa budú musieť naučiť mi to robiť na boku 😀

juliagregor
5. máj 2011

@wera hned povedz, že na chrbáte nemôžeš, mne sa najlepšie natačali, ked som bolo v polosede na porodnom stole...pekne ma napolohovali a pod kríže dali malu poduštičku a pohoda... 😉

wera
5. máj 2011

@juliagregor určite im to hneď poviem, veď nejako to musia poriešiť 🙂

janette77
5. máj 2011

@wera vyuzi Julkin tip, postele su tam polohovacie, tak sand Ti vyhoveju. Ja som len tisko trpela, na moju skodu.☹

wera
5. máj 2011

ďakujem babuľky za všetky rady, ja už idem do hajan lebo o siedmej tam mám byť...
určite z nemocky ozveme 🙂
dobrú noc

juliagregor
5. máj 2011

dobru noc