Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
16. máj 2011

@lauricka to je iné, že každé je inak staré...🙂. Ja ich mala rovnako veľké. Oni sa dobehnú... Tuším máš tiež dvojvaječné...

janette77
16. máj 2011

@ivikli Ahoj, no nam pediatricka neodporucala ziadnu tekutinu. Vraj ked uz velmi chcem (ale to skor, ked budu tepla), tak prevarenu Lucku...lenze tu mi drobceky vobec nechcu. Skusala som dat, ked mali stikutku, ale nula bodov. Do mna sa tiez rodina obuvala, ze nedavam detom pit, ze to sa odjakziva robilo atd. ...tak som "dotlacena" do toho davala feniklovy caj (granulat) - na to mi lekarka povedala, ze to je tak dobre pre psikov, vylakala ma, ze to velmi skodi a tak som okamzite prestala. Lenze ked som dala fenikel v nalevovych sackoch, Miska mi z toho uplne sflakatela, az sme utekali k lekarke a ta bola nazoru, ze je to z feniklu. Takze sme prestali uplne. Uz dlhsie hladam nejaky cajik, ale zatial som nemala stastie na taky, co by bol vekovo pre Misiacikov vhodny...vacsinou natrafim od 6. a 9. mesiaca...

janette77
16. máj 2011

@ivikli ...a teda, ze by v ziadnom pripade nemal byt granulovany...

betina1984
16. máj 2011

@janette77 ja som malej dávala od narodenia feniklový čajík - granulovaný - HIPP. Je od 1. týždňa veku bábätka a doteraz ho má rada. Takmer nemávala bolenie bruška a nič jej z neho nebolo.

janette77
16. máj 2011

@betina1984 presne tento som davala aj ja a velmi detom chutil, len lekarka ma stopla, vraj je to "svinstvo" a ja som sa nejako zlakla. Je mi to luto, lebo som nim naozaj dokazala zahnat stikutku drobcekom, alebo som ho vzdy mala nachystany na prechadzke, ked zaplackali, pomohol... A inak, chutil aj mne, aj som ho dopila.🙂)) Este som od kamosky dostala malinovy od 4. mesiaca, ale ten tiez vypijem ja, kedze pediatricka nam tieto granulovane srandy vyslovene zakazala.

janette77
16. máj 2011

@betina1984 ani nasim z neho nic nebolo, to az z toho "sackoveho", ktory som kupila ako nahradu, ked nas lekarka zvozila za granulat...

lucia.kl
16. máj 2011

@ivikli ja som dávala len čistú vodu, zo začiatku som mala feniklový čaj ale z neho sme mali koliky a bolenie bruška a Nicolku strašne vyhádzanú a dr. mi všetky čaje zrušil, tak si zvykli na vodičku a teraz mi ani čaj a malinovku nevypijú lebo im to nechutí...

jitkatatarova
16. máj 2011

@janette77 ahoj,no neda mi aby som sa nepridala.Ja som davala mojim bambulkam tiez ten granulovany cajik,odporucila mi ho nasa pediatricka.Chutil im a nemali sme ani problemy s kolikami.Teraz budu mat za chvilu 3roky a nezda sa mi ze by im to nejako zaskodilo.A to musim ete povedat ze az na jednu anginu neboli vobec chore.Tak je to asi tak ako sa vravi ze co clovek to nazor. 🙂

matelko1
16. máj 2011

@janette77 ja mam strasne huste a kucerave vlasy,nielen ostrihat som sa dala,ale aj preriedit vlasy som si dala..a uzn aj chlapcom sa zacinaju vlnit....

matelko1
16. máj 2011

@janette77 mne dr povedala,ze granulovane caje mam vynechat,cize ked chlapci boli mali,tak len sackove caje som im davala,teraz uz aj granulovane davam...

matelko1
16. máj 2011

@lucia.kl ja novu foto ani nemam,je stara z oktobra,len som musela dat nejaku inu,lebo je maj a foto v pase som zimne a uz je leto pomaly a iste....

janette77
16. máj 2011

@matelko1 juuj, tak to je pre zenu jedna zo zivotnych vyhier, tisko zavidim.🙂 Chalani budu ako anjelickovia.🙂)

janette77
16. máj 2011

@jitkatatarova ved to, ze co lekar, to iny nazor a my maminy si mame vybrat - samozrejme, na vlastnu zodpovednost. No ono je to mierene na tie cukry, co granulaty obsahuju...aj kvoli zubkom, aj si deti privyknu na sladke a ine potom odmietaju a pod. Nie som odbornik, len tlmocim lekarku...Som rada, ze mas zdrave dcerky, niet nad to.

juliagregor
16. máj 2011

@janette77 toto zostalo u nás po strihaní 😀

lucia.kl
16. máj 2011

@janette77 myslim, že kučeravé dievčatá chcú mať rovné vlasy a tie čo majú rovné ich chcú kučeravé... ja mám také presne medzi, takže podla nálady...

@matelko1 tak nevadí, že je stará ale nieje zimná, takže skoro aktuálna...🙂 😀

janette77
16. máj 2011

@juliagregor 😀 😀 jeeej, tak chalani isli strojcekom? 🙂) Ake krasne brculdy.🙂))

janette77
16. máj 2011

@lucia.kl aj ja si myslim, ze my zeny chceme vzdy to "druhe"... 🙂) Mne sa velmi paci, ked sa vlasy tocia len na koncoch. Mala som taku kolegynu a na nej kazdy strih bol prave kvoli tomu ako zo zurnalu!

janette77
16. máj 2011

Joj, baby ja nejako prudko konikujem dnes. Zajtra si vas zakazem...lebo na dobre sa rychlo zvyka.🙂) Predchvilou som sa vyjasila s Miskom (Misinka buva) a veeeelka skoda, ze nas nemal kto nakamerovat. Dala som si Miska na brucho (on si uz v pohode drzi hlavku) a pozera na mna - usmev od ucha k uchu a pridal aj zvuk, mna to rozosmialo a on velky rehot, ja som tiez spustila taky schuti smiech a on este vacsi a takto sme sa rehotali ako blazonkovia.🙂))))))) No a moja velka radost tazko odolavala slzam, co sa mi tlacili do oci. Ja tak neskutocne vdacim za tie nase detvaky, ze kazdy takyto okamih ma doslova ide rozrevat...

andysok
16. máj 2011

@lucia.kl
@janette77
@juliagregor dievčatá na začiatku sa babule prebaluju pred každým kojenim? Dakujem

zuzuliatko12
16. máj 2011

ahojte, tak dlho Vás tu čítam a teraz by som sa chcela pridať ak môžem? Ja začínam mať pocit, že sa to už blíži a strašne sa bojím ako to idem zvládnuť. Ak sa smiem spýtať ako ste zo začiatku chovali babule, lebo z toho mám asi najväčši stres ako to budem všetko stíhať, keď začnú naraz plakať...

mamoka4
16. máj 2011

@drtka Ahoj, určite to povedz svojmu lekárovi, lebo akopozerám si len v 21 tt. a zaťaž bude tak po 32 tt. pri dvojičkách...vtedy je žena veľká ako iné v 40 tt. lebo obe bábätká majú spolu nad 3 kg. Ak by velké opuchanie pokracovalo, chod k lekárovi aj skor. 😉 Mne opuchy zacali az 35 tt. a hrozne opuchnuté nohy som mala po pôrode.

mamoka4
16. máj 2011

@andysok Áno, tak nám to odporúčali fv pôrodke, ale od 1 mes. som prebalovala po papani. 😉

juliagregor
16. máj 2011

@andysok ked pojde smolka budeš aj pred aj po 😀

@zuzuliatko12 neboj sa všetko zvládneš a ak ti možem odporučiť, tak skus ich ukludniť aj dlanou na ich líčko...našim to väčšinou stačilo a tak to bolo aj vonku, ale často som musela vytiahnuť tašky z kočíka a natriasala som...sa mi kamošky smiali, že mám ´"urevaný" kočík....
najlepšie ukludnovadlo je cicík...
chudák mm, ja som chodila v sobotu do školy a on bol s deťmi a veru mal čo robiť s 3 deťmi 😎

margaretka3
16. máj 2011

@smejko Ahoj smejko, chcem sa opýtať, ty čakáš jednovaječné dvojičky? Lekár ti navrhol cisársky alebo ...? Lebo mna už chytá panika a neviem ako to bude.....niekde sa píše, že jednovaječné, tak ako naše s jednou placentou len cisarák, inde zase, že nemusí byť.....

janette77
16. máj 2011

@andysok Ahojko, ja som vzdy prebalovala pred papanim a robim tak az doteraz. No a medzicasom podla situacie. Miska ma teraz novinku, ze kakne a o hodku znovu...🙂)
Pekne sa drzis.🙂

lucia.kl
16. máj 2011

@andysok ja som prebalovala vždy pred jedlom, deti mi pri krmení zvykli zaspať, tak nech ich nebudím a časom som v noci prestala prebalovať, plienka stačila až do rána, nech sa nepreberú. teraz už je to podla toho ako treba.. chodíme na nočník, takže prebalujem keď ideme von a keď sa im podarí kaknúť si do plienky - čo bolo teda dnes hodne...

zuzuliatko12
16. máj 2011

@juliagregor veď aj ja som teraz v 4 ročníku a ešte teraz mám dve skúšky a na budúci rok budem končiť a to je moja ďalšie dilema, ako to zvládneme. Mne manžel chodí na týždňovky, takže je doma len cez víkend a ja neviem keď budú všetci revať, ako to dostanem pod kontrolu 😝 No uvidím, či budem kojiť, lebo ja som ani prvého syna dlho nekojila, nemala som dobré mliečko... A kúpala si ich každý deň alebo každý druhý?

mamoka4
16. máj 2011

@smejko ....na ošemetnú otázku... 😉 rodila som cisárskym v marci...a áno, letný zostrih musí byť dokonca predtým ako pôjdeš na sálu Ťa trošku upravia. 😒 Preto preistotu si zoberte so sebou vlastnú žiletku.

mamoka4
16. máj 2011

@zuzuliatko12 Podľa najnovších rád, čo som dostala v pôrodke...detičky sa vo vaničke majú kúpať každý tretí deň...inak ritku apod krčkom kúpem v umývadle denne. Bábätkám sa pri dennom veľkom kúpaní znehodnocuje ochranný film na pokožke.

juliagregor
16. máj 2011

@zuzuliatko12 kupala som, oni dosť večer nariekali, tak to bolo súčasťou večera...mydielko na riťku, inak len vyčaptať a pomasírovať...neskor som ich len na ruke umývadla pod prudom vody a školu neprerušuj...lepšie sa učí pri malých deťoch, ja som bežene kočíkovala a v ruke skriptá a učila som sa...a predsa malé deti viac spia, tak sa dá aj pripravovať do školy, čím boli väčší, tým som menej stíhala ...a neboj zvládneš