Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
21. jún 2011

Ahojte, baby! 🙂

@ronie111 teraz mozes brat poznamky aj citlivejsie, ked si tehu. Poznam to podla seba a tak ako tu kocka pisala, ked je to vzorny tatino pri jednom drobceku, bude pri dalsich... Ale zaroven Ti rozumiem, lebo tiez mame super tatina a deticky su rokmi vytuzene...a aj napriek tomu mi raz dokazal napisat do mailu (my sme cele tehu nechceli vediet pohlavie, tuzili sme po prekvapku), ze nebude tajit, ze by bol najstastnejsi, keby bol parik...vtedy mi tie slova az oci vypichli a priznam sa, ze to trosku zabolelo...
@dibik no moj manzel sa tiez na par chvil vylakal, ked nam oznamili dvojky, ale myslim, ze celkom rychlo to rozchodil. Teraz (aj ked necielene) pracujeme na dalsom...takze asi tak sa zlakol. 😀

janette77
21. jún 2011

@andysok moje, tiez ste si svoje vytrpeli, kym prislo, co? Bozinku, to je tak prikra bolest na dusi, ze az. My sme mali teraz v sobotu Vitanie deti na urade (alebo Zapis sa tomu hovori...) a zdalo sa mi ako sen, ze tam s mm sedime a v naruci mame nase poklady. My sme mali 3 inseminacie - 0 bodov, len zbytocne natahovanie casu, ale zase vraj podpora pri vybavovani ziadosti...Potom prve ET nic, KET nic a dalsie ET, ale uz v inom centre - nasi Misiaciiiiii! 😀 😀 A vsetko bolo take ine, krajsie...dokonca manzel smel byt na sale pri vklade embryjok...uplne skvele. 🙂

andysok
21. jún 2011

@janette77 viem presne o com hovoris.....teraz sice makam okolo nich ale ked sa zastavim vzdy mi slza do oka sa vtisne, ze ake je to neuveritelne po tej tuzbe, tehotenstve a uz je to realita 😀

ewka1
21. jún 2011

ahojte ja som tu nova.. chcela som sa len pochvalit ze aj ja cakam dvojicky 🙂 a moc sa na ne tesim 🙂

lucia.kl
21. jún 2011

@janette77
@andysok aj ja mám doma odložené účty a všetky dokumenty a vyšlo nás to cca 1500€ ja mám baby z prvého pokusu ale až po KET, ET nevyšíšl, našťastie som mala dosť vajok, tak som to nemusela celé absolvovať znova...

lucia.kl
21. jún 2011

@ronie111 aj môj mm chcel strašne aspoň jedného chlapca a keď sme boli na utz a povedali nám, že sú obe dievčatá, tak bol strašne sklamaný, ale rozdýchal a potom sa na ne strašne tešil, no a teraz už na ne nedá dopustiť..

lucia.kl
21. jún 2011

@ewka1 vitaj, a užívaj si tehulkovanie, je to krásne obdobie,... 🙂

kefalinek
21. jún 2011

ahojte babule, prosim vcera som bola na poradni somv 28.tt a meral nase babence a jdeno vazi 1330 a druhe 1210 g je to malo alebo akurat????

wera
21. jún 2011

ahojte babuľky 🙂

tak ja už mám aj po tej kontrole u gyn 🙂 tak som rada... teda ale poviem Vám že za tých 5 týždňov som si aj zvykla že sa vo mne nikto nešpáral, bolo to také divné... nie ako keď som bola v nemocke a tam stále niekto niečo do mňa rýpal 😝 ale našťastie všetko okey, len to moje nešťastné veľké brucho... ale doki povedal že to ešte potrvá kým sa to dá do poriadku, ja som mala na bruchu natrhnuté brušné svaly... aj pôrodná asistenka mi na pôrodnej sále hovorla že s týmto bruchom by som toho asi moc nevytlačila, že ona by nebola za prirodzený pôrod a aj to tak nakoniec bolo...

@lucia.kl môj doki nemal problém s tým že nie som po pôrode 6 týždňov ale len 5... 🙂 možno by to bolo iné keby som bola po klasickom pôrode...

@ronie111 no môj mužík zase strašne chcel dve dievčatká a keď nám povedali že bude párik tak si povedal, že no aspoň jedno dievčatko sa podarilo 😉 on si vždy predstavoval také malé dievčatká oblečené v tých krásnych ružových šatičkách ako baletky 😀 ale vôbec nemám pocit že by zanedbával nášho Adamka, ale keď niekam ideme tak on zoberie Emku a vždy hovorí že Emka je ockovo dievčatko a Adamko je maminkin maznáčik 🙂 🙂 🙂

@janette77 ja som chodievala do iscare, tak my sme za lieky doplácali vyše 300 euro a ešte sme si museli dať ICSI, plus mrazenie a neviem čo všetko tam ešte bolo... ale celkovo to bolo 1000 euro, ale je to jedno... presne tak hlavné je že máme drobčekov 😀 za tých by sme dali aj posledné peniažky 🙂

wera
21. jún 2011

@kefalinek moja to máte krásne váhy, naši drobci toľko mali v 30tt 😉

kefalinek
21. jún 2011

@wera diky moc,si ma ukludnila,elbo ten moj uzasny doktor sa zase niekam nahlil a nic mi nepovedal ☹

wera
21. jún 2011

@kefalinek to poznám... môj doki mi váhy ani nehovoril... iba na utz v 20 a 30tt a tie ostatné kontroly iba tak narýchlo drobcov pozeral... tiež som z toho bola taká smutná a nespokojná....

wera
21. jún 2011

@ewka1 gratulujem 🙂

wera
21. jún 2011

@dibik no môj bol strašne preľaknutý keď som mu povedala že čakáme dvojičky... ale to si mala vidieť keď so mnou bol na druhom utz v 8tt na potvrdenie srdiečok, tak mu doki ukazovala na monitore že tam možno bude ešte aj tretie 😀 drahý tam skoro odpadol 😝 😲 😀 ale bola to iba nejaká škvrnka, tak si drahý vydýchol, lebo tri by boli na neho asi veľa 😉

lucia.kl
21. jún 2011

@kefalinek mám album s tabulkami a mala by tam byť aj váha plodu počas jednotlivých tt, je to na mono deti, tak môžeš aj tam kuknúť...

janette77
21. jún 2011

@wera 🙂 aj u nas je to tak, ze Michalka je tatinova a drobec mamin. Aj u pediatricky ich tak mame zadelenych, ale pri krmeni, prebalovani sa striedame, vraj sa to doporucuje, aby sa drobceky viazali na nas oboch. To je na beton jasne, ze baby su tatinove! 🙂)) Ale lubime ich krizom-krazom, ze sa to opisat neda.🙂
...som tusila, ze Iscar. A ku komu si chodila? Ja k Dr. Durechovej, ale prilezotostne ma monitoroval aj Marsik a raz som schytala "najvyssieho"...🙂

wera
21. jún 2011

@janette77 ja som chodila k Dr. Tazberíkovej a bola som veľmi spokojná 🙂
a v iscare sa Vám zadarilo dvojnásobné šťastíčko?

lucia.kl
21. jún 2011

@janette77
@wera my tak máme dievčatá rozdelené, Nicolka je tatova a Alexa moja 🙂

ewka1
21. jún 2011

no strasne sa tesime lebo sme sa dlho snazili ... 🙂

janette77
21. jún 2011

@wera praveze nie...nezvalujem vinu na nich, len sme mali psychicku potrebu skusit stastie inde. Predsalen nam tam nevyslo 5 zakrokov a to je uz pravy cas na zmenu...

wera
21. jún 2011

@janette77 hmmm tak to je pravda, to je dosť... nám to u nich vyšlo na druhý pokus 🙂

ronie111
21. jún 2011

dibik @, wera @, bbtina @, janette77 @, lucia.kl @ dakujem zienky za povzbudenia... 🙂

pamätáte si este kolko asi vazili vase deticky v brusku v 20tt? je 353g a 390g vela? málo? normál?
boli aj vase mimca v brusku jedno zivsie a druhe nie?

dibik
21. jún 2011

@wera no mojmu priatelovi sa len snivalo, ze budu trojicky a chudak sa daky nesvoj zobudil 🙂)). zatial stacia aj dve, aj to uz bol dost velky sok, lebo nam sa to zadarilo prirodzene.

@janette77 vy uz pracujete na dalsom? klobuk dole 🙂. ked si vas tak citam, ze co ste si tu vytrpeli a kolko ste sa nacakali, kym ste vobec niektore mohli mat babatka, tak mi to vzdy doda taku silu a radost, ze budem mat dvojicky a nemusela som sa takto trapit. a potom aj ignorujem poznamky ludi, ze to teda nie je bohvieco - dvojicky a podobne.... aspon u nas nuda nebude.

dibik
21. jún 2011

@ronie111 no ja mam tie vahy este cerstvo v pamati, kedze to bolo nedavno - 415 g a 368 g. inak mne moj doktor vobec vahy este nikdy nepovedal. my sme isli extra na vysetrenie do martina, kde nam ich aj poriadne pomeral a vyse polhodiny nam len ukazoval, vysvetloval... to bolo uzasne 🙂.

janette77
21. jún 2011

@dibik 🙂 pracujeme "necielene" ako som pisala, to znamena, ze sa nijako nechranime, kedze 5 rokov nebolo mozne otehotniet, preco by sa teraz stal zazrak. 🙂 Takze berieme to ako pride, ak by sa postastilo, potesili by sme sa, pretoze tuzime po stvorlistku. Jedno si chceme adoptovat. Akurat vcera ma dorazil manzel otazkou, ze keby som teraz ostala tehu, ze ci si aj neadoptujeme zaroven, ked uz mame dvojkocik atd. No tak prr, taka frajerka zase nie som, tak som nevedela, ci sa mam zasmiat, alebo sa opytat, ci to mysli vazne.🙂) Mna celkom bavi predstava, ze by sa nam teraz niekedy zadarilo...(dajme tomu do roka) a adopciatko tak v 40-ke.
A zo srdca gratulujem k prirodzenemu otehu, to je ozajstny zazrak! 🙂

dibik
21. jún 2011

@janette77 neviem, ci zazrak 🙂). Ja som z dvojiciek a mojho draheho tety boli dvojicky, takze nam to bolo asi sudene. len ja velmi o detoch nemam ani sajnu a hned budem mat dve naraz, ale moji znami hovoria, ze ja by som aj pat naraz zvladla, tak hadam maju pravdu 🙂.
vy ste ale poriadna rodinka. a to je uplne super, ze to tvoj muz takto berie. mna troska vytacaju tie reci, ze aspon si to teraz odrodis a potom uz budes mat klud. na to vzdy odpoviem, ze ja chcem mat este aj tretie dieta... mne sa tie dve zdaju este dost malo. mozno ma to potom prejde 🙂.

janette77
21. jún 2011

@dibik aha, takze pani Genetikova zauradovala 😎 Uvidis, pocas tehu sa psychicky na tu dvojrolu pripravis. 😉

margaretka3
21. jún 2011

@ronie111 Ronie nič si z toho nerob, u nás som bola sklamaná hlavne ja. 3 roky som si plánovala k mojim dvom dievčatám ešte chlapca, zaplatila som si dokonca Jonášov výpočet, čínsky horoskop, podľa všetkého to mal byť chlapec, no manžel už ani nechcel, že 2 deti máme dosť, no nakoniec som ho ukecala 🙂 , no a namiesto vytúženého chlapca budú ďalšie dve baby, ale manžel úplne v pohode, sa z toho rehotal, že som veľa vymýšľala 🙂 a poviem ti, že som si úplne na túto situáciu zvykla ....musíme byť vďačné za zdravé deti a nevyberať si čo to bude, daj manželovi čas. A tvoja dcérka by mala dobré parťáčky a možno bude prekvapenie 🙂

margaretka3
21. jún 2011

@ronie111 A ináč k tým pohybom ešte, aj ja mám od začiatku pocit, že jedno sa hýbe viac a prevažne na ľavej strane, ale doktor ma ubezpečil, že to môže byť aj klam, že to ja predsa nerozoznám, teraz keď už nemajú toľko miesta, tak cítim pohyby na oboch stranách....