Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
1. aug 2011

Inak, dne som čítala noviny a v Bánovciach sa narodili dvojíčky, jedno malo 3100 g a druhé 3800 g. Super váhy.

betina1984
1. aug 2011

@dana_l moja, ja som v 20 tt. a nespávam už od 12 tt. Na bruchu nemôžem a na boku a na chrbte nerada spím. A malí sú najaktívnejší v noci. Úplne sa nasáčkujú až dole, div mi brucho neroztrhne. Keď som čakala malú, bola taká priemerná v bruchu, niekedy viacej kopala inokedy menej. Zato teraz ako keby bolo v nej 100 čertov.

janette77
1. aug 2011

@dana_l Ahoj 🙂, Tebe uz krasne naskakali tyzdne a citam, ze cakas parik, gratulujem.🙂 U nas sa to potvrdilo - Michaela akcna v brusku a rovnake sidielko "vonku", Michal - ten sice dal zabrat maminke svojou vahou a mala som pocit, ze pri chodzi kazdu chvilu porodim (jeho porodna vaha bola 3490g), ale bol neporovnatelne menej aktivny a rovnaky lenosko je aj teraz.🙂 Drzkaj sa, uz sa Ti to krati.🙂

dana_l
1. aug 2011

@juliagregor pozerala som na vas van. my mame tie sedacky opacne. za vodicom dvoje jednomiestne a celkom vzadu trojku.

dana_l
1. aug 2011

@janette77 @betina1984 dakujem. moje male boli aktivne v tehotenstve ale boli pokojne vonku. tak dufam ze mathias sa polepsi 😉

slivocka
1. aug 2011

@dana_l moji v noci zatial spinkaju, klop klop..keby to tak bolo ked sa narodia. ale cez den strasne kopu, do mechura a tlacia na zaludok. nemozem ani jest, vsetko sa mi vracia späť 😒

dana_l
1. aug 2011

@slivocka stastna to osoba co moze spat 😉

juliagregor
1. aug 2011

@dana_l Danka my máme každé sedadlo samostatne ....a posuvne dvere je úžasný výmysel...ide sama s tromi do auta, otvorím dvere, naháždem vštkých dovnutra 😀 , vleziem aj ja, zavriem dvere a poupínam ich.... dokonca aj golfiny nezložené sme tam dali...veru super, že ste nepredali 😉

dana_l
1. aug 2011

@juliagregor aj mne sa velmi paci ze tie bocne zadne dvere sa posuvaju po bokoch. ved by som vsetky auta obuchala a poistku uz davno nemala 😀 . mozes zadne aj schovat alebo ich musis vyhodit aby si mala ulozny priestor? my musime vybrat vonka. ale mala som v inych rodinach ze sa dalo "schovat" do podlahy. a tiez mame velky batozinovy priestor. nas dvojkocik tam vlezie a minule som tam dala s nim aj plastovy vozik co mame pre deti.

juliagregor
1. aug 2011

v bazari mám autosedačky a je tam vdieť ako sa vozíme ....

juliagregor
1. aug 2011

@dana_l musíme vybrať, nedaju sa vložiť do podlahy....tie do podlahy su však neni také pohodlne, toto su všetko rovnocenné sedačky...

januskad78
1. aug 2011

@juliagregor
@simonessa

ahojte... ja mam podobny problem u jedneho z chlapcov... u Lukaska...ten bol vzdy ten kludnejsi, aj pekne spinkaval a aj ked bol hore tak malokedy plakal,len ked bol velmi hladny a par krat ked ho bolelo brusko, inak bol vzdy kludny...no posledne 4-5 dni, malo spi, stale mrnci, dokonca spusta aj strasny plac,ktory som unho nikdy predtym nepucula...aj je prebaleny, brusko makke, napapany...aj tak stale place a nevie zaspat a ked zaspi, tak potom sa po hodine,maxi dvoch zobudi (a to vzdy vedel prespat aj 3-4 h. aj cez den)... ja ich plne kojim, ale v poslednej dobe mi Lukas pri kojeni nejako strajkuje, aj si chyti bradavku s dvorcom, pekne sa prisaje,zacne sat, chvilu asi 5-7 min saje, ale potom hned zacne plakat a rozculovat sa akokeby sa nevedel prisat...alebo mu nic netieklo....fakt netusim preco to robi... potom ho vzdy dam odrgnut, chvilu mu sucham chrbatik, popestujem ho a utisi sa, ale mu dlhsie trva nez zaspi..

rozmyslam,ci tiez nema ten tichy reflux ako hovori Julia... lebo zvykne mi aj dost grckat, niekedy mam pocit, ze vygrcal vsetko co vypil... snazim sa ho aj polohovat vyssie, ale nie vzdy to zabera... v stredu ideme k lekarke, tak jej poviem co sa deje, tak uvidime co nam na to povie

PS: ozaj, kedy sa bude konat to dvojickovske stretko? myslim, ze to organizuje @lucia.kl alebo sa mylim? ja sa urcite rada zucastnim...
drzte sa baby 🙂

simonessa
1. aug 2011

no nas maly ma reflux aj vrackava a tiez je zly len posledny tyzden ... a tiez ho polohujem ... mozno je to z pocasia neviem...aj vonku sme boli naposledy v sobotu lebo je moc skaredo ale vonku je vzdy dobry...on asi vyzaduje cerstvy vzduch mne je to jasne ale ked furt leje tak co mam s nimi ist do lejaku?zas prechladnu...no neviem a teraz spi asi 3 hodiny neviem co sa stalo ale inak tento tyzden sa budi po 20 minutach ach jaj :(

ika00
1. aug 2011

chcela by som sa opytat, ako davkujete Espumisan ???

ika00
1. aug 2011

@juliagregor ... a co poriesia na gastre? mna detska dost zrusila, povedala, ze musi vyrast ... dakujem

juliagregor
1. aug 2011

@ika00 v prvom rade vieš prečo plače, predpíše kvapky alebo špeci mlieko....

juliagregor
1. aug 2011

@simonessa chod von aj ked je škaredo, ked prší im je dobre ...

katyka10
1. aug 2011

@deinad ahoj moja tak ako dopadlo sono? 🙂

lucia.kl
1. aug 2011

@januskad78 nie nemýliš sa, čakám na predpoveď počasia, lebo stále len leje a leje, v tomto by sme stretnutie robiť nemohli...

modra
1. aug 2011

@simonessa asi to bude ten reflux.. aj ti grcka ked sa naje? Lebo nase tiez plakali ked sa najedli to bol des.. ale zacali sme zahustovat aj ich polohujeme nie vzdy sice ale to sa neda teraz porovnat.. a myslim ze to uz dost ustupuje a boli sme tiez na gastre urobila nam sono pred jedenim a po jedeni a ze jedine z toho vyrast ako to tu uz niekto pisal... drzim palce

linduska2
1. aug 2011

@simonessa ahoj aj mi mame s tymto problem .Jedna nam spinka a tak isto ked je hore pozera na hracky a ta druha mrnci a placka ci je napapana prebalena ☹

linduska2
1. aug 2011

@andysok asi 70ml 8krat do dna 🙂

januskad78
1. aug 2011

@lucia.kl
jasne, v pohode, to pocko ale uz riadne lezie na nervy, ale tento tyzden sa uz ma oteplovat, tak uvidime ako to nakoniec dopadne...dufajme, ze nam to stretko vyde...

smejko
1. aug 2011

@sssilvy ja som rodila planovanym cisarskym v 38+2, malicki mali 51 a 52cm a 3080 a 3180g. Drzim prsty, aby ste co najdlhsie vydrzali.

mamoka4
1. aug 2011

@dana_l Ahoj, asi tento stav budes musiet vydržať do pôrodu...aleneboj už to máš za par....ešte 3 -4 tyž... 😉 Moje male boli prvých 5-6 týž. uuuplne ako v brušku - aktivne vždy od 20 h. večer aždo 01 h. v noci 😀 😝 😝 😝 to sme si s mužom užili, ale po 2 mes. sladko spia a kojíme max. 1 x. za noc! 🙂 🙂

mamoka4
1. aug 2011

@ika00 Moja staršia dcera mala reflux a potvrdenýsme ho mali na zaklade sona....maminy, ktorých detičky grckajú, pýtajte sa na sono.Inak do ukončeného 5 mes. je reflux aj fyziologicky. Nesmú však byť prítomné 2 faktory – dieťa nesmie vyvrátiť celú dávku mlieka po každom dojčení a po druhé zvracanie nesmie byť prúdom.

parvitas
2. aug 2011

maminky a tehuľky, chcela som sa vás len opýtať.. mám pocit, že som už cítila pohyby, a to na oboch stranách bruška 😉 , ale posledný deň len na jednej... vlastne nechcem ani pomyslieť na nič zlé... len som sa chcela opýtať, že kedy ste vy zacítili pohyby a či ste ich cítili rovnako často... vďaka...

chrobulka
2. aug 2011

@parvitas - to si citila nejak skoro, nie?
ja som ozajstne bublinkovanie a motyle citila az od 21tt.
viem, ze si druhorodicka, ze by si ich mohla citit skor, ale 11tt mi pride prilis skoro, fakt...
kedy mas najblizsiu poradnu?

smejko
2. aug 2011

@mamoka4 cize ked nevyvrati vsetko mliecko tak to nie je reflux ?

mamoka4
2. aug 2011

@smejko Presne takto mi na mail odpoveda moja Dr. a závažnosť refluxu je ako som písala najlepsie odhalit sonom.