Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

januskad78
12. aug 2011

fotky pridavam do mojho albumu 😉

parvitas
12. aug 2011

tak, podľa testov čakáme dvojičky 🙂

lucia.kl
12. aug 2011

@parvitas asi si chcela napísať dievčatá, nie .-) tak gratulujem 🙂

parvitas
12. aug 2011

jaaaj, ďakujem @lucia.kl - presne to som chcela povedať, že dievčatká. 😀 som z toho celá mimo... budeme mať doma tri princezné (a tatino bude zarábať len na vložky 😉 )

dibik
12. aug 2011

@parvitas no super... 🙂 gratulujem k dievcatkam. manzel musi byt rad z takeho babinca... hlavne nech budu zdravucke. a moje dievcata budu mat kamosky 🙂

juliagregor
12. aug 2011

@smejko ja som UM používala na dokrm a len sunar...na prdkanie som dávala espumisan...pred papaním daj na bruško, nech si dobre postláčaju črevká a poprdia...
ešte skus saab simplex, infacol...ak pijete nejaké čaje, skus vysadiť a dať len čistu vodu...niektoré deti tie prdíkové čaje práve zapekaju...
nemám už prehlad, či UM alebo aj MM, ak MM tak si sama uvar kmínový odvar a vypi taký dobrý odvar, musím povedať, že "zadný pohonô je istý, ale prdíky im vyšli...pocvičiť s nožičkami a masírovať bruško v smere hodinových ručičiek....

jarula10
12. aug 2011

@mamoka4 Gratulujem k tomu zúbku! 😀 Moji malí budú mať päť mesiacov budúci týždeň a tiež rozmýšľam, či im nejdú. Aj sa mi to zdá skoro, ale: Adelka teraz viac kaká, aj Šimonko ale ona viac (predtým už kakali len tak 1x za dva dni-kojím, vraj je to vtedy normálne), niekdy bývajú viac mrzutí, slintajú, ručičky majú stále v hubičke a keď sa im niečo mihne pred pusinkou, tak skáču po tom ako havkovia 🙂
Mali ste nejaké sprievodné javy, okrem teploty?

ivikli
12. aug 2011

@nattalia plavanie je super, je to len taky skrateny letny kurz, spolu 4 lekcie, takze polovica za nami... a moje baby tvoria polovicu kurzu 🙂 velmi sa im zatial pacilo, je to sranda, vobec neplackali, vydrzali celu viac ako hodinu, aj masazku... som spokojna aj s tym ako to tam vyzera a ako to maju zorganizovane. chceme v sept. pokracovat. nepridate sa? to by sme zaplnili cely kurz 🙂 aj ked my uz asi budeme "pokrocili" 🙂

mamoka4
12. aug 2011

@jarula10 Ahoj, nie nemali sme iné prejavy iba malá slintala a všetko kúsala....ale to mnohé detičky robia aj 2-3 mes. A včera som si všimla v pusinke malinkú akoby bielu vyražku, ale Stellka bolamrzutá tak skom to nepozerala....a v poradni Dr. že či viem, žemá prerazený zubček! 😀
Inak včera nás aj očkovali aobe dnes mali 38,3C 😖 ☹ veľmi boli nešťastné,davala som im aj Panadol Baby...no bolo to zléé 😖 😝 dúfam, že zajtra to bude lepšie.

nattalia
12. aug 2011

@ivikli nooo, to znie super! 😀 tesim sa, ze kočičkám sa to paci a ze si spokojna. Ale zabudla som sa opytat, kam to vlastne chodite. Da sa to pozriet na internete? Asi by sme sa aj radi pridali... 😀

bbtina
12. aug 2011

@parvitas jeej🙂 gratulujem. A to ti ako tak skoro zistili?

parvitas
13. aug 2011

@bbtina poslala som krv na jeden geneticky vyskum - mlada doktorandka to robi vo Vrutkach. vraj chcu takto diagnostikovat uz v 1. trimestri... tak som to stihla 🙂

parvitas
13. aug 2011

@dibik dakujem pekne. veru, budeme mat tu okolo same dievcata 🙂

bbtina
13. aug 2011

@parvitas sranda,som si myslela,ze pri dvojickach by to bolo mylne,ale veda nam robi pokroky🙂

betina1984
13. aug 2011

@parvitas ale môže povedať, že bude kráľ...🙂. Nám sa to našťastie vyhlo, náš tato by sa odsťahoval, keby mal tri baby...

smejko
13. aug 2011

@juliagregor ten espumisan som skusala dat vecer iba po 2x, sranda bola ze prdeli az rano, ale to tak, ze ma to zobudilo 😀 Sab simplex sme skusali, ale neviem ci bolo toto na pricine, alebo nieco ine, ale strasne kricali, tak som ho potom uz nedavala (dala som ho tiez iba 2x a tie dva vecery to bolo hrozne s krikom). Inak na tento novy Sunar som pocula same chvaly, tak ho mozno skusim kupit, uvidim. A dakujem za rady 🙂 verim, ze nam bude lepsie.

Dievcata, mrazili ste niektora MM ? Citala som, ze detom uz zmrazene tak nechuti ako cerstve, tak neviem. Za aky cas sa dostava jedlo do MM ? Ideme totiz na jednu rodinnu seslost a planujem trosku zhresit v jedle, tak nech viem, ze kedy po zhreseni mozem zas deturence nakrmit MM. Dakujem.

lucia.kl
13. aug 2011

@smejko mám zlavu 25% do DM na ten sunar nutra defense- 800g za 10,48€ (to je cena po zlave, tak ak by si chcela, pošlem ti...

juliagregor
13. aug 2011

@smejko v MM to maju do hodky, ak hrešiť, tak počas kojenia, alebo tesne pred 😀

mne mrazené MM nechceli, ked som nebola doma, muž krmil sunarom
ja som si sunar davala kupovať v Čechách, aja ja kaše...bolo to vtedy asi o tretinu lacnejšie...

ivikli
13. aug 2011

@nattalia vola sa to hrosik a je to v hoteli west, stredisko-hrosik.sk 🙂
poradila mi pediatricka, vraj ma na to najlepsie odozvy od rodicov.

ivikli
13. aug 2011

dievcata, viete mi prosim poradit, co mam zaobstarat pre babatka na zimu? polku zimy asi budeme vo vanickach ale obavam sa, ze potom budeme musiet do sportovej verzie. su rozne overaly a fusaky, mam v tom celkom zmatok... viete povedat, co sa osvedcilo vam? aky material, pripadne aj strih? niektore tie overaly maju na kazdu nozku nohavicu, niektore su dole ako sukna... dakujem

juliagregor
13. aug 2011

@ivikli overalky s nohami...čo najdlšie zapínanie na zips...a fusaky...mala som Eisbarcher a maximálna spokojnosť...nemala som ani nánožník...nebolo treba

lucia.kl
13. aug 2011

@ivikli my sme mali v zime len vetrovky a zateplené nohavice a boli sme vo fusakoch, nepremokavé a na vrchu ešte podľa počasia sme mali ešte nepremokavý a neprefúkavý nánožník...

ika00
14. aug 2011

@juliagregor a ako spravit ten kminovy odvar? Staci zaliat horucou vodou, alebo varit a kolko? A mohla by som napr. lyzicku dat do flasky mlieka? Dakujem

juliagregor
14. aug 2011

@ika00 kmin zalej ako čaj a nechaj chvíllu vyluhovať.... a či dať deťom, ja som dávala len sebe...musíš len vyyskušať, ale odporučam doobeda skušať, do 8 hodím sa prejaví reakcia

dana_l
14. aug 2011

prosim poradit. mamicky ktore pouzivaju pampersky. ako dlho ste pouzivali tu prvu velkost - newborn do 4,5 kg? ja viem ze to zalezi od velkosti babatka ale asi po mesiaci boli uz nad touto hmotnostou?

dana_l
14. aug 2011

@ivikli tie overaly so suknickami tuna nie su vhodne na autosedacky. nepasuje to zapnut cez to. ale ty asi len budes ukladat do kocika nalezato. a k tomu este ten fusak.

dana_l
14. aug 2011

@juliagregor moje ten kminovy caj nikdy nechceli. 😀 ale nastastie nebolo ani treba pri kojeni a nemali ani bolesti bruska

dana_l
14. aug 2011

@jarula10 moje obe deti dostali prve zubky v 4 mesiacoch. kazde dieta je individualne takze mozes tiez cakat ze budete coskoro umyvat zubky 😉

smejko
14. aug 2011

@dana_l ja pouzivam pre Alexa (5kg) este stale tie najmensie Pampersky a este zrejme chvilu budem. Dvojky su mu este dooost velke. Ale Samko uz ma asi 3tyzdne dvojkovu velkost.

dana_l
14. aug 2011

@smejko tie newborn swadkers su bez velkosti a do 4.5 kg. velkost 1 je od 4-6kg. takze mozem ratat s dvoma mesiacmi. pouzivania.