Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

betina1984
13. okt 2011

@lucia.kl v to dúfam aj ja. Včera som sa pýtala gyndoša, povedal, že takto v bruchu sa už nepretočí, že sú dosť veľkí a táto poloha im vyhovuje, že si nezavadzajú.. Ja si tiež myslím, že keď už bude ona vonku, nejako sa to len pretočí.

katren
13. okt 2011

@lucia.kl nie, je to surodenecky kocik, hauck duette, nieco pozeram teraz na zimu, tak zhanam infosky...

lucia.kl
13. okt 2011

@katren tak toto vidím prvý krát, to nemám s tým ti neporadím, ja mám ten hauck vedľa seba...

kacarina
13. okt 2011

@lucia.kl @mamoka4
dakujem 🙂 ... podla morfologickeho utz u dr. Cunderlika to vraj na 102% bude "kluk a holka" 😀
a to je aj pôvodny odhad mojej doktorky ...
cize moj tušák, ze dvaja chalani, sa nepotvrdil, ale to samozrejme vobec nevadi 🙂

lucia.kl
13. okt 2011

@betina1984 to tvrdili aj mne, že sa nepretočí a vidíš, v stredu sono - Nicol hore hlavou a v sobotu som rodila a Nicol na sone už dole hlavou - takže napriek veľkosti sa rozhodla, že sa otočí a že ma ušetrí od cisaráku... 🙂

lucia.kl
13. okt 2011

@kacarina tak to máš super, že párik... ja som sa strašne balá že budem mať dvoch chalanov a aj som išla na sono s tým, že určite sú to chalani - a ukázal prvé dieťa a hovorím - ale to je baba, tak som si vydýchla, že jednu babu už mám a potom kuká druhé a že na 90% tiež baba - tak sme boli trošku sklamaní ale teraz by som už nemenila - sa vyžívam v rovnakom obliekaní... 😀

usjak
13. okt 2011

mamicky co ste mali deticky v zime a kocik s prenosnymi taskami (fuasakotaskami) namiesto vaniciek, pouzivali ste este aj nejaky fusak do toho? Mne sa to zda vela, neviem ci by sa to do toho este zmestilo, myslim ze bude stacit deka, ale chcem opytat na vase skusenosti. dakujem

nattalia
13. okt 2011

Caute, chcem maminy poprosit o inspiraciu, chalanov uspavam v kociku cez den, aby spali ako-tak naraz, vacsinou to aj ide, ale mozno by som skusila aj nejaky iny sposob, s postielkou nie su cez den az taki kamosi, trochu sa tam pohraju, ale nejak zaspat sa im tam nedari... bohuzial, celkom su aj zvyknuti na to, ze kocik je v pohybe, a niekedy mi to az tak nevyhovuje, ak potrebujem co-to porobit... vacsinou, ak nim nehybem, po polhodine su hore... no nemam sa na co stazovat, nie je to az take hrozne, ale mozno ma niektora nejaky lepsi napad 😀 tak sem s nim, prosiiiim!🙂

nattalia
13. okt 2011

@lucia.kl Luci, a preco si sa bala chalanov? 😉 😉 mam sa zacat niecoho desit, o com neviem? 😀

lucia.kl
13. okt 2011

@nattalia nie, ja som len nechcela dvoch chalanov, som chcela že keď dve rovnaké, tak radšej baby... 😀

lucia.kl
13. okt 2011

@usjak ono väčšina tých tašiek je už fusak, takže si myslím, že stačí deka a navrch nánožník ak by fučalo alebo snežilo...

nattalia
13. okt 2011

@lucia.kl no v tomto mas pravdu, pri babach sa da vyjasit, co sa tyka oblecenia, omnoho viaaac!!!! ... co ma niekedy mrzi, ale zasa chalani su na zozranie, ked su poobliekany ako mali dospelaci🙂 nemusim moc take tie "macikove" motivy, tak sa im snazim vyhnut 🙂 (aspon teda ked nieco kupujem ja) ked dostanu, tak jaaa som vdacna za vsetko!🙂

amelia17
13. okt 2011

ahojte baby, mali ste niektorá pri čakaní dvojičiek silnú anémiu? aké železo vám dobre robilo? u mňa to tak vyzerá, že sa mi nevstrebáva a hodnoty mi idú rapídne dole... chcú mi ho už pichať priamo do žily. Zažili ste niekedy niečo takéto?

bbtina
13. okt 2011

@amelia17 ahoj ja som brala Maltofer a bol v pohode,ale chalani aj tak boli anemicky ked sa narodili,ale to mame asi dedicne

smejko
13. okt 2011

@kacarina gratulujem, zelam hlavne zdravicko a pohodove tehulkovanie

margaretka3
13. okt 2011

Ahojte baby, no to čumím koľko nových tehuliek je tu, už som tu fakt dlho nebola, no žeby nebolo času ??? 🙂 No fakt ho moc nemám..., ale dievčence máme zdravé a krásne a veľmi sa tešíme, ešte ich dojčím, len večer dávame nutrilon, no moc ho nechcú....od kedy ste začali prikrmovať babatka? Lebo staršie deti som začala až cca od pol roka a teraz som čítala, že niektoré mamičky už od 3. mesiacov začali, tak som z toho jeleň....prajem vám všetkým tehulkám všetko dobré...papa

lucia.kl
14. okt 2011

@margaretka3 ahoj. najlepšie je začať prikrmovať medzi 4-6mesiacom - je to na tebe aby si spozorovala, či sú už pripravené na príkrm.. my sme začali okolo 5mesiacov - ale dostávali polievočky z flaše a na lyžičku som prešla až keĎ vedeli sedieť a boli už v stoličkách - inak to bolo o hubu ich krmiť lyžicou - nezvládalo som obe naraz..

mamoka4
14. okt 2011

Dobré ráno, 🙂 my sme dnes vstávali už o 6 h. nuikomu sa nechce spat, len mne a manželovi 😖 .
@margaretka3 Ahoj, ja som začala dávať príkrmy od ukončeného 4mes. len mrkvičku, mne naša doktorka odporúčala nedávať zeleninku ako dalsie jedlo uz v 4 mes. ale len kazdé 3 dni ponuknuť bábätku napr. mrkvičku, aby sa naučili pracovať s jazýčkom a objavili nové chute.
Ako to inak zvládaš? Tiež máš 4 detičky doma....my niekedy lahsie, niekedy ťažšie.....a tiež si vždy poviem, sú všetky zdravé a to je podstatné....
Mna len unavuje to, ze ked by som si uz oddychla ked dvojicky zaspia, musim sa ucit so starším vybrané slova, násobilku... alebo ísť s dcérou na krúžok.

betina1984
14. okt 2011

Ahojky. Toto sme si objednali s mamitati.cz. Zdá sa mi to tam oveľa lacnejšie, ako u nás...

dibik
14. okt 2011

@zuzika30
@nattalia no nie je to az take jednoduche slapat po tych schodoch... ved som si skoro pluca vyplula... ale uz som fakt zufala a naozaj neviem, co mam robit, aby som tie babiky dako vypudila von. najnovsie mi chcu dat v pondelok vyvolavacku a tej sa bojim. este pred tyzdnom mi hovorili, ze do vyvolavacky by pri dvojickach nesli, potom ze hej, ale ked som tak malo otvorena (na 2 cm), tak to sa este neda... no a moj stav je stale nezmeneny a vyvolavacka predsa len bude... tak som sa pytala doktorky, ci to teda uz nie je riskantne a ona ze mam pravdu, ze to hovorili, ale uz mam vysoky tyzden a musia so mnou daco robit. nakoniec ma vytrapia a aj tak skoncim na cisarskom, uz som z toho fakt na nervy :(

akvetinka
14. okt 2011

@usjak tak presne tato otazka trapi teraz aj mna. tiez rozmyslam, ci kupovat este fusaky, ked mam kocik teutoniu, fusakotasky a spanielske deky. nechcem nic podcenit, ale tiez neviem ci sa fusak vobec do tej tasky zmesti a ci to nebude aj vela, ked babatka budu este aj v perinke....

este sa chcem opytat, baby, mali ste niektora tehotenske pigmentove flaky na tvari? ja celkovo nemam idealnu plet, ale to co sa teraz deje, to som nemala ani pri provm dietati. Mate skusenost? je to docasne? 😕

cavik
14. okt 2011

@amelia17 ...
ahoj dievčatá 🙂 ....aj ja čakám dvojky, som v 26.tt a občas si vás prečítam....a som rada, že sa môžem inšpirovať 😉
...ja mám tiež problémy s krvou, musím si ju riediť Fraxiparinom a okrem toho som anemická. Mne zase nezaberá Aktiferin, tak mám nasadený Ferretabs...som zvedavá na výsledky. Tiež ma strašila hematologička infúzkou, ale dr. povedal, že to mám ešte dobrý výsledok a v krajnej núdzi by som si mohla dať aj tranzfúzku 🙂 ...kritické hodnoty sú pod 60.

parvitas
14. okt 2011

@dibik tak to je naozaj neprijemne... :( vsak preco chcu tolko riskovat? aj vyvolavacka? mali by to rovno ukoncit... neda sa nejako dohodnut?

zuzika30
14. okt 2011

@akvetinka mala som pigmentove skvrny na konci tehot. vraj je to zo zhorsenych pecenovych testov, mala som ich na licnych kostiach pod ocami, zmizlo mi to behom sestonedelia

juliagregor
14. okt 2011

@dibik dupni si, ty nemusíš suhlasiť s tým, čo ti vravia...povedz na vizite, že si praješ napísať do karty, že nesuhlasíš s týmto postupom a uvidíš ako sa budu tváriť 😉

zuzika30
14. okt 2011

@dibik aj ja si myslim ze by to mali ukoncit a nie to natahovat vyvolavackou, ale asi sa musis riadit lekarmi, skus sa dohodnut s lekarkou, ze ked sa nebudes otvarat behom doobedia po vyvolavacke ci by to mohli ukoncit cisarskym nech neriskujes , alebo potom po vyvolavacke vrav ze ta to boli a ze sa to stupnuje aj napriek tomu ze sa neotvars- to mi poradila sestricka na sale ,keby som to netvrdila ,ty nasi doktory ma boli schopny poslat este domov

parvitas
14. okt 2011

@betina1984 krasne.

amelia17
14. okt 2011

@cavik ahojky, ja mam presne ten isty stav, cakam dvojicky som v 24tom tyzdni, riedim Clexanom krv a do toho beriem Aktiferin, ktory nezabera... ake mas hodnoty? ja mam hemoglobin len 90, zelezo v krvi 4 a feritin skoro na nule... apropo, kamoska vravi, ze transfuzka je nebezpecna, nakolko sa tym prenasa hepatitida C... brrrr

usjak
14. okt 2011

@akvetinka no ja som sa rozhodla ze to bude stacit.. fusakotaska ja sice zvnutra bavlnena, ale dam tam este deku a pripadne nanoznik.. tiez sa mi to zda vela este aj fusak.. maximalne nejaky tensi, ale to sa da vzdy dokupit..
Ja mam skvrny na tvari, ale to som mala aj pred tehu, tak neviem ci to mne zmizne..trosku sa mi to upravilo pouzivanim bieliaceho kremu a v lete pouzivam na tvar 50tku faktor a mam sa podla rad kozmeticky vhybat priamemu slnku, pecenove testy mam teraz v poriadku.