Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dulkagabulka
15. mar 2011

@lucia00123 blahoželam k plodnemu tehu 🙂 čo sa tyka vymeny gynekologa, či porodnice, skus si pozriet tu kontakt a zavolaj si priamo do nemocnice

http://tehotenstvo.rodinka.sk/?id=sprievodca-po...

lucia00123
15. mar 2011

@dulkagabulka dakujem idem si pozriet nemocky

mamoka4
15. mar 2011

@lucia00123 Ahoj, ja som čerstvá mamina dvojičiek narodených na Kramároch a mamina 2 starších detí, ktoré sa narodili v Ružinove. Určite Ti odporúčam Kramáre ako vysokošpecializované pracovisko, fakt som tam videla rôzne prípady a pristup tam bol vždy vysoko profesionálny. Ako som mala za tých pár dní možnosť vidieť, boli tam baby fakt z celého Slovenska. Jedinú výhodu , ktorú má nemocnica na Antolskej je špecializované pracovisko pre detičky pod 1000 g, ale rovnako sa o takéto detičky postarajú aj v detskej fakultnej nemocnici. Opýtaj sa tvojho gynekologa,co si myslí o ktorej nemocnici ale z Ružinovskej nem. Ti nedonosene deticky určite prevezu..bud na Kramare alebo antolsku.

A GRATULUJEM K TROJICKOVEMU TEHU!!!! DRZIM PALCE!

lucia00123
15. mar 2011

@mamoka4 gratulujem k dvojickam, ja teda nechapem naco ma poslali ns dochadzanie 100 km do ruzinova, inak asi aj tak ju vymenim za trnavu lebo BA je daleko

lucia00123
15. mar 2011

@mamoka4 kráááásne mena si vybrala

lucia.kl
15. mar 2011

@lucia00123 ja ked som bola v ružinove, tak tam boli dvojčatá nedonosené a nikam ich neprevážali, tak neviem, asi fakt sa informovať u lekára bude najlepšie...

lucia00123
15. mar 2011

@lucia.kl ano budem sa informovat na najblizsej poradni

dulkagabulka
15. mar 2011

@lucia00123 podla mna je celkom mozne, ze detičky nebudu hlboko nedonosene..
minuly tyzden rodila moja znama dvojčata...ako je zvykom, navrhovali jej CR ..ona sa vsak rozhodla pockat, kym sa deti vypytaju same..porodila ich v 40tt, krasne donosene, prirodzene...
tiez som pocula o prirodzenom porode trojčiat- ale to bolo v minulosti..dnes sa uz CR zrejme nevyhneš...doležite však je,aby vydržali čo najdlhšie 🙂 🙂 🙂

lucia00123
15. mar 2011

@dulkagabulka jej ved aby vydrzali co najdlhsie moje zlaticka .-D

juliagregor
15. mar 2011

@lucia00123 neboj a len pozitívne myslieť a kuk http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/video-pozrite... to su kamoškine štvorčatá

katrinb
15. mar 2011

@mamoka4 vsetucko najlepsie ku krasnym dievcatkam.....ste presne o rok a 2 dni mladsie...hihi

katrinb
15. mar 2011

@lucia00123 aj ja gratulujem k trojtehu.,...fuuuuha, mas co nosit....a budes este. Super, ze ste vsetci ok

lucia00123
15. mar 2011

@katrinb 😀 veru mám co nosit 😀

katrinb
15. mar 2011

@lucia00123 😀

mamoka4
15. mar 2011

@lucia00123 Ďakujem dlho sme silámali hlavu! Vidím, že aj vy užmáte mená vybraté..
@katrinb Jeee, vyste tiez uz velke kocky...mne cas velmi leti. Mám pocit, že let pred nedávnom mi povedali že čakám dvojičky a dnes už máme 11 dní. 😉

matelko1
16. mar 2011

ahojte.prajem pekny den 🙂
@janette77 tak co nasla si nieco na nete,ze preco ti zvracia mliecko?....

janette77
16. mar 2011

@matelko1 Ahojko, ani nie, ze preco, ale vraj sa nemam znepokojovat, pokial nejde o zvratky, alebo vracanie oblukom. Je to len take samovolne vytekanie z pusiny. Myslim, ze je to uz na ustupe, davam jej menej a castejsie. Dnes je aj celkom kludna, tak si drzim palce, aby bol problem zazehnany. Ale ved tych vykyvov este bude.
Ako sa mate vy? Chlapci zdravucki?

matelko1
16. mar 2011

@janette77 ano sme zdravucky,klop,klop 🙂 zajtra chcem ist s nimi k dr na kontrolu,kazala nam po + roku prist,co sme chodili na rehabilitacie,tak ukonci uz s nami spolupracu 🙂 ...sledovala ich do jedneho roka,rehabilit.sme v oktobry skoncili,nemali sme tam uz dovod chodit,kedze chlapci boli vzdy vpred....
a caka nas este preockovanie šzakld.davka,ktora sa ockuje medzi 11-12mes,len prisla chripkova epidemia a vtedy sa neockuje.

janette77
16. mar 2011

@matelko1 Tak drzim palceky. A preco rehabka? My tiez budeme musit chodit? Ci to by sme uz chodli, ci ako?

matelko1
16. mar 2011

@janette77 lebo sa predcasne narodili a tu je to automaticky a este aj dvojky tak nas poslali a zacali sme asi od 3mes.vy urcite chodit nebudete.

janette77
16. mar 2011

@matelko1 ...aaaha. Ale uz su o.k., tak je fajn a jedna preventivna kontrolka sa zvladne, nie? 🙂
Ja tu mam maminu, mi prave upratuje, aj vari. A mam nehorazne resty v mailovej schranke, aj tu...rada by som vsetkym zareagovala, ale uz to nejde ako kedysi.☹ Dnes idete von? My asi ani nie, lebo dazdu akosi visia nohy.☹ Zajtra sa ma ochladit, tak neviem, kedy sa zase dostaneme na vzduch. Uz sa nam hlasia aj prve navstevy... je po 6nedeli, tak som uz odsuhlasila. Dufam, ze drobci aj po tom vsetkom ostanu zdravucki.

matelko1
16. mar 2011

@janette77 tych kontrol sme u tej dr mali az,az.uz sa nam tam ku nej ani nechce chodit,ale pevne verim,ze nas uz skrtne zo zoznamu a ukonci nam kontroly....rehabky im len dobre urobili,cvicili tam,pomasirovala ich.... 🙂
idem dat chlapcom obedik,poobede neviem ci pojdeme von,tiez to u nas nevyzera.....asi bude prsat.ale u nas je tak od pondelka,slnka nikde.

matelko1
16. mar 2011

@janette77 kde by moja mamina mne upratovala a varila.ja co si sama neurobim,tak....na vsetko som sama a svokra ta ked dojde,tak sa hra s chlapcami a to je tak vsetko.ziadna pomoc ani z jednej,ani z druhej strany.az ti zavidim mat taku maminu,ktora ti pomaha.....

janette77
16. mar 2011

@matelko1 ...no, nerada to pisem, ale najradsej som fakt sama, ani dve gazdine nie su vyhra, ver mi.☹( Navyse ja by som to v casoch, kedy deturence buvaju, vsetko zvladla, ale samozrejme, ze je u nas maminka vitana, neskutocne miluje vnucatka.🙂 Uz jej ale zacne sezona v Rakusku, takze budem opat na vsetko sama, ale ja fakt rada. A svokra? Juuj, tak ta ani nevie ako byvame, lebo za 3 roky si nenasla cas. A babatka? Pride pozriet mozno v lete, no a co, ze Velku noc a ine volne dni bude travit v nejakych rekreacnych zariadeniach, jej relax ma predsa prednost pred jej prvymi vnucatkami v zivote. Nerada o sukromi sem pisem, ale dostala si to zo mna nepriamo. To len, aby si tu Tvoju situaciu nevidela tak cierno..-)
Inak, Misiacikovia su pri mne v obyvke v tych kresielkach vibrujucich a hovkaju si, uzivaju, ale aj blahodarne prdkaju.🙂) Sa tu smejem na nich.🙂

janette77
16. mar 2011

🙂 hovkame si pri mamine...

dana_l
16. mar 2011

v pondelok som bola na sone a na krv a vcera u doktora. cakali sme s detmi tri hodiny kym sme vosli dovnutra. ked ho mam ist navstivit tak to mozem planovat cely den v cakarni 😠
vysledky sona mal ale z krvy este nie. podla spravy povedali ze krcky - siju maju normalnu takze to vyzera dobre. tak sa mi ulavilo. som sa velmi bala. a vravel ze tlak mam az prinizky - 90/50. dal mi tabletky ze mam uzivat dva mesiace. viete niektora ake problemy mozu byt ak je ten tlak taky nizky?
dalsia kontrola o mesiac a potom ma posle opat na sono nech vidime ci su zdrave.

@janette77 @matelko1 teste sa vsetkej pomoci, aj ked je to len hranie s detmi. ja tu nemam nikoho od narodenia malej a ja viem co je to byt sama. ani manzel nemoze pomoct lebo sa pri detoch len striedame - on s detmi a ja v praci alebo opacne. na zaciatku to neprislo take "tazke" ale po tolkych rokoch by som velmi rada uvitala aj len to hranie s detmi. ak chyba hocijaka malickost, musim brat obe deti so sebou a namiesto 10 minut mi to trva hodinu.

janette77
16. mar 2011

@dana_l ved jasne, ja si to vazim, len chvilami som z akejkolvek spolocnosti a pomoci nejaka nesvoja a rada by som si robila vsetko sama. Nemyslim to v zlom, ale tak nejako slobodnejsie sa vtedy citim.
Drzim palce na poradniach a mrzi ma, ze aj vo svete sa caka tak neuveritelne dlho u lekarov. Myslela som, ze to len tu na SK.☹

andzis
16. mar 2011

@janette77 krasnucke su babulky zlatucke 🙂)

simonessa
16. mar 2011

@janette77 jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej 😀

janette77
16. mar 2011