Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
4. feb 2010

msuzi dlho si sa neozvala ste zdraví?

mauzos
4. feb 2010

ano Julia sme zdravi, len tu mam na navsteve rodicov, tak nestiham 😀
a vy ako?

juliagregor
4. feb 2010

sopľaví, jeden teplotuje a druhý mu robí zle, prelepujeme očko a plačeme...
a už nech sú tie zuby vonku... 😠

rodičia tak máš radosť, aspoň sa pohrajú s chlapcami, pozerala som tvoje videá, sú zlatí, aj mňa mm presvedčuje, aby sme kúpili kameru...ale ked treba aj iné veci...
ako deny?

juliagregor
4. feb 2010

tie homeo určite vyskúšam, len už máme zelené, tak je asi neskoro...opýtam sa v lekárni..

julietka
4. feb 2010

juli k tomu pisaniu za pocitacom 😉 ja sedim na sedacke podopreta vankusmi a laptop mam na kolenach, ale je pravda ze ja nemam velke brusko. Mne dodnes nikto neveri ktory tt taham a ked poviem ze s dvojickami tak to uz vobec neveria..
pekne svadobne fotecky mate, a uz aj s koliskou 😉

januqa ty sa pytas na upchaty nos, asi myslis seba nie deti. ..ja mam tiez upchaty nos asi mesiac a nic mi nepomaha iba Muconasal..nie je tam zakaz uzivanie v tehu tak si striekam podla potreby cca 3xdenne jednu kvapku, inak by som sa zadusila asi..skusala som to vydrzat, ale neda sa 🙂

juli ta loginkina veta sa aj mne velmi pacila ze vsetko robi intuitivne, tak by to malo byt 😉

mauzos
4. feb 2010

zuby trapia aj nas momentalne, je to hruza, tiez cakam, kedy nam daju aspon na chvilu pokoj ☹
kameru sme dostali od brachu, je daleko, tak aby ich videl aspon takto ... takze sme nemuseli kupovat 😀

Deny je od pondelka pri malych v nemocnici, vcera sme si chvilku pisali, ale utekala odsavat, tak som sa vela nedozvedela. Mali su OK.

Tie homeo mi poradila Nana aj Olynth kvapky a fakt super, za 3 dni sme mali po soplikoch.

juliagregor
4. feb 2010

dakujem mali sme malinkatú svadbu, len rodina a kamaráti, a dokonca v piatok, pozvali sme ich na slávnostnú večeru, posedenie a bolo...
a tá postieľka, bola veľmi pekná ale ozaj som netušila, že budem mať toľko detí

julietka
4. feb 2010

babule mamule, tiez ste ku koncu citili uz take slabe pohyby? ti moji drobci boli stale taki akcni a teraz tento tyzden ich citim dost slabo a tie pohyby skor iba vidim aj to ked si vyhrniem tricko ze sa mi tam nieco vlni aj to nie stale...pytam sa lebo nechcem stresovat a mozno je to normalne ked uz maju malo miesta 😕 🙂

luciaf13
4. feb 2010

janulqa poslala som ti spravu o kocikoch 😎 a kvapky do nosa si mozes davat urcite pinosol a aj homeopatika..aj ja mam stale upchaty nos pocas tehu a tak sa dopujem a niekedy si dam Jakubkove detske kvapky Nasivin

Julietka ja si myslim, ze je to naozaj tym, ze babatka uz maju malo miesta a tak uz tak nemozu vo velkom rozhadzovat nozkami a rukami 🙂

janulqa07
4. feb 2010

lucia dakujem idem kuknut tie kociky, nejde o peniaze ale o to aby bol dobry pre deticky. ten nos som pri prvom tehu nemala taky upchaty, detske som skusala nezaberaju mi. baby a tie testy, je ich pri dvojickach viac alebo normalne ako pri jednom

fefferonka
4. feb 2010

ahojte dievcata,
tak uz sa hlasim z domu, pustili ma.... akosi sa naplnilo odd, tak uz som mala aj prepustaciu spravu. ale tvrdnutie bruska ustalo, krcok sa neskracuje.
dakujem za podporu, vazne som to potrebovala... troska som zostala rozhadzana, lebo mi povedali, ze prietoky mam na hornej hranici, aj ked samozrejme podotkli, ze chlapci maju vahy pekne... ale to uz potom clovek nevie, comu ma verit...a ci s tymi vahami len nechlacholili. 😒
takze lezim a oddychujem 🙂

katrinb - krasne sa drzis, fuuha 🙂

janka - aj mne bolo dlho zle, este v 17tt som zvracala.... a postielka bude najprv len jedna, kedze mame maly byt a aj ked sme ratali s babatkom, nie hned s dvomi uzlickami 🙂

lenuliatko, zbinka - blahozelam!

a inak musim pochvalit manzela a dceru (snad to nezakriknem, tuk tuk), ze normalne upratane a navarene bolo 😲 😀

janulqa07
4. feb 2010

luci vsetko som kukla, velmi pekne dakujem.

fefferonka hlavne sa drz, uz to nemas daleko 🙂

juliagregor
4. feb 2010

ahojte
feferonka, keby boli prietoky zlé, chlapci idú von a ked rastú, je všetko OK...hlavne odpočívaj

julietka ja som tak daleko nedošla 😉 ale starší syn bol ku koncu kľudnejší a aj dlhšie spával - v brušku, ale znova ženská intuícia je väčšinou správna, čiže ked sa niečo nezdá, treba sa ísť dať skontrolovať....

fefferonka
4. feb 2010

juliag - chalani su rozkosni

a inak, nos mam upchaty v jednom kuse, cca uz 5 mesiacov... a normalne aj chrapem 😀 davam morsku sol.

baby, a inak to brusko mam velikaaanske. jedine, co ma vzdy v menocke tesilo bola lekarka, ktora bola vyslovene "nadrzana" na moje brucho pri vizite a velmi sa jej pacilo, ake ho mam gulate...
a prave som sa vazila, ....ze 20kg.... 😝

fefferonka
4. feb 2010

a este cosi, jeden je hlavickou dole, druhy je dole ritkou, tak mi povedali, ze to bude cisarsky.
co by ste mi prosim este ohladom cisaraku poradili? ze vraj sa mam oholit sama - to akoze komplet alebo len podbrusko? citala som, ze existuje aj gel proti zrastom, ale o tom mi nevedel nikto povedat viac.
dakujem.

juliagregor
4. feb 2010

ohoľ sa na dievčatko, nech ti mm pomôže 😀 , lepšie celá
a dakujem aj ty budeš mať zachvíľku ...

fefferonka
4. feb 2010

v tom mojom prispevku som mala na mysli "co ma vzdy v NEMOCKE tesilo..." pisem jak hotentot.

katrinb
4. feb 2010

lucia - super, ze sa tak pekne drzite

Juli- krasna nevesticka...chutnucka si...a ta farba ti faaakt ide. No sedi sa tazko...ale vycsinou si dam notebook na nohy.... 😉 😉

deny - ako sa mate?

Martinka - my b udeme len rady, ak sa k nam pridas...

janulqa - dojdi do KE a mozes vidiet moj nazivo a vlastne viacere maminy tu maju rozne kociky...A inak, ja som chodila aj k mojej doki a rovno aj k piorodnikovi...ako pisali baby, je to lespei byt dvojnasobne sledovana...aspon mne sa to vyplatilo...

matelko1
4. feb 2010

ahojte.tak sa hlasime.uz sme doma 🙂
tak vam to vsetko opisem.
22.1. som sla na kontrolu do nemocnice a uz si nas tam nechali.dopovali ma diazepanom,ktory som ja len 1 den uzila a ostatne som vyhadzovala do smetneho kosa,lebo za ten 1 den som bola otrtulena a ani pohyby som necitila.ved som ho mala uzivat 3x denne 10mg a bodaj by som nebola otrtulena.
v utorok rano o 2:30 mi odtiekla plodova voda a uz som sla na pasy na monitorovanie a tam ma sledovali do 7:00,potom prisiel primar a slo sa na to.nemala som ani ARO urobene,kym ma ponapajali,pripravili...
mala som celkovu narkozu,tam uz nebolo co rozmyslat.
drobci prisli na svet 26.1.2010-Alex o 8:01,Maxim 8:02
24 hod,som bola na pooperacnej izbe a potom som sla na nadstandard.drobci vazili Alex-2920g,49 cm,Maxim 2420g,49cm.
Maxim nemal este vyvinuty saci reflex,tak drobcov mi odniesli na nedonosenecke odd.ja som sa snazili po sekcii rychlo dostat na nohy a na druhy den som ich sla pozriet,samozrejme pred tym,co mi ich odviezli,tak mi ich prisli ukazat.take slzy som mala v ociach od stastia a radosti.uz som sa nevedela dockat kedy ich chytim do narucia.
1.2.2010 ma premiestnili na nedonosenecke a tam som sa dlho neohriala,pretoze vahu mali drobci super a vcera nas pustili domov.maju miernu zltacku,takze ich vystavujem na slniecko.
prva noc bola tazka,ani nie tak tazka,ale bala som sa z nich oci spustit.
mliecka mam velmi malo,nevedia ani bradavku uchytit,takze odsavame mliecko,ale nejde nam.sme na nutrilone HA.neviem ci sa este po takej dlhej dobe dokazu prisat.skusame kazdy den,cicu podudlu a dost.
no jasne ked hned nabehli na flasku v nemocnici,tak teraz to je tazke,pretoze to ide tazsie ako s flasky.
v noci sme boli kazde 3 hodiny hore.aj cez den mi tak dnes vyspali,po 3 hodinach sa budili.
na nedonoseneckom so si musela drobcov okupat pod dohladom,a to ste mali vidiet.najprv som sa bala to stvorenie chytit na ruky,ale zvladla som to 🙂
inac na nedonosen.odd.je riadna drezura,ved to je horsie ako na vojne.

katrin vidim,ze sa pekne drzis,tak len tak dalej 🙂

juliagregor
4. feb 2010

ahoj matelko,
ešte raz ti gratulujem, prajem tebe aj deťom veľa zdravíčka...som rada, že ste doma ...

MM nerieš, jednoducho nie každej je umožnené kojiť, ale zase skúšaj, možno sa dokážu ešte dokážu pricucnúť

loginka
4. feb 2010

cafte, ako sa mate? musim si Vas precitat
v noci som moc nenaspala, odkojila som aj polnocne kojenie (to predtym sluzil manzel s flaskou), potom po hodine dalsie a po hodine dalsie, teraz som si schrupla, takze hadam nejako vydrzim, v noci nemaju rovnaky cas budenia ale cez den su perfektni ako sa nacasuju jeden po druhom 🙂
mame trochu problemy s grckanim, uz som im aj kupila antirefluxny sirup, dufam, ze zaberie aspon trochu, lebo ich dost trapi
vcera sme boli na ocnom a o 2 t zas,chudatka sa tam vyrevali az az

juliagregor
4. feb 2010

loginka očné je aj u nás najhoršie vyšetrenie ☹

alienka73
4. feb 2010

Matelko super, ze ste uz doma a ze to dopadlo tak dobre, drobci mali krasnu vahu pri narodeni! A aj to je dobre, ze ste tam boli tak kratko, ja neznasam nemocnice a este ked pises ze ako na vojne, no urcite vam bude lepsie doma.
S tym prisatim sme na tom boli rovnako s nasim malym, a tiez mi vsetci hovorili ze to sa upravi ze sa nauci a podla mna sa aj naucil sat, lebo sa stalo ze raz za den ale nie kazdy den sa normalne nakojil z prsnika ale na dalsom kojeni uz spustil hystericky plac uz len ked som ho sla prilozit takze sme boli dlho na odstriekanom a potom na nutrilone.Uz bol proste lenivy sat, z flasky to slo lahsie.
Ale ty mas dvoch teraz tak to asi nebudes tak stihat, ja s jednym som mala co robit s tym odsavanim. No drzim palce aby si postupne deticky zvykli na prsnik a aby si nemusela vela odsavat. Ved kazde dieta je ine a Alex s Maximom budu mozno uspesnejsi ako nas malicky. Drzim palce! A ked sa nepodari tak sa nepodari....

Feferonka super ze aj ty si uz doma , este na par tyzdnov ostan s rodinkou 😉 .

loginka
4. feb 2010

jeee matelko vitaj doma a srdecne blahozelaaaaam, ty mas uzasnych valibukov!!!
s tym neskorsim prisatim a kojenim je to mozne, nam sa to podarilo, klop, klop, v nemocnici sme to skusali tak obcas co som tam chodila a ked som tam s nimi bola ani som na to nemala cas, doma uuuplne ine, viac casu a pohody a vsetko ide lahsie
aj ked tiez to netreba dramatizovat, keby sa to nepodarilo, ja som v nemocnici bola uz skoro presvedcena, ze sa kojit nebudeme

Predverom v noci som si aj poplakala, lebo Dominika nieco traplo v noci, skriekal skoro celu noc a potom nevladal papat, co som mu potom dala z flasky, aj to vygrcal, ale dalsi den uz bolo dobre

matelko1
4. feb 2010

baby dakujem 🙂
loginka veru valibukov.po prepusteni mali Alex 2680g a Maxim 2380g....
a z tym mlieckom to neriesim.v nemocnici je riadna drezura,kazdy len kuka a to zle robite,to musite tak ,....no bola som z toho hotova a pomaly z nervami na dne,ale som si povedla klud a nestresuj sa.doma si zaciname zvykat.
budia sa rovnako,papaju rovnako,no uvidime do kedy nam to vydrzi.manzel mi pomaha,jedneho on krmi,budi sa s nami kazde 3 hodinky,je stastny a ja som zvedava,ze dokedy mu to vydrzi 😵

katrinb
4. feb 2010

fefferonka - ved ajty sa krasne drzis...tiez ti drzkam palceky...aby si to dotiahla co najdlsie...

matelko . no sikulka mamicka...krasne vahy. Uzasne si to zvladla a aj dokoncila...super ! Moja, som straaasne rada, ze ste uz domka...no rychlo si to cele zreisila....fakt je to perfis. No drzim sa...v pondelok idem na monitoring...tak dam hlasenie... 😉 A rychlo fotky poprosim... A manzel v poho stava rano do robotky? No teeda klobuk dole

loginka - drzkajte sa s malinkymi....Dominika mi je luto....asi mu nieco "sadlo na nos" 😉 hlavne vela trpezlivosti...aj ked to urcite je tazke...ked je clovek nevyspaty....

loginka
4. feb 2010

baby pozeram po nete kupacie vedierka, chcela by som ich v nich kupat, su na to uzasne referencie, mate skusenosti?

loginka
4. feb 2010

musim sa pochvalit, podarilo sa nam teraz kojenie naraz 🙂 bola to roztomile 🙂

janulqa07
4. feb 2010

katrinb: diky, do ke nemam problem dojst a ak to fakt pojde budem rada ak pomozes. aky mas kocik? kazdy mi hovori , ze mam cas kukat po kocikoch , ale pochybujem ze dovtedy niekde na vychode najdem v obchode kocik

juliagregor
4. feb 2010

loginka si super 🙂 dnes som ťa chválila, že sa mi veľmi páčila tvoja veta v staršom príspevku, všetko robím intuitívne.... 🙂