Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

loginka
4. feb 2010

dakujem juli 🙂

julietka
4. feb 2010

matelko krasne vahy maju drobci, sa tesim s vami ze ste uz doma 🙂 a ako krasne si to cele opisala, tiez sa snazim stale si predstavit ake to bude ked ich uvidim po prvykrat, urcite budu krokodilie slzy stastia a dojatia 😵

loginka paci sa mi ako to beries, tiez sa snazim sa takto nastavit ze ked sa nebude vsetko darit netreba nic dramatizovat, ale vam sa krasne dari 😉

katrinb
4. feb 2010

janulqa - ja mam BAC Design Zoom - mrkni do mojich fotiek...ale su tu maminy, kroe maju aj kociariky vedla seba. Ved urcite si dame niekedy viacere stretko a uvidis co a ako

logi - to je super, ze naraz...aj ja chcem kojit a naraz - chcem....teda uvidim, ci mi to umoznia vsetky okolnosti....si super sikovnicca

janulqa07
4. feb 2010

katrinb: po nom sme kukali len tie hlboke korbicky sa mi nepacia ako su ulozene ze je jedna v protismere. ale na stretko sa tesim a na info o babatkach 🙂

tintin
4. feb 2010

ahojte, videli ste uz novu kolekciu bumbleride? ked nie tak napr na MMB som nasla toto: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7730209 su tam nove vanicky..neviem ci sa este nieco zmenilo oproti minulrocnej.

vcera som bola na cviceni, je to skor take kecanie o detoch a vrtenie koncatinami 🙂 ale aspon si clovek oddychne. a su tam dve baby skoro v rovnakom tyzdni a ja mam 2 x vacsie brusko ako ony. strasne sa obavam toho ake velke brucho budem mat...aaaa!!!

matelko a loginka, drzim palce aby vsetko prebiehalo ok. ste super sikovne! 😉 nie nadarmo sa hovori, ze dvojicky mozu mat len ti, co na to maju 🙂

alienka73
5. feb 2010

Tintin, ja som ten kocik videla, len neviem posudit, snad je ta vanicka vylepsena 🙂 .
Kedy mas morgologicky ultrazvuk? Ja uz sa neviem dockat mam ho 25.2.

Dnes mam ist rano na odber krvi ale neviem spat, lebo ma muz nechtiac o 3tej zobudil a hodinu som sa tam prevalovala v posteli a proste neviem zaspat. Uz vcera som ten odber kvoli tomu odlozila,lebo zas maly nevedel spat, dost plakal neviem preco a tym ze som bola hore, som rano dospavala aj som v noci jedla 😒 . No a teraz som si tiez dala banan lebo som to uz nevedela vydrzat 😕 .Mam strasne krehky spanok a maly tiez. Uz place lebo ja som hore 😲 .

Tintin kolko mas obvod bruska? Ja mam 88cm a to som min. tyzden mala len 82cm. 😲 Nejak rychlo to narasta, pri mojich ledva 158cm budem riadna gula 😀 .

luciaf13
5. feb 2010

😀 😀 Alienka k brusku , ja mam obvod 110cm 😀 😀 a meriam 162cm a tiez som zvedava kam az porastieme 😎 😎 😎

dior
5. feb 2010

ahojte -pozrite sa prosim na tieto kojace vankusiky-ktory by ste mi poradili? chcela by som kojit naraz,tak aby to bolo pokial mozno pohodlne,aby netrpela velmi chrbtica
http://www.thinktwins.com.au/catalog839909/inde...

tintin-no krasny je,nevies ci sa zmesti do vytahu?

juliagregor
5. feb 2010

rozdiel vo vaničke vidím, že má striešku ...

mauzos
5. feb 2010

tiez na tom kociku nevidim ziadny iny rozdiel, len ze ma vanicka striesku.
A Dior podla toho aky mate vytah. Do nasho nevojde ani monokocik, ale Janule napriklad Bumbleride vojde do vytahu, takze tak 😖

dior
5. feb 2010

klasicky cinziakovy-aj klasicky kocik musi sklopit rukoved ,asi taky nevojde 😒

janulqa07
5. feb 2010

Baby kedy je najlepsie ist na 3D?

mirinda10
5. feb 2010

mamtelko, gratulujem nadhere vahy pre jednovajecne, krasne ste to zvladli a mliecko bude aj drobci sa naucia papkat musis verit ale ak to nepojde netrap sa, chlapci vedia, ze ich nadovsetko milujes a robis len to najlepsie co vies a to je najdolezitejsie

janula ako pozeram cakas jednovajence, tak by som odporucala dobru morfologiu v 20tt a v KE dr Dankovcik je dobry odbornik a ma aj 3D inak len na 3D je dobre ist asi okolo 24tt

janulqa07
5. feb 2010

morfologiu??? a kolko berie ten lekar? treba sa objednat skor?

leanax
5. feb 2010

Ahojte. Asi ste tu všetky čo čakáte dvojičky. Chcem sa len opýtať či ste aj vy mamičky, alebo oteckovia z dvojičiek??? Vtedy je väčšia pravdepodobnosť. Ale vraj dvojičky sa môžu čakať obgeneračne,čiže naše deti môžu mať. Ja len tak pre zaujímavosť ja som z dvojičiek aj môj priateľ. Ultrazvuk zatiaľ ukazuje len jedno bábo. Kedy vám zistili, že budú dvojičky??? V mojom asi 16tt by to už malo byť vidno však??? Snaď sa doktor nemýli a dobre vidí len jedno. Len som zvedavá 🙂

juliagregor
5. feb 2010

ahoj
v rodine dvojky nemáme a geneticky bývajú väčšinou pri druhom tehu, dr. by ti už videl dve, zostáva ti počkať na dalšie tehotenstvo 🙂
mne zistili dvojky v 10 tt

janka neviem ti odpovedať mne všetky ult. robili lekári zadarmo a zvlášť som nikde nechodila,
na 3D som bola v Pruskom cca V 24 tt - 1800 Sk

juliagregor
5. feb 2010

dior videla som prvýkrát 😉
a fakt neviem, niekedy sa mi zdá, že jednoduché veci sú najlepšie a toto sa mi zdá nejako moc prešpekuľované ...

janulqa07
5. feb 2010

Julia no to 3D viem ze si platim sama uz som sa pytala lekarky, ale neviem ci mozem ist aj na 4D. je viac vysetreni oproti tehu s jednym babom?

Leanax : u nas v rodine sa to dedi uz dlhe roky, ja som cakala ze preve tehu budu dve a prislo to teraz ked som to necakala 🙂 ale kazdy s tym pocital ze som vraj narade 🙂 🙂 🙂

julietka
5. feb 2010

leanax, pokial ide o genetiku tak sa dvojicky dedia len po zeninej strane, cize ty, tvoja mama, alebo babka ste to mali v rodine. dedi sa to udajne az do stvrtej generacie..
Z muzovej strany sa to udajne nededi..toto som sa docitala v genetike a tyka sa to len dvojvajecnych a viac vajecnych plodov.
Pokial ide o jednovajecne toto nema s genetikou nic spolocne, je to len hra prirody. ..co sa tyka tvojho priatela ze je z dvojiciek, to nema ziaden vplyv na buduce pocatie dvojiciek.. 😉

juliagregor
5. feb 2010

minule som písala o škôlke a 4 hodinách, po preverení dávam opravnú informáciu
od 1.1. máme nový zákon, ktorý neumožňuje navštevovať škôlku a zároveň brať RP (štátna škôlka, štátne jasle)

leanax
5. feb 2010

NO u nás je to tak , že moja mama je z dvojičiek, ja som z dvojičiek - jednovaječných a priatel je z dvojvaječných. Sestra dvojička čaká druhé bábo ale nie dvojičky. Takže teoreticky sa môžem pripraviť na dvojičky v druhom tehotenstve?
😀

juliagregor
5. feb 2010

3d a 4d je v postate to isté, len na 4D je zvuk v pozadí...
mne robil lekár utz. pri kaťdej poradni a na morfológiu (20 tt som sa objednala do TN nemocnice), všetko prepláca pisťovňa...samozrejme sú špičkový lekári, kt. majú súkromné ambulancie s drahými mašinami) a tí si dajú zaplatiť, ale nárok máš aj v štátnom zariadení v presne stanovenom týždni...

mirinda10
5. feb 2010

janula neviem kolko to stoji ale tu je na nich link a viem, ze je to tam super, tak si tam zavolaj
http://www.3dultrazvuk.sk/
presne ako pise juli, jednovajecne dvojky nie su geneticky dane, je to iba priroda 😉

janulqa07
5. feb 2010

mirinda dakujem hned som si to ulozila. Som nedockava ake bude pohlavie 🙂

eviska83
5. feb 2010

Ahojte,
Nestiham vas velmi citat,len obcas zaskocim 😝
Matelko - gratulujem- drzte sa 😉
Julia - aka fesna nevesta 😵
A ano s tym rod. je to tak ako pises,ale ked das dieta do sukromnej skolky -preplatia Ti ju ,ale len vo vyske rodiovskeho 😒
No teda neviem ci ja zacinam s dvojkami, z mojej strany nikto o dvojkach nevie 😲 som pravdepodobne prva 😉
Mauzi - kdeze si? akosi sa zanedbavame 😖 My uz mame super noci - max.3-4x vstavam- dufam ze to aj vydrzi.
Zajtra uz nastupujem do prace- velmi sa tesim 😉

jajka28
5. feb 2010

ahoj kočky...

leanax- mne dvojky zistil v 7 tt ale povedal, že sa može stat ten prípad miznuceho dvojčata čiže v 10 tt už može byt len jedno ale u mna sa to nestalo...su stale dve jednovaječné 🙂

a je to asi tak že obgeneráciu...lebo ja ani mm niesme z dvojok ale manž.otec ma bratov dvojičky, a mm brat má tež dvojičky ale až po troch detoch 🙂 ...

no ale niektorá píšete, že jednovaječné su len hra prírody...nie genetika tak neviem 😅

a mne sa zdá že za to može trocha aj kyselina listová ktorú som brala pred otehotnením tá vraj napomáha deleniu buniek...ale to som sa dočítala až potom...o 20 rokov tu bude toooolko dvojičiek...ale nieje to vraj priridzené taký nárast v posledných časoch vo svete 😕

katrinb
5. feb 2010

janulqa - morfologicky, ako pisala mirinda sa robi v 20tt. A ano, musis sa objednat - na tvojom mieste uz teraz by som tam zavpolala - maju totiz velmi plno. A na 3D ja som bola tusim v 26 tt...ale to uz bolo dost neskoro...kedze dvojky zabrali vela miesta v brusku...ale ved ked pojdes na morfol., tak sa potom u nich rovno objednaj aj na 3D ak budes chciet. A za morfol. som tusim platila 16 € a za jednu fotku 7 €. A 3D/4D bol drahy....teda podla mna je to vela....a platila som tusim 68 €. No ale kedze je to mozno moje prve a posledne tehu....tak som na to sla. Na nete si najdes na Dankovcika kontakt. Popriapde tu na koniku je aj pokec o om, tak tam budu kontakty uplozene urcite.

mirinda - ako sa mas s malickou? Uz tiez mas krasne tyzdne....len tak dalej

leanax - no ja z dvojiciek nie som, ale moja mamka ma bratov dvojicky ale dvojvajecne...cize po mojej babke som to pravdepodobne zdedila - tie dvojky...zbytok si to priroda zariadila sama - ze jednovajecne... 😵 A v 16 tt uz by to malo byt na 100% vidiet....aj ked je pravda, ze je dolezite aj to, aky ultrazvuk ma tvoj doki...su predsa len senzitivnejsie uôtrazvuky....ak si nie si ista svojim doktorom - teda jeho utlraz., tak chod pre istotu k inemu. teda ja by som sla, ak by som si nebola ista....A inak, ja som jedina vnucka, co ma dvojicky po babke....cize obgeneraciu som to zdedila len ja. Zatial..... 🙂 a mne to zistili ko u Julke v 10 tt.

janulqa07
5. feb 2010

Aj mne sa to zda drahe 😢 Niekde som citala aj o lacnejsom len nemozem najst, su to pre a jedine dvojicky ktore cakam a oplati za to za ten zazitok, ale hned si to prepocitam o co menej uspor budem mat pre babatka.

Chcela som sa este opytat, neviete o nejakych jednoduchych svadobnych satach alebo spolocenskych vhodnych na svadbu?

luciaf13
5. feb 2010

nam zistili ze cakame dvojicky v 6tt 😀 a dedi sa obgeneraciu po zene - moja babka mala synov dvojicky takze ocakavali sme dvojky pri prvom a nic a teraz ked sme isli na prvy UZV tak sme boli v takom soku, pretoze sme to vobec necakali 😎 😎 😎

juliagregor
5. feb 2010

janka ja som bola v svadobnom salóne a požičala som si spoločenské šaty, nie svadobné...a nakoniec som si ich aj kúpila 😉

a aj s tým dedením dvojek, výnimka potvrdzuje pravidlo, moja kamoška má sestry dvojičky a sama má jednovaječné dvojky...ale hlavne, nech sú detičky zdravé a je jedno koľko ich je ...
snažím sa už hodku uspať deti a majú ma tottal na saláme...

súhlasím s katkou zs 3D spravili neskutočný biznis, úprimne to CD som pozerala raz, pre mňa bolo dôležitejšie, že mi pri 3D spravil aj morfológiu a skontroloval dopodrobna každý orgán , bola som tam viac ako hodinu a bol veľmi milý...