Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dior
27. apr 2010

dakujem 😵

christie- gratulujem 😵 uz to vie rodina- ake boli reakcie 🙂

juliagregor
27. apr 2010

ahojte,
malí u spia a ja idem dožehliť...
Maťko : Maminka ja ťa ľúbim a vieš prečo ťa ľúbim?, lebo si moja... 😀 ...zlatúšik je to...

dievčatá nebojte sa tej odsávačky, je to geniálna vec ...ja mám Ariannu, má dva sosáčiky do nošteka...
matelko ahoj 😉

christie
27. apr 2010

dakujem, este len brasko, rodicom sme to nehovorili 🙂
ale nie som poverciva, to skor kvoli tomu, ze su v zahranici
inak aj kamarati to vedia... nedokazem klamat, ked sa ma niekto opyta. A ludia vedeli, ze ideme na IVF, tak sa vypytovali... 🙂

dior
27. apr 2010

juli- to je zlaty syncek 😵 😵 😵

juliagregor
27. apr 2010

christie gratulujem a vitaj 🙂

juliagregor
27. apr 2010

dior a vypýtal si čokolku 😀

tlak máš hore?

mirka.m
27. apr 2010

christie gratulujem.
dior a ty sa drzkaj, viem ake to je .ja lezala v nemocke 3 mesiace a mala dlhsie az do terminu ale ratolesti sa pytali skor.

dior
27. apr 2010

😀

150,140 skace 🙄

juliagregor
27. apr 2010

si nervozna?
a bielkovinu máš v moči?

dior
27. apr 2010

nie nie som, nemam

juliagregor
27. apr 2010

to je dobre...
ten tlak máš z nemocky, ja to má tiež za sebou a nie je to sranda, ked sa pri tebe furt rodí a vidíš samé deťičky a k tomu aj ťažšie prípady, ...
myslím na teba ... 😉 už len chvíľočku a budeš spomínať ako si vegetila, PC na posteli...
mirka 3 mesiace ☹ no to si bola dlho 😲

dior
27. apr 2010

🙂 dakujem 🙂

mirka.m
27. apr 2010

to som si uz casom zvykla, ale vianoce som zle znasala. novy rok to uz o.k. so super spolubyvajucou sme si pripili vodickou , pozreli na ohnostroj a isli spat 😀

luciaf13
27. apr 2010

Dior neboj ja ma vzdy u lekarov tlak 140-150/90 a aj kvoli tomu som bola ku koncu tehu v nemocnici, budu ti davat magnezko a dopegyt......aj ked mne az jedno lekarka v nemocnici uverila ze mam taky tlak z nemocnice a zo strachu. Inak som mala vsetko OK. Takze neklesaj na duchu a dobre bude. No a pocas tehu som si tlak kazdy den merala doma, kde som ho mala normalny len na poradni to vzdy skakalo a doki sa smial 😉 😉 takze u mna syndrom bieleho plastu funguje na 100% len lekari tomu neveria a ich odpoved vzdy bola,ze laboratorne a medicinske vysledky hovoria nieco ine 🙂 🙂 🙂co ich zase chapem 😎

christie vitaj a krasne tehulkovanie

xluciannax
27. apr 2010

christie gratulujeeeem 🙂 ...a kde ste boli na IVF????

fefferonka
27. apr 2010

ahojte 🙂

christie - gratulujem!!!

dior - drz sa 🙂 neboj, bude to dobre!

juli, drzim palce, nech ste coskoro zdravi.

juj, uz ani neviem, koho som chcela spomenut, kazdopadne na vas myslim, na tehulky, aj maminky.
odsavacka na soplne cez vysavac- najlepsia!

akosi nic nestiham, deti zlate, uz su aj rusne a pytaju pozornost. dcerka isla vozit, tak idem varit a upratat. ozaj, tie vecerne place riesim hocijako, uz sme aj o osmej vecer este vozili, zabralo to 🙂

vcera sme mali dva mesiace a dnes sme boli v poradni: Peto 4350 g a Pato ma 4550g, ale ten rozdiel fakt nie je moc vidiet, velmi sa tesim... hernie mame stale, ze mame cakat, ale ja kupim asi este aj tie jemne leukoplaste. s tecucim ockom mame tiez pockat, tak neviem, jeden den netecie a potom zas cely... 😠

idem daco robit, drzte sa! pekny den 🙂

tintin
27. apr 2010

Ahojte, vitam novu tehulku 🙂

Luciaf - pekne to zvladate, takze da sa zvladnut dvojky aj ked uz jedno dieta mas? 😉

DIOR drzim palce, podla mna ta urcite pustia domov. tiez jedna baba bola predomnou dnes v poradni s dvojkami a lekarka ju poslala do nemocky- pre istotu, nieco mala asi nie v poriadku. a povedala jej, ze ju potom pustia.

a hlasim sa po dnesnom UTZ v 30tt a poradni. baby maju 1500 a 1550g, obe su hlavickami dole. 😵 a ze odteraz uz budem chodit kazde 2 tyzdne do poradne. pocujte som ja len tak v strese pri tych UTZ alebo aj vy? ja sa stale bojim, ze mi nieco povedia, ako sisi ....

Nemali ste niektora alebo nemate problem, ze ked zaspavate, tak mate take silne nutkanie stale hybat nohami..no neviem ako to mam presne popisat, ale vcera som kvoli tomu nemohla zaspat...az potom mi dal manzel pod nohy vankus a bolo to lepsie.

a uvazujete alebo mate uz niektora monitor dychu? ake s tym mate skusenosti? nepipa vam to zbytocne?

Viete mi niekto poradit nejaku dobru LAHKU autosedacku. ja som zistila, ze tu co mam po Kristinke, pri dvojkach asi nebudem moct mat, je strasne tazka, ma az 5 kg!!! ake mate autosedacky - vajicka vy?

juliagregor
27. apr 2010

ahoj tintin
gratulujem k váham... 🙂

mala som maxi cosi a hauck (bola ľahšia), mne nevadila ani tak tá váha, ako ich treba držať dalej od tela...ked som si mohla vybrať nosila som hauck

juliagregor
27. apr 2010

v tehu to býva, magnézko berieš?

jana
27. apr 2010

ahojte
som davno nebola, ale vitam novu tehulku (hlavne teraz treba oddychovat) a aj ked opozdene ale preda gratulujem novym maminam.
Momentalne ked mam cas tak citam vsetko o latkovych plienkach, len neviem ze ci sa to da zvladat pri dvojickach , neviete ze ci je niejaka mamina kt. latkuje s dvojickami?
a monitor dychu to by aj mna zaujimalo, bo mm povedal ze toto sa bude riesit iba v pripade ak by sme rodili skor. Tak neviem.
Inac so spanim mam dost problem, nohy musim mat vylozene a ked lahnem na jednu stranu tak sa ozve jedno babo a ked na druhu tak druhe, tak si hladam hooodne dlho dobru polohu a to som len 24 tt a na chrbte by sa vraj spat nemalo.

tintin
27. apr 2010

Juli myslela si tuto autosedacku? http://www.eshopbaby.cz/katalog/zero-plus-confo... ta vazi len 3kg, wow!!!!!!

juliagregor
27. apr 2010

janka kašli na látkové plienky, nobelova cena za pampersky 😀

juliagregor
27. apr 2010

tintin ja som mala starší typ bolo tam aj iné uchytenie striešky,,,tá bola ešze po Maťkovi...
Maxi cosi sú ťažké a drahé, ale dajú sa naklikávať na rôzne typy kočíkov a sú aj dobre dalej predajné 😉

juliagregor
27. apr 2010

sme doma, deti sa hrajú a ja mám žravú chvíľku... 😀

tintin
27. apr 2010

no teraz neviem ci som dobre pochopila lepsie sa ti nosilo v Hauck ci v Maxi Cosi?

juliagregor
27. apr 2010

v hauck..

dior
27. apr 2010

dakujeme,dakujeme ,dakujeme -po ulz napiem 😉

my sme kupii monitory nanny,ale to musia byt v 2 postielkach a vajicko ani neviem kolko vazi nase,ani to nechcem vediet radsej, ja som ho chytit nemohla ☹

tintin-ty mas asi nepokojne nohy, to magnezko by mala zabrat,ja spavam tak,ze mam cez nohy ten vankus,alebo paplon a kraaasne vahy maju - perfektne,to uz maju spolu ako novorodeniatko 😉 😵

mzuzka
27. apr 2010

ahojte, sem tam vas precitam, tak aj prispejem so skusenostou. ja mam monitory dychu, jeden angel care druhy tomy, ten angel care sa da vypnut zvuk a nechat iba alarm. kupili sme ich este v tehu,a le som ich nepouzivala, chlapci spavali v jednej postielke. ked mali asi 7tyzdnov, dostali sme infekcnu hnacku. markusa velmi boleleo brusko a skoro 2 hodiny plakal. ked konecne zaspinkal na mojich rukach, volala som manzelovi do roboty, bol na nocnej, ze konecne zahajal a ked som sa na neho pozrela, bol cely bordovy a nedychal. nemohla som ho skoro minutu prebrat, v nemocnici povedali, ze zaspinkal z unavy po placi a ze sa to moze stat hocikedy, hociktoremu babatku. od vtedy spinkaju osobitne a kazdy na monitore. to len moja skusenost, pre vahavky, ktore rozmyslaju ci monitor ano alebo nie. inak ked sa narodili, mali jeden 2050 a druhy 2200 gramov, ale boli absolutne zdravi, sami dychali, vsetko mali vyvynute, na 6ty den sme uz boli doma. pustili by nas aj skvor, ale kvoli mojmu cisaru a problemom s krvou sme boli 6 dni v nemocnici.

my mame autosedacky jane matrix pro a sice vazia skoro 5kg, ale vyhoda je ta, ze na sedenie som ich davala len cisto v aute a ked sme ich vytiahli z auta na kocik, hned isli na lezanie. a ak idete nahodou autom len z jednym, k lekarovi alebo podobne, tak ju mozes uchytit aj na lezato. a kym som ich mala v perinkach, tak som im nedavala traky, ale v perinke boli pasom pripnuty o sedacku naokolo a sedacku som na pevno zaistila nanozikom. cize boli v rovnej polohe a bezpecne.

alienka73
27. apr 2010

Mzuzka, no dost ma to vystrasilo teda 😒 . Ja som planovala kupit ak by boli deti nedonosene, predcasne narodene takze s tym zatial cakam. Teda najskor by som skusila pozicat z nemocnice ako to urobila Katrin, ak by bola taka moznost. Pri malom sme monitor nemali.

Dnes nas maly nespal cez den , lebo muz nestihol na obed uspat a potom sa mu uz nepodarilo prist z prace. Zato prisiel mm aspon skor domov lebo to by som uz nezvladla . Maly o 5tej v stolicke na papanie skoro zaspal ale to sme mu uz nedovolili lebo by spal do vecera a teraz by tu vyspaty vyspevoval. Tak dufam, ze uz za chvilocku zaspi, az teraz sa ho podarilo ulozit. 😲

Inac sme mali nakonieco krasny slnecny teplucky den, tak sme boli na ihrisku, tak dufam, ze aj zajtra bude pekne.

Tintin, krasne vahy maju tvoje babatka, gratulujem 🙂 .
Tie nohy pri zaspavani budu asi take nepokojne. Ja som to mavala skor na zac. tehu , teraz uz velmi nie. Ale mozno preto ze uz jem pravidelne magnezium. Inac aka je vasa skusenost, treba jest magnezium cele tehu alebo ku koncu ubrat? Kazdy lekar povie nieco ine. Neberiem magne B6, moja dr ma na to taky divny nazor, ze Bvit mi teraz netreba 😕 , pritom som sa docitala ze prave bvit pomaha lepsie vstrebavat to magnezium. Tak neviem.

Este sa chcem opytat, co treba vybavit ked idem z RD do dalsej MD? Iba tych 6tt pred porodom odniest papier od lekara do prace a potom ist na urad prace ci ako to je? A nevadi ak porodim skor a tym padom sa mi skrati ta doba 6tt? Tintin ty uz nieco vybavujes?

My mame vajicka Cam , dokupili sme taku istu ako sme mali po malom a nie je najlahsia ale ja sama nebudem soferovat tak snad nevadi.

juliagregor
27. apr 2010

alienka neplaš sa...
ja mám 35 tt a nemala som monitory ....
v nemocke mali a ani raz nepískali, teda iba vtedy, ak som ich zabudla pri vyberaní detí vypnúť 😀