Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

tintin
1. máj 2010

takze vak asi moc v kurze nebude 😉 no kamoska ma, tak skusim pozicat a uvidim ci bude fungovat. inac nasla som na nete aj nosice/babyvaky pre dvojky 😉
a co sa pise v tom clanku v mama a ja? kto ho vlastne pisal? ja citam len Dieta, tak neviem...je aj na nete?

alienka73
2. máj 2010

Tintin my mame ergo po malom , ale on tam chcel byt len ked spal inac v nom nebol spokojy a neviem si predstavit pri dvojkach ergo. Jedno bude v nom a druhe v kociku a potom si ich vystriedam? Mozno na doma ked jedno bude nekludne a druhe bude v pohode ale ja som malicka takze mne ergo na domace prace nepomohlo,mam kratke ruky a ked som ho mala na sebe vela som neurobila. To skor lehatko, maly na mna videl a vsade som si ho zobrala. Ale ak mas moznost si ho pozicat tak to je super, mozno vyuzijes.

Vitam dalsiu dvojtehulku Miroslavu a drzim velmi palce nech je vsetko o.k 🙂

juliagregor
2. máj 2010

ahojte,
ja už som taká dopletená, že som ráno volala do škôlky, aby som ešte odhlásila Maťka zo stravy...mm sa rehoce ešte teraz.. 😀 😝

mirka gratulujem, zle mi bolo dosť ale až tak moc nie ako tebe a trvalo i to do 12 tt...

tintin na nete nie je písalo ho nejaká Zuzana Balcová....článok je zlý a fakt o ničom....

luciaf13
2. máj 2010

dobre ranko 🙂
vitam nove dvojtehulky cihi aj Mirka hlavne sa setrite a zle bolo aj mne uplne strasne od zaludka tak do 4mesiava tehu , takze setrit sa tehulky a oddychovat pokial sa len da 😉

a k clanocku v Mama a ja - autorka je tu od ns z PK , poznam sa s nou len cez net a raz som s nou hovorila po telefone, takze neviem ci je naozaj az taka negativisticka pesimistka ako to vyznieva z toho clanku...je to fakt dost zle posobiaci text, kde nie je skoro nic pozitivne ☹ ☹vsak ja sa tesim aj ked si mozem 5minut v klude posediet napr. za internetom 😎 😎 😎 😎 Urcite to ma tazke, viem ake to je ked dieta nespi.Nas Jakubko bol taky nespavec ale nevrieskal, len nespal a bolo to narocne ale zvladli sme to. A chodili sme stale von, coz nechapem preco Zuzka(autorka) nechodila von ked deti plakali 😕 ja by som s nimi isla aj tak. Ale nechcem sudit......riadim sa pravidlom: obuj si moje topanky, chod v nich cely den a potom sud a hodnot 😉 .
Pisala ze dvojicky sa zmenili v 8tyzdnoch, a ja teraz s obavami ocakavam co bude s nasimi chalosmi 😠 😠 naozaj keby som nebola skor optimista tak som po precitani toho clanku uplne hotoa, nestastna a frustrovana. 😢 😢 😢

Julka a vy ako????lieky uz zabrali?je vam lepsie?

P.S. inak zvazujem aj ja nejaku reakciu na tenclanok, ze im nieco pekne napisem do redakcie 🙂

juliagregor
2. máj 2010

ahoj Lucka ...
mm stratil hlas ja kašlem a už aj šimon má zapálené oči.... 😎
inak fajn.... 😀
ešte som im teraz niečo dopísala.... 😉
lucka ty sa pochváľ..ako Jakubko...

alienka73
2. máj 2010

Luci, nas maly bol taky, ze ked nespal tak vrieskal a teda ozaj nic moc. Ale vzdy boli aj svetle chvilky a aj sme sli von a aj sme velakrat utekali domov kvoli revu lebo nieco nebolo dobre. Aj kamoska musela odist lebo maly nie a nie prestat ale tak teraz je to zlaty chlapcek, sikovny a aj ked to bolo narocne tak o to viac sa teraz tesim aky je zlaty. 😉 Ale suhlasim s tebou, s tymi topankami si to pekne napisala. Nemozme vediet co vsetko za tym je, nikto to nema rovnake ako my , vzdy su podmienky trosku ine.
Ale tiez sa mi nepaci ako ta matka, co pisala Mauzi, povedala o svojej dcere, ze sa nevie postarat o jedno dieta. Tam asi tiez nebude vsetko v poriadku ked vlastna mama povie nieco take o svojej dcere uplne cudzej mamicke. Moja mama by take nieco nepovedala aj keby si to myslela a aj napriek tomu ze nemame najlepsi vztah.

juliagregor
2. máj 2010

ja viem, že nie je možné hádzať všetky deti do jedného vreca a ozaj sú deti rôzne ale mňa hnevá, že pani sa len sťažovala a sťažovala a sťažovala...žiadne pozitívum...
kurnik baby, ved ktorá máme doma gazdinú, k. nám pomôže a atd.....alebo maminy a svokry a podobne...
článok je zlý a mne sa veľmi nepáči...
jasne, že deti plačú, ale ked s nimi furt čušala doma a zrazu išla von, jasne, že revali, ved sa báli...
a je tam toho viac, nechcem tu vyzerať ako dokonalá matka, ale mme to vadí...a ešte jedna vec, čo som napísala aj do redakcie...
ked si takýto článok prečítajú nezúčastnení ľudia, budú ľutovať všetky dvojmaminy ale ved my nie sme k ľútosti...ja som hrdá a pyšná mama na seba, deti a svojho manžela...
a dosť ... 😎

juliagregor
2. máj 2010

článok som zoskenovala, kto ho chce napíšte mi do IP mail --

katrinb
2. máj 2010

Ahojte vsetky...zdravim vas a zelam krasnu nedelu. Aj keby som chcela, nestiham vas uz citat..... 😠 Ale verim, ze ste vsetky OK, a aj deticky ci uz v brusku ale uz mimo neho 😉 .

tehulky, dala som nejake vecicky na bazar.....medzi dvojicky. Tak sa mozete mrknut. Postupne, ako nam budu male veci...tie krajsie tam budem davat.

PAPA

bea11
2. máj 2010

ahojte všetky mamičky aj budúce mamičky
Mirka ja som bola na tom podobne ako ty tiež mi bolo strašne zle nič som v sebe neudržala nakoniec som chodila na injekcie dokonca mi ich potom pichala jedna sestrička doma, ale nepomáhalo to tak som skončila v nemocnici bola som tam na infúzkach asi týždeň v 8tt tehotenstva ale aj potom mi bolo stále zle asi tak do konca štvrtého mesiaca tak držím palce treba len vydržať potom už bolo dobre.

dracik1
2. máj 2010

ahojte 🙂 , dlho som sem nepisala, ale obcas vas citam...juli, ty si zlata...a mas pravdu, ved potom nas dvojmaminy budu len lutovat a my sa budeme citit ako chuderky....jasne, ze je to narocne..boze ako s laskou spominam na obdobie, ked sme sa vozili v kociku....

baby a k tym babyvakom /nosicom pre dvojicky...my sme napr. s MM velki turisti...som si planovala, ze ako budeme chodit na vylety a prd / s prepacenim/...lebo prve 3 mesiace len plakali a my s nimi ako sme boli nevyspati....potom tiez dost plakali - neraz som musela utekat z prechadzky domov, ako plakali / neviem preco/, ked to prestalo, vazili uz kazdy 7 kil a nie som Rambo, aby som ich vlacila a bola som aj rada, ked sme boli napr u svokrovcov, vyjst si na doobedeie sami bez deti....

my sme kupili patapum do 25 kil, vyuzili sme ho asi 4 x...ale planujeme pouzivat, ked pojdeme niekam na vylet

tintin
2. máj 2010

No ja som ten vak alebo nosic myslela na doma, ked bude treba daco robit a jedno bude plakaaaat....a ked dve tak jedno na ruky a druhe do vaku alebo co...Juli co si robila ked si bola sama a obe ti plakali? a tiez by ten vak pomohol, kedze kocik budem musiet davat dole do kocikarne, ze potom jedno dam do vaku a druhe na ruky. ci?

adjka
2. máj 2010

ahojte vsetky maminky dvojcatok, chcela by som sa vas opytat,ci sa tu najde aj nejaka z vas, ktora rodila prirodzene?stale mam dilemu sa rozhodnut ako rodit, mam asi jednovajecne dievcatka a zatial su stale otocene dole hlavickou a podla mna uz aj tak ostanu...lenze niekto povie ze dvojicky radsej cisarakom, druhy zase zastanca prirodzeneho porodu..moj doktor mi povedal, ze ako ja budem chciet, tak fasa zsa je to rozhodnutie na mne...a tak by som najviac ocenila priamo skusenost nejakej maminky dvojiciek, co rodila prirodzene...alebo aj vase nazoryako by ste sa rozhodli vy v mojej kozi?

tintin
2. máj 2010

Adjka kde budes rodit? normalne o porode dvojek rozhoduje primar oddelenia. Julia bude vediet kto rodil prirodzene. Ja cakam 2vajecne, obe su hlavickou dole a radsej by som rodila prirodzene. Moja doki mi tiez hovorila, ze to vidi na normal porod. V kt. si tyz.?

juliagregor
2. máj 2010

prirodzene rodila murkaa

a ak máš jednovaječné, tak sekcia

tintin no plakali...deti plačú, ja som mala doma dva monokočíky húpacie...a ked plakali bud na prsník, do kočíka, pri okno, ...a furt dokola...

tintin
2. máj 2010

juli, deti placu?? to fakt?? 😉 nasa mala bola dost placliva, lebo mala skryty reflux, neviem si teraz predstavit co budem robit ked budu plakat dve naraz..preto som sa pytala.

Tak maminky ak budete mat cas, dajte tipy co na vase babatka funguje, alebo co robite ked placu obe naraz a ste same doma.

a k tomu clanku. Julka mi ho poslala na mail. Nechcem fakt sudit. Urcite to nie je zla zena, len si myslim, ze si to cele v domacnosti nejako zle podelili. ona nechcela nikoho "otravovat" ale v takomto pripade, podla mna musi pomahat aj manzel a so starsim dietatom babicky a dedkovia. Tiez by som starsieho zo skolky stiahla skor, ked tak zle reagoval a bol casto chory. ale fakt mi nehodno sudit.

alienka73
2. máj 2010

Tintin, vies co mi teraz napadlo, ked budu obe plakat tak ich mozme dat do lehatok oproti sebe nech sa na seba pozeeraju a mozno prestanu plakat 😀 . Ak samozrejme nebudu hladne, pokakane a pod.. 🙂 .
No ale vazne som zvedava ako to budem zvladat ja aj s tym nasim drrobcom. Skoda, ze nie kazdy ma babicky a dedkov na pomahanie, nam by sa aj teraz zisiel niekto lebo vsade maleho tahame a vela veci je teraz na mm, no ked sa ma starat aj o maleho tak sa toho vela neurobi.

juliagregor
2. máj 2010

kočky idem von potom vám to poposielam 😉

katrinb
2. máj 2010

Juli, ja reagujem neskor - na tie tvoje fotky...ten kocik - nosic 😀 Uzasne....mohla by si prosim ta byt svokrou pre moje kocky? Dobra svokra je na nezaplatenie HIHI. A to, ako si s nimi v posteli.....no nadhera. Je to krasne.

Julietka - moje bambulky su super KLOP KLOP. Skoro vobec mi neplacu...samozrejme ze sa sem-tam pucia, mrncia si aj sa zacnu zlostit, ale zatial stiham ich ukludnovat...aj ked som sama. Malokedy spustia naraz - resp. iba raz plakali tak velmi spolu...ale to bol mm vtedy doma, tak sme to zvladli. Inak, pekne papaju, priberaju, spinkaju. Uz sa spolu aj rozpravame...zacali sa mi ozyvat..je to super. A ked sa smeju (zatial bez zvuku) - tak to je nadhera. Tehulky...mate sa na co tesit. Fakt....

Ja uz nemam velmi prehlad v novych tehulkach - ale musim povedat, ze povacsina z vas ma uz krasne tyzdne....tak sa len drzkajte babule....nech mate krasne babatka potom

Luciaf - drzim palceky, nech chalani uz tolko neplackaju

jennys
2. máj 2010

Ahojte kočky,
KATRIN tak to je super, že to takto pekne zvládate, držím palce nech to vydrží, hlavne že sú kočky spokojné...
MIRKA ahoj, mne bolo celý tretí mesiac v kuse zle od rána do večera, ale nie tak že by som zvracala, vyvrátila som naozaj len málokrát a to nie každý deň, len občas ráno keď som bola veľmi hladná a hneď som sa nenajedla. Potom mi bolo znova zle ke´d som sa najedla a tak dokola. Bolo mi v kuse na vracanie. Potom som riadne ochorela a nejak to prešlo, aj tak som dosť mala robiť čo so sebou. Potom mi už zle nebývalo a zatiaľ to tak ostalo.
Tie lehátka môžu byť dobré, ale ja ich asi riešiť nebudem. Mne sa pri Lucke osvedčila autosedačka, tam sa aj pohojdala a keď som potrebovala niečo robiť napríklad v kuchyni tak som si ju dala v nej na stôl. Tak teraz počítam že to budem tiež riešiť tou autosedačkou vajíčkom. A vyzerá že sme už aj kočík zohnali, už len vyriešiť ako si ho pôjdeme zobrať.

katrinb
2. máj 2010

jennys . dik...a pozerala som tu stranku dvojickovo....to ty ju robis? Lebo konecne nieco take sa urobilo...

jennys
2. máj 2010

KATRIN, to som rada že si kukla a že sa ti páči, áno robím ju ja postupne ako mám čas pridávam články, bude tam toho oveľa viac len všetko mám ešte rozrobené. Ale pomaly sa to tam bude zapĺňať, som rada že ma niečo také napadlo, na Slovensku som nič podobné nenašla.

katrinb
2. máj 2010

ajka - krasne mas slecny....pozerala som fotky zo stretnutia v PO

Alienka . ja jazvu citim stale...malokedy ma to zdola pobolieva. UZ je to ovela lepsie. Prve dni su najhorsie. A na boku som nespala cca mesiac - to sa mi aj tazsie vstavalo z postele....ale uz teraz je to oproti zaciatkom super...

Jennys - ak by si potrebovala s niecim pomoct.....daj vediet. Ja sa pokusim ti pomoct...ak si najdem cas

juliagregor
2. máj 2010

ahoj katka
dakujem ti, že si napísala...a konečne aj niečo pozitívne...som veľmi rada... idem uspávať tak aspoň takto... 😉

jennys
2. máj 2010

KATRIN vďaka, si zlatá 🙂 Ak máš nejaké pekné fotky a to platí aj pre ostatné dvojičkovské maminky, tak mi pošli, mohla by som ich dať na stránku k niektorým článkom ako ilustračné, alebo by mi pomohli rôzne tipy pri starostlivosti z praxe, o výchove...skrátka všetko čo by druhým mamičkám pomohlo, prípadne príbehy pôrodov z pôrodnice, tehotenstva....mohla by som to na stránke uverejniť. ale ja sa neponáhľam, kto bude mať čas nech mi kľudne napíše...

jennys
2. máj 2010

pomôžu aj skúsenosti s kočíkmi, cestovanie s dvojičkami..............................

katrinb
2. máj 2010

jennys - ja som si robila aj poznamky z kazdej poradne...v skratke sice. Ale ved ked si najdem caS - tak ti napisem...aj nejake fotky mozem poslat a sama uvidis a uznas, co je vhodne na pouzitie.

Krasny vecer vsetkym prajem

jennys
2. máj 2010

KATRIN, jasné, budem veľmi rada 🙂 a môže sa poslať aj viac a ja vyberiem

juliagregor
3. máj 2010

dobré ránko,
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/porod-dvoj...

aj nana rodila prirodzene, nevedela som...
http://www.porodnice.cz/node/34080

vyššie pridávam odborný článok na pôrody dvojčiat, v skratke jednovaječné by sa mali rodiť sekciou, lebo sa nevie zaručiť, ked sa porodí prvé dieťa, či mu placenta, nebude brániť, t.j. či pôjde najprv druhé dieťa alebo placenta...v článku je to popísané...

tintin ešte tebe som chcela, prepáč ..ja som zabudla, že ty si už skúsená mamina a ked si zvládla a rozpoznala reflux, tak sa ozaj nemusíš ničoho báť...reflux je potvora...

a čo som používala na utíšenie detí...kočíky, autosedačky, kolísali sme ich na zemi, spievali sme, ale najlepšie sú aj tak ruky alebo prsník...

ten článok tehuľky nestresujte sa a nebojte sa, a tešte sa ...dvojičky sú úžasné....
..a zapojte aj manželov, ved aj vy ste v práci a celý deň, normálny chlap bude hore s vami a nebude sa vyhovárať, že sa musí vyspať...

ked som nestíhala a mala som neupratané a chytala ma depka, tak ma vždy podržal a najradšej som mala vetu: "Kašli na to, pod ideme spolu von, ja potom upracem. ...." 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

juliagregor
3. máj 2010

v tretom odstavci chýba druhému dieaťu nebude placenta brániť... 😒