Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

fefferonka
20. máj 2010

ok, juli, presne takto to robim 🙂 moc si ma potesila!!! :-*

juliagregor
20. máj 2010

a prosím ťa prepáč v zápale boja som ťa oslovila pravým menom 😔

mima595
20. máj 2010

fefer - Vladko má pol roka a vacsinou je hore 2 HOD - niekedy vydrží aj 3, ale to je v kuse na rukach - pri dvojkach to nejde 🙂

manka76
20. máj 2010

juliagregor,maria30 tiez si myslim ze to zistili dost neskoro aj to mi zistil doktor na 3D ultrazvuku ..............a stale rozmyslam ze keby som nesla na 3D-cko ci to ta moja doktora zisti aj sama ,ze cakam dvojicky??pevne verim ze neni az tak "slepa"!!....aj ked ?... 😅 len dufam,ze ked mi bude najblizsie robit ultrazvuk tak tam nenajde este jedno 😒 😕 tak to by som uz nerozdychala 🙄

luciaf13
20. máj 2010

feferonka nas rezim 😉 😉 😉 snazim sa dodrziavat trojhodinove intervaly medzi krmenim a niekedy aj viac aspon 3,5hodky, pretoze sme na Sunare a netreba ich prekrmovat 😉 a povacsinou cez den ak nie sme vonku tak jeden je hore a druhy spi plus treti vyvadza 😀 😀 ...... ale vecer nenechavam deti naschval hore, ak su unaveni tak si schrupnu a niekedy aj len 5minut hajkaju, pretoze potom sa krmime, ale pekne zaspinkaju samy v jednej miestnosti, kazdy vo svojej postielke teda skoro vzdy. Napriklad Tomasko vcera svietil do 22:00 a chcel byt len na rucickach , pretoze cez den bol s babkou a nosil sa 😝 a to si vie babatko nase velmi rychlo zapamatat, ze na rucickach je fajnovucko 😀 ...ale vecere sa snazime kupkat tak okolo 19:00 a papat dostanu ako kedy, zalezi ako mi to vychadza .

julietka
20. máj 2010

ahojte babulky napisem to aj sem, lebo v dvojickove teraz nikto nie je...prosim vas stalo sa vam ze jedno babatko malo crevnu chripku a ked to chytilo druhe od neho, moze to znova dostat to prve babo ?
nasi drobci chudatka maju crevnu chripku, vracaju, hnackuju, vysoke teploty maju som nastvana, pretoze to chytili v poradni..doktorka si nas objednava vtedy ked su tam chore deti a vzdy som sa obavala aby neochoreli a teraz je to tu....len sa bojim aby maly ktory to mal ako prvy a uz sa z toho dostal to nenachytal znova od malej....je to mozne ze by to dostal znova?pytam sa., ci ho mam nejako izolovat, lebo izolacia malej ako vidim bola zbytocna...

alienka73
20. máj 2010

Luci ako to zvlada Jakubko?Uz si zvykol, zmenil sa nejak? Chodite na prechadzky vsetci?Ci maly je v skolke? Zabudla som, prepac ak som sa to uz pytala.

Vitam, vsetky nove prispievatelky, tehulky aj maminky 🙂 .

Nepisem, lebo mam uz velmi tazke brusko.
Dnes som bola na poradni, tak vraj su zasa dole hlavickou obe a krcok zatial drzi, tak sa veeeeelmi tesim.
V pondelok idem ku porodnicke snad sa k nej dostanem, lebo je dost vytazena.
Maly je teraz posledne dni dost vzdorovity, lepsie povedane nepocuva neodpoveda, mozno tiez z toho pocasia.

juliagregor
20. máj 2010

julietka my sme mali len takú slabunkú ...vracali a kadili do radu a na striedačku...
a môže to chytiť späť...j

macilaci
20. máj 2010

maria30 - ja som mala monochoriales biamniales, jedna placenta dva vaky. od 6 mesiaca som ležala, mesiac v nemocke, tam mi robili cerkláž, potom mesiac doma a zase masiac v nemocke, porodila som v 36 mesiaci, 2170 a 2350g, dievčatá boli zdravé ako rybička, len ja som mala problémy kedže som dostala hellp syndróm, ešte mesiac som si poležala v nemocke. u dvojičiek je väčšia šanca na tento syndróm ☹ , ale teraz je už pomaly všetko OK 😝

juliagregor
20. máj 2010

@juliagregor skúšam

julietka
20. máj 2010

juli tak to si ma teda nepotesila 😒 som myslela ze ked prave skoncil tak hadam este ma nejaku imunitu voci tomu istemu virusu...

loginka
20. máj 2010

julia, to fakt je ta ista marhulka?
plienky uz muz kupil v Hypernove ten maxi pack Pampers, za 16.60 cent kus co je celkom dobre, su DM plienky rovnako velke ako Pampers?

no feferonka my sme ako 3-4 mesacny vydrzali asi hodinu a pol byt hore a mali cca 4 spanky, teraz sme hore 2 hodiny a potom sa ide von, uspavame na fitloptach kazdeho zvlast a potom uz uspatych do koca, vecer uz posledne 2 hodiny sme hore, okupat a Laurinka zaspi na prse a Dominikovi est echvilu trva ale zaspi a je pokoj 🙂 , mne sa mat rezim velmi osvedcuje, najhorsie ked sa v budia navzajom , Domnink zvrieskne z kocika a velakrat ho potom vyberam, chvilu sa poprechadzame a potom este niekedy zaspi

predtym sme chodievali vonku revuc, ale takto je to lepsie pre deticky

fefferonka
20. máj 2010

juli - uuuplne v pohode, ved som veronika 😉

macilaci - no uplne ako keby som o sebe citala, moj porod a poporodny stav bol uuuplne ako tvoj 😲 hruza... 😖 a tiez som mala monochriales biamniales - a raz povedali, ze dvoj- a potom ze jednovajecne.

loginka - aj my to tak mame, ako vy... cca 4 spanky denne, zle je, ked sa budia navzajom... ☹

alienka - kraasne to zvladas, pekne tt 🙂

manka - to je des, nechce sa mi verit, ze tak neskoro na to prisli.

loginka
20. máj 2010

julietka ahoj 🙂 citam ze sa nemate moc dobre , je to sila, ked v poradni takto ochoreju, drzim palce!!!
napis ako sa mate (mimo teda choroby)

inak ja mam u seba stale maminu, preto sa nam dari mat spolocny rezim, inak by sme asi boli tiez v posune
ked som bola s nimi sama, tak to uspavanie bolo komplikovanejsie, jeden pod hrazdickou a druhy v inej miestnosti na lopte

juliagregor
20. máj 2010

@juliagregor skúška 2

kočky skúšam...na lište je ponuka odpovedz a prvý krát ma to vyhodilo z koňa, a nechcel ma pustiť späť...teraz to má ísť a kázali mi programátori skúsiť...tak preto... 😉
inak ked vám niekto odpovie na váš príspevok a vy si pozriete poštu, tak vám napíše kto a odpoved na ten príspevok...nemusíte všetko čítať...
píšem ako hotentot
čiže ked chcem odpovedať napr. loginke tak nad príspevkom dám odpovedz...a napíšem a ona tú odpoved nájde v pošte IP a nemusí všetko čítať..

juliagregor
20. máj 2010

@loginka
ahoj podľa adminov je to tá marhuľka...

juliagregor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viz
20. máj 2010

trochu ta poopravim @juliagregor ... meno cloveka s @ na zaciatku mozes spomenut hocikde, nie "nad prispevkom". A upozornenie sa ti neposle do IP ale do specialneho zoznamu "Kto ma spomina". Ale kedze toto je tema o dvojickach ... tak dvojickujte krasne dalej, "technicke veci" mozme poriesit inde 🙂

juliagregor
20. máj 2010

@viz dakujem pekne...aspoň vidíš, že to funguje a ušetril si mi jednu správu 😉

murkaa
20. máj 2010

andrea_b krasny týžden máš 😅
baby mne starší tiež tak vyvádza (netuším čo to je) aj učiteľka v škôlke povedala, že je živší
matelko1 - helicobacter pylori sa lieči silnymi ATB,Julia to dobre napísala, má to väčšina populácie a niekomu to robí ťažkosti a niekomu nie. Je to prenosné, väčšinou sa to prenáša aj lyžičkov po jedení (pozor na teda na to pusinkovanie, kym sa nepreliečiš) potom pohoda.
lucia ty nebudeš prikrmovať ked si hodila tie kupóny?
juliagregor - my sme tiež pred včerom tak piekli, hlavne, že trúba svietila.
fefferonka - moji nevbydržia byť hore 3 hodiny v žiadnom prípade. Vačšinov to vychádza, že sú hodinu a pol max. hore a potom spanok skoro hodinu. dokopy skoro 3 hodinový cyklus. I ked Dalibor je schopny jesť každe 2 hodky. Večer si schrupnu ešte okolo pol šietej dvacku do šesť a kupem pred siedmov, krmime sa a o 20,00 už spia.

fefferonka
20. máj 2010

moc vam vsetkym dakujem za ukazky vasich rezimov.
tu je ten nas, prosim o pripadne pripomienky:

medzi siestou a siedmou "vstavame", cize od tejto hodiny sa nam zacina trojhodinovy cyklus.
najeme sa, odgrneme, prebalime (prebalit sa snazim este pred jedlom), pokecame, sme tak hodinu, hodinu a pol hore a zaspime. spime rozne, od pol hodiny az do dalsieho krmenia. takto to trva cely den. ked kocikujeme, to vzdy spia (ak netrapia prdy a grgy).
ohladom jedenia - nedavam skor nez o tri hodiny, maximalne dam skor o 15min, zvladame to. zavisi, ako si vypili, niekedy je jeden hladovejsi, inokedy zasa druhy...
kupeme medzi siestou a siedmou, skratka o siedmej sme uz okupani. potom sa nakrmime a zrazu nam trva, nez sa ulozime. je to rozne, posledne dni sa snazim nenosit, smola je, ze sa budia. lezia, maju cumle a su taki nepokojni, unaveni a "brblu" si. napokon zaspia... je to tak cca o osmej, pol deviatej (niekedy o desiatej!!!), potom sa obudia za 3 az 4 hodiny a potom zas nabehneme na trojhodinovy cyklus. v noci ich krmim podla toho, ako sa obudia. bud obudi jeden druheho a kojim naraz alebo ich kojim podla toho, ktory pyta.... cez den kojim vzdy naraz, povazujem to za vybornu vec...

moze byt??? neviem, ci je vsetko ok...

dakujem

murkaa
20. máj 2010

fefferonka - podla mna fungujete normalnym režimom. Podobne fachčime aj my, akurat s tym kojenim to mama horsie, lebo kazdy cuca uplne inym spôsobom a nevedeli jesť naraz.

adjka
20. máj 2010

ahojte, chcem sa opztat, co budete robit potom s vecami po dvojkach,lebo ja im take pekne sety kupujem, ze su vzdy k sebe akoze rovnako oblecen ale nie uplne lebo jedna tp ma c slabo ruzovej a druha v silno ruzovej alebo ze obe maju ruzove gate ale bodycka inej farby ale jednoducho vzdy zladene a je mi to dost luto ze co potom s tym, lebo tolko casu co ja som stravila po obchodoch zhananim velkosti a podobnych veci....,tak to pol tehotenstva.hi..a chcela by som to potom posunut dajakej buducej mamine dvojiciek co bude mat tiez dievcatkaa, lebo si usetri starosti a este budu aj fakt vyobliekane deticky a urcite za velmi dobre ceny..len neviem potom ze ako ssa to robi, nejaky inzerat mam dat kam ako? poradte mi alebo ak tu je dakto tak v polovici tehu s dvoma dievcatkami,tak nech ozve...alebo aj na zaciatku...dakujem za poradenie a este ci opouzivate spacie vaky, neviem ci to nieje zbytocne, ved zakryjem perinkou, ci ake mate skusenosti,lebo nechcem mat milion hovadin, uz dost ze tych veci som nakupila milion...

juliagregor
21. máj 2010

ahojte,
fefferonka máte úplne normálny režim 🙂
ja som prebaľovala po jedení, som sa poučila, lebo zakaždým sa tak poleftali 😀
murkaa asi máme živšie deti 🙂 ale už sa teším, ked znovu nabehneme na normálny režim, maťo doma a my aspoň raz vonku...
u nás vyšlo slnko, ešte je trochu zamračené, ale dúfam, že bude pekne

adjka ja som všetko hned predávala, a môžem ti povedať, že som ich dlhšie hľadala a kupovala, ako ich deti nosili 😎,
pekný deň prajem

janulqa07
21. máj 2010

dobre ranko...
my mame zase tazke rano, maly zle vstal 😒
vonku to u nas vyzera na oteplenie, ale nedufam radsej

matelko1
21. máj 2010

dobre ranko prajem 🙂
aj u nas vyzera tak,ze hadam aj slnko bude svietit 🙂

vcera som bola na tanecnej skupine Lord of the Dance.bolo to perfektne,odporucam to vidiet.dnes su v KE.
mm sa staral o chlapcov,vlastne dal im papat,ja som ich stihla este okupat,sice skor sa kupalo,ale aj tak....domov som prisla o 23-tej hod.

matelko1
21. máj 2010

naucila som sa aj ja prebalovat az po jedeni,lebo ked som ich prebalila a az potom nakrmila,tak vzdy sa mi pokakali 🙂 a musela som odznova prebalovat 🙂
aj my vstavame medzi 6-7 hod a potom nabehavame na 3-4 hod cyklus.vecer kupeme o 19-tej hod,potom papame okolo 19:30hod a potom haju babiky 😵 .zaspia sami,dam ich iba do postielky a oni hned zaspia,takze ziadne uspavanie a vyspia mi po kupani 7-8 hod..

helicobakter sa neprenasa,pytala som sa dr.akurat sa musim preliecit.a ma ho kazdy 2-hy clovek a ani o tom nemusi vediet,mna nic neboli,akurat mam ten ekzem na tele.

juliagregor
21. máj 2010

matelko super...
ten včerajší večer ti "tíško závidím" 😉
a tak sa len preliečkaj a je super, že sa neprenáša 😉
janka moji sa dnes už vyrevali a dúfam, že teraz dajú chvíľku pokoj 🙂 , s plakaním a trucmi, lebo ozaj som už unavená....
idem písať...mám dnes odovzdať prácu a chýba mi ešte 10 strán... 😝 ale to je moja chyba už som to mohla mať aj 🤐

a ešte ma napadlo, kedysi dávno som čítala (ešte pred Maťkom) a som sa podľa toho aj držala, v noci som sa deťmi nemaznala, nehladkala, nerozprávala..sucho dať papať, žiadna stimulácia...hlavne pri mainkatých, aby sa im režim neprevrátil ...to ma len napadlo...

pekný deň tehuľky a maminky

matelko1
21. máj 2010

veru bolo to krasne.nechcelo sa mi ani ist,tazko sa mi od deticiek odchadzalo,ale treba trosku vypnut a mm nech si vyskusa ako to je byt ked je sam.....ale chlapci zabubali a mal klud 😵
k dr idem az v utorok-ma dovolenku.chcela som ist dnes.

juliagregor
21. máj 2010

ahojte,
maminky a tehuľky, nakoľko sa tu deje čo a deje, tak som si zablokovala fotoblog...
ak sa so mnou chcete niektorá spijiť, kľudne mi píšte di Ip alebo si ma nájdite na FB, ...