Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
18. feb 2011

ahojte.
@lucia.kl ty si taka sikovna....super 🙂

deinad
18. feb 2011

@matelko1 ved tym sa snazim aj ja chlacholit, ze keby tam neboli tak hcg nestupa ale naopak, prip. stupne minimalne, ale podla reakcie sestricky to vyzera, ze tam musi niekde byt schovana aspon jedna. Lebo doktor ma aj nastrasil, ze asi sa vstrebali bublinky, ze sa to stava. tento vikend bude ten najdlhsi...

lucia.kl
18. feb 2011

@matelko1 to som videla na MMB a ked že šitie je môj koníček tak som hned urobila, som zvedavá čo na to baby zajtra povedia 🙂

matelko1
18. feb 2011

@deinad ano ked mas strach,je to prirodzene,lebo nevies na com si,ale ver,urcite su tam bublinky....inac hcg by nestupalo....

matelko1
18. feb 2011

@deinad tak to ti verim,ze bude vikend najdlhsi...urcite sa to schovalo,take male a uz sa hra na schovavacku 🙂
@lucia.kl budu pozerat aku maju sikovnu mamicku 🙂

lucia.kl
18. feb 2011

@deinad nekde to tam musí byť, dúfam,že sa bublinka len dobre schovala a v pondelok ju tam už uvidí. velmi na teba myslím

matelko1
18. feb 2011

chlapci mi uz spia,dufam,ze noc bude lepsia,lebo kazdu noc 100x vstavat,je to unavne,cez den doma mi nespia,len doobeda a to musim nieco navarit a poobede ked chcem aby spali,tak musim ist von a v kociku mi pospia.dnes sme neboli von,lebo som myslela,ze si aj ja oddychnem,ze snad mi zaspia a alex vystrajal 1,5hod v postielke.cudujem sa,ze maxim pri takom hluku zaspal.robil mu zlost,hadzal mu na hlavu cumel,plienku a vsetko co nasiel v postielke,ked uz nemal nic,tak sa snazil z ruckou z druhej postielky kde spal maxim popretahovat vsetko co tam nahadzal.no rodeo

teddynko
18. feb 2011

@smejko no, nám ukázali aj kokosové, polokokos, kombi s pohánkou, všetky boli v takmer rovnakej cene - 2 eurá plus mínus, takže mám pocit, že až taký rozdiel medzi nimi nie je.. My sme kúpili polokokos, dala som si poradiť s predavačkou, ktorá vravela, že tieto kupujú asi najviac.. je dosť hrubý a pevný, má krásny poťah, ktorý je odnímateľný kvôli praniu, ja som spokojná.. a verím, že aj budem..

smejko
18. feb 2011

@teddynko aky vysoky je prosim ten matrac ? My sme dostali od znamych ponuku na materaso kokosovy, ten stoji 40€, ale zda sa mi to moc ...

matelko1
18. feb 2011

@smejko no kokosove tolko stoja...my ich mame a boli sme ich kupit v PL-tam za taku cenu sme mali 2 ks.

juliagregor
18. feb 2011

to su iné pálky 😠

teddynko
18. feb 2011

@smejko tento je 10 cm vysoký, z jednej strany je kokosová vložka, stál okolo 22 eur..

mamoka4
18. feb 2011

@tulina77 Vitaj doma!! Už som čakala na správičky!! Teší ma, že všetko bolo Ok a tiež si si myslím, že nedávaj maličkým umelé mliečko. Ja som pri prvých deťom zvyšovala produkciu mlieka tým, že aj po dojčení som sa snažila z prsa odsať čo sa len dalo....a mliečko sa Ti vekom detí mení, bude hustejšie - tukovejšie. A kojíš maličkých zvlášť alebo si skúsila aj spolu?? Mne vždydetská Dr. hovorila, že detičky ked su kludne a cikaju su dostatocne napapane. Materské mlieko sa dobre spracuva, preto deticky nemusia ani denne kakať.
Veľmi si ma potešila,že si bola s Kramármi spokojná, lebo o 2 dni začínam 36 týž. a v utorok mam dostat termin do nemocky. 🙂 Uz sa to aj mne blíži...

lucia.kl
18. feb 2011

ja mám za cca 28€ oba madrace, ale niesu kokosové, ikea to istí a som na tom skúšala aj ja ležať a bolo to pohodlné...

deinad
18. feb 2011

@matelko1 @lucia.kl kocky moje, aj ja dufam, ze sa len dobre skryli, mam totiz maternicu v RVF (teda v obratenej verzii nez normalne) tak mozno aj v tom nieco bude, snazim sa sama seba ukludnit...uzite si vikend a v pondelok podam spravy

matelko1
18. feb 2011

@deinad tak sa nevieme dockat....aj ty si uzi vikend,nemysli a oddychuj 🙂

janette77
18. feb 2011

@smejko Ahojko, bola si hladna, preto Ti bolo nevolno. Je to take menej prijemne vysetrenie, povedzme si uprimne, vsak? 🙂 Ten chrbat aj mna velmi bolel v Tvojom tyzdni, ale to som sa este umarala v praci za pc. Akonahle som ostala doma na PN, nastala velka ulava a bolest sa odvtedy neobjavila. Citila som iba krize, aj to len pri dlhsej chodzi, alebo vacsej namahe.
Gratulujem k vaham bambuliatok a este mi prezrad, pohlavie sa na UZV nejavi, alebo si to nechavate ako tajomstvo? 🙂 Prajem krasne tehulkovanie. 🙂

matelko1
18. feb 2011

@janette77 co robkaju deticky,uz spinkaju....,ze...aky ste mali den

mamoka4
18. feb 2011

@tulina77 Ahoj, našla som takúto stránku ako dojčiť predčastne narodené deti - malé deti ...je tam výborný manuál...skús pozrieť. 😉

http://www.dnformed.cz/medela/nedonosene-deti/?...

simonessa
19. feb 2011

@mamoka4 a aj ti doktor nejak sam od seba povedal ze budes mat sekciu? lebo mne nic take nehovori... este som sa ho minule pytala som mu tak chcela naznacit ze ci sa este mozu babatka otocit a on ze dufajme ze hej...a to bolo vsetko... a velmi drzim palce ! 🙂)) aby vsetko super dopadlo

smejko
19. feb 2011

@janette77 budeme mat dvoch chlapov, teda s manzelom budem mat doma troch 🙂 takze presila, no, co uz 😀 lekarka ma pobavila, ja som na koze pomaly kolabovala, a ona mi s takym sirokym jej vlastnym usmevom zahlasila, ze "aha, ake tu maju vajciska" 😀 len skoda, ze som si nevypytala fotky, som bola rada, ze zijem ... snad sa nabuduce tiez pekne ukazu, nech sa mozeme doma kochat 🙂

mamoka4
19. feb 2011

@simonessa Ahoj, ja som mala do 31 týž. obe baby priečne.... a ked som bola na kontrole o dalsie 2 týž. uz boli obe dolu hlavičkou. 🙂 Detičky sa vraj častokrát môžu otočoť až do 34 týž. Ja budem robiť cisárskym, preto ,lebo 2 staršie deti som musela mať sekciou pre nepostupujúci pôrod. 😒 A po 2 cisárskych je priam nariadený tretí a nemiem mať kontrakcie...teda rozbehnutú pôrodnú činnosť....nie je to dobré pre jazvypo predchádzajúcich cisárskych. Nevidím v ktorom si týždni, ale tuším si spomínala, že rodiš v máji. 🙂

juliagregor
19. feb 2011

@smejko neboj, nie si sma, čo pri cukre odpadla, mne sa to stalo aj pri prvom a aj pri dvojkách ...cbola som v nemocke a tam je uzska chodbička veľké okna a vela slnka...bola som hladná, smädná s nízskym tlakom, nemohlo to skončiť inak... 😎
a cvičenie, ak si necvičila aj pred tehu a telo nemáš zvyknuté, tak necvič ...príprava fajn, niečo sa dozvieš nové

janette77
19. feb 2011

@smejko Jej, tak budes mat doma chlapske trio.🙂 Ja som si tiez myslela, ze nosim v brusku chalosov dvoch a nakoniec parik..-)) Hlavne zdravicko, silu a vsetko len to dobre...a vela, vela mliecka prajem.

janette77
19. feb 2011

@matelko1 Ahojko, dnes mal "nocnu" manzel.🙂) Aspon nejaka vyhoda nekojenia, ze sa moze plnohodnotne o slniecka postarat aj on. Doporucil mi poriadne sa vyspat, lebo chora sice uz nie som, ale vcera som mala celodennu migrenu a stale nemam hlas. Je to normalne?? Co som uz ojrasov dala za vselijake pastilky a nezmysly a ja stale sepocem. Uz si dost idem na nervy a najma - kazde slovo ma vysiluje. Teraz idem pozehlit detske vecicky, to je moje hobby vonavucke.🙂 Vcera som nabehla do KIK-u a nahrabala dievcenske kusky len taky fukot. ale aj malinkemu som dopnila zasoby, aby som nemala vycitky.🙂

janette77
19. feb 2011

@tulina77 Ahoj, moja, VITAM TA (VAS) DOMKA a som rada, ze na Kramare spominas v dobrom. Kto Ta rodil?
Myslela som na Teba. Som rada, ze mas mliecko. Prajem Tebe, aj drobcekom vela sily, zdravicka. Cerstvym rodicom vela energie.🙂 Bude s Tebou v prve dni manzel? Ako to zatial zvladate? A...tesim sa aj ja na fotecky.🙂

smejko
19. feb 2011

@janette77 tak na ten hlas skus bud kalciovy sirup - "grcka", ale mne vzdy zabrala alebo skus na noc mlieko s medom a cesnakom.

smejko
19. feb 2011

@simonessa ja som sa teraz pytala lekarky ako su malicki otoceni a obaja su otoceni zle ... jeden koncom panvovym a jeden priecne. Vraj ale u dvojiciek sa to moze zmenit tak ako u normalnych deticiek hocikedy este, ale zaroven mi povedala, ze tomu velke sance nedava ... ale co, nech su otoceni ako chcu, hlavne ze su v poriadku 🙂 nie ?

luciaf13
19. feb 2011

kocky moji drobci boli dolu hlavkami do cca 32tt. potom sa Tomasko otocil opacne...ani neviem kedy a ako a hlavne kde,vsak podla mna tam vobec nemal miesto 😎 .

lucia.kl
19. feb 2011

@smejko
@simonessa mne sa baby otočili v ptiebehu posledného týždňa, boli každá hlavou na opačnú stranu a ked som prišla na pohotovosť, obe hlavou dolu...

@janette77 mne na hlasivky zaberá len šumivé kalcium ale to od zentivy, iné nie...