Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

mia117
7. feb 2013

@zojaaa super, lebo aj ja im to tak robim, to by som minula 6 podloziek denne 🙂 dnes mi ocikali 2, tak a dalsie cvicenie som uz nechala plienky, aj ked fyzioterapeutka kazala cvicit nahy, tak snad to vadit nebude.

elapp
7. feb 2013

@misha1104 ahoj. Nase dvojcata boli prvy tyzden na nedonoseneckom, tam sa starali o nich sestricky, ja som teda mala cas na seba, no aj tak som tam chodila stale za nimi, pretoze mi velmi chybali. Po tyzdni mi ich dali na izbu a po 2 tyzdnoch sme isli domov uz kompletne zauceni. Prve tyzdne mi pomahala mamina, ale dalo by sa to zvladnut aj samej, naozaj vela spinkaju.. V noci bolo dobre, ze nam s nimi pomohla /su od zaciatku krmene z flasky/, aspon sa kazdy trochu vyspal a teraz je to uz lepsie zo dna na den.
Kocik - my mame bumbleride indie twin a nedam nan dopustit. Hlavne musis vediet, kam s nim budes chodit. Mne vojde perfektne do vytahu, do dveri aj do obchodu kam potrebujem. Povodne som chcela kocik kde sedia babatka za sebou /Jane/, ale skusila som manipulaciu s nim (plnonalozeny), nevyhovoval by mi. Som naozaj rada, ze sme kupili tento.
Dufam, ze som aspon trochu poradila 🙂 DRZIM PALCE !!

elapp
7. feb 2013

@zojaaa Prosim ta, kolko mate na to cvikov ? Nasa Stelka mala tiez hlavicku po narodeni do jednej strany, ale ukazali nam len jeden cvik a ten stale cvicime, na kontrole sa to doktorke uz zdalo lepsie, no stale vraj mame cvicit, no viacmenej uz vraj "preventivne". Ona to moc nema rada, place pri tom vacsinou vzdy, no musime vydrzat ...

elapp
7. feb 2013

@mia117 ok, my cvicime to iste. Ja ju nevyzliekam celu, ona to cvicenie beztak nema rada, tak jej len vytiahnem body, snazim sa to nepredlzovat, vacinou to preplace ...

mia117
7. feb 2013

@elapp Aj mne jeden place a druhy je celkom kludny. Tiez som premyslala, ze aspon bodicko im necham a povytiahnem.

pancuska
7. feb 2013

@ruth
@kkatka113
@mia117 velmi pekne dakujem baby.... to som asi potrebovala pocut 😉

elapp
7. feb 2013

@mia117 nam doktorka povedala, ze plienka ma ostat pri cviceni a ten vynalez s povytiahnutym bodyckom som odkukala od inej maminy... ale je pravda, ze niekedy stihnem aspon takto cvicit, nieto este vyzliekat 🙂

elapp
7. feb 2013

maminy, vecna tema - OCKOVANIE. Idete dat /dobrovolne/ ockovat proti TBC? proti ROTAVIRUSOM ? dajte dake argumenty ... ja TBC asi nie, zatial rozmyslam o rotavirusoch, skor ano ako nie ...

misha1104
8. feb 2013

@elapp Dakujem za odpoved kazdy trosku plasi ze je to narocne dve deti atd tak mam z toho trosku obavu....hadam to bude dobre pre istotu maminu zavolam nech pride aspon na kus pomoct...uvidime ako zvladneme....ja som bola obzerat tfk twinn a teiz sa mi celkom pozdaval....

misha1104
8. feb 2013

ahojte baby ak by ste niektora predavali kociar pre dvojky tfk alebo easy walker dajte vediet budem ho potrebovat cca na maj .....najlepsie z vanickami....

elapp
8. feb 2013

@misha1104 presne, ja som si to po tom vsetkom "straseni" predstavovala horsie. vsekto sa da zvladnut, mne velmi pomaha aj mm, radost zit. TFK bol aj nas druhy favorit. keby sme nekupili bumbleride, tak urcite TFK, je to paradny a stabilny kocik... cenovo cca narovnako

eeska
8. feb 2013

@zojaaa
@pistaciaa tak ako kocky, ako sa mali deturence po ockovani? aka bola noc a den potom? ja sa uz na to psychicky pripravujem 🙂

kkatka113
8. feb 2013

@elapp ja dam ockovat len to povinne, nic viac. Sama doktorka mi povedala ze netreba tak namahat to male telicko a aj napriek ockovaniu proti rotavirusom to vraj deti zvyknu chytit tak jej to pride zbytocne....som si povedala ze jej verim a nechala si poradit 😉 O ockovani na nete radsej necitam lebo ma to len znervoznuje cize ziadne info okrem tohoto nemam 🙂

misha1104
8. feb 2013

@elapp ten bumbleride tu stoji kolko komplet vanicka a sportak?....aj ten som ozberala ale vsetko dokopy bola cena 1400eur a tfk mozme mat so zlavou 760eur by nas vysiel aj s vanickami komplet....neviem je to este skoro kupovat este chceme pockat ale sa mi zda aj super cena da sa u nich ze zaplatis 30percent a oni nam ho odlozia aj na pol roka a potom len zavolame nech pripravia..a keby sa nieco stalo boze chran...tak sa to da stornovat.....neviem sa rozhodnut...ci pockat na nieco lepsie .

eeska
8. feb 2013

@misha1104 my mame tiez tfk a sme maximalne spokojni...sice by som privitala trosku vacsie vanicky, hlavne teraz v zime, ale inak super, stabilny, paradne kolesa, preborime sa aj velkým snehom 🙂 a sportiak je este vymakanejsi...ja by som bola tiez najskôr rozhodnuta pre bumbleride, ale ked som videla nazivo, vyhral tfk....

elapp
8. feb 2013

@misha1104 My sme bubmleride kupili za necelych 700e + kazda vanicka 120e/ks. Vajicka sme nekupovali original na kocik a som rada, ani sme ich poriadne este nepouzili... Ja som velmi spokojna, hovorim, pacil sa mi aj TFK, muz obdivoval aj Easy walker, ale ten bol o dost drahsi a nieco nam na nom prekazalo /uz nepamatam co 🙂 /

simodsbtgd
8. feb 2013

ahojte ja mám strašne pekné deti jako každá mamaina.Mám trojičky Elizabeth,Yasmin,Theo 1ročné a ďalšie bábo na ceste :DDDDDD

lucialen
8. feb 2013

@pancuska ahoj, tak toto bola moja prva otazka v tejto teme 😀 Tiez sa toho bojim, kedze v 1 tehu som vela pribrala. Teraz 16tt +6,5kg 😒 Takze to asi zase vysoko vytiahnem 😉 Neboj, nebudes sama

lucialen
8. feb 2013

@eeska mozem sa opytat na TFK, ja som ho tiez kupila. Ešte riešim tie adaptery na autosedačky. Óbjednala som si značku Romer, a chcem sa opytat, ak som spravne pochopila, potrebujem adaptery na kocik a adaptery na autosedacku a tie sa potom spoja, je to tak? Dakujem

ludmil33
8. feb 2013

Tak dnesne sono nam dopadlo super, prietoky ma Olívia dobre vazi 1418g a Tobias vyborne vazi 1443g, som taka stasna maly sa otocil dole hlavickou takze to potiahneme aj dlhsie ako do 36tt a mozno bude aj spontalny porod ked sa maly neotoci zasa hore hlavickou, lebo on je na kazdom ultrazvuku otoceny inak....3D obraz bol super boli pekne otoceny tvarickami k sebe, uz len par tyzdnov a drobcekov vybozkame a vystiskame...

vampgirl
9. feb 2013

@ludmil33 Na spravne otocenie este maju cas, mne sa tocili a kazdy tyzden boli inak, a spravne natoceni obaja boli prvykrat v 36.tyzdni a v 37.som spontanne porodila 😉 takze aj keby sa maly este zase pretocil naspat hlavickou hore, ma este cas si to rozmysliet 🙂

griska11
9. feb 2013

Ahojte maminy🙂 rozmyšľam ze aj ked sa male narodili v 38 +3tt ze oddialim prve ockovanie o 3 mesiace. Co vy na to? uz ste boli ockovat bol nejaky problem?

katkavnt
9. feb 2013

ahojte kocky. Mne sa stalo cosi neuveritelne, vid moj profil. Tak mi drzte palce nech to zvladnem!

janula18
9. feb 2013

@griska11 kludne očkovanie odlož. Mne jeden veľmi zle reagoval, mal dva týždne veľkú tvrdú hrču na nohe po každom očkovaní. MMR očkovanie som im už ale nedala.

ruth
9. feb 2013

@katkavnt Gratulujem, takze po druhy krat dvojicky? A prirodzene?

katkavnt
9. feb 2013

@ruth uplne uplne prirodzene 🙂 Sama som v soku, viem to od strvtka, rozdychavam...

griska11
9. feb 2013

@katkavnt tak to je gooool🙂 blahozelam🙂 nech ste vsetci zdraví🙂 krasa 🙂 ale ja by som bola asi tiez riadne v šoku.... 😉

timmka
9. feb 2013

ahote baby, mozno sa tu najde mamina s podobnym problemom ako ja chcela by som radu, ci sa to da zachranit
mam 7 tyzdn. drobcov a kojim ich, od vcera stracam mliecko, drobci su mrzutí a odtahuju sa, placu a po kojeni si cmulaju ruky a su hladní, volala som uz dr. laktacnej a povedala mi, ze mam prikrmovat... ☹ ,a le moji drobci nechcu pit z flase, vypiju max. 10ml a to aj donutenim...
mam makke prsniky, citim, ze sa tak neplnia ako predtym...
pijem caje, kupila som si aj homeopatika a aj senovku grecku...
kojila nejaka mamina dvojicky bez prikrmovania??? v noci im zatial stacilo moje, vycucali a spinkali... 😒

ruth
9. feb 2013

@katkavnt Prve si mala dvojvajecne, teraz tiez cakas dvojvajecne, v ktorom tyzdni si rodila prve dvojicky?

eeska
9. feb 2013

@lucialen no to ti neviem povedat, my sme vajicka do auta kupovali zvlast....