Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
24. mar 2010

janka 😀

jani - sedenie 30 cm je super, 27 minimálne, fusaky sú už teraz tenučké a teplučké, tak sa dá 😉

loginka
24. mar 2010

aj ja ku kocikom, my mame bumbleride a velka spokojnost, perfektne sa ovlada a ide skoro sam 🙂 , sportovu cast este neviem posudit

loginka
24. mar 2010

baby trosku sa bojim, ze sa maly nauci byt vela na rukach - babka ho stale hompala ale v podstate to aj treba lebo je velmi urevany a vecery su horory (kolika), mam ho nechat revat? ale ma ten pruh, tak sa aj bojim
nastastie sa da teraz chodit vela vonku lebo doma by to bol des, ale kolkokrat podvecer utekam domov s kocom kvoli jeho revu ☹

juliagregor
24. mar 2010

ked je ticho, tak ho nenoste...

jana
24. mar 2010

som sa este chcela spytat uz mamiciek, je potrebny aj kocik pre jedno dieta, v pripade ked treba ist k doktorovi? ake mate skusenosti . dakujem

tintin
24. mar 2010

ahojte, tak konecne mam cas napisat. stihla som precitat len 2 strany dozadu.
Luciaf drzim ti velmi palce, kde vlastne ides rodit?

Deny mne na mlieko pomohol risinus homeopatikum + viem, ze je jedna laktacna poradkyna, co ma dvojicky, ked zistim jej meno napisem IP 😉

Nuz kocik uz mame - Bumbleride, s Alienkou sme si zazili trosku nervy pri jeho kupe, ale uz je doma, skontrolovany. tak hadam bude dobre sluzit 😉

Janulqa to ti nezobrali maleho do skolky kvoli tomu, ze si tam nevyplnila udaje o otcovi? prihlasovala si len do jednej skolky alebo do viacerych? My mame mat vyjadrenie v utorok, manzel tam pojde s malou, tak uvidime, ako dopadneme. Kazdopadne davam od aprila Kristinku na 1/2 dna do sukr. skolky aby si zvykla a nebolo toho na nu neskor vela - aj babatka aj skolka.

Katrin daj potom vediet ako ste dopadli s uskami, ja som nasej davala prestrelit az ked mala 1rok..lebo ma uz stvalo, ze jej vsetci hovorili, ze je chlapcek 😠 ale itak jej jedna dierka zahnisala, boli sme to prestrelovat v ustave lek. kozmetiky. tak neviem, ci sme nieco urobili zle.

vitam vsetky nove dvojmaminy. idem oddychovat. dnes je kraaasne 🙂

juliagregor
24. mar 2010

janka použila som ho 3 krát, ale ked treba ja chodím autom...
mono kočíky som mala dva v byte a na balkone mi v nich spali...

tintin ahoj 🙂

tintin
24. mar 2010

Juli ahoj 😉 ako sa mate? nieco som zahliadla, ze Andrejko a Simonko maju problemy s ockami? ci sa mi to len zdalo? myslis, ze je to tym, ze su dvojicky, alebo to mate v rodine?
este som sa ta chcela spytat, ako si Martinko zvykol na surodencov, teda ako reagoval a ci mas nejake rady na to, ako nasu malu pripravit na sestricky a co cakat 😅

janulqa07
24. mar 2010

Tintin povedali len tolko, uprednostnujeme komplet vypisane ziadosti, ale to nie je dovod preco ho nezobrali, tak neviem, ale hovorila som mnou strasne

tintin
24. mar 2010

fuuuha, tak bud rada, ze ti ho do takej skolky nezobrali. to je aky pristup 😠 jasne, ze to nie je dovod na neprijatie...a este si jej to aj vysvetlila, nie ze by ti vysla v ustrety... mohla by si sa na nu aj stazovat...a nemate este daku inu skolku na okoli?

janulqa07
24. mar 2010

no tato bola naj a hned za panelakom, su este ine, tak skusime v sept. ked niekto nenastupi ci sa neuvolni, jednu mame aj vybavenu, ale daleko od nas a musela by som po neho chodit autom asi 2O km a s detmi v zime no neviem neviem 😖
no ako poznamkami ma uplne dojala, mala jedine stastie ze som bola s malym lebo by som jej svoje povedala 😠 tak ked raz pise na prihlaske zakonny zastupca a podla vsetkych papierov som to ja tak nechapem naco jej vediet viac a o tom ako vyberaju deti do skolky sa nevyjadrujem, podla toho ze pozrie na papier ona vie koho zobrat, rozmyslam nad sukromnou skolkou, maly je sikovny tak to skusime

alienka73
24. mar 2010

Tintin este teba som sa chcela opytat, Kristinku davas od aprila do sukromnej skolky a potom od septembra pojde do statnej? Lebo ak by mi maleho zobrali do sukromnej aj s plienkami tak mozno by som sa tam skocila aspon pozriet a informovat sa. Ale tiez by to bol na nho chaos najprv jeden kolektiv a potom druhy, plus u nas ked by maly ochorel tak ho nemam kam dat, napr. k babke 😒 aby som neochorela ja a potom aj deti....Ach jo ked nie je rodina na pomoc tak je to velmi tazke. Teraz je vonku tak krasne ale nejak sa uz bojim s malym von, ked aj neposlucha a beha kade tade...

Janulka otras s tou vasou skolkou ☹ .

My si nechavame aj monokocik ale asi by sme ho nekupovali keby sme mali len dvojicky. K lekarovi by siel jeden z nas autom a druhy by ostal s druhym dietatom doma.

alienka73
24. mar 2010

Jani zabudla som, podla mna ta ziadost bola pre riaditelku len vyhovorka. Do nasej skolky ide tiez jedno dievcatko z rozedenej rodiny a viem ze mamicka o otcovi tiez nic nepisala a nikomu to nebolo treba 😒 .

tintin
24. mar 2010

hej teraz ju davam do sukromnej a od septembra do statnej. ja jej hovorim, ze do skolky pojde ked sa narodia babatka a zatial bude chodit tuto (do sukromnej) sa pohrat s detickami. aby v tom nemala chaos. ona vie, kde je statna skolka, bola som tam viac x s nou aj manzel teraz s nou pojde na vyrozumenie. tu sukromnu jej vysvetlujem skor ako nieco menej ako skolka... kazdopadne do sukromnej chodi aj nasa susedka, co je Kikina kamoska, strasne ju lubi a pravdepodobne ak ich obe zoberu, budu chodit aj do statnej. Julka, co ma kamosku Adu, tiez jej maly bol najprv v sukromnej. Neviem ci robim dobre, ale som zatial presvedcena ze hej.

dior
24. mar 2010

ahojte-ja uz pojdem do nemocky, skracuje sa mi krcok ☹ -mali ste s tym niektora problem?

ajka72
24. mar 2010

ahojte dievčatá predávam dva fusaky oranžovo čiernej farby, maju flees, vzadu gumu na kočík proti pošmyknutiu, otvory na bezpečnostné pásy, daju sa nadstaviť keď je vačšie dieťatko, pri hlavičke sa daju stiahnuť su zn. emitex, ja som s nimi bola veľmi spokojná, ak by ste mali záujem napíšte mi do IP, ešte dlžka 108 už s časťou pre vačšie detičky a šírka v mieste kde sa končia zipsy je 45cm

jajka28
24. mar 2010

DIOR drž sa!!! budem na teba myslieť...obávam sa toho...naposledy to bolo ešte ok...

ja mam v noci problem prejst na wc, tak ma pichá niekde v pravom klbe od chrbta až sa mi noha podlamuje ☹

katka.ott
24. mar 2010

ahojte, doublemaminky a doble cakatelky 🙂
davno som nepisala, ale obcas citam 😵

kedze sa blizi nas prvy rok vo stvorke, mam otazku pre maminy, ktore uz maju nejaku tu narodeninovu oslavu dvojceniec za sebou 😉 - darceky ste kupovali dvojmo alebo nejaky jeden spolocny?
viem, ze babka s dedkom kupili malym nejake auto - 1ks, ja som dnes nevedela ci kupit kociky 2 alebo bude len jeden spolocny. skusila som ho pred malymi vybrat a bola bitka. (najzaujimavejsie boli kolieska a vysacky 😎 )

ajka72
24. mar 2010

foto pre tintin

murkaa
24. mar 2010

jana - ten kocik dorjan ma sice sport.cast siroku 30cm. ALe to iste su aj CHICCO sportove kociky. Viem to, lebo som behala s predavackou a metrom po predajni kde bolo dost vela znaciek.No len take info.

Tak a uska mame prepichnute. Najprv mi DR.povedala, ze mozem byt pri tom, ale ked videla ako preslapujem tak ma poslala von.Ale dobre, netrvalo to dlho.A ani netiekla krv potom.

juliagregor
25. mar 2010

dobré ránko,
dior to mi je ľúto, ja som sa otvárala od 29 tt...

odpíšem neskôr len som si Vás rýchlo prečítala, včera nebolo kedy a večer som odpadla s deťmi 😝

jennys
25. mar 2010

Ahojte kočky, my sme boli včera na sone, bábätká sú vraj OK, strašne dlho ich doktor pozeral. No a budeme mať dvoch chlapcov. Takže ružové veci po Lucke môžem rovno zbaliť do krabice a bude treba dokupovať.
DIOR držím palce nech to dobre dopadne a bábätká vydržia v brušku čo najdlhšie. Keď budeš OK, možno ťa tam ani dlho nenechajú...drž sa!!! Mňa stále straší predčasný pôrod, doktor mi včera povedal, že keď už budem 34tt tak to už bude super, je to taká aj moja hranica keďže Lucka sa narodila v tomto týždni.
My ideme dnes do mesta, s Luckou musím do nemocnice na predoperačné, ideme jej dať vybrať nosnú mandľu, tak len dúfam, že ešte do utorka vydrží a neochorie. Všetkým prajem pekný deň!!! 😉

juliagregor
25. mar 2010

ahojte
jennys gratulujem k chlapcom 🙂

janka ja by som podala odvolanie a sťažnosť ich štatutárovi,zriaditeľovi - väčšinou je to mesto, 20 km dochádzať nie je žiadna sranda, ja to mám 1 km a niekedy letím s vyplazeným jazykom alebo ledva stíham aj autom... 😝

tintin to je ťažké, ale treba zapájať do dennej činosti, podávať oblečko, plienky a tak vonku s ho každý pýtal či sa môže pozrieť do kočíka a dopredu sme mu stále dokola rozprávali, že on bude ich veľký brat, bude ich strážiť a ochraňovať...,
deťom je jedno či sú v súkromnej alebo štátnej, bud lubia svoje učiteľky alebo nie...ale neviem, či bude pre ňu dobré, ked si zvykne a potom ju dáš inde, ale zase píšeš, že bude spolu ešte s jedným dievčatkom, tak budú kamarátky...

juliagregor
25. mar 2010

a tie očká...predčasníci majú väčšinou problémy s očami, máme aj rodinnú anamnézu a ja som tiež tupozraká a aj svokra, tak si myslím, že sa to všetko poplietlo dohromady..
niekde som čítala, že na očká zle vplýva aj modré svetlo proti žltačke a ajo tam bol skoro 10 dní 😖

janulqa07
25. mar 2010

dior drzim palce 😉
jennys gratulujem 🙂 hlavne ze su ok

juli no zatial na to kaslem lebo nezmozem nic, este mame skolku asi dva km od domu tak uvidime v sept. ci nastupia vsetky deti. Mna len dojali podmienky prednostneho prijmania deti, ale pred skolkou vidim mamicky s kocikmi co chodia pre mensie deti ako je nas, tak chapem ze mamicka s dvoma detickami to potrebuje 😠
a tie ocka je to dedicne, aj moj nosi a ma to po mne

juliagregor
25. mar 2010

katka tie darčeky, nekupujeme rovnaké hračky aj ked sa vedia ozaj klbčiť, ale im je to jedno, ked si zmyslia, že chce bratovu, môže mať aj rovnakú v riku a bijú sa aj tak, tortu som robila každému zvlášť...a tie kočiariky sú super mi ich kradneme kamoškám a chcem kúpiť aj chalanom, hlavne nech to má kolečká a je jedno či je to auto, alebo kočík 😀

jajka28
25. mar 2010

ahojki babule...

kukám čo nové...

inak juli aj malý včera na ihrisku len kočárik chcel, ale ešte dobrá varianta je taká malá kosačka, chcem mu ju na narodky bud. mesiac kupiť, ma to koliečka, rúčku a hlavne nieje to ružové 😀

inak už druhý deň má brutálne sople 🤐 a tuto noc som sa ani nevyspala, čo tak chrčal, aj kašľať začal....nešla som k doktorke, ked nema teplotu...uvidím ešte, na ATB to nieje hadam to prejde...čo dávate vy deťom aký sirupček???

matelko1
25. mar 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
nestiham ani na net.von je pekne,tak sme cely den von 🙂
vcera sme boli na neurologii,vsetko je ok,kontrola asi o mesiac.
idem si vas precitat.

lucija272
25. mar 2010

Ahojte baby, dnes sme boli na 3D ultrazvuku, potrvrdili nam dve dievcatka 🙂), obe su zdravucke a krasne aj ked jedna bola tak schovana, ze ju bolo hrozne zle vidiet.
Akurat ma trosicku zaraza jedna vec, ze vzdy bol medzi nimi rozdiel cca 4 dni a dnes mi dr povedala, ze rozdiel je uz cca 8 dni. Na morfologickom ultrazvuku bol mensi rozdiel a sa mi to nejak nepaci, ze sa ten rozdiel za dva tyzdne tak zvacsil. Stalo sa to niektorej z vas? Je to normalne, ked sa ten rozdiel medzi nimi vselijako meni? Doktorka povedala, ze je to ok, ale ze to samozrejme treba sledovat. Dakujem za reakcie 🙂)

juliagregor
25. mar 2010

ahojte,
lucka ked pojdeš za hodinu na dalši utz. bude zase iný rozdiel, každý dr. má iné oči, stačí stotinka mm a váha aj dni sú iné...
gratulujem k dievčatkám..