Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
19. okt 2010

@bea11 ahoj, nemusíš, ja som nebola, prišiel mi len list, že mi končí zvýšený RP ...
a už prišlo tento mesiac len tak málo peniažkov ☹

bea11
20. okt 2010

@juliagregor ako to je, za október mi už príde ten nižší príspevok alebo ešte zvýšený keď mali 2 roky 15.októbra?

petrikaa1
20. okt 2010

@lusinkaj ahojky) ake ste uz velke? aj my mame podobny problem 🙂 vacsia - si vyzaduje viac pozornosti a malinka je ako anjelik) akurat sa jej nepaci velmi kupanie zato Asia Chiara je cela vysmiata 😀 ked ju kupeme) su velmi rozdielne, ja tu mam zatial maminu a pomaha mi ale v piatok uz odchadza((( a budeme tu same 3, ale uz mi je nastastie lepsie po cisarskom, tak uvidim ako to budeme zvladat, chodime aj na prechadzky, co sa im obom velmi paci))) a priberame velmi pekne, uz ma kazda o 300g viac)
ps:stale neviem ako nahrat fotky(( ale to bude asi tym ze sa pripajam iba cez telefon(

juliagregor
20. okt 2010

@bea11 my sme mali 2 roky v auguste a ešteaj v septembri mi prišiel zvýšený RP

lusinkaj
20. okt 2010

@petrikaa1 awoj
no u nas tak isto presne ...aj mi pekne priberame... 🙂 a co im davas papat?aj kojis? 🙂
tak mi kupkanie celkom ok..trosku poplaceme ale je to v pohode 🙂
mi mame jedine problem s tou kolikou tak davam espumisan...ale presla som na ine um.mlieko tak sa mi zda ze je lepsie 🙂 v piatok ideme k dr.prepichnut nausnice tak uvidim ci budeme plakat... 🙂 😒
ja som tiez od pon.u nasich strasne mi pomaha moja babka kedze mama chodi do prace je to super pomoc..ale uz idem v piatok domov tak som zvedava...mi este kocik nemame ale uz v piatok prideme tak pojdeme na prvu prech.sa tesim len nech je pekne vonku 🙂

lucia.kl
20. okt 2010

@petrikaa1 keď spomínaš kúpanie, ja som mala rovnaký problém s Alexandrou a stačilo dať studenšiu vodu a už je dobre, ona mi vždy ked som ju dala do vaničky spustila strašný krik... no a teraz už miluje kupanie, takže NIcol dostáva teplejšiu vodu a Alexa studenšiu, no ani jedna nemá 37 stupňovú ako kážu, babám nevyhovovala, sú po mojom mm, ten má tiež rad studenšiu vodu 😀

matelko1
20. okt 2010

aj my sme kupali v nie moc teplej vode-nemali radi,tiez bola studensia takze otuzujeme uz od malicka 😵
@lusinkaj neboj sa zvladnete to.a kocik kedy vam dojde.aky si si vlastne obj....a kupete kazdy den ano...

lucila83
22. okt 2010

Ahojte kocky.
Neviete mi nejako poradit?Byvame v bloku,kocik mam v kocikarni.Doteraz som si nosila dvojcata vo vajickach dole a potom som prehodila do kocika.Uz vsak mame pevne autosedacky,do vajicok sa mi nezmestia,chodit este nevedia a naraz ich oboch neodnesiem.Tak ako to robite vy?Ci vzdy musim chodit von este s niekym? 😅

lucia.kl
22. okt 2010

@lucila83 ja som si na baby ušila tašky - také ako sú aj prenosné tašky ku kočíkom, ale väščie a len vystužené dekou a nosím ich tak..

lucila83
22. okt 2010

lucia.kl - dakujem,ale moj Alex ma uz teraz 11 kg,tak neviem neviem. My sme kupili aj nosic,ale on sa tam nezmestil.... 😒

lucila83
22. okt 2010

Jaaaj,tvoje kocky maju 4 mesiaciky,tak to sa este daju tak nosit. Inac ja nie som natolko zrucna,aby som nieco take usila..... 😅

lucia.kl
22. okt 2010

@lucila83 no ešte sa dajú, ale už teraz nevládzem a čo budem robiť potom, a to máme celú zimu pred sebou, už aby chodiť začali a mohla som ich znášať výťahom, teraz do neho nevojdeme...

lucia.kl
22. okt 2010

a do babyšatky jedno a pod pazuchu druhe sa neda???

fatulda
22. okt 2010

@lucila83 ahoj, tusim v knihe o dvojickach som citala, ze mamicky si zvykli kupit nejaky stary mono kocik v bazari a v tom si deti odviezli vo vytahu ku kocikarni, kde ich prelozili do dvojickovskeho..no ale je tam ta investicia do kocika

lucila83
22. okt 2010

No mna to tiez napadlo,ale neviem si predstavit taku manipulaciu s plnymi rukami: vies, zamknut byt,dostat sa dole,odomknut jedny dvere,potom druhe,konecne som pri kociku,teraz posadit a priputat jedneho.......
Tak neviem,ci by sa ten druhy v tej satke velmi nemetal.A ci sa tam vobec zmestia?Ja uz uvazujem nad vsetkym moznym.
Aj ten nosic,co sme kupili nam bol na prd..... 😔

lucia.kl
22. okt 2010

@fatulda tak neviem či by u nás v baráku boli susedia nadšený, keby som o zábradlie pripútala aj tretí kočík, ale asi by to vela vecí riešilo, teda aspoň to jedno poschodie k dvjkočíku, my nemáme ani kočikáreň a aj s kočíkom musím výsť a zísť denne 8 schodov na medziposchodie ☹ no hruza tieto naše baráky nedomyslené...

lucila83
22. okt 2010

Fatulda,to by slo,lenze byvam len na druhom a u nas vytah nestoji,lebo susedia na nasom poschodi sa rozhodli,ze netreba,kedze je to tak nizko.Ty to ako robis?

fatulda
22. okt 2010

@lucia.kl to verim, je to na nervy, ja nastastie byvam v dome, ziadne schody, prahy, nic...ale zase ani ziadne detske ihrisko (najblizsie 2 km) a obcianska vybavenost, ale to sme uz inde 🙂

lucia.kl
22. okt 2010

@lucila83 to je ako možné, že tam výťah nestojí?? nedá sa to nejak riešiť u správcu???

fatulda
22. okt 2010

@lucila83 a neda sa ti to vybavit, aby tam stal, ved mas male dvojicky, to by mohli pochopit...

lucila83
22. okt 2010

Joj, Fatulda, ty sa mas. Hned by som menila za dom.
lucia.kl - my tu byvame len druhy rok,s dvojcatami sme nikdy ani nepocitali.Bolo to tu uz takto zauzivane,ze vytah na druhe poschodie netreba a museli by suhlasit vsetci susedia na poschodi.Lebo my vlastne neplatime v najomnom za vytah tych par korun.

lucila83
22. okt 2010

Ale prave som citala diskusiu o trojcatkach a teda my s dvojcatami sa nemame dovod stazovat.Ako to tie baby zvladaju?Nechapem....... 😕

lucia.kl
22. okt 2010

@lucila83 ale to je pekná chujovina, ja by som si za tým výťahom išla, to ti musia dať, myslím, že máš dobré argumenty aby výťah stál aj na druhom...

lucia.kl
22. okt 2010

@lucila83 no to fakt neviem ako to zvládajú, ale aj maminy čo majú jedno a k tomu dvojky, ja mám k tým mojim len veľkého psa a mám dosť 😀

lucila83
22. okt 2010

Ja si to tiez myslim,ale s nimi je tazko.Ja ani neviem ako vyzera tento vytah zvnutra ........ 😀

lucila83
22. okt 2010

No aj my mame este psa,ale ja mam niekedy pocit,ze nezvladam vobec nic.

fatulda
22. okt 2010

ja ked sa chcem utesit tak tiez citam diskusiu o trojickach 😀 , ja by som uz navyse asi ani psa nezvladla 😝 , ale clovek asi zvladne dost, ked musi 😉

lucia.kl
22. okt 2010

@lucila83 prosím ťa a tý susedia sú mladý alebo starý, lebo mám pocit, že nerozmýšlajú, ved ako budú chodiť ked nebudú vládať??? to budú ako starenky a starčekovia chodiť po schodoch??? alebo čo v prípade ked si zlomia nohu??? no normálne mi ostal rozum stáť nad nimi??? no ja bývam na prvom a u nás sa za výťah na prvom neplatí ale používať ho môžeme - moja babka by bez neho ani z domu nevyliezla 😝

ludmilka25
22. okt 2010

@bombula Ďakujem za povzbudenie 🙂 už si aj to tehotenstvo začínam užívať 🙂