Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

loginka
23. mar 2010

deny, ja som tiez prelepila s tym gombikom, ale stve ma ze ho nemozem kupat., lebo sa to nesmie casto prelepovat.. 😠
tak neviem, aku to ma ucinnost

deny32
23. mar 2010

Preco sa nesmie casto prelepovat? ?My kupeme kazdy den, uz si tak chlapci zvykli, maju to v rezime.. sakra, ma stve, ze uz sme boli pekne zabehnuti a teraz sa nam to zasa rozhadze.. ☹ no hlavne nech mam mlieko...
tie homeo beriem, brala som ich aj hned po porode, Mauzy mi ich poslala po muzovi do nemocky, zlata... 😵
pijem aj caje, gravimilk, vineu.. dnes do seba ladujem vsetko..

luciaf13
23. mar 2010

deny nestresuj 😎 😎 a vecer skus dat UM. podla mna sa nic nestane a kojit budes nadalej, aj Julka pisala ze tak robila cca od3mesiacov a kojila drobcov az doteraz 😉 drzim palceky

juliagregor
23. mar 2010

ahojte..
len rýchlo..
deny si unavená, skús dať malých povoziť mm a ty si ľahni a nič nerob...
pomáha častejšie prikladať, ale pri dvojkách je to ťažko, môžeš dať aj hroznový cukor rozpustený vo vode (cviľku zasýti)...ked nepôjde kľudne daj jednu dávku UM...

ja som píjavala kmínový odvar, aj ja aj malí sme mali zadný pohon... 😀

kablika prirodzený pôrod je bolestivý a aj dlhší, ale zase je rýchla rekonvalescencia...

na očnej na prd, už bude mať okluky aj tretí 😖

lusinkaj
23. mar 2010

ahojte,vela krat si vas citam,raz som tu aj pisala....tak pisem znova...kedze aj ja cakam dvojicky tak by som rada si s vami popisala...predsa uz viete co ako.... 🙂

jennys
23. mar 2010

JULI tak aj vy nosíte okuliare? My tiež, asi mesiac. Lucka má jedno očko slabé, zachádzalo jej tak sme išli k očnej a zistilo sa že naň dosť zle vidí. Musíme aj preliepať.
DENY kojenie je náročné hlavne ten prvý pol rok, potom je to už fakt pohoda, ja som niekedy už nevládala a to som kojila len jedno dieťa, s dvomi to musí byť náročnejšie, však uvidím keď budeme mať dve ako to budem zvládať. Skús sa pozrieť na túto stránku, je tam aj o kojení dvojičiek, možno tam niečo užitočné nájdeš čo sa ti bude hodiť. Držím palce!!! Alebo sa skús skontaktovať s nejakou laktačnou poradkyňou, v pôrodnici by ti mohil dať kontakt, to by bolo asi najlepšie.
http://www.rodina.cz/LLL/

juliagregor
23. mar 2010

jenny veru budú mať všetci traja...

najstarší dg. tupozrakosť - preliepame a okuliare
najmenší - škúli - preliepame a okuliare
stredný - minulý týždeň mi začal trošku škulkať, čiže preliepať a za dva mesiace okuliariky

ahoj lucinka...

juliagregor
23. mar 2010

bibianka začal mi škúliť aj na druhé očka a vraj je to dobre...
minule si písala, že sa ti zdá že sa to zhoršuje...

jennys
23. mar 2010

JULI keby sa to aspoň tým nosením rýchlo upravilo ale to trvá dlho. My ideme na prvú kontrolu tak v júni, strašne som zvedavá či sa jej to dovtedy aspoň trošičku upraví. A čím preliepate? My sme kúpili také lepky to sa prelepí celé očko. Ale nemá to celý deň, no snažíme sa čo najviac aby to mala, ale mala už aj na celý deň. My keď sme jej to jedno očko prelepili a nemala okuliare tak skoro vôbec nevidela teda niečo tiež ako tupozrakosť. Tak hádam sa to upraví.

jennys
23. mar 2010

Ozaj kočky, chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s dvojičkovými kočíkmi, aké značky ste mali alebo máte? Potrebujem sa v tom trochu zorientovať, nejaké sa mi páčia lenže nejdeme kupovať nový a väčšina z tých čo by som chcela sa nepredáva používaný. Asi budeme mať sedenie len vedľa seba lebo by nám nevošiel do výťahu, ale prosím keby ste mi napísali vaše skúsenosti, určite mi to pomôže pri rozhodovaní a aj na čo si mám dať pozor aby kočíky mali alebo nemali. Lebo iné je vidieť a čítať o kočíku funkcie a čo všetko má a iné je ho už používať v praxi. Ďakujem.

lusinkaj
23. mar 2010

juli ahoooj....presne to iste zaujima aj mna co teba jennys tiez by som chcela poradit co sa tyka kocika....vobec neviem aka znacka,ci vedla seba ci za sebou....a hlavne ked vidim tie ceny 😒 diki

gajana1
23. mar 2010

Ahojte tak poradna dopadla dobre že o tyždeň pridte.tak uvidime čo povedia v nemocke tiež o tyždeň.
😉

jankaa15
23. mar 2010

ahojte 😉
si vas kazdy den citam nestiham moc pisat 🙂

lusinkaj-aj ja budem mat v oktobri dvojicky skus pozriet aj do temy ,,oktobrovky2010,,

luciaf13- ako sa mate?zajtra mas ist tusim do nemocky ze? jaaj ja uz len s tebou ocakavam ze kedy ti to pride sa velmi tesim 😉 😉

luciaf13
23. mar 2010

jej Gajana takze ja asi idem prva pod noz 😎 😎 😎 super len sa drz!!

No tehulky ja este nemam skusenost s kocikovanim dvojickoveho kocika ale pripajam moje postrehy z vyberania kocikov

1.http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6905681 - superny najlepsi vsetky suciastky na spojoch kovove, pevny ale ta cena :(

2 . http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7265058 - vyzeral fajn aj sa dobre ovlada , ale pani co ma dvojicky tak povedala, ze je maximalne do 1,5 roka, bol dost maly. A niektore maminky na diskusii mi pisali, ze pri prechode na obrubnik sa sam zlozil:(((((

3. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7309224 - bol fajn ale iba cierny, co si v lete neviem predstavit, vsak sa tam babatka uvaria. A to miesto kde maju polozene nohy dole je tak divne spravene,je tam plast a taka medzera takze by tam lahko mohla ostat nozka. Plus neni odpruzeny.

4. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3464639 - k tomuto mame len jednu pripomienku - deti su od teba a to nam s muzom dost vadi. Inak sa s nim velmi dobre manipulovalo ale cena so vsetkym je cca430€ (nanoznik, taska, fusakovanicky,clona proti slnku). - a este ma napadlo - nejde dat dole cela latka na kociku,kvoli opraniu :(

5. http://www.prenasedeti.sk/product/kocik-pre-dvo...
tento bol cely taky labilny a cely nejaky rozhrkotany, plus bol uzucky a deticky by v nom boli velmi natlacene.......

6. http://www.ppluxbazar.sk/pplux/danny duo 2.jpg no a tento Dorjan asi nakoniec vezmeme, ovladal sa super, prejde v pohode cez 80cm dvere, je dobre odpruzeny a za 550€ ho mas aj s autosedackami a fusakmi. Jedina nevyhoda je, ze vsetky tie casti su zvlast - vanicky ,vajicka, sportova cast plus nadstavec na vajicka - takze vsetko to skladovat zabere miesto. A farbu si mozes vybrat aj inu ale caka sa na to usitie cca2-3mesiace ale urobia ti aj inu 🙂, a kolieska su na loziskach (teda to predne urcite ostatne sme nerozoberali )

bubmleride nikde nemali ked sme chodili po obchodoch ale su nan chvaly

tolko moj elaborat na temu KOCIKY 😎 😎 😎 😎 😎

Julka a to je nemile s tymi ockami ale zase na druhej strane cim skor sa na to prislo tym lespie su vysledky s odstranenim skulenia a inych poruch u ociek, drzim palceky

luciaf13
23. mar 2010

opravujem link Dorjan http://www.ppluxbazar.sk/pplux/danny duo 2.jpg
a chipolino http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

Janka ano zajtra idem do nemocnice a uvidi sa ako sa lekari dohodnu 🙂

luciaf13
23. mar 2010

Dorjan nechce ist tak tu http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product... a v ppluxbazar.sk ho maju za dobru cenu so vsetkym 😎 a uz je aj u nas doma tak kuk do foteciek

lulu14
23. mar 2010

Ahoj Alienka Ninku zvladam s bruskom celkom dobre pomaha my aj svokra aj mamina a samozrejme aj manzel sa teraz viac zapaja ked neni v praci . Inac Ninka my uz chodi od septebra do skolky a tam ma svoj program kde sa jej moc paci tak si oddychnem. ale teraz je Ninka chora ma zapal priedusiek tak si moc neoddychnem a moc s nevyspim ale co sa da robit. A ty ako zvladas synceka s bruskom asi do skolky este nechodite ze? Jenys ahoj kanesten mam tiez doma aj candibene som vyskusala to je dobre akurat na to svrbenie ale nie na vytok ktoreho sa nemozem zbavit pomali od zaciatku tehotenstva vo stvrtok idem do poradne tak uvidim vo my povie doktor.Ale aj tak dakujem za odpoved baby. A vy ako zvladate tu myslienku ze mate v brusku 2 babetka namiesto jedneho? Aj ste to mali v rodine? Lebo my sme boli z manzelom vo velmi velkom soku zo zaciatku.

luciaf13
23. mar 2010

lulu no my mame dvojicky v rodine a bol to sok teda riadny ked nam doki povedal, ze v brusku su dvaja najomnici........dost dlho sme sa s tou myslienkou vyrovnavali..teraz je uz OK ale niekedy ma aj tak prepadnu myslienky ze ako to bude a ako to zvladneme a kde vezmeme tolko penazi a a a a.....milion inych otazok. Ale zase hlavne nech sme vsetci zdravi a nejako bolo nejako bude, vsak to zvladneme 😎 😎 😎

lusinkaj
23. mar 2010

luci dakujem za linky,urcite si vsetky pozriem....lebo fakt neviem aky kocik je najlepsi...
janka,ano pozeram ze si taky tyzden ako ja.... 🙂
baby a este,budete mat od zaciatku narodenia dve postielky alebo budete davat pokial sa da do jednej?

luciaf13
23. mar 2010

mali sme jednu postielku ale tatinko bol vcera v Ikee kupit druhu takze uz mame dve 😀 😀 😀 ja som potrebovala matrac a k nemu bola postielka za 0.10€ takze kupil obe veci a este sme aj usetrili 😀

lulu14
23. mar 2010

lusinkaj vitaj medzi nami dvojmamickami. Ja ti zatial moc radit este nemozem kedze babetka mam este len v brusku a dufam ze tam este aspon dva mesiace zostanu som v 29 tyzdni a mam este aj 4 rocnu dcerku Ninku ktora uz chodi do skolki. Kocar uz ma v podstate vybraty tiez sme s manzelom dlho zvazovali ce vedla seba alebo za sebou a nakoniec sme sa rozhodli pe kocar Abc Zoom desing 2010 mozes pozriet. Mne je to podstate jedno pretoze ani jeden nedam do vytahu takze ho budeme musiet rozkladat a skladat uz pred barakom byvame na 8 poschodi a kocikaren tu nemame lebo ju premudrela domovnicka zrusila a su tam bycikle tak to bude zaujimave. Aj auto mame male asi budeme musiet kupovat vacsie no proste sama radost. Ale dufam ze to nejako zvladnem.

lusinkaj
23. mar 2010

lulu dakujem za privitanie.....tak ja este mam cas kupovat kocik,ale uz teraz pozeram,informujem sa aky je najlepsi....
a tiez ako ty mi sme sice na tretom poschodi bez vytahu...ale mame taku kocikaren kde su bicykle,kociky taze mi kocik tam budeme davat...lebo zbytocne trepat do bytu...aj byt nieje velky len 2izb. 🙂
lucia,take iste som mala otazky ale este aj mam...ako to zvladnem,po prve financne,potom ked mi nikto nebude moct prist pomoct,kojenie dvoch deti...atd...

jennys
23. mar 2010

LULU tak to je dosť nepríjemné ten výtok, mne to dnes nejako prešlo, ale ešte sa natieram, možno ešte zajtra a ak to bude OK tak už nebudem sa musieť. No my sme mysleli že bude len jedno, aj na prvom UTZ bolo len jedno bábätko ale zas na druhej strane som mala HCG naozaj vysoko pozitívne a aj tehu testu ukázal druhú čiarku riadne rýchlo a zreteľne. No ale aj tak sme nečakali že dve, ale rátať sme s tým museli keďže sme si dali vložiť pri IVF dve embryjká. A bol to dosť šok, keď na ďalšom UTZ boli zrazu dve, ešteže som ležala...no ale už to berieme normálne, teda ja určite a v rodine môj otec je z dvojičiek, takže nikomu nič nebolo podozrivé...
My máme jednu drevenú a jednu cestovnú postieľku ale všade čítam že prvé mesiace je dobré dávať do jednej tak asi urobíme tak a potom dáme druhé asi do tej cestovnej, lebo tá sa mi zdá dosť dobrá, len dokúpime matrac a perinky. No uvidíme.

jennys
23. mar 2010

🙂 LUCI vďaka za linky a na zajtra silno držím palce!!!!

lusinkaj
23. mar 2010

jennys ty si tiez po ivf?aj ja....ale ja som dala len jedno emb.a to sa rozdelilo tak preto dvojicky 🙂

jennys
23. mar 2010

LUSI áno som, chcela som pôvodne dať len jedno ale na poslednú chvíľu som sa rozhodla že dáme radšej dve, aj pri Lucke sme si dali dve a ujalo sa len jedno tak aby bola väčšia šanca, no a nakoniec aj bola, takže dvojičky, aj tak nás to riadne šoklo. Ja som podnikala musela som všetko ukončiť, to by som už nezvládala, teraz som až do materskej na PN.

lusinkaj
23. mar 2010

jennys taze aj prve dieta mas po ivf?a aj teraz sa podarilo ivf tak to je super...malokomu a to tak podari....
mne sa paci kocik casualplay pre dvoj.si skus dat do googlu

katrinb
23. mar 2010

lulu - ja som spokojna, ale vonku som ho este nemala.....takze na 100% to tvrdit nemozem...o spokojnosti...dam potom vediet, ked ho prevetram

Juli - ako ste dopadli u ocneho?

murkaa - my ideme prepichovat uska v utorok....presne na č tyzdne....uff....dufam, ze sa im nezapalia uska moje malicke. No uvidime....kazdopadne drzim palceky, aby malinka to zvladla dobre

kablika - ja som rodila cisarskym, aj ked obe boli dole hlavickou. Ale doktor neriesil spontanne, pretoze sam povedal, ze je tam viacero rizik...hlavne, ze su jednovajecne a som prvorodicka. Tak aby sme nic neriskovali. Teda u mna to bolo tak. A mala som spinal a epidural. Celkovu som nechcela...lebo som pocula babatka hned zapplakat, aj som ich hned videla a potom po zabaleni do perinky mi ich doniesli ukazat a aj pusinku som im dala na tvaricku.....kym ma zasivali.....uzasny pocit a nikdy by som nemenila. A to, ze som mala aj epidural, tak to sa rozhodol anesteziolog...mala som ho ale vybaveneho - znamy a on rovno povedal, ze ma nenecha trpiet...a ze epiduralom mi budu po sekcii pichat utlmovaky...a poviem ti, abolutne som ani raz nepocitila bolesti . ranu myslim, ked som vstavala a chodila to ano...ale po sekcii nic, ani na druhy ci treti den...nic . A rana sa mi krasne zahojila....No ale uvidis. Jedine co som mala nie velku OK bola bolest hlavy, to tusim po spinaly byva...a ta bola brutalna (mna totiz nebolieva hlava), takze som si uzila ť dni v bolestiach....takze som bola aj na infuziach....ale preslo a je super uz

matelko - super, ze nozicky su OK..a balila si na siroko? Mne pediatricka povedala, aby som balila, lebo ze vraj dievcataka su to....mam balit aspon na pol dna. tak dnes sme zacali...skoro....ja viem, ale nemohli sme kupit nohavicky. No tak uvidim.

deny - to mi je hrozne luto s tou laktacnou krizou...skus annaq napisat. Ona radi aj dvojcatam...ajked je to ine ako pises, ked mas jedno babo. Kiezby som ti vedela poradit... A dik za zavinovacky. 😝 A inak, ja som bola cely zivot blondinka...az som si zacala farbit na blond a manzel bol ako maly tiez blondiak. Teraz ma take hnede vlasy. takze brunetky su neviem po kom....ja len dufam, ze zosvetleju vlasky...aj ked samozrejme ono to je jedno. Ale ked som ich videla a aj manzel, tak sa ma pytal ze kto je otec 😀 😀 😀 A ja mu na to, ze kto je ich mamka? 😀 😀 😀 Takze ani neviem, po kom su. Ale je mozne, ze vlasky este vypadaju....Verim, ze to prekonate - tu krizu.....ja inak nemam ani ml odlozeneho mliecka, lebo mne stale papkjau po 3 hodinach....alebo styroch...a neviem, kedy si mam to mleicko odsat, aby ho mali dostatok.

A inak, ja na mliecko stale sa snazim brat pravidelne 2 x davku gravimilku (to mi tusim Ajka poradila na mliecko), potom rano a vecer caj pre kojacie mamicky a cez den ricinus. Mam ho nakupene vela, vela, lebo som zistovala u homeopaticky, ci ho mozem brat dlhsie a povedala, ze ako dlho chcem. Aj cele kojenie, ale maximalne 4xza den 5 granuliek. Tak ja beriem 2x...a zatial mliecka mam hojne. A kazdy den polievocku mam. Neviem, ci to nieco pomoze....ale to je zatial moj postup

Poradite maminy? Neviem, lebo sa bojim, aby ho mali dostatok na dalsie kojenie. A to jwe ajblbe, ze niekedy po kojeni zaspinkaju ale o chvilinku sa mi niektora zobudi a chce pridavok. nie je to caste, ale nikdy neviem, kedy si budu

Baby a ako dostali babtka ten pruh? Ako zistim, ci ho maju? tym vypuklym pupcekom?

katrinb
23. mar 2010

prepacte za roman....nejako vyslo tak

alienka73
23. mar 2010

Lulu, tak to mas fajn, ze mala je uz v skolke, ale tak tvoje je uz velka. Nas bude mat v novembri 3 a este ani neviem kedy pojde do skolky ci v septembri alebo v januari. A uz mam velke brusko a niekedy aj problem s malym byt von, on je dost zivy a lieta beha a uz je to na mna vela, tak si hladam opatrovatelku.Zisla by sa mi aj pomoc v domacnosti no ale tak maly ma prednost tak hlavne aby on bol vybehany kazdy den. Uvidime co bude dalej, pre mna je vsetko este otazne ako co zvladneme.
Kocik uz mame bumbleride, snad budeme spokojni 🙂 .

Vitajte nove tehulky, uz nas je vela 🙂 .Drzte sa vsetky 🙂 .

My nemame v rodine ziadne dvojicky takze sme mali prve mesiace obrovsky sok ale uz to preslo, uz sme si zvykli uvidime co pride potom ked uz budu na svete. Snad to nejak zvladneme. Ale tie financie to su mi tiez zahadou ako to poriesime a auto a priestor v byte v tych malych izbickach.
Postielku zatial iba jednu budeme mat aj ked uz mame aj druhu doma, ale to az ked podrastu a nezmestia sa do jednej, lebo dve len tazko natrepeme do spalne.
A ked sme pri postielkach, viacere tak riesite ze na zaciatku iba jedna postielka a tym padom ste nemali monitory dychu? Je mi jasne, ze pokial budu babatka donosene tak mozno ani netreba ale co ak budu nedonosene ako ste to riesili?

Deny, drzim palce na kojenie ale tiez si myslim ze nestresuj a daj aj UM , ved pozri na Julku, tiez davala a kojenie neprestalo.Ved je super, ze deticka davas MM a mas tolko co mas. Drzim palce! Nas sa nevedel prisat tak sme len odsavali a pritom mlieka som mala celkom dost ale trapilo ma to tiez.

Julka mrzi ma to s tymi ockami, no snad naozaj lepsie ked to uz teraz zistili. Snad sa im to zlepsi tym prelepovanim!