Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

v15
30. jan 2009
katka.ott
30. jan 2009

catjob22, nevies co je s felon? akosi davno tu nebola 😕

janula13
30. jan 2009

ahojte babule.
Cmuk hura, si uz ok?ozerala som ci ta niekde zbadam a spytam sa ako sa mas, tak vsetko ok?chodila si k nam do chystame sa na 3ivf...
Mauzos, tak som zvedava strasne co povies nakkocik, dufam ze uspesne zlozite a aj nafotis a napises dojmy 😀 cakam len na to a potom objednavam 😀
martinka a na teba som tiez zvedava ako uspejes s tym tvojim kocikom na uradoch a hlavne pevne nervy...a tiez pozeram ci sa zase nova oploha neobjavi 😀
Mtina a katka, ja tiez zhanam kovik, ale asi kupim ten bumbleride, co dnes dosiel Mauzos, zalezi co povie ona este, ako sa jej pozdava...dlho som zvazovala, takmer sme uz kupili za sebou aj na vystave som bola, ale stale nic...velmi leti a j Easy walker duo, najdite si, ten vyzera dobre len ta cena je vesela, ale to necham uz na vas..

katka.ott
30. jan 2009

janula13, aj ja som uvazovala nad bumbleride, ale odradza ma, ze vanicky sa nedaju dat do protismeru. takze aj ja som zvedava na nazor od mauzos. pripadne mame isty implast spider comfort (mam ho albume) 🙂

eviska83
30. jan 2009

Fuu,baby vas docitat to je umenie,dobra debata .Mna najviac zaujal Power Twin Two,ale Taaaaa cena!!!!!!!
Ved na svk su kociare ovela drahsie 😲 😲
Pipka,cherry- myslime dnes na Vas,nech ste co najskor doma

mauzos
30. jan 2009

tak som tu, fotky pridam neskor, este som nestihla pofotit 🙂
Kocik dosiel v obrovskej krabici, dost vela kusov, mali sme co robit ho poskladat🙂 Zatial sme vsak velmi spokojni. Je velmi pekny a na prazdno ide uplne sam. Neviem co konkretne Vam napisat, ak Vas nieco zaujima, kludne sa pytajte. Snad len tolko, ze na strieskach ma dost velke okienka, tak myslim ze nebude vadit, ze sa vanicky nedaju otocit do protismeru. Ale to uvidime az o par mesiacov v praxi. Dam potom detailnu fotku do albumu, lebo to nikde na original fotkach nevidno

catjob22
autor
30. jan 2009

Katka myslim ze felonka vravela, ze nastupuje od 33.tt do nemocky, tak uz je asi tam 😉 Ona ma napisat Matke alebo Pipke keby sa nieco stalo 😉

janula13
30. jan 2009

pipka, cherry, tak sladke prebudenie a co njskor uzdravenie a zotavenie, nech ste rychlo doma pri drobcoch!

mauzos supre, ved to je to jedine co mi nejak na tom kociku vadilo,ale ak sa da vidiet cez to okienko na strieske, ze vidis co amli robia, tak je to ok, da sa, vies si to predstavit?Hm a mne ta babula vtedy povedala ze sa daju otocit, ale to by potom fakt striesky mali pri nohach, co je blbost, jedine zeby sa dali striesky odmontovat, daju sa?a daju sa dat uplne nalezmo, lebo mne napisala, ze nie na 180 ale na 165 stupnov, ale ze sa to vykoriguje tymi vanickami..je tak?tak tu mas kopec otazok..sorry, ale ja som taka otrava otravna..a cez dvere v pohode?

janula13
30. jan 2009

a este mi napadlo mauzos, su teda k nemu vanicky, ci len tie fusakotasky?lebo na nete vidim aj aj, zdaju sa ti priestranne?
Katka ott ja som na zaciatku tiez okukovala implast spider, ale aj som ho videla nazivo, je sice sikovny, ale malicke vanicky, co sice nema ani jeden nejake obrovske , kedze dvojky su vzdy na priestor utlacane, nikdy si nebudu lebedit ako jedno babo, ale co uz..no bol fajn, ale taky ako pre babiky..ale zase ma dobru cenu, zalezi na tvojich narokoch, ale ak sa ti da, chod si ho pozriet niekam nazivo...proste na mna posobil ako sikovny ale netrvacny, neviem preco...

mauzos
30. jan 2009

tak myslim, ze cez to okienko v pohode vidis na babo, ale ako som pisala, az prax ukaze. Strieska s prehodit neda, da sa len odzipsovat ta zadna cast, zrejme na leto. Mna to prekvapilo, ze sa neda dat uplne nalezmo, mne tvrdila ze ano. Lenze ked sme do neho dali vanicky, tak sa to fakt vykorigovalo. Zabudla som este na nieco? Idem nahodit fotky

katka.ott
30. jan 2009

jani, na zivo som ho videla a zatial som prenho rozhodnuta. vanicky sa mi zdali mensie, ale sak v lete mozno budeme v sportovom lezat 😀
este mam nejaky mesiac na rozmyslenie,tak uvidim. mozno ma nejaky kocik ohuri 😀

janula13
30. jan 2009

Kati tak vela stastia pri vybere 😀
mauzos dakujem, takze ak sa ten sklon vykoriguje, tak lezia uplne naplocho?a este som sa pytala na tie vanicky, ci su to fusakotasky...vy ste autosedacky k tomu nezhanali?a este ako cez dvere, len tak tak, ci v pohode?idem mrknut ci uz si dala foto..

mauzos
30. jan 2009

ano, lezia na plocho, vodovahou som to vsak nemerala 😀 Vanicky su fusakotasky a plus su este zvlast nanozniky. Autosedacky sme zatial nepozerali, niekde som videla zoznam, ktore do neho pasuju. Cez dvere v pohode 😉 Velmi lahko sa s nim manevruje, takze nie je problem sa napasovat, kam chces

janula13
30. jan 2009

Mauzos, ved vyzera super aj v tej farbe, mne sa zdaju tie vanicky dost velke na to ze je dvojickovsky a vyzeraju uplne naplocho a aj tie okienka v strieske vyzeraju fajn dost velke..no asi som rozhodnuta..len som prekvapena, na tom obrazku z netu co si mala v albume sa mi zdali tie vanicky tak menej vypolstrovane, nebude im tam v lete teplo?ci da sa to nejak dat dole?ale paci sa mi velmi..pisala mi zase ta pani, ze maju teraz vsetky farby, ze mozem prist pozriet a akusit..tak asi pojdeme..velmi si mi pomohla, dakujeeem a soferuj po byte 😀 tesis sa?

annamary
30. jan 2009

Baby sorry že rusim temu ale vazne je rodicovsky prispevok pri dvojickach tych 4 tis tak ako na jedno? co im to drbe vazne?

mauzos
30. jan 2009

Janula som rada, ze som pomohla. Ak mas moznost, tak sa chod ku nej urcite pozriet, ved co vyhovuje mne, nemusi Tebe. Tie vanicky su s fusakmi, tie sa daju dat von, takze vznikne "letna verzia". Pozri aj na fotky tu http://www.mimibazar.sk/rodinne_fotografie.php?...

janula13
30. jan 2009

mauzos, to ako ze bez vodovahy, tak ako tomu mam verit? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a co sa tyka autosedaciek, tak mne napisala nejaku znacku ze Babypoint 4 baby Meggy, alebo tak nejak...inu mi nenapisala, potom len origos americke..tak som rada ze si spokojna... 😉 myslim ze tie velke kolesa su fakt dobra vec..

veru annamary, drbka im, ja si take veci radsej ani este nezistujem, nech nie som permanentne nastvana...citali ste ten clanok na nete...dajte si do googlu nazov Legalna diskriminacia dvojciat a snad to najdete, na nasratie sa dobra vec 😝

ozaj dvojickarky a ako je to s tym jednorazovym prispevkom 25tis?aspon ten dostaneme 2x, ci som zase naivna?nieze by som na babatkach chcela zarabat, ale kedze som cele tehu na PN, co je teda obrovska mesacna davka a kedze vsetko kupujeme dvojmo, tak by nam to dodatocne pomohlo..

annamary
30. jan 2009

to nic Janulka, ja som totalne bez koruny až do porodu lebo mam v zmluve že nesmiem robit v tehotenstve takže až potom možno volaco 😢 😖

janula13
30. jan 2009

annamary, tak ja sa ani napracu necitim, uz to nejak doklepeme do porodu a potom uvidime ako sa utrasieme a mozno po troske cosi robit budem, aj ked si to zatial neviem predstavit s dvomi malymi detmi naraz..nejako bolo, nejako bude 😅

mauzos
30. jan 2009

porodne dostaneme dvakrat a este par korun naviac, spolu okolo 55 tis. Aspon daco 😲
Janula nezabudni si zobrat k tej pani vodovahu a potom mi to zmerias 😀 😝

janula13
30. jan 2009

no mauzos, neviem ci tu vodovahu nezabudnem 😀 😀 😀 musim si to poznacit 😀 😀 😀 tak pozrela som aj ten link a paci sa mi stale viac..si poklad, velmi ti dakujem, dufam ze budeme obe spokojne 😀
a s tym porodnym fakt , tak aspon to, ja som niekde citala kedysi, ze dostvame len 1 a pol nasobok, tak ma to nastvalo, ved porodim hadam dve cele deti, dufam 😀 a nie 1,5 dietata 😀

mauzos
30. jan 2009

tu je to presne vycislene:
Príspevok pri narodení dieťaťa:
Výška dávky na jedno dieťa 151,37 € (4560 Sk), s účinnosťou od 1.1.2009
ak sa súčasne narodili dve deti alebo viac detí a dve z nich sa dožili 28 dní, príspevok na každé dieťa sa zvyšuje o 75,68 € (2280 Sk),s účinnosťou od 1.1.2009
Príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa:
Výška dávky na jedno dieťa 678,49 € (20 440 Sk). Ak sa matke pri prvom pôrode narodí viac detí, nárok vzniká na každé dieťa, ktoré sa dožilo aspoň 28 dní.

chruminka
30. jan 2009

ahojte nechcem sa vam sem miesat,lebo sem nepatrim (aspon zatial 😀 ),ale co poviete na tento?

http://www.baby.patron.eu/sk/katalog/kociky-pre...

sesterka ma ale verziu pre jedno babo a je velmi spokojna a my kedze sa chystame na IVF tak ratame aj s dvoma babatkami a na tomto kociku sa mi paci ze tam su len tasky na babatka koli noseniu hore schodami kedze vitah mame na medziposchodi a vanicky su strasne tazke.

mauzos
30. jan 2009

ten kocik vyzera velmi dobre, len dve veci mi na nom vadia. Ma sirku 79,5 co je dost natesno cez bezne 80 cm dvere a ma len jednu spolocnu striesku. Ale ako som uz pisala vyssie, kazdemu vyhovuje nieco ine a niekomu sa bude prave to pacit. Ale ma zase vyhodu, otocenie sedaciek. Takze tak, idealny kocik este nevyrobili 😒

chruminka
30. jan 2009

mauzos aj mne vadi ta strieska,a rozmery som dako este nepozerala len vahu....
Ale pre dvojicky az taky vyber nie je a presne ako pises idealny kocik asi neexistuje,jedine keby ho vedeli vyrobit na mieru a to by bolo asi veeeelmiii drahe.
ale ani ten co si tam ukazoval ty nie je zly dokonca sa mi zda teraz lepsi ako ten patron a ta vanicka vyzera byt tiez taka lahucka,mam dalsi tip 😉

mauzos
30. jan 2009

chruminka 🙂 neber ma velmi vazne, ja tiez len tapam v tych kocikoch, osobne skusenosti zatial nemam.
Baby chvalia aj Peg Perego, ale ten tandem s volantom

chruminka
30. jan 2009

mauzos ten peg ma jedinu chybicku pre mna moc tmavy a zda sa mi ze ho vyrabaju len v tej tmavej farbe,inac vyzera super ale vlastne skusenosti nemam 😉 a peg-perega ja osobne moc nemusim zdaju sa my zbytocne predazene....
a ja tiez nie som ziadna odbornicka na kociky a ten patron mam vyskusany len verziu pre jedno babo a zdal sa mi dobre ovladatelny a sikovny prakticky.....ale urcite sa najdu aj lepsie...len u nas ak by boli nakoniec babatka dve bude hrat velku rolu vaha a ci sa zmesti do maleho vytahu...ale to uz moc predbieham 🙂

lumah
30. jan 2009

mauzos ja mám tandemový a nedám naň dopustiť. Povodne som chcela vedla seba, ale nie je dobrý ani jeden. Šírka pre obe babatká je 80cm, čo je velmi málo a vyzerá každý ako zhrňač, už len radlicu mu dopredu namontovať. 😝 Moj má šírku jedného 60cm, má ako jediný volant, ktorým sa točia predné kolečká, teda sa s ním dobre manévruje, má dostatočne velké kolečká-čo sa ocení v horšom teréne a všade sa s ním dostanem. Teda chcela som povedať, že mám peg perego duett 😀 . Nenašla som lepší pre dvojky. A okrem roho, predné otáčacie kolečká su na prd, zle sa s takým kočíkom manévruje, či už je to jednokočík alebo pre dvojky.
chruminka dnes kupiš na inzerát tento kočík lacnejšie, ja som tiež nekupovala nový. Do malého výťahu sa ti nezmestí žiadny kočík pre dvojky.

rapi
30. jan 2009

Ahojte, ja som bola dnes na ultrazvuku a zistili sme ze miesto jednej bublinky su tam vlastne dve. v rodine ziadne dvojicky nemame ale liecili sme sa dlho na neplodnost tak je mozne ze je to sposobene liekmi. oslavovali sme narodky a oznamili sme to aj rodine. boli velmi radi kedze v rodine vnucata zatial nemame ale mna aj tak napriek radosti chytala mierna panica ako to cele zvladneme. a to po vsetkych strankach.

janula13
30. jan 2009

mauzos dakujem zase za info o prispevkoch, zase som mudrejsia 😀
chruminka nevyzera zle, ale tiez sa mi viac paci ten s oddelenymi strieskami a nema ani velke kolesa, co je pre mna tiez dolezite kvoli manipulacii, ale ozaj, idealny neexistuje, keby si nejaky vyrobca dal tu namahu a precital naroky mamin, tak vyrobi idealny.. 😀