Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janula13
4. feb 2009

anamary a katka dakujem za odpoved, nuz ja este neviem, ved hadam mam este cas, ja mamlekarku v ruzinovskej a je aj porodnik, tak ak u nej, tak v ruzinovskej a pisali mi babule tu z fora, ze na antolskej skor prirodzene a v ruzinovskej sekcie a viem o tej mojej ze ma asi povedie smerom k sekcii, ale vraj je vyborny operater, aj ked rebeka strasna 😀 hm, tak sa neviem rozhodnut, aj ked viem ze na antolskej su lepsie podmienky...
annamaty, blahozelam k vaham, tak este trosku a ste za vodou...

catjob22
autor
4. feb 2009

Zeny vobec vas nestiham, mam kopu roboty v robote a este aj ten novy byt 😉 😉

Cherry, odpadujem z tvojich deticiek, je to nadhera!!!!! Vecer ti cinknem!

Martinka - detto! Sa mi neskutocne pacila ta foto, kde skusass novu kojacu polohu 😀 😀 Naozaj si velmi pekna mamina, boze, ako sa to robi?? 🙂 🙂

Kocky vsetky vas pozdtravujm, idem si precitat, co ste popisali 🙂

annamary
4. feb 2009

hej dakujem Janulka tak aj ja želam vsetko najlepsie a na ten porod mas ozaj este troska viac casu nez ja ako tak pozeram tak nech sa aj Vam dari, pekny dnik papa🙂

mtina
4. feb 2009

Annamry, hojenie po cisárskom tiež nie je žiadna sláva. Najskôr sa nemôžeš vycikať...čo je moc nepríjemné a potom keď máš jazvu. ktorá Ťa bolí a máš sa naťahovať s dvomi drobcami....neviem neviem, všetko má svoje pre a proti....

nana77
4. feb 2009

baby, nebojte sa prirodzeneho porodu. vobec to nie je take hrozne... skor by som sa bala sekcie, podla mna je stonasobne horsia - narkoza (je jedno, ci celkova, alebo spinal), rezanie, jazva...brrr... hojenie potom. myslim si, ze sekcia je omnoho rizikovejsia, ako normalny porod. neviem to samozrejme porovnat z vlastnej skusenosti, kocky, co maju za sebou sekciu by vedeli povedat, ale ja som ten typ, co preferuje prirodzene zalezitosti (samozrejme v ramci moznosti). a udajne aj pre duietatko je omnoho lepsie, ked prejde porodnymi cestami...

cherry01
4. feb 2009

mtina. Ja som mala cisársky, rana bolela tri dni.maximum 4 dni. A potom už v poho 🙂 a cikať som fakt nemala problém.

cherry01
4. feb 2009

JE TO JEDNO, len aby boli detičky a mamička zdravéééé a basta! 😎

nana77
4. feb 2009

jasne cherry. len nech su vsetci zdravi!
ale predsa si si po sekcii v nemocnici polezela mesiac....

cherry01
4. feb 2009

ale to som tam bola jedna z 30. Mala som horúčky - len netušili že je to žlčník, lebo ma nadopovali antibiotikami. 🙄
nana, neštvi ma 😀

nana77
4. feb 2009

ba ty mna 😀
som to tu prezivala... sekcioa nepodarena!!!!!!!! 😀 zbytocna!!!! 😀
hlavne, ze si uz ok 😉

lenkamt
4. feb 2009

Nana- ja som skoro po prirodzenom zomrela, to nemôžeš takto brať, prirodzený som mala supiš ľahký ani neviem ako som porodila, potom bolo síce zle ale pôrod ľahký. pri dvojičkách som sa bála že prvé porodím normálne , druhé sa vzprieči a aj tak pôjdem aj na cisár + bola som tak vyšťavená z tehotenstva že som si na prirodzený ozaj netrúfla, radšej som si to odspala 😉

inak čaute 😀

Cherry - všetko naj drobcom, krásnučké miminká 🙂

nana77
4. feb 2009

leni ahoj!
jasne, ze je to individualne, posudzuje sa pripad od pripadu, aj u mono porodov sa robia sekcie, nie len pri dvojkach. a tak isto aj mono prirodzene porody byvaju rizikove a tazke.... ja som tym len chcela povedat, ze si myslim, ze netreba robit PREVENTIVNE operacie (sekcie), ked je vsetko v poriadku. to mi pride akesi divne... ale jasne, je to len moj nazor, nie je smerodajny...
jeeej, cherry, vsetko naj k vymesaciu!!! 😵

pipka
4. feb 2009

no ja by som to asi nechala na lekarovi, nech rozhodne 😉

ja som teda rodila normalne, aj ked len jedno, ale pohodka, o tyzden som tu uz stahovala komody a botniky😀 a baby po sekcii mi predsa len hovorili, ze ten mesiac viac menej ziadne natahovacky... ale samozrejme vsetko je individualne...

a nastrih vobec neboli, ani sitie...pri tom stasti, ked uvidite tie male uzliky nebudete uz citit nic...a potom som si doma 2x sadla do lavora s repikom a vyfenovala šušku do sucha a bolo 😀 😀 😀 😀 😀

bea11
4. feb 2009

čaute, práve čítam ako píšete ako rodiť či prirodzene alebo cisárskym
ja som rodila prirodzene a myslím si že to je lepšie lebo sa rýchlejšie spamätáš a môžeš sa plne venovať obidvom detičkám. Prvé bábätko urobí cestu tomu druhému a ja som ani necítila ako to druhé vyšlo bola to rychlovka. Malý, ktorý išiel prvý si to všetko odniesol ale Simonka tá už bola frajerka lebo sa nemusela predierať von tá po 5 minútach vyletela von že ju doktor ledva zachytil.
Samozrejme tesne predtým ako som šla rodiť mi ešte pozreli polohy detí obidve boli hlavičkami dole takže som mohla rodiť normálne.

janula13
4. feb 2009

nuz, ja by som rada prirodzene, ak budu deturence dole hlavickami, ale necham to na lekarku nech posudi ona, ci som schopna to zvladnut, kedze som velmi uzka a uvidim ako mi babatka narastu dovtedy..prave som pozerala na Zone reality porod dvojiciek cisarakom a vyzeral v pohode aj ta mamina, ak mate temn kanal, mozete opzerat, ide este jeden diel, vola sa to cekame miminko a je to denne od 15.35...hm, niekedy si aj poplacem ked vidim ako sa rodia tie babatka...ale zase na druhej strane nechcem sa dat vmanipulovat do cisaraku len aby som ulahcila niekomu pracu ci nieco podobne..uvidime, casu dost dufam 😀

annamary
4. feb 2009

Skor ako zacnem zehlit este aj kosielky, idem sa opytat, ci sa vlastne este pouzivaju lebo jedna kamoška povedala že už su OUT. Ze stacia len dupiny, co baby?

eviska83
4. feb 2009

Jarka - tesime sa ze je vsetko Ok 😉
Cherry- gratulujeme 😀 😀
annamary- krasne vahy!!! 😝 😝

cherry01
4. feb 2009

dakujeme všetkým
annamary, ja som mala vyžehlené pripravené košielky..ale dnes som ich nedotknuté vyradila 😒

annamary
4. feb 2009

cherry dakujem, vsak aj ja ich teda nezehlim, co som citala starsie , tak že v nemocnici ich treba ale doma nie ale ved na antolskej vsetko dostaneme okrem pampersiek🙂 este raz dik papa

eviska83
4. feb 2009

annamary- ja som tiez pri malom mala pripravene ,ale pouzila som jednu a dost.
ja som tiez za prirodzeny porod,predtym som rozmyslala nad epi ale terz neviem,neviem.

janula13
4. feb 2009

ja mam kupene 2 kosielky, take na zapinanie a maju aj akoby rukavicky zaroven, ale asi skor vyuzijem body, kosielku tak pod dupky...netusim, neviem 😅

mauzos
4. feb 2009

no baby, nemohli ste sa o tom bavit skor? Ja ich periem a zehlim uz dva dni 😠 vyfasovala som po kamoskinom malom....

katka.ott
4. feb 2009

baby, ake kosielky?

mauzos
4. feb 2009

boli sme dnes v Carrefouri a maju dobru akciu na Pempersky, ale len od velkosti 2 na 3-6 kg, kus vychadza na 0,15 €. Jednotky nie su v akcii. Predavacka ma presviedcala, ze dvojky su od narodenia. Aku velkost ste pouzivali od narodenia? Budem potrebovat aj tie jednotky?

mauzos
4. feb 2009

katka, take tie biele prtave kosielky usite akokeby z vreckovky a straaasne zle sa zehlia..... 😲 vacsinou sa viazu na snurocky, aspon ja mam taky model 😀

lilinka76
4. feb 2009

My sme pouzivali aj jednotky, mauzos.

mauzos
4. feb 2009

lilinka, dakujem.

eviska83
4. feb 2009

Tie kosielky su fakt priserne,my sme pouzivali kosielky,ale bavlnene a na gombiky vpredu a tie som rada pouzivala.Pri Andrejovi sme pouzivali len 2,ale on bol 4kg.Teraz sme kupili aj 1 aj 2,ved clovek nikdy nevie,Mozno budu3.5kg 😲 😲 😲 😀
mauzos ,ale urcite si kup aj tie 2,ved oni sa nepokazia 😉 😉
Baby nasla som kalendar kde pisu aj vyznam mien,su tam ale len slo.mena
http://www.starostlivostodieta.sk/interaktivni-...

katka.ott
4. feb 2009

aha uz viem,tak take nemam 😀

ja som tiez chcela nabehnut do carefoura. plienky 2 mam, ale chcela som este aspon 1 balik 1

lumah
4. feb 2009

cherry aj ja suhlasím s nanou, keby si rodila normálne-spontánne, určite by si s nami suhlasila. 😀