Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

matelko1
14. aug 2010

@lusinkaj ja som od zaciatku davala kazdeho do postielky svojej.len cez den som ich davala spolu do postielky

lusinkaj
14. aug 2010

ahojte 🙂
@lucia.kl tak to je krasne,take vahy ste mali ked sa narodili,tak to som pri dvojickach nepocula...super 🙂
@matelko1 tak som sa rozhodla aj ja kupili sme dve postielky...tak budu od zaciatku kazda v svojej 🙂
aj tie spacie vaky som obj.tak aj do toho ich budem davat 🙂

aknats
14. aug 2010

double maminky, čo si myslite o látkovaní. Látkuje z Vás niektorá. čo by ste poradili čakatelkam?

juliagregor
14. aug 2010

@aknats vdaka bohu za pampersky 😉 , nech látkujú solo maminky, inak je to aj dosť finančne náročné, moja kamoška látkuje a bola som prekvapená, aké drahé sú tie plienky 😕

lucia.kl
14. aug 2010

@lusinkaj ja som sa pomylila my sme mali 2360 a 2580g 😀 😀 4000 aj dačo máme teraz 😀 😀 to je tou únavou. ale tintin mala vahy cez 3kg.

lusinkaj
14. aug 2010

@lucia.kl aj som si myslela ze si sa pomylila,ale si vravim preco nie....mohli mat take vahy... 😉
kojis?

davali ste od zaciatku uz aj cajik???

juliagregor
14. aug 2010

@lusinkaj ked kojíš, čaj nedávaj, len sa Ti zníži produkcia mlieka ...predné mliečko je od smädu, zadné od hladu 😉

lucia.kl
15. aug 2010

@lusinkaj nekojim ☹ mliečka bolo od začiatku strašne malo tak sme na umelom mlieku. čaj sme davali ale po navšteve u lekara už nedavame - baby boli z neho nadute a dokonca Nicolka vyhadzana, davame len prevarenu vodu. ☹

lusinkaj
15. aug 2010

@juliagregor no to som pocula,ze predne mlieko je od smädu zadne proti hladu 🙂
ale niekto mi povedal,ze je to blbost....ze ja ked som smädna tak nech sa napijem mlieko ci mi to pomoze... 😝 tak neviem ako teraz....
@lucia.kl no ved toho sa aj ja obavam ako to bude u nas,ci budem kojit ci nie......co by bolo asi najlepsie hlavne po finan.stranke 😒

juliagregor
15. aug 2010

@lusinkaj žiadnu vodičku dávať nemusíš, materské mliečko obsahuje všetko, čo deti potrebujú 🙂
http://dojcenie.wordpress.com/ toto je stránka laktačnej poradkyne annyg, kr. píše aj tu na MK, počítaj, ona je ozaj dobrá 🙂 😉

lusinkaj
15. aug 2010

@juliagregor no ved jasne...a ked nebudem kojit vtedy sa moze davat caj?

juliagregor
15. aug 2010

@lusinkaj ano vtedy sa čaj môže a dokonca je to aj dobré, ale najlepšia je čistá prevarená voda 🙂 , ked si ti deti zvyknú na vodu je to najlepšie, hlavne v teple, čaje rýchlo kysnú a hlavne v plastových flaškách 😒 , ja som zástanca sklenených fľašiek, používam len také, mala som aj plastové ale z tých mi piť nechceli, smrdeli im...

lusinkaj
15. aug 2010

@juliagregor aha,jasne....cize radsej si kupit sklenene?lebo flase este nemam tak musim popozerat....

juliagregor
15. aug 2010

@lusinkaj ja mám s nimi najlepšie skúsenosti a Maťko má dve fľašky už 4 roky...a chlapci dva roky 🙂 , či si kupiš sklenené alebo plastové je na tebe, ja ti len píšem moju skúsenosť, teraz sú všelijaké plastové fľašky a stoja strašné peniaze 😒, ja som povodne potravinárska chemička a u mňa bude sklo vždy čistejšie a sterilizovanejšie než plast ...
teraz ked sú deti veľké používam plastové fľaše len na pitie vody, aby si neublížili ...lebo pijú sami...(fľašky z Rajca)

lusinkaj
15. aug 2010

@juliagregor no ved samozrejme v tom mas pravdu sklo je streil.ako plast 🙂
a este davala si hned od narodenia nad postielku hraci kolotoc?od ktoreho mes.sa ma pouzivat? 🙂
a tie mnatinely su vhodne asi od zaciatku vsak?

juliagregor
15. aug 2010

@lusinkaj mantinely - podľa mňa je to skôr vec estetická ako funkčná, rovnakú službu spraví aj deka prehodená cez tyčky, ked nechceš, aby ťahalo od steny...ja som ich dala potom preč, lebo som na deti nevidela z postele a zakaždým som musela vstať, bez mantinela, som prestrčila ruky priamo z postele a pohľadkala...ale musím uznať, že teraz sa predávajú krásne mantinely a fotky detí v postieľkach sú veľmi krásne 🙂, záleží od teba, čo si môžeš dovoliť a kolko peňazí chceš alebo môžeš investovať...
kolotoč - starší kolotoč nechcel, znervozňoval ho, krpatí ho mali tiež, ale pušťala som ho málo, radšej mali toto...http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8852898&tab=0 , prehrali sa s tým dlho...

lusinkaj
15. aug 2010

@juliagregor no presne ako pises...je to vec estetiky...a dost aj financne narocne,keby sme chceli vsetko mat.... 😉

medinila
15. aug 2010

@bobicek5 dakujem za radu.skusim niekoho najst,kto mi to zozenie.
...inak opat sme stravili par dni v nemocnici. Andrejka dostala pruh tak ju operovali.Doktor sa rozlucil so slovami ze sa mozno este uvidime,kedze su dve je predpoklad ze aj drhej sa to spravi 😢
....co nas este vsetko stretne?,,,,,,,,
mimochodom,zistila som,ze dve deti je najlepsia diéta.Nie ze by som ju prave ja potrebovala ,ale je to typ co hladaju tu spravnu a nedari sa im 😀 😀 😀

ajka72
15. aug 2010

@lusinkaj ak by si nekojila ale dávala Um alebo prípadne kojila a dokrmovala UM rozhodne dávaj buď čajík alebo vodičku, napríklad moje nechceli vodičku ale len feniklový čaj ten zbožňovali a zbožňuju dodnes, lebo UM vysušuje, čo som ja napr. nevedela a keďdže som asi od mesiaca prikrmovala UM na noc a vodičku som veľmi nedávala myslela som si že kojím a to stačí aj na smad a Lenka ako mesačná dostala teplotu, boli sme 4 dni v nemocnici aby zistili čo jej je a záver bol že bola dehydrovaná trebalo dávať už aj vodičku, čajík keďže som na noc dokrmovala UM, že takým malým detičkám ak su dehydrované zhustne krvička a to vyvoláva teplotu, to je moja skusenosť

ajka72
15. aug 2010

@lusinkaj ja som napríklad nedávala hniezdo po celom obvode ale len na boky a jednu dlžku postieľky, aby som na dievčatá videla, možno je to vidieť na niektorej fotke v albume, mali sme hrací kolotoč moje pri ňom asi už od 3 mesiacov zaspávali, ukľudňoval ich a mali sme dva kolotoče, každá mala svoj kolotoč, a dievčatá spali v jednej postielke do 3 mesiacov potom sa už nezmestili tak spala každá vo svojej,

matelko1
16. aug 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
idem si vas precitat,nemohla som sa na pojit cez vikend na net a este som aj knoflik na notbooku dodzubkala 😀 ,rtakze musim dat nb do opravy.ja som,ale blba.

matelko1
16. aug 2010

@lusinkaj ja som hniezdo do postielky vobec nedavala.nevidela by som na deti.

juliagregor
16. aug 2010

@medinila vám sa teda ozaj darí, bobáčik malý a to mala aký pruh?

@matelko1 a to si tak zurivo otvárala PC? deti sa hrajú idem písať... 😝

matelko1
16. aug 2010

@juliagregor hej tak zurivo,neslo mi zapnut,potom som to drasticky zapla a knoflik mi vypadol.teraz z noznickami zapinam 😀 ...dobra som co...

juliagregor
16. aug 2010

@matelko1 😀 , hlavne, že si si pomohla, do albumu som dala fotku tortičky a na FB video mojich sa bijúcich detí, to len pre inšpiráciu 😝

matelko1
16. aug 2010

@juliagregor kuknem sa na to 😵

rusalka22
16. aug 2010

Ahoj dievcata, trosku sa vam tu zamiesam. Pred par dnami som sa dozvedela ze fazulka v brusku sa rozdelila na dve 🙂 🙂 🙂 tak teraz sa trosku spametavam zo soku. Som po umelom oplodneni takze som sastna za babatka ale mam velky strach ako ich donosim a ako to potom budem zvladat. Budem vdacna za vase rady, ste zlate ked si o vas citam 😉

juliagregor
16. aug 2010

@rusalka22 gratulujem 🙂 🙂 🙂 , hlavne sa neboj a teš sa 😉 🙂 🙂

bombula
16. aug 2010

@rusalka22 neni co riesit, bola si hodena do vody, plavat sa naucis🙂)) je pred tebou este velmi dlha cesta, neries zatial co bude po porode , hlavne sa sustred na to aby ste to spolu v zdravi do dna D dotiahli. a ostatne zvladnes az sama budes prekvapena.