Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lucia.kl
21. sep 2010

@lusinkaj no a to sme rovno aj s mm išli na navštevu 😀 😀 ja beham s kočikom po vonku stale, take 6 hodinové vychádzky si robím.
tak ten balík by už mohol doraziť, ale išiel druhou triedou, tak asi preto tak dlho trvá. som strašne zvedavá čo povieš až uvidíš naživo...

lucia.kl
21. sep 2010

@aknats
@lusinkaj ja som nedala červené šnúrky, ja na to neverím, ale furt počúvam od všadial a kde majú šnúrky???

juliagregor
21. sep 2010

@aknats to by si sa načakala na obedný spánok, to budú mať až po roku...nie vážne..normálne doma otvoríš okno, alebo aj ten balkon a po 10 minútach im budeš predlžovať čas, ide hlavne o dýchanie studeného vzduchu, ale deti dýchajú nosom, tak sa neboj zimy...

@lusinkaj dobré je mať na kočíku sieťku proti hmyzu, aspoň na ne nečumia, ale zase v zime, by to bola sranda 😀

katrinb
21. sep 2010

@aknats ako ti Julka radila, kompoty su dobre na zapchu...a mne pomahali susene slivky napr. Par kuskov denne som ich jedla

@lusinkaj akurat sme sli vonku...preto som neodpovedala.....a vonku pospali..uz sme papali kasicku a teraz sa snazim ich udrzat v pokoji do pol osmej...a ideme ukladat na spinkanie. Ale toto je najhorsi cas.......no musim stale nieco s nimi riesit

petrikaa1
21. sep 2010

@lusinkaj @katrinb ahojky) tak ako dnes? mne sa zda, ze tychto par dni trva dlhsie ako cele tehottenstvo 😀
@minkak xi tvojmu manzelikovi sa trasie penazenka v oktobry a tomu mojmu sa bude v septembry 😀 ja mam narodky zajtra a zubrienky sa narodia 24, no bola by ina sranda keby ma to chytilo zajtra a vsetky 3 oslavujeme v jeden den) ale uz sa mm vytesoval, ze nam kupi jeden spolocny darcek)))
@aknats dakujem) a ty sa setri, aby sme sa o par tyzdnov mohli s tebou tesit na babatka)))) do nemocky idem v piatok rano, tu to sa to aspon tak robi) mam prist iba nalacno a budu mi zase robit sono a ak by boli otocene v pozicii vhodnej na porod, tak mi vyvolaju porod a budem rodit normalne......... tak cakame 🙂

aknats
21. sep 2010

@petrikaa1 zajtra teda všetko najlepšie k narodeninkám, vyšlo Vám to a držkajte sa. Nech ti to do piatku rýchlo utečie. Ty vlastne bábätká dostaneš k narodeninám, najkrajší darček aký môže byť 🙂

lusinkaj
21. sep 2010

@aknats ale ved to nemusi byt vidno tie cervene snurky...ved to nema ma pomoct detom nie kociku 😀

lusinkaj
21. sep 2010

@lucia.kl aha,cize vy ste isli hned na navstevu 😀 a kam ?
tak dufam,ze dorazi zajtra...tak to som aj ja sama zvedva ako to vyzera nazivo 🙂

aknats
21. sep 2010

@lusinkaj ja, že to ta červená šnurka má pohľad nakukačov odtiahnuť. Ako to vlastne pomáha?

lusinkaj
21. sep 2010

@juliagregor tak to by bola sranda mat sietku v zime 😀 😀
@katrinb treba vyuzit babie leto a chodit s nimi vonku..lebo ak zacne zima je to horsie 😝

katrinb
21. sep 2010

@juliagregor no ja som na krstiny necakala...teda pre mna su to len prezitky starej doby...ale samozrejme je to kazdeho vec. My sme krstily ked mali 2,5 mes...to by sme sa nacakali, keby sme nesli von HIHI, Ale ja osm sa tiez bala zo zaciatku chodit von...bola este kosa. Ku otvorenemu oknu som ich dala tusim ako 1,5 tt a potom na balkon a von na prechadzku sme sli ked mali 5 tt.
@lusinkaj
@aknats o to ti nezavidim to cestovanie autom..to mas hrozne vela km mesacne... 😲
@lucia.kl ono zalezi od toho, kedy ste prisli z nemocnice. My na piaty den, ale tusim aj ty nejako tak skoro....ci? A ty uz prikrmujes? Viem, ze ste na umelom..ale ono je to skoro na take male babo....nezda sa ti? nechcem mudrovat, ale 3 mes, babatko nema este vyvinute tak creva a vsetko okolo toho....alebo doktora ti to kaala? Prepac, ale fakt sa mi to zda skoro......

lusinkaj
21. sep 2010

@aknats nieee...to im ma pomoct ze ak niekto na nich bude cumiet a obdivovat jaaaaj ake su krasne a po kom su tak ta snurka im pomoze aby neplackali...a tak... 😉

katrinb
21. sep 2010

@petrikaa1 verim ti, mne boli hodiny dlhe. A tie noci som nenavidela. ja som ani nespala poriadne,....ako ste obe pisali, vsetko ma bolelo....pretocit sa - to bol neuveritelny a bolestivy problem....
@lusinkaj . Uz to treba brat proste ako posledne krociky do uzasneho ciela

katrinb
21. sep 2010

@lusinkaj ja som na snurky neverilôa...teda na to "z oci", ale uz som tu raz pisala, co sa nam prihodilo....asi pred 3 mes....a jedine to nam pomohlo. Teda to ôcarovanie" ako ja volam...co sa stane z oci. Moje baby nikdy neplacu...fakt.....iba mrncia, ked su haldne a pod. KLOP KLOP. A plakali jedine vtedy, ked sa im stalo z oci. esteze to bolo len parkrat

aknats
21. sep 2010

@lusinkaj aha

@katrinb kočky mne už prihára od strachu, ďaľšia z dvojok porodila 29tt +5 juj, strašne sa bojím, no nesmiem si pripúšťať

juliagregor
21. sep 2010

@katrinb u nás je to urieknutie...

juliagregor
21. sep 2010

@aknats čítala som...veru ste nejaká zvláštna partijka ...ale budete všetci OK

katrinb
21. sep 2010

@aknats ja som ani nevedela, ze takto sa u vas cakateliek rozrodilo...neboj. Treba si hlavne verit a fakt sa nepresilovat. V nicom.....proste uz mas krasne tyzdne....bola by skoda nieco zbytocne urobit....aby to prislo skor. Ja viem, ale ze sa to lahko povie....ja som sa bala uplne cele tehu...aby som skor neporodila. A srale som si hovorila, ze my vydrzime. Chvalabohu sme aj vydrzali. Ale proste niekedy sa asi to zmenit neda. Vsetko je tak, ako ma byt. A ty teraz do 15.10. sa snaz aj v praci nepresilovat. A potom doma si uzivat brusko a pohodu

katrinb
21. sep 2010

@juliagregor ano aj u nas vlastne...ono to viaceri nazyvaju rozne..ale urieknutie je lepsie nazvane...dakujem 😉

lusinkaj
21. sep 2010

@katrinb tak mi krstit chceme tak o 2-3tt ked prideme domov.. 🙂
tak tak uz je to pomaly cieeeeel... 🙂

katrinb
21. sep 2010

@lusinkaj ono vsetko je aj tak uplbne jedno, halven ze budete vsetky tri zdravunke......

juliagregor
21. sep 2010

pekný večer, idem uspať svišťov a pokračovať 😝

lusinkaj
21. sep 2010

@katrinb presne tak 🙂 to je zaklad....jaaaaj baby ja na zajtra trpnem,som netrpezliva co ako bude... 🙂

katrinb
21. sep 2010

@lusinkaj ze byt ze si ta tam nechaju a odrodis skor? Alebo je to dohodnurte na ten piatok? Samozrejme, ak sa to nerozbehne prirodzene skor...

lucia.kl
21. sep 2010

@katrinb išli sme domov na piaty deň. a prikrmujem raz denne asi 3-4 lyžičky. ja som na prikrme bola od dvoch mesiacov a som tu a moja mama tiež a ta mala prikrm od mesiaca... a baby mi hned aj lepšie spať začali

kajsicka
21. sep 2010

Ahojte baby, trošku som sa medzi vás votrela. Tiež mám dvojičky dievčatká, vo štvrtok budú mať 7 mesiacov.
@aknats - neboj vydržíš, musíš veriť. Ja som si tiež odležala v nemocnici 18 týždňov.Bolo to strašné, lebo doma som mala ešte jednu dcérku- 5 ročnú, strašne mi chýbala.A ten stres!!! Koľko ešte vydržíme pohromade?Ale našťastie všetko dobre dopadlo.A tu je výsledok 🙂

juliagregor
21. sep 2010

@kajsicka krásny výsledok 🙂 , vitaj medzi nami dievčatami 😉

@lucia.kl súhlasím s KAtkou, príliš skorý príkrm zaťažuje ľadviny a je uplne zbytočný...naviac potravinová alergia je spúšťačom všetkých možných alergií...netreba sa ponáhľať, a počúavť naše mamy, ale riaď sa podľa odbornej literatúry...v susednom meste ordinuje jedna detská lekárka, kt. ako prvý príkrm radí presnidávku 😠

@lusinkaj uvidíš, že všetko krásne zvládneš aj pôrod aja starostlivosť o bábiky, tvoja intuícia a srdiečko Ti napovie čo je dobré, a ak by si niečo nevedela, Katku máš najbližšie a nás ostatné tu...zajtra ťa asi len prijmú, spravia nejaké sono, pásy a pripraviaťa na pôrod...držím Ti palčeky a teším sa na správičky

katrinb
21. sep 2010

@lucia.kl ja som tym nemyslela, ze deticky tu nebudu.....jasne, ze si tu, aj ony budu...ale ja som sa len prekvapila....lebo ako aj Julka pisala....deticky nemaju nielen ze ladvinky vyvinute, ale ani imunitu, ani crievka..ale ty si mamina, ty vies, co je pre tvoje deticky najlepsie.
@kajsicka nadherne dievcatka...a ako sa podobaju. Zlatunke princezne a okate. 😀

juliagregor
21. sep 2010

@lusinkaj a neviem či vieš, ale sa ťa budú pýtať aj na detského lekára pre deti..máš vybratého?

kajsicka
21. sep 2010

@katrinb Veď aj tvoje kukulienky sú krásne. Tiež sú jednovaječné?Naše baby sú približne rovnako staré, ako to zvládaš?Sedkajú už samé?