Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

katy2
10. feb 2011

@lucia.kl dakujem... my sme prve mali tiez po ivf a tiez to boli dvojky, ale jedno to vzdalo... zeby teraz? juj, aspon jedno....

lucia.kl
10. feb 2011

@katy2 no a čo akto budú obe??

katy2
10. feb 2011

@lucia.kl neodvazujem sa az tak velmi dufat... ale bola by som stastna... ale aspon jedno....

matelko1
10. feb 2011

a sme doma.von bolo fajne teplucko.ideme teraz papat.
a bez vedomia nemoze dat viac emryjok do tela.

bombula
10. feb 2011

@lusinkaj mozu byt jednovajecne, aj nasi taki su ked sa narodili sa vobec na seba nepodobali, ked sa vahovo vyrovnali tak na fotkach kde su malicki mam miestami problem (alebo aj vobec neviem) ktory na tej fotke je. ale je to vzdy hlavne vtedy ked sa vahovo vyrovnaju. ja to mam potvrdene z amniocentezy , inac by som bola v domneni ze su dvojvajecni kedze boli dve placenty. su si velmi podobni ale nie navlas podobni, moze to byt tvoj pripad, myslim ze aj bude. Fotka kt. mam v albume nie je az taky skvely priklad ale mam aj take kde su uplne rovnaki (uz trochu s tym bojujem, zacinam kupovat veci nie rovnakeho strihu ale nie rovnakej farby ak to len ide, aby sa ma nepytala rodina ze ktory je ktory a ci je to ten atd... )

andzis
10. feb 2011

@lucia.kl ahoj my sme tiez potvrdzovali pred notarom ale nie pocet iba ze s tym zakrokom obaja súhlasime ... a nas sa ani nepytali kolko ich chceme vlozit automaticky sa vraj vkladaju dve aspon tak nam povedali my sme to ani neriesili uz potom ...

matelko1
10. feb 2011

teraz sa uz myslim len jedno moze vkladat.ani mna sa nik nepytal a vlozili mi 2,ale vlastne mne povedal vzhladom na moj vek mi vlozi 2.uz som nebola najmladsia 😀

lucia.kl
10. feb 2011

@matelko1 viem, že chceli dosiahnuť aby sa párom kde je zdravá žena dávalo len jedno embryjko, ale neviem či to už platí, baby čo teraz absolvovali ivf dostali po dve...

andzis
10. feb 2011

@matelko1 no v gyn fiv vkladaju dve na zakroku sme boli 4 baby a vsetkym vkladali po dve teda ak boli ok ale neviem asi by mali dat na vyber .... ja som velmi rada ze cakame dvojicky by som nemenila aj ked na zaciatku som sa toho trochu obavala 🙂

lucia.kl
10. feb 2011

@andzis aj ja mám baby z GF ku komu si chodila??

matelko1
10. feb 2011

aj ja som rada,ze mam dve,nemenila by som za nic na svete.ja viem,ze v ke gyncare uz len jedno dava doki,tak neviem.
len na ziadost zeny vklada dve.

lucia.kl
10. feb 2011

každé centrum to má inak, ešte že je u nás to obmedzenie na dve, neviem si predstaviť, že by som ich mala viac...

andysok
10. feb 2011

@lucia.kl a ja ze menej 😉

lusinkaj
10. feb 2011

@lucia.kl nie luci,nic take pred notarom sa nepodpisuje u nas...len obycajne ja som podpisovala,ze jedno...ale vies ono je to take na diskutovanie...co mam teraz ist za nim a sa spytat ako je to mozne?????
@elmexina ja som bola v kosiciach u dr.Hermana 🙂
@katy2 ved samozrejme,ja to uz neriesim...len sem-tam ma napadne ako je to mozne 😕
ale zaklad je ze ich mame a ze su zdraveeeeeeee 🙂

andzis
10. feb 2011

@lucia.kl no bola som u Harbuliaka ale vysetroval ma vzdy nejaky iny lekar jeho som za celu dobu videla 2 krat ... 🙂 ale bola som spokojna hlavne ze to vyslo 🙂

deinad
10. feb 2011

@lucila83 dakujem za slova podpory, si moc mila 🙂 a ver ze to aj pomaha 🙂
dnes som ovela kludnejsia a vyrovnanejsia so vsetkym co nastane, len to cakanie je hrozneeee 🙂

deinad
10. feb 2011

@juliagregor hihi, no ano uverit aj musel 🙂 ja som od zaciatku po KET verila, ze to vyslo, tesila som sa, ale samozrejme aj zadne dvierka boli otvorene...ved stat sa moze cokolvek. Vcera som to trosku oplakala, ale dnes sa citim lepsie a podla rad sa snazim aj mysliet pozitivne, ved tolko usilia som do toho dala, ze to jednoducho musi byt v poriadku, cakanie na "verdikt" je v tomto pripade najdlhsie, ako naschval sa tie dni vlecu 🙂 ale som rada za vsetky rady a hlavne skusenosti, co vsetko ste prezili, takze ma to velmi podporuje, dakujem.

lucia.kl
10. feb 2011

@andzis ja som chodila k drábekovi a ket mi robila behúňová, no celé tehu som chodila k drábekovi do poradne

deinad
10. feb 2011

@matelko1 dakujem moja, ved dnes sa citim lepsie na duchu 🙂 usmievam sa na svet a verim verim verim 😉
citim sa rovnako uz treti tyzden, nafuknuta ako balon, vsade ma picha raz na pravej strane raz na lavej potom kdesi hore pod rebrami a tak dokola, neviem, ci je to dobre ci nie, radsej si nemyslim nic a pekne pockam do stredy, snad uz budu veci jasnejsie, a jasne ze nadej nestracam, okrem toho mame este jedneho mraziacika 🙂

deinad
10. feb 2011

@zuzanka7834 veru podobne sme na tom....tak si budeme vzajomne drzat palce, ono s tymi tt je to tak, ze ked mi vkladali dve embryjka mi sestricka povedala, ze som vlastne uz v 3tt, lebo embryjka mali 7 dni a 14 dni ratala od mrchy, ci tak nejak, takze + 14 dni po KET je to 5tt. Vraj je normalne, ze nie je vidno nic, mozno ani v 6tt nebude, dolezita bude hladina hcg, ak bude taka ak ma byt, bude to ok, ak nie, potom moze ist o mimotehu alebo jednoducho sa embryjka nevyvijaju a tym padom to nevydrzi, takze si zatial ziadne prognozy nedavam a snazim sa mysliet na to, ze to bude v poriadku. mne krv brali hned v heliose, nebola som predtym nikde na krv, takze vsetko len tam aj na UZ aj na krv a idem aj buducu stredu na kontrolu, potom budem mudrejsia.
citim sa tak, ze mam nafuknute brucho a vsade ma picha 😀 sa nezmestim do gati a musim nosit volne veci lebo vyzeram ako v 3 mesiaci 😅 ty ides kedy na kontrolu? treba hlavne mysliet pozitivne, nic ine nam nezostava...

janula18
10. feb 2011

@andzis a ty len ležíš alebo aj pobehuješ?
Ja sa snažím ležať aspon časť dna, a rozmýšlam že si podložím panvu aby sa krčok odlahčil čo najviac

matelko1
10. feb 2011

@deinad to je dobre,ze nadej nestracas.musis verit 🙂 .urcite bude hcg stupat.
chlapci uz spia.

zuzanka7834
10. feb 2011

@deinad ja som v Heliose nebola od IUI, krv mi brali tu u nas, preto Krajko povedal, ze si ju musia zobrat sami... ideme tuto nedelu. Kazdy druhy den si robim test a ciarka pomaly tmavne, tak dufam a verim, ze bude vsetko v poriadku. Ako som povedala, drzim nam obom velke palce...

zuzanka7834
10. feb 2011

@deinad a preco si vlastne v dvojickovskej teme? 😕

sylvia21
11. feb 2011

Rodičia majú dve deti - dvojičky. Jedno riadneho pesimistu a druhé veľkého optimistu. Na narodeniny chcú rodičia deti vyskúšať. Pesimistovi vykúpia obchod z hračkami a optimistovi dovezú do izby fúru konského hnoja. Z izby pesimistu sa ozýva plač.
- Toľko darčekov, všetci mi budú závidieť, hračky sa budú kaziť a bateriek koľko ide do nich.
Z izby optimistu sa ozýva smiech. Keď prídu do izby, optimista sa prehŕňa v hnojí a vraví:
- Toľko hnoja, tu musí byť niekde koník

juliagregor
11. feb 2011

@zuzanka7834 deinad si s nami začala písať, ked hladala radu, a ja dufam, že ju tu budem vidieť stále 🙂

zuzanka7834
11. feb 2011
bombula
11. feb 2011

@sylvia21 🙂

bombula
11. feb 2011

@deinad presne tak som sa citila aj ja, vsetko dole bolelo, zadychcana nafuknuta som bola, veci tesne, bolo po sviatkoch a nevediac ze som tehu som si myslela ze som to prehnala s jedlom a tak som si kupila permanentku do posilky a ihned sla makat, tlacit vahy....🙂 ajaj, dik mojim babetkam ze sa udrzali, teraz sa uz na tom smejem ale veru fajn ze to tak dopadlo. tak prajem nech aj tvoje babetka zabojuju

andzis
11. feb 2011

@janula18 no lezim skoro cely den viac menej snazim sa nikam nechodim skoro iba ked sme boli vyberat kocit a postielky to som chcela vyberat aj ja ....madrac mam podlozeny co je celkom ok a celu noc mam vyssie nohy aj panvu ... lekar hovoril ze najvacsia zataz pride okolo 28 tt potom sa asi uz ani nepohnem 🙂(