Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

eviska83
28. jan 2009

Tak kociar je uspesne vo fotoalbume.kuk

maajka83
28. jan 2009

Ja sice nemám dovičky, ale len jedno babo, vas vsetky obdivujem ako to zvládate, jasne musite, ale neviem si to ani predstavit 🙂 Prajem vam aby boli vase deticky zdravucke a rastli do krasy 😉

gabika24
29. jan 2009

ahojte.
jej, fedra, som rada, že ťa tu vidím, aj keď už sme nejako často nechodím - neviem prečo... teda viem - malí boli chorí, ale už je to lepšie.
ináč, ja som pri malej pribrala cez 20kg a mala 3,8kg a pri dvojkách 12 kg a mali po 3 kg. tak si vyberte 😉 a to som ich rodila v neukončenom 36tt. - to len k tomu, čo ste sa vyjadrovali k váham...
pipka, držkaj sa a potom sa ozvi.
pekný deň babulky 🙂

mauzos
29. jan 2009

jeeej Martinka to kojenie je uuuzasne 🙂
som rada, ze aspon niekomu sa paci to meno. Ja to mam presne tak isto, ked niekoho nemam rada, tak nemam rada ani jeho meno.
Drzim palce pri prvom nakupe s novym kocikom. My kupujeme vedla seba, tak tam asi nehrozia spolocne nakupy 😉

dracik1
29. jan 2009

martina, ta poloha je super, sa mi paci ako perfektne pristupujes ku kojeniu 😉

eviska, to je presne kocik aky som chcela, ale ta predna sedacka sa neda uplne sklopit???????????kam das babo?

maartinkaa
29. jan 2009

ahote baby prave vcera som sa dozvedela ze budeme mat dvojcata a velmi sa toho tehotenstva bojim nakolko mam problem donosit aj jedno dieta ☹ s obidvoma chalanmi som prelazala v nemocnici velmi dlhe obdobie, chcem sa vas opytat ake ste mali tehotenstvo a ci to bolo velmi narocne prosim odpiste

katka.ott
29. jan 2009

ahoj martinkaa, ja som sa tiez obavala dvoj-tehotenstva, ale je to uplne v pohode. hoci je toto moje prve tehu a ziadne problemy som predtym nemala.
tak drzim palce a nech to dobre dopadne 😉

maartinkaa
29. jan 2009

katka a kedy ti zistili ze ci su dvojky dvojvajecne?

fedra
29. jan 2009

eviska .... pekny kocik /my mame taky isty len farbu stylon 😀 /.

mauzos
29. jan 2009

maartinkaa nie som velmi kompetentna Ti radit, kedze je to moje prve tehotenstvo a nemam s cim porovnavat, ale zatial to znasam v pohode (musim poklopat). Tiez som mala obavy. Su tu velmi mile babulky a urcite Ti odpisu aj take, co maju viac deticiek a ci bol rozdiel v tehu s jednym babom a s dvoma. Drzim palce, aby Ti vsetko dobre dopadlo

maartinkaa
29. jan 2009

dakujem baby ale mam hrozny strach aj o to aby boli zdrave 😢

mauzos
29. jan 2009

si na PN, alebo chodis do prace? Ja to zvladam asi aj preto dobre, lebo som od zaciatku doma, nemam ziadne stresy, lahnem si kedy chcem a tak....

maartinkaa
29. jan 2009

som doma na pn

fedra
29. jan 2009

maartinkaa .... ale ten strach by si mala mozno aj ak by si cakala len jedno. Neboj

zofa
29. jan 2009

Eviska nadherny kocik 😉 😀 (budeme mat ten isty), zajtra by nam uz mal prist.
Kockam ktore su v nem. drzim palce.
Martiina kde ty chodis na tie polohy na kojenie?
Kocky co ste mali cisarsky, po kolkych dnoch sa vam spustilo mlieko?

eviska83
29. jan 2009

fedra, zofa - mame dobry vkus 😀 😀
dracik - ako dole? myslis sedacku alebo autosedacku,my sme tie sedacky dali uolne dole a na podvozku su len autosedacky.On je fakt dost lahky a da sa dobre zlozit.Autosedacky sa mi zdaju trochu male ale ved uvidime.martiina si macher na kojenie
ja som teraz niekde citala ze nieje rozdiel medzi norm.porodom a cisarskym ohladom mlieka ,len treba dieta hned prilozit,ale realita je asi ina ,neviem posudit
zofa ides na cisara?

eviska83
29. jan 2009

zofa- polohy kojenia,dobry link http://www.kojeni.net/dvojcat.php

zofa
29. jan 2009

Paaaani moji ved na to kojenie dvojciat treba speci vysoku skolu 😒 😀
Ano budem mat cisarsky a uz teraz mi z toho stahuje zadok 🤐 Ani nie tak z cisarskeho ako z tej epiduralky 😔
Mam zly tlak, tehot. cukrovku a problem s pecenou, takze neni sanca rodit spontanne len cisarskym.

taella
29. jan 2009

zofa ja som momentálne po cisárskom a kedže detičky sú ešte na JIS-ke , tak mi ich neprikladajú , ale asi na4.deň po sekcii som si začala odsávať mlieko a pomaličky sa to rozbiehalo . Teraz po 11 deň už mliečka je kopec . Len treba pravidelne odsávať , resp. prikladať a ono sa pekne rozbehne.

gabika24
29. jan 2009

taela, to je dobre, že máš kopec mliečka - ja som, bohužiaľ, to šťastie nemala - ale už ani pri malej. a teraz skoro vôbec - aj som prikladala, aj odsávala aj neviem čo - a nie a nie. tak sme to vzdali - už v nemocke vedeli, že to nič moc nebude... no čo už. len ma to dosť mrzí, lebo som to tak veľmi chcela... držkaj sa aj s detičkami

mauzos
29. jan 2009

Ahoj Taellka, babulky su krasnucke, pekne napreduju. Som rada, ze sa Ti rozbehlo mliecko a mozes im davat svoje "vitaminiky". Drzte sa!

didusa.risulo
29. jan 2009

ahojte baby, co je tu nove?vidim nove tvare, ja zas tento mesiac nic, asi pride mrcha

zofa
29. jan 2009

Taella, dakujem za odpoved. Odsavacku mam uz kupenu, tak ju len pobalit do porodnice. A mam este jednu otazku, mrcha sa vam spustila hned po cisarskom? Sorry za hlupe otazky 🤐

katka.ott
29. jan 2009

martinkaa, v 13tt alebo 14tt. vlastne vtedy mi zistili, ze su dvojcata 🙂 . kazde malo svoj vak a boli tam aj medici, takze sa mali na com ucit, pripadne odpovedat na otazky dr. a taktiez vidiat reakciu buducej mamicky 😅
na pn som aj ja od zaciatku, takze len klud a ziaden stres. vsetko ma svoj cas a robota nie je zajac - neutecie 😎

taella, drobce su krasne 🙂

jarka82
29. jan 2009

ahoj maminky ako zistim ci mam vysoky krvny tlak? donedavna som nevidela na oko potom mi behali pasiky pred okom a teraz ma strasne boli hlava myslite ze by to mohlo byt tlakom co s tym robit? viete mi poradit? 😖

katka.ott
29. jan 2009

jarka, mne pri vysokom tlaku hrozne busi srdce a pocitujem nervozitu 😖 .
hlava ma zvykne bolievat skor pri nizkom tlaku, aj tie ocne veci mavam, pripadne ma taha k zemi 😅 .
pri vysokom tlaku len si lahnut a ukludnit sa

janula13
29. jan 2009

taella mas krasne kuklicky, tak dufam ze budu rychlo rast a vam robit radost..
vsimla som si ze viacer mate kocik jane powertwin, mne sa paci, ale kedze je to trojkolka, nie je to nestabilne?a ked chcete dat obe deti spat ci sklopit v tej sportovej verzii, co to druhe dieta, nie je tam utlacene?pytam sa, lebo my sme este nic nekupili, aj ked zvazujem viac variant...aku mate skusenost?
A chcem sa este spytat, som len v 19tt ale dost ma zacali bolievat krize a aj slabiny a boky, taky neprijemny tahavy az palivy pocit, je to ok?mne sa to zda skoro, ale zeby to bolo nejake povolovanie väziv, ked si maternica robi priestor?nechce sa mi kvoli tomu behat hned na pohotovost, vy ste take nieco citili?
A maatrinkaa, mne povedali ze cakame dvojvajecne hned na prvom utz v 8tt ked sme sli na srdiecko...a neboj sa, teda vlastne co ti mam co ja radit, tiez sa bojim vela veci, doteraz si to neviem predstavit ake to bude, dieta este nemam..a tiez rozmyslam ako a kde rodit...same otazky v hlave..

martiina
29. jan 2009

jarka, ja som kvôli nízkemu krvnému tlakú skončila pár rokov dozadu v nemocnici 😝 Čakala som na vlak zo školy, zrazu ma oblial studený pot, mala som mžiky pred očami a bolela ma hlava až som nakoniec odpadla, pamätám si už len ako ma ľudia na stanici kriesili a volali mi sanitku. Poležala som si v nemocnici 3 týždne, s tým že mi robili rôzne testy. Môj bežný tlak je 90/60, ale neodporučili mi stáť dlhšie ako 20 min, lebo mi potom klesne až na 60/40 a môžem odpadnúť. Chvíľu som brala aj nejaké lieky, ale to ja moc nemám rada, tak som sa pýtala na niečo iné. Dovtedy som kávu nepila, tak doki odporučil kávu, červené vínko a studené sprchy. Odvtedy to dodržiavam a problém s tlakom som už nemala. A ak aj nejaké mžíky pred očami mám, viem že si musím hneď sadnúť aby som neodpadla. Nízky tlak ako taký nebezpečný nie je, len to keby si odpadla a uderila sa, otras mozgu atď...
V tehotenstve sa zvykne tlak vraj ešte znížiť, tak som mala obavy ale našťastie všetko bolo ok.
Takže tiež si myslím ako katka.ott, že vysoký by to nemal byť, skôr nízky

zofa, mrchu by si nemala dostať pokiaľ kojíš. Ale ja som rodila spontánne, tak po porode samozrejme nejaké 2 týždne krvácaš, ale to ešte mrcha nie je ale len popôrodne čistenie. Ale vraj niekto dostane kramy aj keď kojí, ale mne sa to nepodarilo. Ninka som kojila 14 mes., tak celú dobu som kramy nedostala. Práve to bol dôvod prečo som prestala kojiť, lebo som už chcela ďalšie bábo, tak samozrejme bez ´mrchy by to nešlo 😅

písala mi felon, tak už je v nemocnici. Je otvorená na prst, má napichnutú infúziu a oddychuje. Dr. jej povedal že môže vydržať aj 4 týždne 🙂 , tak jej držím palce nech vydržia pokope čo najdlhšie

my sme dnes boli na prvej prechádzke, otestovali sme tesco a kaufland - v pohode! Super sa s kočíkom manipuluje, som spokojná 😉

martiina
29. jan 2009

pridala som aj nové fotočky 🙂 kuk:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

mauzos
29. jan 2009

Martinka a nejake fotecky si neurobila z prveho nakupu?
Nam by mal zajtra dorazit ten Bumbleride, uz sa neviem dockat.... 😉

Inak aj ja mam bezne problem s nizkym tlakom a su to presne take priznaky ako opisujes. Teraz pocas tehotenstva mam idealny tlak 120/80 🙂