Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nana77
19. feb 2010

lucija, jasne, to moze byt. moze sa stat, ze to aj niekolko dni nebudes citit vobec. kazde tehu je ine. napr. vela kociek pisalo, ze tie kopance boli silne, alebo ze velmi intenzivne. ja som ich take silne nikdy nemala. moji kopali len tak slabucko az do konca tehu. a malokrat za den. ale zase, ked sa im podarilo trafit napriklad taky mocovy mechur - poviem ti, stacilo aj slabo, ale presne a bol to "zazitok" 😀 . neboj sa, vsetko je urcite v najlepsom poriadku.

juliagregor
19. feb 2010

dr. nám ešte zakázala ísť von a už je nám vnútri dlho ☹ , včera som sa bola od zúfalstva prejsť okolo baráku 😎

nana77
19. feb 2010

juli, jasne, nedaju sa porovnavat kojene a nekojene deti 🙂 . verim ti, ze si na nervy, byt tolko zatvorena doma. my sme minuly rok v lete "vyfasovali" ovcie kiahne (doteraz nechapem, kde sme k nim prisli), tak sme boli vnutri zatvoreni nieco cez dva tyzdne v tych najvacsich horucavach 😝 . napodiv to mali znasali lepsie ako ja 😔

juliagregor
19. feb 2010

nana 😉 tak to si ozaj neviem predstaviť 😝

bibianka
19. feb 2010

mauzos, deťom to vôbec nevadí, myslím, že skôr naopak. Je to určené na jedenie, nie na posedávanie len tak. Keď sa najedia, idú von. Saška nám v istom období aj v týchto pravidlene pri obede zaspávala 🙂
Keď este nesedeli, kŕmila som ich vo FP lehátko-kresielkach. Ešte stále ich máme, deti ich používajú ako hojdacie kreslá.

juliagregor
19. feb 2010

ja mám klasiku drevenú (ešte po Maťovi) a druhú s pultíkom (Meggy) zasuniem ich k sebe, pultík majú spoločný a nezaberie to tak veľa miesta, ked boli menší, tak do drevenej som dávala za chrbátik poduštičku...
malým je úplne jedno kde sedia 😉 hlavne, že je HAM... 😀

maminky ako sa máte....loginka, matelko, zbinka, juletka....
deny super, že si doma.....
varím už aj na víkend 😎

mauzos
19. feb 2010

Nani 😀 aj taky poznamkovy blok som si zaviedla, len ja som tam pisala iba o kolkej kolko spapali a veru bola to neuveritelna pomocka. Tiez som si velakrat nepamatala o kolkej papali, kedze boli dvaja a nie vzdy papali naraz.

Ja nehovorim, ze su tie stolicky zle, pacia sa mi, hlavne vyzeraju byt sikovne v tom, ze su male. Tak pokial ma niekto malo priestoru, su idealne. Ja som si vybrala Fabule, mame dost priestoru a su pohodlnejsie.

Bibi ja som uz lehatka predala, ale vyuzivali sme ich na 100%. Tiez som v nich aj krmila, kym nesedeli. Mozem odporucit vsetkym buducim maminam, super vecicka.

Julia, len vydrzat, nic ine ti neostava, aj tak je vonku fuj pocasie 😒 Mna by tam teda nikto nedostal, nebyt deti 😀

matelko1
19. feb 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
mame sa fajn,maly place,potom napisem

maartinkaa
19. feb 2010

ja im davam tiez vankusiky za chrbatik, lebo este nevedia dobre sediet a tiez ich najcastejsie krmim v FP lehatkach, ale niekedy je to fakt fuska.

neviem dievcata, ale mne sa zda, ze sme zimu prezili ako medvede, tak malo sme chodili von 😠 a cakame na jar ako na zazrak a hned aj vylezieme z brlohov 😀

a inac gratulujem deny 😉

ked si to tak spatne spominam 🙂 ako sme ich doslova dzgali mliekom, lebo mi ich dali z nemocnice ako dvoj kilovych, tak sa musim usmiat nad tou spomienkou 🙂 kym som dokrmila jedneho, potom druheho, tak zachvilu prisiel cas dalsieho krmenia ☹

juliagregor
19. feb 2010

babenky jedna mamina dala do dvojičkova super básničku 😉 taká zo života 😀

martinka ani nehovor furt jedli každú hodinu a budili sme jaj veru chúdence boli ☹

juliagregor
19. feb 2010

u nás je super námestie, voláme to podlubie (Kochova architektúra), dlhé asi cez kilometer a zastrešené, super !!!!!!!chodíme dokola a čumíme na vitríny obchodov
kamarát má rekord 37 krát dokola 😀

matelko1
19. feb 2010

no maly bol hladny tak som ho nakrmila a uz aj buba.tato noc bola dobra,kazde 3 hod sme boli hore.
ta predchadzajuca bola katastrofalna,kazdu hod sme boli hore a len plakali a plakali.ja uz som nevladala,krize ma vcera boleli,ale aj vonku sme boli 2,5 hod.vcera bolo krasne teplo.

juliagregor
19. feb 2010

matelko ☹ to mi je ľúto a aj vieš prečo plačkali, alebo len chceli na ruky ...k mamine..

matelko1
19. feb 2010

asi na rucky chceli,lebo napapani boli,prebaleni boli a ked som si ich privinula k sebe,tak boli tisko.moji zlati bobacikovia.ja viem,ze vsetky noci nemozu byt take ako bola dnesna,budu urcite este aj horsie,hlavne ked pojdu zubky atd.....
teraz obaja spinkaju,tak idem nieco na obed ukuchtit,len taku rychlovku,nejake cestoviny urobim,lebo aj manzel chodi domov na obedy.

jajka28
19. feb 2010

ahojki

juli to námestie je mi známe hehe /ozi som objednaná na tu kliniku na to sono na 1.3. 12,30 tak sa teším, je to ešte stále o 2 týždne skor ako k svojmu Dr...../

už nech je tu tá jar, ako dobre že už sa nám tak nešmýka na ľadovej ceste...

včera som s malým išla do jedného MC autobusom asi 5 km no ten má zážitok 🙂 /ale ja ja lebo som sa unatahovala - na šmýkalku....ale aspon sme zabili čas.../

no a malý dnes nechápal ked sme ráno kukali s tatinom hokej - 😀

juliagregor
19. feb 2010

ajka pôjdeme aj spolu do MC 😉

maartinkaa
19. feb 2010

baby dnes som dala fotky ako sedia spolu v jednom koci, no tak to vas obdivujem, ale ja som s nimi ani nevladala a to som ich dala do mono kocika 😀 tak si ani neviem predstavit ake je to tazke viest dve deti v dvojickovom......

mauzos
19. feb 2010

Martinka nepochopila som tvoj prispevok ... ty nechodis kocikovat, ci ako?
Mali su rozkosni, take buchticky 😵

juliagregor
19. feb 2010

maartinka to je inak rozložená váha a inak ťažisko...čiže v pohode 😉

maartinkaa
19. feb 2010

mauzi ano chodim, ale vacsinou sme na dvore a teraz sme boli doma skoro mesiac lebo sme mali sople a kasel a bolo dost zima tak zato som pisala , ze sme ako medvede 😀

mauzos
19. feb 2010

teraz pozeram, ze mas dva kociky, takze asi chodite dvaja, hm.
Presne ako Julia pise, je to ine.
Mne sa ide s dvojickovym kocikom lahsie ako s monokocikom, ked potrebujem niekam ist len s jednym 😉

maartinkaa
19. feb 2010

ja ked idem kocikovat, tak so starsim synom, alebo s muzom, lebo mame dva kociky 😀

maartinkaa
19. feb 2010

no nejako si ma predbehla 😀

bibianka
19. feb 2010

Pre maminky s malými chrústami dobrá rada - kúpili sme ešte jeden kočiar na balkón, deti v ňom strávili prakticky každý deň od jesene do leta, celú zimu, aj v mrazoch do -7st. Nedala som ich tam vlastne len raz, keď bolo -11 st. Spali tam 2-4 hodiny. Takže ani som nemusela chodiť kočíkovať, bývame na 5. posch., balkón je obrátený na JZ, dole nie je žiadna cesta, len ihrisko a trávnik, takže neboli bombardovaní exhalátmi. Prvých 17 mesiacov nemali ani len sople.
Tie FP lehátka sú fakt super, max. sme ich využili. Bolo pár hluchých mesiacov, keď ich nezaujímali, ale teraz sa v nich sami hojdajú, premiestňujú si ich po byte, keď varím, dovlečú si ich do kuchyne 😀

maartinkaa
19. feb 2010

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

my sme kupili na leto takyto vozik, su tam dve sedadla oproti sebe vybavene pasmy a velmi dobre sa to ovlada a je to priestranne 😉

maartinkaa
19. feb 2010

jas tym planujem chodit aj k doktorke a na nakupy cez leto 😀 moj stary povedal, ze vtedy sa ku mne ani neprizna 😀

juliagregor
19. feb 2010

to je super ale ozaj na dedinu alebo do chalupy tu by som asi tie chodníky nezvládala 😒
maťka a chalani sú jednovaječní? zdajú sa mi veľmi podobní?

mauzos
19. feb 2010

Mati 😀 je to vtipne. Asi ani ja by som sa k tebe nepriznala 😅
Ja som tiez pozerala, ci su jednovajecni.

juliagregor
19. feb 2010

raz som videla v inzeráte aj trojkolku na tlačenie ored sebou tandem už som ju chcela kúpiť ale mm ma presvedčil, že by som nevedela vychádzať na chodníky...ale vyzeralo to bohovo.........

maartinkaa
19. feb 2010

juli, nikdy mi neprisli na to ci su jednovajecni 😠 , ale urcite su, niekedy mam problem ich rozoznat aj ja 😀 su uuuuplne rovnaky a aj robia vsetko rovnako 😀