Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

juliagregor
11. mar 2010

lucka ešte chvíľočku vydrž 😉 , ale ja ti verím ty si hviezda 😉 , pôrod aj tak ako povie lekár ale myslím si, že sekcia, predsa len maternica je väčšia a ked prvý sekciou, tak aj dvojky pôjdu tak isto...som zvedavá čo ti povedia na poradni 🙂

adka domáce lečo ...na tvrdnutie klasika magnézium, ale sú aj iné lieky guaran (nepamätám si presne ako sa píše), predsa dve sú záťaž, bruško môže tvrdnúť pri zmene polohy, postavení ale ked tvrdne aj v kľude treba to riešiť ...ešte si malý týždeň...

janka ja mám Poľsko daleko a ja neznášam chodiť po obchodoch ....tak sa pekne obleč aby si nenachladla

juliagregor
11. mar 2010

matelko ten chrbát je už lepší 😉 ...ešte chodíš na rehabky?

idem preberať veci, bude u nás burza tak pozriem čo mám, čo potrebujem a čo predám...

janulqa07
11. mar 2010

diky juli ja obchody neznasam ale na koho sa mozem v dnesnej dobe spolahnut? 😀 kuknem a potom dam zoznam co mi kupia 😝

juliagregor
11. mar 2010

matelko ten vpich zvykne zahnisať, len sleduj a nič na to nedávaj...

maartinkaa
11. mar 2010

no ahojte klebetnice, ja som si rano tiez paradne zahresila, ked som sa pozrela z okna 😠 ja sa uz trasiem za jarou a toto mi urobia?? 😠 😠

na to tvrdnutie som aj ja brala magnezium 2x3 tabletky a guaranai som brala v predchadzajucich tehotenstvach+magnezium

mnam lecko mam velmi rada 😵

lucka, tie posledne tyzdne sa fakt vlecu, i ked ja som si to tentokrat neuzila 😒

maartinkaa
11. mar 2010

no a ja som ekonomka a tiez zranicu neriesim /zozerieme vsetko aj s eckami/ 😀 😀 😀 😀

juli a to potom ides s tymi vecami na burzu a ty si tam urcis cenu a aj si to predavas sama, alebo ako to je??

janulqa07
11. mar 2010

jaaj chvalim sa ze m i je super a zacina ma boliet brucho, ale iba na jdnej strane 😒
juli ta potom daj vediet kde kedy a co tam davas 😀

juliagregor
11. mar 2010

všade je ti inak...u nás to poriada CVČ - centrum voľného času teda naše Detské materské centrum...

ja si doma veci nachystám, určím si cenu a donesiem ich tam, tam mi ich označia a potom oni predávajú, po burze si idem pre peniaze alebo pre veci ( minulý rok si braia tuším 5 % z predaných peňazí)...niekde berú za kus cent alebo jednu sumu za všetko...ako kde...
ked boli malí predala som a nakúpila ozaj veľa a dobre (košielky, dupky, pyžama cca 10 Sk,) ale aj tak som predala, drahšie veci a značkové sa tam zle predávajú...väčšinou tie sa lepšie predajú cez BB alebo MMB

teraz ked sú väčší už nie je taký výber ale treba len popozerať...

maartinkaa
11. mar 2010

jani to sa ti natahuje svalstvo, myslim, mna to tiez bolelo a este ma zvyklo pichat medzi nohami, ked som urobila prudsi pohyb nohou 😉

juli, tak to mas dobre, aspon sa zbavis starych veci a nakupis nove, ja to zial nemozem predavat, lebo v rodine ma deti este len jedna svagrina a iny nikto, tak ja to budem potom posuvat po rodine 🙂

juliagregor
11. mar 2010

tých vecí po dvojkách je ozaj veľa a všetko fotiť a dávať na net je na mašľu, tak som sa takto všetkého zbavila...

a super je nájsť si maminu, ktorá má bud o rok mladšie alebo o rok staršie deti, pasuje číslo a kupovať alebo predávať, samozrejme obidve strany musia byť spokojné, nemám rada ked si mám vyberať veci pred kamoškou, zle sa hovorí do očí, toto sa mi nepáči, toto je drahé..naj..je nachystať do tašky..prilepiť cenu a dať vybrať v kľude doma

janulqa07
11. mar 2010

dufam ze to je len toto a nejako sa nafukujem tak asi to je ono

ja som chcela tiez popredavat veci ale v rodine este budu deticky tak nechavam a nakoniec mi treba dvakrat tolko 😀 ja to na mmb ked nieco mam

maartinkaa
11. mar 2010

no to je fak, ani mne to nie je prijemne povedat, ze toto je hrozne a drahe, lebo niekto predava ozaj hrozne veci, ktore su sto rokov za opicami 😀

janulqa07
11. mar 2010

no ono sa take veci ani predat nedaju aj ked videla som aj take, ale oblecenie pre deti sa bojim kupovat ked neviem od koho pochadza

juliagregor
11. mar 2010

tiež som niečo rozdala, ale ja som tiež všetko kupovala a kým bude mať ona deti bude to "nemoderné" a staále potrebujem veľa, tak charitu moc nerobím

janulqa07
11. mar 2010

ja mam uz iba dokopy nove veci po malom a par co som dostala pouzivane, velmi mi pomohli
perinky stare nemoderne ale zadara 🙂

katrinb
11. mar 2010

lucia- ano, ta Katka ma Oliverka...takze je to ona. Ja stlae hovorim, ze svet je prilis maly, aby sme niekoho nepoznali 😉

janulqa - no den po sekcii som ich mla len na kojenie kazde 3 hod. a na dalsi den uz na roomin in...cize stale u mna, jedine na kupkanie mi ich brali prec. nka, bol to zaberak, po operacii a hned dve deticky....a prvorodicka. Dalo mi to zabrat...skoro vobec som nespala...mozno tak 2 hodky za cele dni. Ale domka je to oveeeela lepsie. Aj ked dnes sa mi kocky budili ako hodinky kazde 3 hod....ale medzitym spinkali, takze som sa aj vyspinkala

Alienka - katka, moja spolubyvajuca mala jednovajecne...asi...nevedeli jej to po porode potvrdit. Ale jej odtiekla plodova voda....tak sa to nedalo pozastavit...Ale su v uplnom poriadku. Len samozrejme su mensie... O nemocke ti napisem IP

julietka - dakujem moja. No ono to je fakt skoda, ze nedali ti prisat malinke. Ja by som ani nevedela, ci sa vedia. Ale nevadi...aj tak ste zdravi a to je prvorade. A ako sa inak drzkate? Spinkaju? A kedy si zacala s nimi chodit vonku?

Inak, u nas sneziiiiiii 😲 😲 😲 😲 😲 hruuuza pocko.

janulqa07
11. mar 2010

ahoj kati, chapem ze to bolo tazke ale krasne, babulky si zvykli doma? manzelik je vzorny otecko? 😀

katrinb
11. mar 2010

janulqa - bambulkam je tusim doma lepsie nez v nemocke. Tam mi po niciach mrncali...a doma vyspinkaju skoro vzdy medzi papaniami. Niekedy sice kukuckuju....to s nimi sa mazlim a rozpravam. Ale hlavne ze v noci pospinkaju a ja mozem tiez na chvilu schrupnut. A tatino sa snazi...aj ked teraz spi s bambulkami. V noci spi celu noc, kedze ja to zatial zvladam sama....ale ked su obe hore, tak sa zhosti jednej, ak samozrejme velmi zacne sa ozyvat... Inak si robime system...snazime sa spolocne do toho dostat. Ale je to super pocit. Som momentalne velmi velmi stastna zena 🙂

janulqa07
11. mar 2010

tak to ti verim ze stastna ved si hned dvojita maminka 😀 je super ze ti manzel pomaha
inak krasne mena ste vybrali 😉

katrinb
11. mar 2010

jankaa - vitaj a ates sa dvojnasobne. Je to uzasne s dvojkami. Aj ked ten sok uplne chapem. ja som ho mala tiez, na zaciatku. Potom to velmi r&ychlo preslo

baby a neviete, co je s Deny? Dlho sa nam, neozvala. A fefferonka? Tiez ziadne info?

Luci - drzkaj sa. Koniec je naozaj velmi narocny na pohyb a podobne. Este zatni zuby a bojuj. Uz to mas za chvilku za sebou.

matelko - aj nase kocky pred dvoma dnami ockovali...tak ktovie, ako im to bude reagovat. Ale vraj tro moze zahnisat - do dvoch mesiacov od pichu a ocakava aj reakcia....teda jedine za doki s tym. My maminy to nemame vypucovat vraj

Alienka - drzkam palceky na pondelok. Tesim sa na info. A co sa tyka tvrdnutie - no mne tvrdlo malo...oproti inym tehulkam, co som citala. Ale ja som brala magnezko. Od 20 tt do 30 tt som brala Magne B6 2 tablety 2 x denne. A potom som to zacala zmensovat - tie davky, kazdy tyzden o jednu tabletku menej a tusim od 35 tt som ho uz nebrala vobec. Aj ked moja gynekol. mi kazala zvysit davky, moj porodnik mi kazal ich znizit, kedze vraj babatka po narodeni mozu mat deficit magnezka, a su nervoznejsie. Tot vraj najnovsie zistenia, co sa magnezka tyka

katrinb
11. mar 2010

no idem na dalsiu "sichtu". tak sa mi tu zatial majte krasne

matelko1
11. mar 2010

ahoj katrin.ako ti v noci spinkaju bambulky.ak budes mat cas,tak potom hod nejake fotky do albumu 😵

alienka mne tvrdlo brusko az ku koncu,brala som magne B6-2xdenne 1 tabletku.
tak mne drobci zaspali,obed som pripravila.ak chcem nieco urobit,tak si musim presunut postielku do kuchyne.

chruminka
11. mar 2010

ahojte dvojmaminky,ja to tu vobec uz nestiham sledovat 😝 ,ale vsimla som si ze pribudlo strasne vela novych tehuliek a uz veru aj maminiek,vsetkym srdecne gratulujem.
Ako sa tu mavate?
My sa mame fajn jezibabky posluchaju teda v ramci moznosti,uz si vyzaduju krikom ked nieco chcu,Alexia je taky maly mrcosko,placko a maznacik,Viktoria ja zasa taky kludas,frflos,jedosko.
Alexia sa uz vyse dva tyzdne otaca z chrbta na brucho a dakedy aj spät,Viktorii sa nedari,ale zato sa naucila plut tak teraz pluje na vsetko a vsetkych.
A uz na obed papame kasicku z flasky (maminke sa este nechce lyzickovat,flasa je pohodlnejsia)

matelko1
11. mar 2010

katrin mne po sekcii vobec nedali drobcov na kojenie a to je skoda.potom chceli po 6 dnoch aby sa prisali a jasne,ze sa nechceli,a ked sa prisali,tak hned prsnik vypluli z papulky a zlostili sa.z flasky im slo lahko a neprisali sa dodnes aj ked sme to doma skusali.mliecko som si odsavala,ale uz vcera som ho mala velmi malo.no skoda.aspon sme mohli trosku usetrit a materske mliecko je materske.
teraz papame nutrilon HA a ten mame tak na 2 dni.

matelko1
11. mar 2010

julia na rehabilitacie uz nechodim.este sem-tam ma zaboli,ale uz sa citim fajn.
dr je na seminari,ale sestricka mi povedala,ze mam mu to potriet borovou vodou a zajtra sa mam ozvat.uz by som mala aj do poradne ist s nimi.zatial sme boli len raz.teraz by mali dostat vit.D na najblizsej navsteve.uz by som chcela vediet aj kolko maju vahu.

juliagregor
11. mar 2010

katka 🙂

matelko som rada, že ti je lepšie 🙂

drobci už spia, strašili už od 6-tej 😎

chruminka ahoj...

janulqa07
11. mar 2010

juli ticho zavidim, moj prave oblieka vsetkych plysakov a seba, oblecenie mame vsade 😒
ale na spanok ani nepomysli

matelko1
11. mar 2010

to pocasie ma serinka.uz chcem teplo....dnes nejdem von,trosku si potrebujem oddychnut,aj pozehlit mi treba a vecer musim ist do kostola na spoved.ani sa nepamatam kedy som bola.to bude trapas.ani neviem co sa tam hovori 😀 😀 😀 .manzel bol s fararom cas dojednat a pytal sa ho,ci chceme s prijimanim,alebo bez a aby vysiel v ustrety hlavne rodicom,tak povedal s prijimanim.keby som sla za nim ja,tak hned by som mu povedala,ze bez....

janulqa07
11. mar 2010

matelko nas sa farar pytal tesne pred krstom, no tak sme isli co uz 😀 ale krstny si hned vybrali ze radsej nie

juliagregor
11. mar 2010

matelko na spovedi som bola pre veeeeeeeeeeľa rokmi a doteraz si pamätám len jednu formulku napíšem ti ju di IP 😀