Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

majadk
23. aug 2013

@shania31 mne davli infuzky rano vecer, teraz uz iba podla potreby, ale davaju mi magnezko v tabletkach 2-2-2, ventolin 3 krat do dna po 5 ml a izoptin 2 krat. Kanili som uz mala na 4 miestach ale nastastie sa to dobre hoji - davam si na to lioton. Vcera mi dali infuzku len jednorazovkou, kanila je lepsia.

lahhel
23. aug 2013

Ahojte, aj ja som cakatelka dvojiciek - dvoch chalanov 🙂 som teraz v 33 tt, od buduceho tyzdna ma poslal doki preventivne do nemocnice, aj ked sa este neotvaram, ale ze pre istotu. Moc sa mi nechce, ale co uz. Chcela som sa spytat, na ktory tyzden tehotenstva planuju cisarsky rez pri dvojickach? Viem ze normalne sa planuje cisarsky 10 dni pred datumom porodu. Pri dvojickach to neplanuju skor? Dakujem krasne za kazdu radu....

shania31
23. aug 2013

@lahhel
Ahoj, zvyknu skor 37-38 tt, zalezi ako budu babatka velke a od dalsich faktorov.
Aj my mame dvoch chlapcov 🙂

shania31
23. aug 2013

@lahhel
Mne davali infuzie stale- Magnezium+ sem tam k tomu Guajacuran, raz za tyzden injekcie do zadku Agolutin
a samozrejme na zaciatku hospitalizacie injekcie na dozretie plucok pre babatka. Pri odchode domov som mala ruky jak reseto.... 😖

shania31
23. aug 2013

@majadk
vid vyssie, to patrilo tebe 🙂

klincek
23. aug 2013

@lahhel ahoj, cim dlhsie vydrzis, tym lepsie pre deti, ale necaka sa pridlho. pri dvojkach zvyknu skor dozriet placenty, a potom sa uz necaka.
ak je vsetko v poriadku, tak ten 38 tt vacsinou. ja som mala planovanu SC v 37+2tt

linka
23. aug 2013

baby robili tu niektorej aj serklaz?

miminator1987
23. aug 2013

@avana7 ahojko 🙂)a citis uz pohyby?
@shania31 nepamatam sa ako presne sa to vola ale v infuzke je to spolu s magneziom.ale asi to nie je to co hovorite.
@emee uz mam tu kanylu prec..hrozne mi ruka vyzera🙂)
@linka mne sa paci bugaboo donkey twin len je drahsi 😝 citis uz pohyby? Ja teda este nie 😒
Mimochodom uz asi mesiac sa neviem zbavit mykozy.predtym som toto nikdy nemala no odkedycsom tehu tak brutal.dnes mi dosli vysledky tak musim pokracovat v liecbe.beriem candibene mast,candibene cipky a probiotika.A nepomaha!!! Co to ja tam mam za bordel? 😀 😀 😀

shania31
23. aug 2013

@linka
Ano, mne zosivali krcok v 27 tt, stihli to len tak tak.

shania31
23. aug 2013

@miminator1987
Gynipral sa nedava spolu s magneziom - ten sa dava samostatne, lebo to musi tiect strasne pomaly a prvych tusim 24 h v kuse. Skor Guajacuran davaju spolu s magneziom. A tie vytoky - hm to som aj ja mala v tehu akosi dlho- sa mi to vlieklo a nie a nie sa toho zbavit - iste veci vyriesil az porod 😖

smuhyta
23. aug 2013

baby sak vy ste ako doktorky poznate vsetky lieky 😀
moje dni v nemocnici :rano meranie tlaku,teplota ,2 magnezium,1 ferosanol (zelezo),potom jedna tabletka taka pekna gulata neviem si spomenut ako sa volala 😖 ,,ranajky,,CTG polhodku,,obed tabletky tie iste aaaa este jedna tabletka tiez neviem ako sa volala 😝 ,,vecera to iste plus CTG znova pol hodku potom injekcia proti tromboze,,a kazdy den mat na nohach tie uzasne stahujuce eroticke puncosky,,a hlavne mat v ruke infuzku 24 hod. denne,,odpojili ma raz za den rano 20 min. na sprchovanie a vecer 2 min na prezlecenie do pyzama,,bola nastavena na 24 hod jedna flasa a potom nam to dali na 18 hod. jedna flasa a kedze na stojane bola taka uzasna skrinka ked som chodila po chodbe a buchla som do niecoho tak sme pipali,,ked bola vzduchova bublina tiez,ked dosla flasa tiez...a este som dostaval super injekcie do zadku na plucka pre baby
a po porode to bolo 25 tabletiek denne prvych 7 dni a teraz nic sme fit ako rybycky a dokonca nemam ani anemiu -co je zazrak 😝
aaaa vytoky no jasne boli kremy tabletky vsetko-uz som si myslela ze zacnem pestovat sampiony hahaha

jeemima
23. aug 2013

@syabina tak to asi nebude velmi dobry gynekolog....mna moj vysetroval zospodu raz okolo 22tt ....inak som chodila do poradne tiez raz mesacne....bola som v 27tt ze mi nie je dobre ani sa neunuval ma pozriet...v 29tt som isla na pohotovost lebo som chcela ineho dr... no a pozreli ma zospodu (druhykrat za cele tehotenstvo) no a ja som bola uz otvorena zvnutra na kompletku z von na 2cm a maleho chytila dr za nozku .....a uz ma domov nenechali ist.....ked som sa potom rozpravala s mamcikami tak niektore s dvojickami chodili do poradne kazde dva tyzdne a dr ich pozeral priebezne...takze ja ak by som mala mat este baby tak si najdem poriadneho gynekologa zodpoveneho a ochotneho....ty tiez porozmyslaj lebo su lekari a Lekari...

miminator1987
23. aug 2013

@shania31
@linka
Neviem ci nieco podobne nebude cakat aj mna...mne po dnesnom vysetreni povedali ze mam krcok tak otvoreny na spic prsta.to moc dobre nie je co? Som len v19 tyzdni...

shania31
23. aug 2013

@miminator1987
Hm, je to mozne, u mna nemali inu moznost- kedze zvnutra som sa zacala otvarat, hlavicka tlacila dole - taaaakze 24.12. ma zosivali, krasny vianocny darcek 😉

linka
23. aug 2013

@miminator1987 zatial len take bublinky a plavanie citim 😉

@shania31
@miminator1987 ja mam preventivne brat macmiror od buduceho tyzdna,ze keby sa daco dialo s krckom,tak nech je posva cista,ze preventivne,zatial sa nic nedeje,tak nechapem naco brat,aj ja mam problemy s mykozami,bakteriami,jednu mam v sebe streptokoka,trosku preliecia a o nejaku dobu je to naspat...ale toho streptokoka pocas tehu neliecia,ze az pri porode napichnu ant. 😉 ale kamoska co cakala dvojky,tak jej dali na krcok kruzok,tak sa aspon vyhla sitiu....nepoculi ste o tom?

shania31
23. aug 2013

@linka
Ano pesar, u mna skusali vsetko, aj pesar- 10 dni a musel von a potom ma museli zosit. U mna vyskusali pocas tehu takmer vsetko (teda okrem gynipralu).

avana7
24. aug 2013

@shania31 začala som 35 tt

avana7
24. aug 2013

@miminator1987 Ahoj, som v 35 tt, takže pohyby cítím, niekedy mám pocit, že tam robia kotrmelce. Je to úžasné a som rada, že sa stále mrvia 🙂

shania31
24. aug 2013

@avana7
Ahoj, ooo tak to sa ti uz pomaly krati, ja som rodila 35+5 tt 🙂 A pohlavie babatiek viete? A mas planovanu sekciu?

shania31
24. aug 2013

Ahojte buduce maminky dvojiciek-chlapcov. Ak mate zaujem a nie ste z tych mamiciek, ktore potrebuju vsetko nove pre svoje babatka, zacinam odpredavat rozne veci po mojich chlapcoch- narodeni su v zime.

avana7
24. aug 2013

@shania31 No kráti sa to, ale dúfam, že tam aspoň také dva týždne vydržia. Mali by to byť dievčatká 🙂 Nemám zatial plánovanú sekciu a verím, že sa podarí prirodzený pôrod. Bola by som radšej. Ale ak bude sekcia, tak bude. Ty si rodila sekciou?

shania31
24. aug 2013

@avana7
Moj porod zacal prirodzene, mohol to byt krasny prirodzeny porod, ale na konci sa zacali chlapci obaja naraz tlacit hlavickami von, cize porod bol po 14 h ukonceny akutnou sekciou.

avana7
24. aug 2013

@shania31 Tak zatiaľ sú hlavičkami dole, uvidíme, či sa to zmení alebo to tak ostane. 14 h? To si toľko mala bolesti? Uff. Ja už mám jeden pôrod za sebou, ktorý od príchodu do nemocnice trval 2-3 h, takže to bolo rýchle, Dúfam, že aj teraz to pôjde rýchlo 🙂 A ako dlho si sa regenerovala po sekcii? A ešte kojíš?

shania31
24. aug 2013

@avana7
Nie, neznesitelne bolesti som mala iba poslednu hodku. Ja som isla bez EPI, bolesti som zvladala ok az na tu poslednu hodinu. Kojit? Fuuu ja som vydrzala velmi kratko, do 3 tyzdnov, pri dvojickach je to narocne. Po sekcii take prve 3 dni som mala najhorsie- hlavne to vstavanie z postele, potom to uz bolo lepsie a lepsie.

linka
24. aug 2013

@shania31 a zosivaju dufam v narkoze? ako dlho si bola potom v nemocnici? ja dufam,ze sa tomu vyhnem ☹

avana7
24. aug 2013

@shania31 Uvidíme teda ako nakoniec odrodím. Ale hlavne nech sa narodia zdravé. Ja som malého kojila 2,5 roka, tak dúfam, že s dvojičkami budem tiež úspešná a vydržíme aspoň rok, aj keď viem, že to bude náročné.

shania31
24. aug 2013

@linka
Jasne, v narkoze zosivaju 🙂 ja som bola posledne 3 mesiace v nemocnici stale, ale tusim tak 3-5 dni nechavaju, zalezi od stavu po zakroku

smuhyta
24. aug 2013

@shania31 to som rada,ze konecne niekto kto nekojil dvojky cely rok,alebo viac
ja som si uz zacala myslet ze robim nieco zle,,mam sice este mlieko odstrekujem ale nestaci dokrmujem UM sak by zahynuli hladom maju 3 tyzdne a vypiju mi 80-90 ml mlieka kazde 4 hod obcas skor 😝
normalne sa mi zlepsila nalada Dakujem ,ze som neni sama ,,lebo som tu citala na koniku a vsetky maju mlieeeeekaaaa 😕

shania31
24. aug 2013

@smuhyta
Ja co mam v priateloch maminky dvojiciek, mnohe kojili kratko podobne ako ja 😉
Darmo dvojicky je narocne obe zasytit a pribudajucimi dnami vypiju viac a viac. 🙂

miminator1987
24. aug 2013

@linka nie o tom sa ja nepocula nic ....
@shania31 cim sa da zabranit alebo predlzit dobu aby sa krcok neotvaral? Myslim okrem sitia kruzkovania podviazana :D take ze klud v posteli a minimum chodze nepomaha?ja som si uz tolki bolesti pretrpelanuz si nechcem ani pomysliet na tie vsetky veci co sa s krckom robia :(