Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

bewik
20. jan 2015

@polynka9 no jasne, ved su to nase poklady 😵 . Aj som rada, ze su take rozdielne, kazda ma svoju jedinecnu povahu, osobnost. Dufam, ze sa budu mat rady.
Uz im davas aj nieco ine ako mrkvu? U nas bol zemiak velke fiasko. Strasne bolesti bruska sposobil. A co sa tyka este tej zabavy, mam pocit, ze sa vedia same zabavit len mali chvilu, tiez ich musim zabavat, uz original nic nestiham doma.

polynka9
20. jan 2015

@bewik v nedelu malijahodkovu vyzivku a kricali lebo im velmi chutila a nestihali sme ichs krmit... zjedli na polovicu jeednu flasticku. Na veceru mali nutrilon kasu - ryzovu,ale cez flasku. Zemiak som neskusala, akurat som dnes citala, ze mrkvicku davat 3 dni, aby sa zistila pripadna aler. Reakcia, tiez 2-3 lyz., ...a nie mladu, ale starsiu mrvicku, odrezat uplne zelenu cast, obsahuje vela dusicnanov a moze boliet brusko...kamoska mi radila dat do varenia 2 zrnka rasce...ale ja varim chalanom len rasc. Cajik... este som original nevarila detom, vypomohla som si vyzivou kupovanou z dm drog. - mrkvu...teraz mam strack, ked vravis, ze boli tvoje dievcatka brusko. Zlaticka, dufam, ze im je uz lepsie a co vravi det. Lekarka ?

polynka9
20. jan 2015

@bewik zabava nic moc, este sa nevnimaju tak, aby sa bavili...chytam potom depku, ked vidim, ze top je u nich nosenie na rukach, uz som opat seknuta a o dom. pracach nemoze byt ani reci...ak ideme von, tak chvilku po navrate zaspinkaju v kociku, no nie vzdy...potom mi ostava ako tak praca na vecer a upratovanie na soobotu...deti su cely cas v obyvacke, tam krmim, niekedy aj prebalujem, potom prenasam do postielok do spalne, ked zaspia...ako ich uspavas, na rukach? ja emilka na rukach, a janik zatial lezka, alebo ho mam v koliske, nie vzdy tam ale chce byt, tak potom uspim aj jeho na rukach...

bewik
21. jan 2015

@polynka9 vazne? Tak im chutila? 🙂 Ja davam zatial mrkvu, kupujem taku pre deti baby mrazenu. Mam uz doma aj tie v skle od hipp, ale to je velke mnozstvo pre nich, tak zatial to riesim tou mrazenou. Potom sa mi dufam podari nieco doma dopestovat. S mrkvou nemaju problem. Zemiaky mam domace a prvy den s nim problem nebol, nechapem, ze az na druhy den mala Majka bolesti. Ale zjedla toho viac, tak mozno preto. Lekarke som to este nevravela.
Chcem najprv odskusat co najviac zo zeleninky a potom pojdeme na ovocie. Rascovy caj som aj ja robievala, teraz uz davam feniklovy, kedze uz maju pat mesiacov. Ale aj rascu obcas pridam. Mozno tvoji drobci nebudu mat problem so zemiakom, len im daj ozaj male mnozstvo, ja som to mozno prehnala. Uz budem opatrnejsia.
Tiez som mala seknute v chrbte, lebo Martusku trebalo vecne nosit, takze viem o com hovoris. Teraz je to lepsie, konecne nam presli tie koliky, mala ich naozaj dlho.
My fungujeme v obyvacke presne ako vy. Az vecer idu hore do spalne, alebo jedna cez den. Zistila som, ze jedna rada spi v totalnom tichu a druha v hluku, takze pocas denneho spanku musia byt rozdelene. Na rukach uspavam Martusku, ale ucim ju postupne zaspavat samu, par krat sa nam to uz podarilo. Musi byt pri tom cumel, trochu ju este pokyvkam v postielke, ale nie vzdy to funguje. No snazim sa aj ked ju mam na rukach, tak len priviest do takeho ospaleho stavu a potom este bdelu dat do postielky. No a Majka nema rada ziadne uspavanie. Ona musi byt len unavena, da si palcek do pusy, zavrie oci a spi 🙂 nejaka dalsia manipulacia z mojej strany by ju len rozrusila. Sranda ake je kazde dieta ine a co plati na jedno, na druhe vobec. Nuz musime len experimentovat 🙂 . Ale tiez mas dobre, ze jeden je pokojnejsi, predstav si, ze by sme mali obe deti akcne 🙂 takze mame ozaj stastie.

vrana2
24. jan 2015

ahoj maminy, ja som este len tehulka ale chcela by som sa opytat, kde kupujete oblecenie pre dvojicky. maju niekde zlavy ak kupujete dvojmo?

shania31
24. jan 2015

@vrana2
Bazar, Tesco, C&A ... Na bazari sa da dohodnut na cene, inak Tesco sa oplati vystihnut akciu, ked maju 30 % zlavu na kojenecke oblecenie a C&A sa tiez snazim kombinovat zlavy.

mk78
26. jan 2015

Ahojte. Nepresla som si celu diskusiu takze neviem ci uz tu niekto riesil podobnu vec. Vedeli by ste mi poradit ako odstavit od kojenia dvojicky (12 mesiacov)? Nezaspavaju mi na prsniku, to mame vyriesene uz od 6 mesiacov. Cez den sa koja len 3x ale v noci sa mi budia tak 2-4x. Nie je to sice vela ale ked je to na striedacku tak je to strasne unavne. Vcera som skusila nedat im prsnik pri prvom vstani - vzdy vstavaju pred polnocou- chodil ich utisovat manzel aj im vodicku ponukol, ktoru samozrejme uplne odmietli, ale pol hodinu revali ako o dusu a aj ked sa jeden ukludnil, druhy ho zobudil a zacalo to odznova takze skoncili na prsniku :( Odstavit ich musim z toho dovodu, ze idem do prace takze cez den nebudem moct odbiehat. skusali sme UM namiesto kojenia ale to nechytili flasu ani do ruky, nie to este do pusy 🙂 spia uz v samostatnej izbe ale ani to nezabera a aj tak sa budia. dakujem

miselka11
26. jan 2015

ahojte. Maminky, ktore ste kojili deti sucasne s akymi pomockami ste to zvladli?? mam doma tento kojaci vankus http://www.boppy.com/shop/category/boppy-pillows/ , myslite, ze bude ok??, alebo sa mam poobzerat po nejakom vacsom, dlhsom, inom??? pri jednom dietati pol tento super..

dana_l
29. jan 2015

@miselka11 ten vankus na obrazku mi pride maly pre dvojicky. ja som mala taky len pre jedno a pre dvojicky som potom kupovala vacsi. lebo ked si to das okolo seba tak obe deti by mali mat po tvojich bokoch miesto na lezanie. a tento "jednotkovy" je ze by si ich mala len polkou tela na vankusi a potom by ti viseli dole.
nemusis kupovat, niekto pouziva stoceny paplon, ja som mala v obyvacke velke vankuse a ten dvojickovy vankus som pouzivala len v spalni.

miselka11
29. jan 2015

@dana_l dakujem, super, si jedina, kto reagoval.. ja som kojila len v obyvacke, v spalni som nevedela, po sediacky total nepohodlne a pri lezani som to nevedela.. ale kedze by som rada sucasne kojila, budem isto iba sediet. tak sa poobzeram po vacsom, dakujem pekne. co povies na tento?? https://www.modrykonik.sk/market/potreby-pre-do... je vraj pre dvojicky, ale tiez mi pride maly...

dana_l
29. jan 2015

@miselka11 nie, tento je dlhsi ako ten prvy co si davala link. pozri. skus doma ze si das okolo seba vankus co mas a potom si daj po boku aj keby si len deky skrutila akoby to bolo male dieta. a potom si to poloz vedla seba ako keby si ich kojila. a uvidis ze kde sa ti ten vankus konci. ani moj dvojickovy nebol ze deti boli uplne na nom. nozicky uz potom boli dole z neho ale hlavna cast a aj zadocek mali na nom a tak som vedela ze sa mi neskotulaju dole ked ich kojim.
moj vankus pre dvojicky bol nizsi ale siroky. ten z toho linku neviem ci by mi vyhovoval. pride mi to velmi vysoke. a tiez zalezi ze ake mas prsia. ak ti vysia tak nepotrebujes taky vysoky. ja mam male prsia a moj vankus mi stacil na to aby som sa "nezohynala"nadol k detom. najlepsie by bolo keby si mohla behnut kdesi do obchodov a vyskusat si ake maju a ako sa ti pozdavaju a potom pozeraj po lacnejsich z druhej ruky. ale uz budes mat aspon aku taku predstavu ze ako to vyzera.
ale ako som uz pisala. nemusis mat original vankus na kojenie. ja som kojila takto v obyvacke s obycajnymi a ten dalsi obrazok je taky co som mala v spalni

miselka11
29. jan 2015

@dana_l dakujem za radu a vycerpavajucu odpoved 😉 ja mam tiez male prsa, ja som si aj pri malom podlkadala este jeden vankus ku tej podkove. Aj tak to najlepsie zistim az ked uz budu drobci na svete. pojdem sa poobzerat nazivo niekde. inak bolo to narocne naucit sa tandemove dojcenie??

dana_l
29. jan 2015

@miselka11 nie, tandemove dojcenie nie je tazke. len je asi nezvyk ze si davas dieta "nabok" namiesto dopredu. co je vyhoda pri kojeni naraz - jedno dieta je zvycajne lepsim "tahacom" a tym padom spusti mlieko aj pre to druhe dieta, ktore nevie tak dobre tahat prsnik. a tiez nemas jednu stranu "mokru" ako ked si kojila len jedno dieta. co este si treba "nacvicit", ze ked je jedno dieta uz najedene, tak ho treba zodvihnut a nechat odgrgnut a druhe moze este stale papat. ale neboj sa, ono sa to zda vela veci naraz. ale je to uplne v pohode. ja by som to prirovnala k soferovaniu. ked sa ucis so spojkou a preradovanim rychlosti a vyhodit smerovku a pozriet do zrkadiel ci nieco neide. zaciatocnik si mysli ze sa to neda ani vsetko spolu urobit a ked potom clovek soferuje, tak je to take automaticke ze vsetky tie veci urobi takmer naraz.

sophie32
1. feb 2015

Maminky dvojiciek, mam na predaj dve odrazadla Puky Wutsch - modre a ruzove. Nemam ho zatial v bazariku, chcem len zistit ci by bol zaujem 🙂 BA a okolie

nancsy
1. feb 2015

@juliana30 ahoj,- az teraz som si nasla prispevok... My sa mame lepsie, viac som sa zabehla ale je to maximalne narocne. Spavaju uz o jieco lepsie, zobudia sa asi3x . Ale som neskutocne unavena, cim dalej tym viac. V noci ich kojim, ked sa mi mlieko naleje a pocas kojenia zjem polku studenskej cokolady, bonbonieru alebo podobne... Nemam energiu, tak ju takto doplnam. Ked s nimi idem vin na prechadzku, tK ma bolia nohy, lebo nie som zvyknuta. O tyzden maju 3 mesiace, caka nas prve ockovanie.
Ja som rozmyslala, ze s prikrmami zacnem tak o mesiac, vraj prikromovane deti lepsie spavaju 🙂 , tak sa chytam akejkolvek moznosti. Dcera ma cez 4,5kg a maly vyse 6 kg . Robia mi radost ale ako tak citam , ked im pojdu zuby, bude to horsie...prajem vsetko dobre, vela zdravia a hlavne ENERGIE🙂

nancsy
1. feb 2015

Bany, citam tu, ze prikrmujete ... Viem, ze mate deti starsie ako ja . Kedy ste zacali? Ja kojim aj prikrmujem Nutrilonom , deti maju o tyzden tri mesiace. Chcela som zacat o mesiac, cize ked budu mat styri. Ake mate vy skusenosti? Vdaka...

kimoknaj
3. feb 2015

Mate tam spomenute se cislo precitajte si pribeh je v eurotelevizii

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
leona45
6. feb 2015

Ahojte v ktorom tt ste zacali nakupovat vybavu pre deti? A 50 cm velk. ste kupovali?

haimi
13. feb 2015

Caute kocky, vyskusam aj tu, nemate niektora skusenost s kocarom cam pulsar twin? Dakujem 🙂

majda27
15. feb 2015

@haimi kocar este nemame vybraty..ten budeme riesit ako posledny.

janis24
15. feb 2015

@haimi ahojky, my mame cam twin pulsar, maximalna spokojnost 😉 planujem ho aj predavat, ak by si mala zaujem... mimochodom, tiez mame dvojicky z Reprofitu, sledujem tu temu, takze o tebe viem, drzim palceky 🙂

haimi
15. feb 2015

@janis24 chcela by som sa ist na nho kuknut do mocenku, aby som si ho aspon vyskusala. A pre info: mas celu trojkombinaciu? A odkial si?

janis24
15. feb 2015

Jasne, aj my sme boli nan pozriet v Mocenku, potrebovali sme ho vidiet hlavne zlozeny, ako sa pomesti do kufra 🙂 detaily napisem do ip

polynka9
15. feb 2015

@juliana30 @bewik cauko baby, ako sa mate ? U nas viac menej ok, chalanov stale viac trapia dasienka, zubky este ziadne. Dvihaju sa do sedu, pretacaju sa do boku ale na brusko zatial nie. Papkaju zemiak s mrkvou a kuracie masko, krupicku na veceru. Kedy date baby do sportovej casti? Nam je kocik ltt. Janko mal pred 2 tt 7860 g a Emilko 7000 g 😊 este nas caka druhe ockovanie v marci. Dufam, ze sa mate skvele ☺

majda27
16. feb 2015

@janis24 a zmesti sa do akeho auta?

janis24
16. feb 2015

@majda27 my mame combi, ale napr. povodne sme chceli peg perego duette a ten sa zmestil zlozeny len stazka, myslim ze cam twin by mal vojst aj do mensieho sedana, je velmi skladny...

bewik
16. feb 2015

@polynka9 jej ahoj, som rada, ze si sa ozvala a ze chlapci sa maju dobre. Maju krasne miery, vidim, ze tiez mas rozdiel vo vahe. Nase ani neviem kolko vazia, az zajtra ideme na poradnu a ockovat proti pneumokokom. Kuracie masko mas odkial? Alebo davas to zo sklicka? Chodievas casto na prechadzky? My sme boli teraz v sobotu po dlhej dobe, lebo nevyleziem po snehu sama hore nasim kopcom. Strasne sa tesim na jar. No a nase chrusty su nadalej velmi rozdielne. Kym jedna uz bude zachvilu lozit, druha ma cas na vsetko. Obidve maju zuby, vysli nam presne na piaty mesiac, iste uz aj vam onedlho vykuknu. Majka ma uz 4. Celkom dobre to zvladli. Pretacaju sa obe, ale Majka je radsej na chrbatiku. Martuska minule prenasala kresielko 😀 a je velmi pohybliva a akcna. V lahu na brusku uz dviha aj brusko aj zadocek dohora, tak cakam kedy to pride a zacne lozit. Majka je zas taky lenivcek 🙂 kde ju polozis, tam ostane 😀 aspon ich nebudem musiet naraz chytat, ked zacnu chodit. Mame z nich velku radost, je to krasne obdobie. Sportovy kocik vytiahneme asi az ked same zacnu sediet, zatial sa zmestia do vaniciek. Ale verim, ze tvoji velkaci sa uz maju tesno. Ved uvidis. Nechce sa mi verit, ze uz preslo tolko casu a ze uz mame pol roka. A ako to zvladas so svokrovcami? Vsetko ok?
@juliana30 a vy sa ako mate baby? 🙂

juliana30
16. feb 2015

@bewik , @polynka9,ahojte dievčatá,no krasne rastiete a napredujete,teším sa s vami 😃.Už máte aj zuby?Ty kokso a my stále ani jeden.U nás už sú to veľké kilá 9,5kg a 8,6kg mali naposledy ,inak letí ten čas ako besný ,už máme vyše 7 mesiacov.Tymto tempom keď to pojde,tak za chvíľu je po materskej a pôjdem do roboty 😞.Baby sa vedelo otáčajú ,pomaly už lozia-zatiaľ len dozadu a Ninka už sama sedí.Sú krásne,vysmiate,akurat teda večer pri zaspávaní sú nepokojné z tych zubov.Aj ja už čakám na leto ,resp.na teplo,nech už môžme chodiť do parku.Idem kúpiť tie vodítka na chodenie,lebo si neviem predstaviť,že odparkujem auto ,vyberiem jednu zo sedačky a potom druhú a náhodou mi prvá niekde behne pod auto....bŕŕ...nepáčia sa mi tie popruhy,ale nakoľko s nimi chodím sama,budem nútená to vyriešiť tak,že ich budem mať takto.Inak som dostala auto od manžela na Valentína,ale to bola náhoda,že akurát v tento deň,moje sme predali a kúpili sme vacsie,aby sme sa pomestili 😃.Teraz riešim autosedacky ,vajíčka sú nám už tesné.Vybrala som Cybex Juno s pultíkom,len potrebujem do nich baby posadiť,bojim sa,že ich nebudú chcieť,že im ten pult bude vadiť.Musím zistiť,kde na predajni ich majú.My už sme dávno v športových častiach v kočíku,ale dajú sa mi trochu sklopiť miesta,tak pre to.Inak prikrmujem 2x denne,desiata ovocie a obed zeleninku ,masko...chcela som už pridať tretí chod,ale vyčítala som,že až v 10-tom mesiaci sa má,tak ešte počkám.Dávam zatiaľ kupované a občas uvaríme niečo aj doma.Spapajú inak všetko.Naozaj je toto tiež krasne obdobie,už sa vnímajú,strašne sa usmievajú na seba,jedna robí opičky a druhá sa smeje...no zlaté sú.Len sa bojím,či nebudú zvady za hračky,dvojmo už naozaj nebudem kupovať este aj hračky 😞.A strašne ich baví Spievankovo 2,už nám z toho s mužom šibe,v kuse si to spievame 😃,to keď pustím,tak ani nedýchajú,vtedy rýchlo niečo porobím.No a ešte milujú Simpsonovcov 😃😃😃,asi kvoli farbám 😃

bewik
16. feb 2015

@juliana30 jej, no tak vy si to krasne uzivate 🙂 tie voditka su podla mna dobra pomocka pre dvojickovske maminy, lebo naozaj je to nebezpecne. Nech si kazdy hovori co chce, ale bezpecnost nasich deti je prvorada. Uz aj my pomyslame na autosedacky, len som este nezistovala co je na trhu. No a to sa tu niekto ma, auto na valentina 😀 nech vam sluzi. Potom ked bude tretie babo, kupi ti osem miestne 😀
Ja som tak cakala tuzobne na toto obdobie baby. Uz tolko neplaceme a z nasej uplakanej Martusky je take roztomile, sikovne a hlavne vtipne dieta 😀 Grckala nam strasne dlho, ale uz je dobre. Aj vasi drobci robia brusaky? Spievankovo musim uz aj ja splasit. Ale inak nase baby sa nejak extra zatial nekamaratia. Registruju sa, dakedy sa aj usmeju na seba, ale kazda ma ine zaujmy 😀