Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

dadanr
19. júl 2012

@mirasierra veru. Dá sa to my im to všetkým ukážeme 🙂

sophie123
19. júl 2012

@dadanr Nechcem strasit, ale po porode to bude este horsie 😀 Vsetci ti budu nazizat do kocika a cudovat sa, ako sa to da zvladnut, dve naraz... Ja nechapem, ze ci ti ludia si to neuvedomuju, co hovoria, alebo to hovoria naschval, aby cloveka vytocili, alebo zavidia, lebo oni nezvladaju jedno 😠 A pritom, da sa to zvladnut v pohode, ja nemam ziadnu pomoc, len muza a zvladame to a som rada, ze si vsetko spravim po svojom a nikto mi do toho nehovori... Upratovanie sice niekedy ide bokom, ale treba si urcit priority 😀 a treba si uzit deturence, kym su male, lebo to aj tak strasne rychlo uteka...

dadanr
19. júl 2012

@sophie123 veru. Pravdu máš čo hovoríš. Dnes som bola na 4 D. Budú to chlapci a dievčatko už mám tak sa teším na niečo nové. Kašlem na nich nech si hovoria čo chcú. Dnes som sa dozvedela, že mám vynikajúce výsledky veľa vody, ktorá má vynikajúce zloženie tzv. čistá a deťúrencom sa darí a na tom záleží. Dr. povedal, že tam mal dnes mamičku kde dieťa nebolo na tom dobre. Zistila som v tom momente, že zamýšľať sa nad hlúposťou ľudí je len zbytočné mrhanie časom. Treba sa tešiť tomu, že mi bolo dopriate mať krásnu dcérku, pod srdcom dvojčatá, ktoré si vedú vynikajúco a dobrého manžela. Upratovanie ma trošíčku štve. Bola som zvyknutá mať "sterilne" 😀 ale čuduj sa svete začínam aj na to nejako zvysoka. Spracem si a porobím to najnutnejšie a hotovo. 🙂

brita
20. júl 2012

@sophie123 Takym "mudrlantom" asi treba povedat ze: No vidite, niekto nezvlada ani to jedno a my mame dve naraz a vsetko zvladame. 😀 😀 😀 To si fakt zalozim do rukava a budem pouzivat 😉

maklu
20. júl 2012

@jujulinka
Ahoj
ja si myslím, že s icandy vojdes do vyťahu aj s vaničkami. BJ - druhá vaničk aje nižšie, ale podľa mna v pohode, moje sa narodili v juni, ale do decembra sme sa vozili vo vaničkách, mala som teplé emitexové fusaky a bolo im teplucko.
športový kočík je podla mna pohodlný, najskor sa mi tie korýtkové sedačky zdali blbosť, ale moje deti v nich boli veľmi spokojné.
je veľmi variabilný, podľa mna budes spokojná. a čo je jeho obrovská výhoda, poťahy sa ľahko dajú dole, strčíš do práčky a za 1/2 hodinku máš kočík čistučký, čo pri icandy nejde. a v nákupnom koši BJ si odnesieš pol potravín.BJ je podľa mna dobrá voľba.

jujulinka
20. júl 2012

@maklu dakujem velmi pekne za rady, asi som uz rozhodnuta pre BJ. Este som sa chcela opytat, Ked si tvoje dvojky davala polrocne do vaniciek aj s fusakom, zmestili sa v pohode, lebo som uz pocula, ze polrocne babatka tam su natlacene. No a este k tomu fusaku, tiez pozeram znacku emitex, daju sa do sportaku dat ako tie original aj s pasmi a potom to sluzi ako nanoznik? Dakujem 🙂

maklu
20. júl 2012

@jujulinka
ešte ku kočíku, má dobré kolesá, prejde aj po snehu, čo je podla mna dosť doležité. moje deti boli drobnejšie, myslím, že som chlapčeka dala do športového ako 5 mesačného, ale dievčatko bolo vo vaničke dlhšie, emitex som mala v hlabokých vaničkách, potom som si do športových častí kúpila lodger bunker, boli užšie a viac mi tam vyhovovali.
Inak si myslím, že pokiaľ netrváš na novom kočíku, tak kľudne pozri bazárové, to je pevný kočík, ja som svoj predala za 500 eur, akurát bez jednej vaničky a adaptérov, ktoré mi ešte ostali a bol ako nový, čistý, a ešte je aj rok v záruke.

hural
21. júl 2012

pekne upršané ráno všetkým....baby chcem sa opýtať, netŕpnu Vám ruky, resp. mne prsty na rukách a bolia ma ja kĺby na prstoch na rukách. Ked boli tie horúčavy, tak doktor vravel, ze to je tým teplom, ale je po teple a trpnutie neprešlo. Netrpnu mi tak ze si ich zalezim,ale aj ked ich mam iba tak volne, napr. pri soferovani, alebo aj teraz pri pisani....

hural
21. júl 2012

Baby co uz maju dvojicky, ale aj cakatelky, chodili ste pred porodom na kontroly do nemocnice na pasy? Lebo som sa dozvedela, ze nasa (zvolenska) nemocnica to nerobi ☹ . Nemame na to narok? a nepatri to k standardnym vysetreniam pocas tehotenstva?

juliagregor
21. júl 2012

@hural to trpnutie sa vola karpalny tunel a s pasmi neporadim...bola som v nemocke a tam mi to robili automaticky...

pistaciaa
21. júl 2012

@hural ahoj mne trpnu v noci a dost ma bolia klby na prstoch ruk, ked sa zobudim nemozem ich ani zovriet v past a to mam asi uz od 18tt, doktor mi povedal, ze mam skusit magnezko, ale moc nepomaha, tak vzdy to rozcvicim a je lepsie, aj ked klby bolia stale. Ale citala som, ze to malo viacero dievcat.

hural
21. júl 2012

@juliagregor dakujem pekne, tak to je asi normalne, treba len vydrzat....

hural
21. júl 2012

@pistaciaa dakujem za odpoved, beriem magnezko, ale asi nezabera, tak asi treba len vydrzat....dufam, ze po porode to prejde

betina1984
21. júl 2012

@hural nie nechodila som. Chodila som normálne do 36 tt. k svojmu gynekológovi, ktorý mi robil len ozvi a potom som bola raz v poradni v nemocnici, kde som mala rodiť a na druhý týždeň som už išla na príjem. Potom až tam mi robili pasy asi 3x denne.

betina1984
21. júl 2012

@hural a ešte k tomu trpnutiu. Mne tuším netrpli, ale ma neskutočne boleli všetky klbiky na prstoch na rukách, keď som bola tehu. Som ich nemohla vystrieť, každé ráno som mala rozcvičku rúk...

betina1984
21. júl 2012

@dadanr
@sloto
Ja som mala pred dvojčatami jedno dieťa a pravdupovediac, dvojičky sa dajú ľahšie zvládnuť ako jedno. Pomáhajú mi všetci, ale keď som sama, krásne si poradíme. Vedia sa zabaviť, zahrať, nepotrebujú toľkú pozornosť, ako potrebovala prvá dcéra. Skutočne, ja som rada, že mám dvojčatá, je to také milené, keď sa "rozprávajú", berú hračky a tak. Keď si nájdete každá systém a naučíte ich robiť všetko naraz, spať, vstávať, jesť, tak to ide ľavou zadnou...

betina1984
21. júl 2012

@reklamka nie, ja som na PN nebola ani pol dňa. Robila som normálne do 32. tt. a pak som išla na materskú. Dvojka sa narodila v 39 tt. po vyvolaní pôrodu...🙂. Ja mala krásne ukážkové bezproblémové tehu.

culienka
21. júl 2012

@iwa1 ano na diete zatial, ale uvidim tento tyzden ako dopadne kontrola u doktorky. A ty ako vysledky?

culienka
21. júl 2012

@iwa1 My sme boli na Donovaloch to bolo super ziadne teplo skor zima 🙂

dusika11
22. júl 2012

cakatelky viem posunut moj tehu kozuch z umelej kousiny treba ho dat do cistiarne.. potom plast sivy..na taku jesen..a tehu riflovu vestu ..rodila som tiez v decembri su to veci co sa dali nosit aj na big duo brusko..nemam to pofotene ..na cene sa dohodneme a fotky poslem na email..ak daktora mate zaujem tak ip...skoda aby to bolo v skrini..

iwa1
22. júl 2012

@dadanr ako si dopadla mamina? boli na sone gulky? 😉 neviem preco chcu chlapi syna,ked potom chodia okolo bab po styroch 😀 😀

iwa1
22. júl 2012

@culienka my mame vysledky negativne - huraaaaa 😉 som rada,ale mam bielkovinu v moci, takmi dal castejsie poradne uz...

babule akoze co Vas, ze cakate dvojky-viem si predstavit tie pohlady,ale u mna? tri deti doma a ESTE dvojky????? normalne vidim na tych ludoch, ze si tukaju v mysli na celo 😠 ale sak ja to budem vychovavat 😠 kua...dost milezu na nervy a uz zacinam byt sprosta,lebo sak inak sa neda 😎

lenka112
22. júl 2012

Maminy, aké veľké bolo vaše bruško v 10 tt ? 🙂

sophie123
22. júl 2012

@lenka112 Ziadne - take ako pred otehotnenim 😀 ale stale som sa obzerala v zrkadle a nahovarala som si, ze ake je uz velke 😀

iwa1
22. júl 2012

@lenka112 este ziadne...neboj nic ono sa to rozbehne 😀 ja uz vyzeram jak tulen a to mam len plus 6 kil 😠 neviem kde tam vlezu ..a este min. 10 tt pred nami 😕

iwa1
22. júl 2012

baby otazka: ako velmi Vam narastli prsia? lebo mne vobec 😕 a tomi pri kazdom tehu rastli o dve cisla 😕

sophie123
22. júl 2012

@iwa1 mne tiez vobec nie, sice muz mi stale hovoril, ze ake ich mam velke, ale to sa mu asi zdalo 😀 lebo som to videla na podprsenke, ze su stale rovnake...

betina1984
23. júl 2012

@lenka112 no, zalezi, aku mas ty postavu, ja som silnejsia, uz po jednom porode som bola, takze ja vyzerala ako vo stvrtom mesiaci... 🙂

betina1984
23. júl 2012

@iwa1 no, mne takmer vobec, lebo som silnejsia, tak prsia mam tak ci tak velke

sonia1501
23. júl 2012

Ahojte maminy, ako ockujete deticky obe naraz alebo zvlast?