Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

lubka_to
31. júl 2012

@eeska ten čierny som kupila na bazare lebo sa už vtedy nedal zohnať v tej farbe a ten druhy som bola kupiť priamo v Močenku je to BJCS a je to kočiar aj pre jedno dieťa, ja som s nim velmi spokojna sice sa ho teraz niekedy už chystam predať lebo mi už moc v kočiari nechcu byť.....Ten bumbleride sa aj mne páčil ale vtedy ten rok ho akurát nevyrábali a nedal sa zohnať a bol aj dosť drahy....

sonia1501
31. júl 2012

@dibik a ako si riesila krmenie ked si bola na ne sama a obe plakali? @sophie123 ja ich krmim po leziacky dam ich do trojuholnika hlavicky k sebe a nozickami od seba. lezia na posteli a ja pri nich klacim a tak ich krmim vacsinou. Predtym som ich dala do autosedacky na stol sadla som si pekne na stolicku. Potom nam ortoped vravel, ze pokial deticky nevedia same sediet nesmu byt len tak hocikedy v sedacke, odvtedy ich krmim uz len po leziacky.

zuzusydney
31. júl 2012

@dadanr , kde v nitre, prosim ta, je ta zdravotna sestra? rada by som k nej isla, dik. dufam, ze ti pomoze.

dadanr
31. júl 2012

@zuzusydney je na Prešovskej ulici č. 19 časť Mlynárce a tel. kontakt: 0905118183. Vraj je výborná masérka a hlavne vraj zdravoťáčka čo je lepšie pre pokoj tehotnej. Skús tam zavolať ja som svoj termín zrušila idem až po dovolenke tak možno ty mi skôr podáš referencie ako ja tebe. Ale keď boli kamošky tak sa im veľmi páčilo.

zuzusydney
31. júl 2012

@dadanr dakujem!

dibik
31. júl 2012

@sonia1501 nuz... jedna mala smolu 🙂, bolo to o drzku... uz som rada, ze su tie casy za nami 😀 stale tvrdim, ze ti, co mi hovorili, uzivaj si klud, kym su taketo male, nevedeli vobec o com hovoria... 😀 ja som ich poleziacky krmit nemohla kvoli refluxu.... a podla mna ta chvila, kym ich nakrmis v autosedacke im neublizi.... nam hovorila tak primarka v nemocnici (na rehabilitacii), na nevyhnutnu chvilu mozu byt aj vo vajicku. len nase mali problemy s jedenim az do 4 mesiacov, pili ako kedy... niekedy vytiahli len 40 ml, potom plac, takze jedlo bol boj a radsej som krmila osobitne, aby aspon nieco spapali....

sonia1501
31. júl 2012

@dibik joj tak to si mala potom fakt drsne, ja mozem byt rada, ze nase dievcata su take ake su, musim poklopat.. niekto ma fakt problemy s jednym babom a my dvojickovske mamicky zvladame dve naraz. Sme asi ti "vyvoleni" sme tie, ktore vedia vychovavat dve male deti v rovnakom veku naraz, sme sikovnejsie, no a uplna poklona pred mamickami s trojcatami

culienka
31. júl 2012

@zojaaa aj mne to zistili skor asi aj pred 21 tyznom nahodou doktor ze som bleda tak mi robil testy aj biochemiu a tam som mala zvyseny cukor. Najprv len dieta a teraz uz mam aj inzulin, ale aj tak som hladna. Dietu sa snazim dodrziavat vazim pocitam ale nic moc namiesto priberania som este schudla tak neviem co na to povie ta doktorka mozno dvojcata pytaju viac jedla... Ovocie jem vacsinou na desiatu a olovrant a niekedy aj na 2 veceru, ale nikto nesmie pri mne jest ziadne sladkosti, lebo to neodolam a odhryznem si 😉 . Aj si merias doma glykemiu?

zuzusydney
31. júl 2012

@kacena85 mne velmi pomohla akupunktura, len sa uisti, ze dotycny ma skusenosti s tehotnymi. velmi nie som na alternativnu medicinu, ale bolo to jedine, co mi pomohlo.

kacena85
31. júl 2012

@dadanr
@zuzusydney neviete baby z NR kde najdem endokrinologiu?nasla som kontakt na dr Hechta a do nemocnice ale do nemocnice musim ist osobne sa objednat a u toho dr nik nezdviha.len nahodou ci neviete kde by sa dalo objednat cez telefon

dadanr
31. júl 2012

@kacena85 nie to teda fakt netuším. Pochodila som kopec oddelení ale toto nie.

sophie123
31. júl 2012

@dibik
@sonia1501 je to asi fakt pravda, ze kazdemu su dopriane take deti, ake zvlada 😀

silvinnka
31. júl 2012

@jujulinka od 25+00 tt mi zacalo tvrdnut brusko,nevedela som,ze su to zacinajuc kontrakcie,az monitor to ukazal...hned ma brali na prijem...deti rastli,maternica sa roztahovala,kontrakcie boli castejsie,brala som infuzie aj lieky na zastavenie porodu...od 30tt som mala spotrebovany krcok a otvarala som sa....v 32+4 mi zacali oblickove koliky a na zaklade toho mi 33+1 praskla plodova voda a porodila som...deti su krasne,zdrave..dnes mame dva mesiace,maju cez 3900 gramov,obe a 57 cm 😉

maklu
31. júl 2012

@kacena85
skus zaavolat na interne oddelenie do FN Nitra, tam by mala byt aj endokrinologická ambulancia, a je aj v sv. medardovi, tusím dr.uhelský sa asi volá, ale je dosť nepríjemný. a vnemocnici je aj ambulancia pre ochorenia štítnej žľazy, ak ide o to.

lauricka
31. júl 2012

@sophie123 no ja neviem, niekedy mam pocit, ze ich moc nezvladam 😉

kacena85
31. júl 2012

@maklu no ved to,ze do nemocnice som volala,ze tam jedine osobne

sophie123
31. júl 2012

@lauricka myslim, ze taky pocit maju niekedy vsetci - aj mamicky s poslusnymi jedinacikmi 😀

maklu
31. júl 2012

@kacena85
no to su teda sluzby, skus zavolat ešte raz, ja som tam bola a nepamätám si, žeby som sa objednávala osobne. možno si natrafila na premudru sestricku.

kacena85
1. aug 2012

@maklu na nete som nasla kontakt ale to mi zdvihli na spojovatelni a ze tam vam ani nebudem kontakt davat tam to aj tak nezdvihnu,tam nemaju na to cas,ale skusim a hotovo

maklu
1. aug 2012

@kacena85
povedz spojovateľkw, nwch ti dá klapku priamo na tu ambulanciu, že si tam budeš volať sama.

dibik
1. aug 2012

@lauricka
@sophie123
@sonia1501 inak aj ja mam niekedy pocit, ze toho mam vyse hlavy... ono to skor asi bude o tom, ze ked sa musi, tak sa musi.... monomaminky, ktore sa stazuju, ze boze, to moje dieta je za tri, si celkom nevedia predstavit, ze moze byt aj horsie... ale tak ich zase chapem, lebo to nezazili 😀

lauricka
1. aug 2012

@dibik mno, mozu mat co robit aj s jednym, zavisi, ake dieta to je. Verim, ze su aj velmi narocne deti, s ktorymi to nie je lahke. Ale vcelku, ved vacsina monomamin aj povie, ze si to nevie predstavit mat dve. Ja si neviem predstavit mat tri 😀

kacena85
1. aug 2012

@maklu no uz mi dala,ale ze nehrozi ze to tam sestricka zdvihne,tak skusim a ked nie zajdem tam zajtra osobne

elapp
1. aug 2012

@eeska ten mam vybraty aj ja 🙂 boli sme ho aj kuknut a skusit v mocenku, ale objednavat budem odniekial cez net /este neviem odkial/, lebo cenu tam maju dost odveci .... verim, ze sa ti bude pacit

lenka112
1. aug 2012

Maminy ako ste vyberali alebo vyberáte mená ? Na základe čoho ? Či sa k sebe hodia napr. rovnakým 1. písmenom alebo je to po Vás alebo po starých rodičoch alebo sa vám proste páčia a je jedno či sa k sebe hodia ? 🙂

eeska
1. aug 2012

@elapp zdá sa ti tam vysoká cena? inak aj ja som rozmýšlala nad kúpou cez net...vaničku k nemu budeš akú kupovať?

eeska
1. aug 2012

@lubka_to stále je dosť drahý, čo som pozerala...mne hlavne ide o to, aby mal priestranné vaničky, aby som ich tam aj v zime vo fusakoch v pohode napchala 🙂 koľko si malých kojila?

lubka_to
1. aug 2012

@eeska nekojila som ich vôbec, nechceli ťahať..Zo začiatku som si odsávala, ale potom som dostala silný zápal takže som už mlieko nemala, boli sme od začiatku na Bebe Ha, tu davali v pôrodnici tak sme aj pokračovali....

zojaaa
1. aug 2012

@culienka
No tak ja si nic nevazim, uz tak som dost vystresovana z tej diety, lebo ja som nikdy dietu nedrzala a ked mi obmedzili jedlo, to je to najhorsie co mi mohli urobit......vazit jedlo mi uz pride fakt najvyssi level.......
Napriek tomu, ze sa teraz stravujem tak striedmo a zdravo ako nikdy, aj tak som zasa od poslednej kontroly pribrala kilo....moj lekar chce, aby sa mne uz vaha zastavila a aby priberali len deti.....
Hej cukor si meram niekolkokrat denne......zatial celkom ok, doktorka povedal, ze zatial to nieje na inzulin.....

maklu
1. aug 2012

@eeska
ak vám môžem poradiť čo sa týka kočiara podla mna je lepší taký, ktorý sa dá spraviť na monokočík, je to obrovská výhoda, ja osm to veľmi veľa využila. mám aj golfky vedľa seba, ktoré sa nedajú rozpojiť a tandem ktorý ide urobiť na monokočík a je to výhoda. a čo sa týka močenku, ja som kupovala kočík tam, a potom som sa dozvedela, že mi ho perdalio 100/!!!/ eur vyššie ako mi núkali inde, len ponuka prišla neskôr a tak som sa obabrala. Pani v močenku má síce prehľad ale buĎ nedisponuje mnohými informáciami okolo kočíkov alebo ich nepovie, aby predala. skúste komunikovať s alladin kočíkmi v hlohovci, ten pán je ochotný s cenou hýbať.