Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

polynka9
7. dec 2014

@bewik @juliana30
V Saci sme na rizikovu amb. vobec nesli, na neurologii a aj detska sa vyjadrili, ze je to zbytocne, dokonca doktorka z neurologie tam vysetruje babatka ked sa narodia, takze s nasimi sa uz stretla a vsetko je v ramci noriem, az na to, ze vytacaju hlavicku, nie velmi, ale tak predsa ....
Baby a ako dievcata, vydrzia sa hrat aj same ? Nasi su este asi malicky na to, ale tak davam do kresielka, alebo do postielky, pusitm kolotoc, to ich zabavi na 10 min., ale potom opat sme spolu, cez den nic nerobim, len mliecko, ale tak ja verim, ze sa to utrasie a budeme ako tak mat system ....
😵

bewik
10. dec 2014

@polynka9 Veru, je to zbytocne, len co nas prehnali. Museli sme ist na kardiologiu a naspat na tu ambulanciu, aby sa potvrdilo, ze vsetko je v poriadku. No ale nevadi, mali sme vylet 🙂
Nase sa vedia pohrat aj chvilu same, ale najradsej maju ked ich zabavam ja. Miluju pesnicky, takze spievam spievam a este raz spievam 🙂 V kresielku uz tiez vydrzia celkom slusne, je to super, ked robim nieco v kuchyni tak na mna kukaju a tym sa zamestnaju. Hrkalky su skvela vec, uz ich vedia aj drzat v rucke a hrkaju si, takze da sa. No a reaguju uz aj na psika, chudatko, este netusi nasa Lily co ju caka 😀

polynka9
10. dec 2014

@bewik Zlaticka, musia byt zlatucke, 🙂 pridaj fotku 🙂
Vcera nam na gastre kazali davat prikrm mrvka, kalerab, petrzlen ... lebo Janik ma nad 6 kg, ale rozhodli sme sa este pockat na Emilka a babu tu na MK radia, ze je to este priskoro .... 😕

nancsy
16. dec 2014

@juliana30 ahoj, ja som uz porodila, dcerku a syna , budu mat sest tyzdnov. Ak si pamatas, parkrat som ti pisala ohladom porodu a tak. Dopadlo to dobre. Citam si teraz nejake spravy a prispevky a ja to mam uplne take iste. Mala ma sople od narodenia, stale chrcle, davam jej roztok na zriedenie, vytieram, odsavam napriek tomu sople ma stale. Maly ma koliky takze aj s tym sa trapime, dabpvam mu espumisan, ten trochu zabral. Presne ako pisete aj vy ostatne, ani moje deti nevedia vecer zaspat .idem ich ulozit o 20:30 a je aj 24:00 kym zaspia, samozrejme medzitym krmenie, prebalovanie, stikutka, plac a podobne. Neprespia mi dlhsie ako 2-3 hodiny . Ale pri dvojickch su aj tie dve tri hodiny malo, kym jedenmu dam jest a odgrgnrm, uspim, druhy sa zobudi. Ja spim trhanym spankom tak4 hodiny. Uz som vycerpana.
Co by som mala robit, aby soali v noci dlhsie? Cez den ich koíjim kazde tri hodiny a v noci Nutrilon HA1 tiez kazde tri.
Drzim vam vsetkym palce, hlavne vela zdravia a vytuzeneho spanku 🙂

juliana30
16. dec 2014

@nancsy ahoj,jasné,že si pamätám 😀,tak gratulujem a som rada,že ste v poriadku.No poviem ti úprimne,že bohužiaľ to musíš vydržať ,prejde to okolo 3-mesiacov.Nenavidela som túto vetu,ale naozaj sa to výrazne zlepšilo po tretom mesiaci.Živo si pamätám aj ja,ako som v noci spala max.3-4 hodiny...uf,bolo to hrozné.Dávaš aj probiotiká?Veľmi dobré sú infants dophilus,vraj sú aj na imunitu.S kolikami si asi nepomožeš,jedine ten espumisan alebo SAB simplex.Naše baby v kuse stonali a ochkali,takže trhaný spánok poznám.Vsak máš pocit,že keby si mala len jedno dieťa,tak je to prechádzka rajom,ze?😃😃😃Deti režim ešte nemajú,takže to bude zatiaľ takto.U mňa Saška vždy zaspávala sama,ale Ninku sne museli drndať na rukách.Teraz je to naopak.Nemá ti kto pomôcť z rodiny?Aspoň v noci s kŕmením?My sme si vtedy doniesli toho zlatého stafylokoka z porodnice,tak aj preto boli sople.Pediatrička nám dala na to pamykon,ten trošku zabral a ja som rýchlo kúpila taký inhalátor ,ktorým som im zvlhčovala vzduch nad nimi a to nám veľmi pomohlo.Teraz,keď sa kúri,tak to občas použijem ,lebo ráno tiež odsávam sople.Odfotím ti ho.Stál tuším okolo 50-60€.
No a potom je 4-5 mesiac úplne super a potom pôjdu zuby a zase sme tam,kde sme boli na začiatku.Teraz idú Ninke zuby -teploty a hnačky a ke začnú aj druhej,tak si to pôjdem hodiť.Držím ti palce,musíš to vydržať,kľudne píš,keby niečo.

nancsy
17. dec 2014

@juliana30 dakujem za gratulaciu..sme veľmi radi ,že ich máme.presne tak,ja by som sa s jedným dieťaťom asi nudila- nechcem tým ponizovat mamičky s jedným,ale toho času by prijednom bolo neúrekom...kazdy den si to hovorím,že vydržím, bude lepsie,určite sa raz vyspim a pod. Ked sa vsak na teba to dieťatko pousmeje,tak je to všetko preč. Snažím sa aj chodit von,ked nie je zle počasie,vtedy im to prospeje. Mne nie,lebo mám takú kondíciu po tehotenstve,že kym vytlačim dvojickovy kochať hore kopcom,tak som úplne vystavena. Ale nebudem sa sťažovať.je to dobre a bude to este lepšie. Dakujem za radu a zvlhcovaci. A teraz ,ked ho používaš majú menej soplikov? Ja dávam mokrý uterák na radiator.
Mne pomáha mamina,ale to jr az okolo 16:00, dovtedy som s nimi sama ako prst. Teraz idú vianoce,tak verím,že aj muž počas voľna pomôže.
maj sa pekne a všetko dobre prajem.🙂

juliana30
17. dec 2014

@nancsy aj ja kolkokrat nervačím v duchu,keď nechcú spať,ale ako vravíš,ked sa usmejú,tak sa nedá na nich hnevať ❤️.Po tom pamykone sa trošku polepšilo a po tom zvlhcovaní to prešlo úplne.Ten zvlhčovač je vlastne aj inhalator,takze do budúcna,keby som chcela naparovať,nemusím nad hrncom.Povedz pediatričke ,nech urobí deťom stery z nosa.Tiež som dávala vlhké uteráky,ale nepomohlo to.My chodíme von cez vikendy,cez týždeň len tak po dvore a na terase.Tu v dedine sú také chodníky,ze v strede je stĺp!Neprejdem tadiaľ,ani na poštu sa mi nedá ísť-úzke dvere.No tragedia celá dedina 😃.Tak sa držte a pekné sviatky želám 😀

juliana30
22. dec 2014

@polynka9, @bewik, @nancy ,želám vám baby šťastné a veselé Vianoce 😃,užite si si prvé s dvojkami,myslím na vás 😃😃😃

bewik
25. dec 2014

@juliana30
@polynka9 stastne a vesele aj vam baby, uzite si prve najkrajsie Vianoce. Tie dalsie budu este krajsie 🙂

polynka9
25. dec 2014

@juliana30 @bewik
Krasne Vianoce aj vam baby a hlavne vela pohody a vsetko bude uz len a len lepsie, uzvivajme si nase krasne Vianoce ♥

nancsy
29. dec 2014

Ahojte dievcence!
V prvom rade prajem vsetko dobre do dalsieho roka a hlavne. Vela sil pri starostlivosti s nasimi pokladikmi...
Chcem sa vas spytat, viem, ze ste to sem pisali, ze treba vydrzat, kym si deti najdu rezim a trva to aj 3 mesiace... Moje dvojicky maju maju skoro 8 tyzdnov a naznak rezimu ziaden... Snazila som sa krmit ich kazde 3 hodinky ale v poslednom case su taki rozhadzani, hore dole jedia,hore dole spia. Mam im nastolit nejaky rezim, alebo to mam nechat na nich, nech si to upravia same??
Som zufala najma v noci, ked spim pol hodinu a dalsie 4 kojim odgrgavam. Uspavam a pod....
Dakujem za vsetky rady.

juliana30
31. dec 2014

@nancsy aj tebe šťastný Nový rok 😃.No ani moje dvojičky už nemajú režim.Idú obidvom zuby a zo dňa na deň je to horšie.Jedna mi vstáva vzdy okolo 3:00 ráno -s ňou som hodinu a pol hore,kym zaspí.Konečne si ľahnem a za 10 minut už dviha nohy druhá a ide sa odznova.Nevladzem žiť a už vôbec nič neurobím.Desím sa lozenia a chodenia.No ja si myslím,že sú ešte malé na režim,ale skúsiť môžeš.Je dobré,že jedia každé 3 hodiny,to je základ režimu.Ale napr.ja ich nedávam nasilu spať večer,niekedy zaspia o 20:00,niekedy o 22:00.Zdá sa mi zbytočné ich nasilu o 20:00 uspavať,ked sa im nechce.Keby som mala jedno,tak ho kazdy deň okúpem v tom istom čase,nakŕmim a uložím.Vtedy chytí režim...lenže ja nekupem každý deň a už vôbec nie v rovnakom čase.No ja som napr.nekojila,a živo si pamätám ako som v pôrodnici úplne cely deň aj noc len odsavala mlieko...no nezávidím ti,ale je zase si šťastná žena,keď môžeš kojiť.Asi som ti velmi nepomohla,ale ja pochybujem,že uz dokážu mať režim.Ale každé dieťa je iné.

nancsy
31. dec 2014

@juliana30 ahoj, krasne si to napisala . Je to pravda, co pises. Len je toho naozaj naozaj vela hoci moji su velmi dobri, neviem ako to bude dalej. Ako aj ty pises, ja sa tiez desim chodenia a lozenia, neviem ako to bude. Som stastna, ze mozem kojit, ale cim dalj tym viac a vic prikrmujem. A mam z toho vycitky.hlavne ked si chcem rano pospat a manzel mi ich aspon. V nedelu zoberie, dokrumujeich a vtedy sa mi neda ani spat...ja tiez nekupem kazdy dn, mavame skoro kazdy den navstevy hlavne poobede a chcem ich kupat v jdalni, len sa neda... Inaozaj len musime vydrzat. Taketo fora ma poslinuju, ked aj ine mamy pisu, ze maju take iste problemy. Nie ze by ma to tesilo, ale viem, ze neie som sama a musim to zvladnut.
Dakujem ti za podporu a prajemvela sil , mas to tazke a mam pocit, ze cim su deti vacsie, potrebuju viac starostlivosti.aj tie zuby daju zabrat.. Vsetko dobre prajem a snad sa raz vyspime a oddychneme si- kym nezacnu chodit po diskotekach 🙂

juliana30
31. dec 2014

@nancsy my už sa nikdy nevyspíííímeee 😃😃,hovorí sa,že prvých 20 rokov je najhorších,potom už je dobre 😃.Musíme vydržať,už keď sme sa na to dali.No ja mám baby tiež dobré,na rozdiel od kamošky ,tá má veľmi uplakané deti-to by som si asi už hodila.Ja sa tiež rada podelím o skúsenosti a prečítam si rady,predsa len mamičiek s dvojkami je menej a tiež mi nemá kto poradiť ,každý má skúsenosť len s jedným dieťaťom.Tak sa držte a hlavne nech ste zdraví v Novom roku 😃🎉🍷

bewik
31. dec 2014

@nancsy aj tebe stastny novy rok 🙂 . Co sa tyka nasich dvojciat, tak to bolo podobne. Prve dva mesiace boli cista psychiatria, ale niekedy okolo toho osmeho deviateho az dvanasteho tyzdna (uz nepamatam presne) sa to zacalo zlepsovat. Vytvorit rezim dvojcatam je tazke. Nase su navyse kazda uplne ina. Jedna place strasne casto, nepreslo to ani po styroch mesiacoch. Ale naznak rezimu prisiel. Citala som nejake knihy o spanku babatiek a vsade pisali, ze treba babatko udrziavat bdele najviac dve az tri hodiny. Zdalo sa mi to ako nezmysel, pretoze oni mna udrziavali bdelu hodiny a dni 😀 ale casom k tomu naozaj doslo a asi od tretieho mesiaca badam, ze su po tych troch hodinach uz naozaj unavene. Ked vidim, ze jedna je uz na konci so silami a druha este fici, tak tu prvu udrziavam bdelu, zabavam ju, aby sli spat naraz, lebo ked nemaju priblizne rovnaky rezim, tak je to takmer 24 hodinova sluzba a vtedy som velmi unavena. Teraz cez sviatky sa im to rozhadzalo, tak to bolo unavne, ale dnes som to ustriehla. Niekedy ma laka jednu nechat spat a starat sa len o jedno babatko, ale v konecnom dosledku je to narocnejsie takto na striedacku. Nuz ale ako vidim, ked pojdu zuby, bude mi to vsetko na dve veci 😀 . Ze @juliana30 😒 ? Tak aby vam to rychlo preslo, nech su baby spokojne juli, drzim palce. Potom si pridem po radu ja, co robit 🙂
Prajem vam baby v novom roku vela stastnych chvil s babatkami, tie ich usmevy stoja za to. Je to to najkrajsie co moze existovat 🙂 Bozkavam 🙂

polynka9
1. jan 2015

@bewik @nancsy @juliana30
Baby prajem vam krasny Novy rok, aby nase dvojky boli spokojne, zdrave a to ostatne akosi uz len dotiahneme a ako vravite, tie ich usmevy su na nezaplatenie 😵

polynka9
1. jan 2015

@nancsy U nas to bolo podobne ako u @bewik 🙂 Janik je kludas ale Emilko vela placka, ale uz je to opat o niecom inom, a rezim mame ako tak, ked papaju rovnako tak sa to da, ale ako nahle sa nam to prehodi, tak idem na striedacku, ako aj dnes 🙂 ... vela sil a trpezlivosti 😉

erinka12345
1. jan 2015

Ahojte, chcem vás poprosiť, tiež čakám dvojičky a rozprávali sme sa dnes o postieľkach a priateľ hovoril, že možno by neboli zlé ani cestovné, keďže často chodíme na chatu a k mojej mamine, ktorá je od nás cca 120 km. Samozrejme cestovná postieľka by bola aspoň s dvoma polohami a aj matrac by som dokúpila. Samozrejeme je to všetko len v "teoretickej" rovine 😀 , lebo ešte žiadne detičky nemáme. Mali ste to niektorá takto, ak aj nie, prosím napíšte mi váš názor, ďakujem krásne 🙂

zlatanka30
1. jan 2015

@erinka12345 no ja by som asi cestovne nie ,ked su este malicke staci do toho 4 mesiaca aj jedna obycajna

lauricka
1. jan 2015

@erinka12345 popravde, ja osobne nevidim absolutne ziadny rozdiel medzi cestovnou a necestovnou postielkou, pokial je v nej normalny matrac na kazdonocne spanie. A uprimne, tie drevene "sprusle" mi teda pekne liezli na nervy. Za prve sa do toho mozu zamotat a ublizit si, udriet sa o to. Co ked tam mas hniezdo, ja som malu vecne vymotavala, co bola v priestore medzi spurslami a hniezdom niekde v keli zamotana. Postupne isla na velku postel, lebo v tej malej nebola schopna existovat, kedze je velky cestovatel a malemu sme dali prave tu cestovnu s normalnym matracom. Podla mna je to jedno, co si zvolite. Ale ak chcete deti mat na monitore dychu, tak musia mat nutne kazdy vlastnu postielku. Ja som nikdy nemala dvojcata v jednej postielke, aj aby mali v noci kazdy svoj klud....aj sme mali tie monitory na prve mesiace. Ale niekto monitory nechce a deti supne do jednej postielky...je to individualne. Alebo budu s Vami na velkej posteli...heh, vsetko urci az konkretna situacia a konkretne babatka 😉

erinka12345
1. jan 2015

@lauricka ďakujem krásne, ako vravíte, určí to až konkrétna situácia a mňa vôbec nenapadlo riešenie s cestovnými postieľkami, ale asi tomu začínam byť trošku naklonená 😉 . Len som chcela vedieť, či to niekto tak riešil 🙂 . Ja by som tiež radšej chcela dve postieľky, lebo po troch mesiacoch by som aj tak musela kupovať ešte jednu. Priestor na dve postieľky máme, tak to by bolo v pohode. A keďže budem s malými aj u mamy aj na chalupe aj na chate sem tam, tak mi to príde asi praktickejšie investovať do kvalitnejších cestovných aj s matracom 😉 . Ďakujem krásne za radu a aj @zlatanka30, pekný večer žienky 🙂

lauricka
1. jan 2015

@erinka12345 cestovne postielky budete potrebovat tak, ci tak, takze tie si rovno kupte. A ked zistite, ze potrebujete drevene, tak si ich zozenite, stacia tie starsie typy niekde cez bazar...nic sa nestane, ked ich nebudete mat hned po prichode domov z porodnice. Kopec veci si kludne mozete zaobstarat aj potom. Co take babo potrebuje na zaciatok? 😉 Blizkost mamy a materske mlieko 😉

erinka12345
1. jan 2015

@lauricka super, veru veru, dobrá rada. Ďakujem krásne. Vidím, že aj vy máte čoskoro termín s ďalším bábätkom, tak vám držím palčeky, aby bolo všetko v poriadku a dobre to dopadlo 🙂.

nancsy
2. jan 2015

Ahojte, zabudla som sa vas opytat:Ako to riesite, ked ste same doma a krmite svoje deti ktore chcu naraz jest? Koo mam zobrat prveho? A ako ich dam odgrgnut, ked mam len dve ruky? Zatial sa mi budili na streiedacku a v pohode som to zvladla. Kym jedno spalo, druhe jedlo a naopak. O tyzden budem znova sa ma doma a neviem, ako to spravim. Zacali si pytat jest naraz. Vdaka.

dana_l
3. jan 2015

@nancsy ja som takmer na 90% kojila tandemovo. ak mas dobry vankus na kojenie (alebo hocico ine co pouzivas) tak detom vlastne len pomahas drzat hlavu v spravnom sklone pri kojeni. takze ked ked jedno uz bolo najedene tak som ho oboma rukami zodvihla a dala na plece odgrgnut -tam som ho potom pridrziavala len jednou rukou. a to druhe na tych par sekund mohlo byt aj same na vankusi (nemohlo sa skotulat nikde a a ni "utiect" od prsnika) a potom som ho znova pridrzala pri prsniku a dalej kojila.
podobne to bolo ak to prve si uz odgrglo a chcela som ho polozit dole. to druhe sa stale kojilo a to prve uz lezalo vedla nas.

dana_l
3. jan 2015

@nancsy nauc si deti na tandemove kojenie. tym padom ziskas nejaky cas aj na oddych pre teba. lebo ked kojis po jednom tak to si ozaj stale len s niekym hore.
drzim palce nech sa to u vas cim skor utrasie.

nancsy
3. jan 2015

@dana_l skúšala som,ale strašne sa vrteli , nešLo to Dobre

bewik
3. jan 2015

@nancsy a mas ten vankus? Ak nie, staci ak si omotas perinu a na ne deti ulozis. Urcite ti to vela veci ulahci. Kojit ich osobitne je velmi casovo narocne kym su male, lebo piju ovela dlhsie ako uz skusene dojca. Nase boli na prsniku aj 45 minut. Skusaj to este, mozno sa im to zapaci.

dana_l
3. jan 2015

@nancsy skusaj a skusaj. ak sa vrtia tak asi nie su take hladne ako si myslis. mozno keby si pockala alebo im dala len troche aby sa ti nejako casovo zosuladili.

mamee
7. jan 2015

Ahojte zienky 😉 Su tu nejake mamicky co maju doma dvojicky a su opat tehotne alebo maju uz dalsie babatko? Chcela by som sa popytat ako prebiehalo druhe tehulkovanie a aj ci ste mohli rodit spontanne. Lebo ja som moje dvojky pred 4 rokmi rodila sekciou no dalsie babatko by som velmi rada chcela spontanne 😕