Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

nattalia
24. jan 2012

@murkaa jej no vidis, a to som tiez ani nevedela!🙂 Lebo toho som sa bala, ci chlapci budu chciet sediet, ked na mna nevidia... 😀 ja mam EW. Nastastie, zatial ano, zatial velmi neprotestuju, skor sa im sediet nechce, radsej by sa po zemi tatarili odkedy stvornozkuju... 😀 tak vonku hlavne spime zatial..

dibik
24. jan 2012

@lubka_to ten kocik je super, ale ta cena uz taka super nie je 🙂

schaja
24. jan 2012

@nattalia no ja som este nezacala ale mudre knizky hovoria ze ak plne kojis tak v:
6 mesiacoch - davat obed - zeleninka alebo zeleninka+masko
7 mesiacov - desiata - ovocie
8 mesiacov- vecera- kasa
9 mesiacov ranajky - chlebik s tenkou vrstvou pomazanky alebo syra

takze by to vraj malo byt dojcenie- ranajky-desiata-obed-olovrant-vecera a nocne dojcenie
no neviem uvidime ako to bude fungovat-toto je teoria ale prax moze byt uplne ina
drzim palce 🙂

jankatinka
24. jan 2012

babulky, máte niektorá predčasne narodené geminky?

nattalia
24. jan 2012

@schaja
no, my nie sme kojeni, takze uz by sme hadam aj mohli... 🙂 mozno pockam do bud. tyzdna a opytam sa dr. ideme totiz na poradnu... tak nech ked tak odobri... ak nevydrzim, vyskusam skor!🙂 Dik

nattalia
24. jan 2012

@betina1984 krpci su uz okupani a veselo sa hraju v pyzamku🙂 tak uvidime, co to urobi...🙂

ivikli
24. jan 2012

@jankatinka ja mam narodene v 34 tt, nebolo to az tak predcasne...

mamoka4
24. jan 2012

@nattalia Ahoj, ako te boli uspesní v posadzani na nočník? 😉 Ja uz dávam baby 3 tyz. na nočník vždy po rannom zobudení, a takmer vždy tam niečo urobia... 🙂 🙂 od mája - júna, chcem začať aktívne odplienkovávať..tak uvidíme ako nám to pôjde...

mamoka4
24. jan 2012

@schaja Moje baby budu mat buduci tyz. 11 mes. a stále ich kojím...ale dávam im kojenie, desiatu (jogurt, alebo ovocie), obed (maso+zelenina alebo zelenina+cestoviny/ryza), na poobedne zaspanie kojenie 🙂 olovrat jogurt, podvečer kojenie, večera kaša a pred spaním kojenie...Jedine v noci dávam okolo 2 h. SUNAR. Dokonca naša detská lekárka - imunologička povedala, že ak kojím klasická krupicová kaša s plnotučným mliekom sa môže dať už od 10,5 mes...tak ju dávame..bezproblémov...a babám úúžasne chutí. 🙂

mamoka4
24. jan 2012

@sisi79 Presne ako ti písala Natalia aj ja mam pocit, že dvojičky boli najnáročnejšie pokým nesedeli...teraz sú už baby samostatné jednotky, lozia po celom byte, chodia pri nabytku...a zabavia sa s hocičím...mám pocit že je to mesiac čo mesiac lepšie a ľahšie... 😉

gemini2
24. jan 2012

@mamoka4 a nemotaju sa ti popod nohy? popri mne lozia, stavaju sa a drzia sa len teplakov......
teraz je to velmi narocne na kontrolovanie proti urazom....

mamoka4
24. jan 2012

@gemini2 Nôh sa mi akosi nechytajú...na všetky nebezpečné rohy sme nalepili ochrany, ak ich nemozem 100 % sledovať, dám ich do ohrádky. Vždy som si myslela, že každé dvojča pôjde iným smerom...a naše lozia pekne za sebou ako taký dvaja havinkovia 😀 pozarám že máme detičky úplne rovnako staré. Kedy sa ti chlapci narodili? My sme 4. marca...

schaja
24. jan 2012

@mamoka4 waw krasnee - obdivujem - taketo nieco by som chcela aj ja 🙂 dufam ze sa mi to podari a budem kojit baby co najdlhsie aaj tvoj denny jedalnicek sa mi velmi paci- a to pozeram ze mas spolu 4 deti - no klobuk dole 🙂

medinila
24. jan 2012

@jankatinka moje su v 32tt

gemini2
25. jan 2012

@mamoka4 moji drobci sa narodili 2.marca. V ohradke nechcu byt takmer vobec, tak mam co robit aby som vsetko udržala ciste a bezpecne. Vcera sa mi misko vysypal aj s choditkom...no hrôza. Zacali sa mi rano budit o piatej, cez den spia len raz -2hodiny. Kde sa v nich berie ta energia...?

evusaa
25. jan 2012
gemini2
25. jan 2012

Mamičky, mam na vas otazku... Tie, co uz krmite deti prikrmami, mate stoličky na krmenie? Alebo ako to riešite... A od kedy zacinaju deticky jest same lyzickou???

nattalia
25. jan 2012

@mamoka4 ahojki, no my sa, co sa tyka nocnika, nemozeme chvalit nejakymi velkymi uspechmi... skusame 2. den a zatial sa dari len Tomaskovi, Matusko len sedi a divi sa 😀 Rano to nejak nestiham, ja som rano nejaka spomalena, takze kym sa spamatam, maju vsetko v plienke 🙂 Tak to skusam po zobudeni cez den... ale nejak si s tym neviem moc dobre rady, lebo posadit a udrzat oboch naraz na nocniku je trochu "mission imposible"🙂 tak rozmyslam, ze raz jeden, raz druhy... ako to robis ty? Porad nieco sikovne, prosim! 🙂 Aj som ich pred tv posadila aj hrackami oblozila, ale nejak zatial nic moc 🙂

nattalia
25. jan 2012

@gemini2 aj mne chalani stale stahuju teplaky 🙂 furt chcu cumiet na sporak, ked varim, alebo cokolvek robim v kuchyni...juj, no tazko je potom, ked su zakvačeni 😀 Davam ich do ohradky ako @mamoka4 ked potrebujem volne ruky... 😀 ak ti tam nechcu moc byt, skus hned po zobudeni, vtedy su najspokojnesi a najmilsi 🙂 my tam mame ooobrovsku kopu hraciek a gulicky...🙂 vtedy ich tam najcastejsie davam, lebo inak cez den to moc nejde, fakt len na chvilocku...

nattalia
25. jan 2012

@betina1984 no, tak hlasim, aka bola vcerajsia noc po skorsom kupani!🙂 Moje deti su nejake cudne, lebo to bolo este horsie ako predtym... 😲 😲 Najprv zaspali v pohode a hned, no o polhodinu obaja hore a takto sme tam do polnoci chodili kazdu chvilu a o piatej rano Matus oci rozčapene a zivot najvačsi! 😀 Asi hodinu som ho uspavala... 😀 Tak neviem, ci to bola nahoda alebo nie, ale skusim este potiahnut stary rezim a skusit to o nejaky tyzden znova... 😕 Som vcera normalne nechapala, ako ma cvicia... 😲 Teraz mi je to vtipne 😀 ale v noci som rozdychavala.... 😀 😀 😀

nattalia
25. jan 2012

@gemini2 My mame na krmenie stolicky, pekne oboch posadim, a jednu lyzicku jednemu, potom druhemu... ale musim byt strasne rychla, lebo na mna kricia... 😀

misenka3
25. jan 2012

Aj my máme stoličky na krmenie, ale tie co sa dajú rozlozit na stol a stoličku a malí už z nich krásne vyliezajú tak musím byť v strehu a kúpila som im do nich popruhy takze som s nimi vybabrala 🙂 A takisto jednemu jedna lyžička a druhému druhá,ale ani ja niekedy nestíham hlavne pri polievkach.

gemini2
25. jan 2012

@nattalia mne beru lyzicku a doteraz som ich krmila v choditkach ale po vcerajsej nehode som ich vyhodila a obj. Stolicky. Len oni si zvykli behat pocas krmenia tak neviem ako ich v stolickach udrzim...😀

mamoka4
25. jan 2012

@gemini2 Ja baby krmim v papacich stoličkách, pekne ich posadim, zapášem (už by vyliezli) 🙂 , a krmim ich z 1 tanierika a 1 lyzickou..raz Laura a potom Stella.... 🙂 fungujeme takto od 5 mes. a samostatne lyžičku by som dala po 1 r. Inak tvrdší banan im dávam do ruky už teraz a samozrejme Be-be keksy, piškoty
@nattalia Ja stale prenášam papacie stoličky..takze ked varim-pečiem su v nich rozpravam im....papaju piškoty...alebo majú varechy v ruke....potom presuvam papcie stolicky a tam sa v nich hraju aj ked robim na pocitaci..inokedy su v ohradke...nase pištia len chvílu....ale ked ich nevytiahnem von..najdu si hracku a su ok...oni vyhrzia ma sledovat z ohrádky aj ked vysavam... 😀

mamoka4
25. jan 2012

A ešte sa musíme pochváliť...naša Laura od dnes stojí úúúplne sama aj pár minúť a našli sme jej dnes aj druhý zub! 🙂

mamoka4
25. jan 2012

A ešte sa musíme pochváliť...naša Laura od dnes stojí úúúplne sama aj pár minúť a našli sme jej dnes aj druhý zub! 🙂

gemini2
25. jan 2012

@mamoka4 nas risko uz ma tiez zubky -dva!! ale horne.... 😀 a aj ked je z dvojciat mladsi o 3minutky, je sikovnejsi, tiez uz chvilu postoji a spravi aj 2-3 krocky....
misko nic..... boji sa aj sam stat, stale sa drzi, lozi po styroch....ale verim, ze coskoro okuka od brata. a ma len jeden zubok dole.... 😀

mamoka4
25. jan 2012

@gemini2 Aj naša Laura je mladšia z dvojičiek ...o 2 min. a je od narodenia smelšia a veselšej povahy...Stellinka lozi, stoji pri nábytku....ale bojí sa skúšať nové veci...a je dosť bojazlivá, ked pridu k nám cudzi, alebo sme u doktorky hned place. ☹ A más chlapcov jedno alebo dvojvajecnych...moje su jedno...

mamoka4
25. jan 2012

@gemini2 A vidim, že máme aj rovnako starých starších synov...naš Peťko je teraz tretiak.... 🙂

ivikli
25. jan 2012

@mamoka4 ahoj, a mozem sa k tomu jedalnicku opytat na cca casy, kedy im davas jest/kojis? ja niekedy ani olovrant nestihnem dat, ked spia poobede dlhsie, lebo by nevecerali, tak preto sa pytam 🙂 mozno by som to vedela nejako rozumne upravit... potom im to mozno chyba v noci a preto 2 x krmime (o 11tej a 3tej). dakujem

ivikli
25. jan 2012

@mamoka4 a z toho nocnicka ti neutekaju? 🙂 ja by som uz tiez chcela zacat, len si to nejako neviem predstavit, tie maju vrtulu v zadku, neobsedia ani sekundu 🙂