Dvojičky, druhá časť

catjob22
20. jan 2009

Ahoj, tak baby sem sa!!! 🙂

janette77
8. dec 2010

@tulina77 Ahojko, ak si z BA, potom doporucujem Mileticku - nelakaj sa🙂 nie trhovisko, ale v podchode (v tej pasazi)pri trhovisku je obchodik s detskymi vecickami za facku. Osobne som tam este nebola, ale vyzera to tak, ze mrknem v piatok, ked mam v BA poradnu. Len mamina mi tam kupila jedny dupiky a kvalitkou sa mi pozdavali. Mali aj ciapocku, aj podbradnik a stali len 6€. Skus tam...

Maminy, chcem sa vas este opytat na odsavacku mlieka. S akou mate dobre skusenosti? My sa chystame na Medelu... ale prax je omnoho dolezitejsia ako popis k vyrobku, preto sa obraciam na vas.

...kujeeeeeem 🙂

janette77
8. dec 2010

@adra22 🙂 dakujem, si zlata. Vzdy mam "nahnano", ked ma caka poradna. Ale to asi kazda...skratka sa bojime o babatka od tehu do ... ze? 🙂

tulina77
8. dec 2010

@janette77 diky za tip, Mileticku mam blizko pri dome, tak to tam skusim pohladat

janette77
8. dec 2010

@tulina77 skus, len mi mamina spominala, ze maju veeeelmi vela tovaru napchaneho v policiach aj na vesiakoch a preto sa po predajni zle pohybuje, ale cenovo to vraj stoji za to. Tak tam nejako vprac brusko a bud v nakupoch uspesna!🙂 Ja asi neodolam a mrknem v ten piatok tiez...

dusika11
8. dec 2010

@mamoka4 no zajtra idem na prietoky tak uvidim..hej aj tu je to tak dvojicky nedvojicky nechavaju ich do poslednej chvile pokial vsetko je ok---ja som taky ukaz...jednovajecne dvojicky ale kazdy chalan ma svoju placentu..tak sa nenatahuju o vyzivu.....

dusika11
8. dec 2010

@tulina77 ahoj ja mam dobre skusenosti s babybazaru dokonca som si tam nasla kamosku co ma dvojicky chalanov tak ako ja budem mat. a posiela mi tie balicky oblecenia za rozumnu cenu vo velmi dobrom stave....takze internet nemusi byt stale zly...take nove veci mi poslala za smiesnu cenu ze to nekupim ani v sekaci..a vsetko tesco alebo h@m..ona je rada ze sa toho zbavi a ja ze mam pekne vecicky.........

dusika11
8. dec 2010

@zuzbel1 no ked som bola v nemocnici...tak kontrakcie su..po prve ked tvrdne brucho..to je pocit ako keby sa scvrklo a hore som to pri branici citila ko keby sa to vysusilo na daku slivku...bolest nemusi byt...ked ma bolelo brusko a do hodiny prestalo tak asi 20 minut bolest ako pri menzese...10 minut pauza ale do hodiny to preslo tak lekar mi povedal ze sa zvacsuje maternica....ale ked ma pri tvrdnuti brucha bolelo brucho ako pri menzese a tie intervaly sa zmensovali , bolest zintenzivnovala az striekanie do noh a chrbta, to je na hospitalizaciu...to uz su kontrakcie........aspon tak mi to vysvetlili v nemocnici..oreto som lezala okolo 30 tyzdna v nemocnici na infuziach kde to zastavili..........

juliagregor
8. dec 2010

@janette77 pri prvom synovi som mala Chicco http://www.najnakup.sk/Porovnaj_odsavacky-mliek... hrozná, nekupovať
pri dvojkách som mala požičanu Avent pákovú http://www.babygoods.sk/krmenie/odsavacky-mater... u mna číslo 1, mala super spravené tu masírovaciu časť
potom som mala Medelu pákovu http://www.babytip.sk/odsavacky-mlieka/p/medela... dobrá, ale avent je lepšia...
mne elektrickou vôbec netieklo, nevyhovovalo mi rýchle pulzovanie, mne stačilo jemne stláčať...to treba odskušať, každá sme iná...pri dlhodobom používaní ale by som asi rozmýšľaľa nad elektrickou, lebo ozaj je to namáhavé...
tie Aventy časom vrzgajú, ale stačí potrieť ten systém rastlinným olejom, to je časť, kt. neprijde do kontaktu s mliekom...

juliagregor
8. dec 2010

http://www.babytip.sk/odsavacky-mlieka/
všimnite si rozdiel medzi Aventom a ostatnými (časť, ktorá sa prikladá na prsia), značku Baby one nepoznám

janette77
8. dec 2010

@juliagregor Dakujem, Juli za komentare, este hodime rec s manzelom, aj ked tak ako pises, az v praxi zistim, ci mi vyho... No co uz...

janette77
8. dec 2010

@juliagregor Dakujem, Juli za komentare, este hodime rec s manzelom, aj ked tak ako pises, az v praxi zistim, ci mi vyho... No co uz...

juliagregor
8. dec 2010

😀 @janette77 zase dvojmo

janette77
8. dec 2010

@juliagregor ved som nejaka DUO, nie? 🙂) Neviem, asi vtedy sa to stane, ked dam pri odoslani odopvede dvojklik. Budem si na to davat pozor, nech zbytocne nezaberam miesto.🙂)))

pitipitipa
8. dec 2010

ahojte hviezdy...dufam, ze ide vsetko podla planu... 😵 som len na skok...oznamit vam ako spolubojovnickam...ze cakame dvoch chalanooooooooooov... 😀

lucia.kl
8. dec 2010

@pitipitipa gratulujem k chlapcom 🙂 ja som sa to dozvedela až v 20tt na morfologickom utz

bibianka
8. dec 2010

Najlepšia odsávačka je manuálna AVENT. Mala som aj el. Aventku, ale manuálna je lepšia, vytvorí väčší podtlak.

juliagregor
8. dec 2010

@pitipitipa veľká gratulka k chlapcom, tie pipíky na UTZ sú podarené, však? 😀
nám sa hned ukázali, vôbec sa nehambili, hned sa otrčili 😀 😀

janette77
8. dec 2010

@pitipitipa GRATULUJEM k zdravym chlapcom! Mena uz mate vybrane? Bolo to prekvapko, alebo si mala predtuchu? 🙂

lucia.kl
8. dec 2010

@janette77 ja som mala v nemocnici elektricku medelu a teda nevyhovovala, doma som mala avent pákovúa bola super, až na to, že mlieko nebolo ☹ ale ked tieklo, tak to fajn ťahalo...

janette77
8. dec 2010

vlnovkujemeee, kopkameeee a dakujeme za to vsetkooo!!! 🙂)))))))))))))))))))))))))))))

janette77
8. dec 2010

@lucia.kl ok, dik, vidim, ze medela pomaly ustupuje do uzadia, zameriame sa teda na tu AVENT...

lucia.kl
8. dec 2010

@janette77 mne sa avent hlavne pači aj s toho dôvodu, že je k tomu aj ten VIA program a môžeš si aj priamo do toho kelímka odsávať a potom to mraziť, sú teké nadstavce k via pokárikom, že na to aj dudel potom dáš, ja mám od nich všetko 🙂

janette77
8. dec 2010

@lucia.kl aha, tak to je zatial pre mna spanielska dedina, ale prave preto som rada, ze som tu na MK. Dik za tip, prestudujeme to. Co robia Tvoje princezne? 🙂

lucia.kl
8. dec 2010

@janette77 hurá spia, teda už hodinu ale Nicolka bola pokakaná pred chvílou, tak čakám až zase zaspí 😝

janette77
8. dec 2010

@lucia.kl 🙂 🙂 🙂

lucia.kl
8. dec 2010

@tulina77 ten obchodík na miletičke odporúčam, ja tam chodím tiež nakupovať. inak ja mám síce dievky, ale kludne kukni aj mne do bazara, mám tam aj nejaké neutrálne veci a dokonca aj chalanské, ak by si mala záujem môžeš si to aj naživo kuknúť, bývam na križovatke miletičova záhradnícka, takže miletička je hned tu 🙂

mamoka4
8. dec 2010

@dusika11 Ja čakám podľa vijadrenia Dr. jednovaječné baby, ktoré sú každá vo svojom vaku ale s 1 placentou. Ale to či su jedno alebo dvojvaječné nám na 100 % povedia po pôrode. 🙂 Naše si tiež výživu zatial neberu obe su úplne rovnake... Kolko predpokladas, ze budu vazit tvoji chalani? Inak krásne mená si vybrala... 😉

andrea_b
8. dec 2010

@janette77 ahoj, ja mam aj medelu aj avent a odporucam avent. el. je sice dost draha, ale setri cas + mas volnu ruku 😉
a v baleni mas aj veci na rucne odsavanie http://www.predeti.sk/?c=detail&id=5797
pripadne skus nejaky bazar

janette77
8. dec 2010

@andrea_b ahojko, dakujem pekne, dost draha je tato, ale ak ma tak skvelo posluzit, mozno napisem Jeziskovi.🙂 Po viacerych komentaroch sa uz priklanam k tejto znacke.

matelko1
9. dec 2010

ahojte.prajem pekny den 🙂
no mk mal dnes tech.prestavku.stale som skusala,ci nahodou,ale nic...chlapci aj spali,tak casu bolo len..
svokra sa vcera pohrala s detmi,aj von sme boli 2hod,ale len na dvore,deti spali v kociku,my sme si dali von kafe a trosku sme poupratovali,pozametala svokra schody od snehu co zo strechy padal...

matelko1
9. dec 2010

@pitipitipa blahozelam ku chalanom 🙂 ...